Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] Wymieniał ktoś olej w skrzyni biegow "manual" (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=16407)

jaroslavos 19-04-07 19:10

[FFI] Wymieniał ktoś olej w skrzyni biegow "manual"
 
Mam pytanie czy w focusie I wymienia sie olej w skrzyni , jesli tak to na jaki i ile wchodzi ;] ////ahhh i co ile km sie zaleca .. Pozdrawiam forumowiczow i z gory dziekuje za odpowiedzi !

[ Dodano: Pią 20 Kwi, 2007 09:14 ]
Nikt nic nie wie, czy nie chce pomóc ? [zaklopotanie]

Vandroiy 20-04-07 14:26

W manualnej skrzyni biegów oleju się nie wymienia. Dobrze jest jednak podjechać do jakiegoś serwisu, aby skontrolować poziom oleju.

jaroslavos 20-04-07 14:52

Dzieki za odpowiedź, myślałem , że juz nikt nie wie , że wszyscy zyją w takiej niewiedzy jak ja ... ;] Pozdrawiam ! [pub2]

MisiekT 20-04-07 15:17

Cytat:

Napisał Vandroiy
W manualnej skrzyni biegów oleju się nie wymienia

ze co?! oczywiscie ze sie wymienia, podobnie jak inne plyny eksploatacyjne, tyle ze znacznie rzadziej...
co jakis czas warto kontrolowac ilosc, a raz na kilka lat sie wymienia caly - szczegolnie jezeli ciezko chodzi skrzynia na mrozie...

jaroslavos 20-04-07 15:20

A wiesz moze jak, kiedys bylem u jakiegos Pana czesia i mi powiedzial ze sie nie wymienia w focusach :) tzn teraz jestem zaklopotany czy jest tam jakis korek upustowy czy sie jakos odsysa ....

MisiekT 20-04-07 15:39

jest korek i sie odsysa... wiesz, nie musisz wymieniac, ale ogolnie raz na jakis czas warto... raczej po powiedzmy 5 latach uzywania traci juz troche swoje wlasciwosci...

jaroslavos 20-04-07 15:40

ok juz wiem , dzownilem do Forda ;) ok 2,5 litra wchodzi i zalecaja wymiane przy wiekszych przebiegach .... cena za litr ok 50 zl wymiana tez ok 50 zl...jakby ktos na przyszlosc sie interesowal taka wymiana, bo nie znalazlem takiego tematu na forum.

[ Dodano: Pią 20 Kwi, 2007 15:41 ]
U mnie sie przyda poniewaz w maju wybije 5 latek ... a przebieg 160 jak narazie.... czasem ciezko chodzi skrzynia...

falcor 20-04-07 17:23

Wymienialem u siebie, jakies pol roku temu, weszlo wlasnie jakies 2.5 litra.
A wymienilem tylko dlatego ze focus mial spuszczony olej ze skrzyni, podczas wymiany calej prawej oski.
Skorzystalem z okazji i zalalem mu swiezy olejek :) a niech chlopak sie ucieszy :)

pzdr
falcor

zordiak 26-06-07 08:57

Witam

A może ktoś, kto ma już za sobą wymianę oleju w skrzyni biegów opisałby cały ten proces krok po kroku???


Pozdrówko

[ Dodano: Pon 27 Sie, 2007 10:48 ]
Witam

Coś się zmieniło? Ma już ktoś za sobą samodzielna wymianę oleju w skrzyni biegów?

Pozdrówko

vasco 25-11-07 14:23

1,6 - sprawdzanie poziomu oleju
 
witam i ponawiam pytanie - w temacie skrzynki IB5 (1,6 Zetec SE) :

1) gdzie jest korek kontrolny, macie coś takiego ?
W czasie przeglądu zauważyłem śrubę przypominającą korek spustowy; dość nisko osadzona.
Dotarłem do tajemniczych zapisków o zdejmowaniu osłony w kabinie itp - no jeszcze czego [screwy]

2) ktoś walczył z oporami na drążku - doświadczenia ze smarowaniem przegubów, linek itp ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi