Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFI]stuki,trzaski w przednich drzwiach. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=29173)

hajime 10-08-09 23:44

[FFI]stuki,trzaski w przednich drzwiach.
 
Witam,od jakiegos czasu stuki w przednich drzwiach w mojej foce sa coraz glosniejsze:/szczegolnie przy opuszczonej szybie...jak tylko pojawi sie jakas nierownosc na drodze to zaraz slychac jakies dziwne dzwieki z wnetrza drzwi...zdejmowalem juz poszycie ,ale nic tam nie widac zeby cos bylo nie tak....ktos moze mial podobny problem?ktos ma jakas rade co z tym zrobic?ewentualnie gdzie w Częstochowie jakis warsztat moze temu zaradzic????bede wdzieczny za jakiekolwiek wskazowki!!!!!POZDRO!!!!!!!!!!!!

lobuzek 11-08-09 08:08

Być może kostka z przewodami lata po wnętrzu drzwi, ja miałem właśnie taki przypadek.

Adamgd 11-08-09 08:44

Ja bym polecił kupić maty wygłuszające i wygłuszyć drzwi od środka napewno będzie ciszej
Ja tak zrobiłem, gdy wymieniałem głośniki w drzwiach

ratkill 11-08-09 10:23

a patrzales moze czy prowadnica trzyma wlasciwie szybe, szczegolnie ze wiekszy halas jest gdy jest otwarta, moze jest luzna

przemox 11-08-09 20:22

Cytat:

Napisał Adamgd
Ja bym polecił kupić maty wygłuszające i wygłuszyć drzwi od środka napewno będzie ciszej

Nie no, bajka, wyda kasę, kilka dni poślęczy przy wygłuszeniu i mniej będzie słychać... :P
Też podejrzewam, że może być coś z prowadnicą szyby, ale nie zaszkodzi, jak przesmarujesz najpierw elementy ruchome zawiasów, w tym ogranicznik drzwi, który potrafi ostro hałasować.

hajime 12-08-09 00:38

wydaje mi sie ze najbardziej prawdopodobna jest wersja ze to cos z szyba...bo ewidentnie kiedy jest troche opuszczona to rusza sie delikatnie na boki jak sie ja popchnie z zewnatrz i wewnatrz auta...ale kur...skad te stuki..mnie kojaza sie jakby rzucac w szybe jakimis malymi kamyczkami...chyba nie zostaje mi nic innego jak ponownie zdjac poszycie....ale teraz juz nie zaloze ich spowrotem jak nie dojde do tego co tak stuka...

przemox 12-08-09 13:25

Cytat:

Napisał hajime
ale teraz juz nie zaloze ich spowrotem jak nie dojde do tego co tak stuka...

Napisz koniecznie, gdy się uporasz i będziesz wiedział, co to za cholerstwo. Będzie dla innych, których dopadnie podobny problem.

hajime 12-08-09 16:34

spoko,napewno dam znać

kudlaty 17-08-09 23:05

wygląda na to, że trzeszczące prawe drzwi to w dla forda jakiś mega problem. Ja mam nowy model i praktycznie od pierwszego miesiąca eksploatacji takie właśnie dźwięki dochodzące z drzwi pasażera nieustannie mnie nękają. Dzieje sie tak nawet na gładkiej jezdni. Ostatnio drzwi zaczynają tworzyć zgrany duet z fotelem kierowcy, który skrzypi na zakrętach. Ale tak poza tym to wszystko jest ok. Ja walczę z tym włączając radio...

chelto 28-04-10 17:09

Cytat:

Napisał hajime (Post 355360)
wydaje mi sie ze najbardziej prawdopodobna jest wersja ze to cos z szyba...bo ewidentnie kiedy jest troche opuszczona to rusza sie delikatnie na boki jak sie ja popchnie z zewnatrz i wewnatrz auta...ale kur...skad te stuki..mnie kojaza sie jakby rzucac w szybe jakimis malymi kamyczkami...chyba nie zostaje mi nic innego jak ponownie zdjac poszycie....ale teraz juz nie zaloze ich spowrotem jak nie dojde do tego co tak stuka...

I jak uporałeś się z tematem? U mnie dziś to samo się zrobiło, ale przy zamkniętej szybie, dźwięk rzucanych kamyczków o szybkę, no wkurząjce :smt092

fruuugo 26-05-10 15:55

U mnie jest prawie podobnie, dlatego podpinam sie pod temat, tylko nie dzwiek szyba - kamyk, a trzask - skrzyp, ehhh nie wiem jak to nazwać :/. Gdzieś w drzwiach tylnych koło zawiasów albo przy przednich przy zamku... Nawet nie wiem jak to opisać... Ale jest to graźniący dzwięk... Może coś od pasów? Miał ktoś tak?

fruuugo 30-05-10 15:30

Ja doszedłem moje trzaski dochodzą z pasów(tzn. tam gdzie się zwijają) :)... Tylko muszę teraz jeszcze dostać się do środka... rozbierał to ktoś?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi