Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.8 TDCi FL - drgania / szarpanie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=70711)

bfkiller 22-07-14 11:51

1.8 TDCi FL - drgania / szarpanie
 
Witam,

chcę się podzielić moją historią dot. pierwszego diesla jakiego miałem i mam nadal.

Kupiłem swoją fokę końcem grudnia 2013 roku. Sprzedający już wtedy sugerował mi, że w niedługiej przyszłości trzeba będzie wymienić koło dwumasowe bo samochód zaczyna delikatnie drgać. Uzgodniliśmy cenę, samochód kupiony.

Samochód jest często eksploatowany, w ciągu 6 m-cy na prywatne wyjazdy zrobiłem nim 15 tys. km.

W tym czasie siła drgań/szarpania znacząco wzrosła. Należy zaznaczyć, iż samochód drga na biegu jałowym i na ciepłym silniku (trzęsie całą budą). W momencie kiedy delikatnie dodamy gazu samochód przestaje drgać i chodzi normalnie. Jest jeszcze krótki zakres tak pomiędzy 1100 - 1350 w którym też pracuje nierówno i drga, powyżej już jest wszystko pięknie.

Skoro drgania silniejsze, wymieniłem koło dwumasowe, bo taka sugestia mi utkwiła, jednak to nic nie pomogło, samochód drgał/szarpał całą budą dalej.

Pojechałem na test komputerowy wtrysków, wyszło że coś z nimi nie tak. Wyjęte zostały odesłane do fachowców, którzy stwierdzili że wszystkie nadają się do regeneracji - oczywiście zregenerowałem.

Samochód/ silnik pracuje zdecydowanie lepiej, nie ma już tak silnych drgań, jednak wg mnie one dalej pozostały z mniejszą intensywnością. Dalej w tych samych zakresach obrotów na biegu jałowym. Wydaje mi się, że też inaczej pracują wtryski (inny dźwięk - nawet przy wyższych zakresach).

I teraz moje pytania: czy to normalne że Focus drga/wibruje podczas pracy na biegu jałowym ( w tej chwili delikatnie)?

A i jeszcze jedna kwestia wcześniej jak odpalało się zimy to samochód zachowywał się poprawnie, dopiero jak nabrał temperatury to zaczynał drgać/wibrować. W tej chwili jest odwrotnie na zimnym silniku są większe drgania/wibracje.

Proszę o jakieś wskazówki lub jakąkolwiek informację.

Pozdrawiam
bfkiller

filippp72 17-10-14 15:50

podobny problem
 
Witam kolego mam podobny problem z moją foką 1.8tdci z 2006r , w moim wypadku wymiana wtrysków , zaślepienie egr , wymiana egr , termostatu nie pomogły , po miesiącu w naprawach mechanicy stwierdzili że to wina elektryki . Jeżeli rozwiązałeś swój problem napisz co dolegało autu . W tym momencie foczka stoi i dobrego elektromechanika , mam nadzieję że sprawa się w końcu rozwiąże bo pojezdziłem nią tylko 2 dni po zakupie .

ralf78 04-11-14 00:03

Kolego, co stwierdził elektromechanik? Bo w moim przypadku ASO badało i badało, i się doszukało... dwumasy! ale im nie wierzę, bo dwumasę miałem dopiero co wymienianą.
Jednakże, gdy wcisnę sprzęgło, to silnik pracuje równo i budą nie trzęsie.

xlukasz18x 18-05-16 22:36

Witam i rozwiązaliście ten problem? Bo mam to samo w swojej foczce 1.8tdci z końcówki 2008r. Drgania na jałowym biegu i słychać stukot lekki ale po wciśnięciu sprzęgła wszystko ustaje, jak zmieniam na dwójkę pod czas jazdy to czesto jest szarpnięcie a jak jadę po woli na jedynce to skocze jak kangur i muszę wiecej gazu dać i jak jadę ze stałą prędkością dłużej to jest szarpnięcie sporadycznie. Problemu z przyspieszaniem nie ma. Może możecie pomóc i na kierujecie mnie co to może być bo nie chcę wszystkiego wymieniać metodą prób i błędów. Z góry dziękuję za info. :-)

rostex 24-05-16 09:07

Do wymiany dwumas. A to że nowy nic nie oznacza, bo wadliwy nowy dwumas to nic dziwnego.

xlukasz18x 01-06-16 21:36

Dzięki. właśnie dzisiaj byłem u mechanika i to samo mi powiedział. A mam jeszcze takie pytanie bo na czytałem się o zamieniku z valeo chodzi mi dokładnie o zamianę dwumasu na sztywne koło zamachowe i mam pytanie jak to w praktyce wygląda? Już ktoś to przerabial w foczce 1.8tdci i czy zużycie skrzyni biegów i innych podzespołów zwiększa się?

rostex 26-06-16 14:12

Ja się przymierzam do zamiany koła dwumasowego na zestaw jednomasowy angielskiej firmy National. Mam ofertę za kwotę 1500 zł (paragon/faktura) w jednym z podwarszawskich serwisów nieautoryzowanych.

Mamian 28-07-16 14:47

U mnie jest podobny problem, na wolnych obrotach motor nie rowno pracuje mimo ze obrotomierz stoi w miejscu. Podejrzenia padaja na uklad paliwowy, regulator cisnienia badz wtryski. Co do kola dwumasowego to nie slychac go przy odpalaniu ani gaszeniu samochodu, pedal sprzegla nie pulsuje.. Ktos moze wie jak zdiagnozowac dokladnie przyczyne?

Komor 04-08-16 09:10

Ale dwumasa nie musi kompletnie stukać przy odpalani i gaszeniu jeżeli używasz sprzęgła do tych czynności. Zgaś auto bez wciśniętego sprzęgła, jeśli będziesz słyszał różnicę to wiesz co to może być :-)

Mamian 06-08-16 13:53

Sprawdze dokładniej pod tym katem. Dla spokojnego sumienia sprawdzilem świece żarowe, jedna była mokra mimo że grzala więc wymontowalem wtrysk i oddałem do sprawdzenia. Wyniki były w normie lecz serwis stwierdził uszkodzenie elektryczne i nie można im wierzyć (130 kohm między pinami). Mam wrażenie że chcieli mnie naciągnąć ponieważ wróciłem i sprawdzilem ten wtrysk oraz pozostałe i wszystkie pokazywały około 200k ohm, lecz nie wiem w jakiś warunkach dokonuje się takiego pomiaru

Flower 26-08-16 15:25

U mnie również pojawił się podobny problem, mianowicie wibracje na jałowym biegu. Pierwsza do wymiany poszła prawa uszkodzona poduszka silnika. Problem nadal występował tak wiec kolejne było sprawdzenie wtrysków, oczywiście wszystkie przetarte wiec do regeneracji. Po wymianie wibracje nadal występowały, ba pojawił sie następny problem, zaczął kopcić i "żłopać" więcej paliwa.... padło turbo jak na złość. Po regeneracji i zamontowaniu auto nadal miało takie samo objawy, pali dużo(nie ważne czy but w podłodze czy nie) no i drgania. Kolejne do wymiany poszły poduszka lewa i dolna. To też nic nie dało, przy grzebaniu odkryłem również pęknięty przewód ssący kolektora, wpadł nowy, dymienie jest ale mniejsze. Co do drgań powoli wyczerpują mi się opcje, tak samo co jest przyczyną wysokiego spalania.

Mamian 27-08-16 10:08

U mnie pada koło dwumasowe, już drugie oba równo po 145k przebiegu. Temat wtrysku monitoruje i nic nie robię na chwilę obecna

Błaszak 27-08-16 18:26

Cytat:

Napisał Flower (Post 1139717)
U mnie również pojawił się podobny problem, mianowicie wibracje na jałowym biegu. Pierwsza do wymiany poszła prawa uszkodzona poduszka silnika. Problem nadal występował tak wiec kolejne było sprawdzenie wtrysków, oczywiście wszystkie przetarte wiec do regeneracji. Po wymianie wibracje nadal występowały, ba pojawił sie następny problem, zaczął kopcić i "żłopać" więcej paliwa.... padło turbo jak na złość. Po regeneracji i zamontowaniu auto nadal miało takie samo objawy, pali dużo(nie ważne czy but w podłodze czy nie) no i drgania. Kolejne do wymiany poszły poduszka lewa i dolna. To też nic nie dało, przy grzebaniu odkryłem również pęknięty przewód ssący kolektora, wpadł nowy, dymienie jest ale mniejsze. Co do drgań powoli wyczerpują mi się opcje, tak samo co jest przyczyną wysokiego spalania.

Mam podobny problem. Dwumas wymieniony w zeszłym roku... jakieś 20 tys temu. Wtryski i pompa niedawno, a problem się wręcz nasilił. Z ciekwaostek jak włączam klimatyzację bez wciśniętego sprzęgła to problem ZNIKA więc raczej nie jest to dwumas tylko coś z dopływem paliwa na jałowym biegu

rafal1975 29-08-16 12:07

Tak, sobie myślę, może coś pomoże wgranie nowego programu sterującego.

weuek 29-08-16 12:14

W Gdańsku to i może pomóc. ;-)

rafal1975 29-08-16 12:41

Co ma do tego Gdańsk.

weuek 29-08-16 12:47

Pomorze.

MATRIX60MW 29-08-16 15:31

Weuek polonista chce ci pokazać błąd w pisowni- pomorze/pomoże

EDDIII 27-10-16 08:22

i jak udało sie rozwiązać problem?? ja mam podobnie po nagrzaniu silnika wpada w drgania , ale jak włAcze wszystkie odbiorniki prądu tj . klima , wentylacja , światła ogrzewanie szyby itp. to drgania ustają

szczenka 07-11-16 21:40

Podłączę się do tematu:
Pacjent: Focus mk2 fl, 1.8 tdci, 2010r - wygląda że zaczęła stukać dwumasa - raz jest totalna cisza, raz jakby ktoś wrzucił wiadro gwoździ do skrzyni. Nic nie telepie, po wciśnięciu sprzęgła cisza, biegi wchodzą jak w masło, nic nie drży, przy gaszeniu/odpalaniu raczej nic niepokojącego nie słyszę. Rozglądam się powoli za kompletnym sprzęgłem i znalazłem informację, że istnieje zamiennik koła dwumasowego na sztywne. Kompletne sprzęgło dwumasowe (koło+tarcza+docisk+wysprzęglik)- ok 1600 zeta, zamiennik (koło+tarcza+docisk+wysprzęglik) - 1200 (link http://www.iparts.pl/czesc/sprzeglo-...21-835055.html). Pytanie czy ktoś przeszedł w mk2 fl 1.8 tdci na sztywne koło zamachowe? Były jakieś niespodzianki po drodze? Zestaw z linka będzie pasował?
Silnik forda i tak łomoce niczym sieczkarnia, więc zbyt nie przejmuje się minimalnym pogorszeniem wrażeń akustycznych.

Dom1n 08-11-16 09:56

Cytat:

Napisał szczenka (Post 1148493)
Podłączę się do tematu:
Pacjent: Focus mk2 fl, 1.8 tdci, 2010r - wygląda że zaczęła stukać dwumasa - raz jest totalna cisza, raz jakby ktoś wrzucił wiadro gwoździ do skrzyni. Nic nie telepie, po wciśnięciu sprzęgła cisza, biegi wchodzą jak w masło, nic nie drży, przy gaszeniu/odpalaniu raczej nic niepokojącego nie słyszę. Rozglądam się powoli za kompletnym sprzęgłem i znalazłem informację, że istnieje zamiennik koła dwumasowego na sztywne. Kompletne sprzęgło dwumasowe (koło+tarcza+docisk+wysprzęglik)- ok 1600 zeta, zamiennik (koło+tarcza+docisk+wysprzęglik) - 1200 (link http://www.iparts.pl/czesc/sprzeglo-...21-835055.html). Pytanie czy ktoś przeszedł w mk2 fl 1.8 tdci na sztywne koło zamachowe? Były jakieś niespodzianki po drodze? Zestaw z linka będzie pasował?
Silnik forda i tak łomoce niczym sieczkarnia, więc zbyt nie przejmuje się minimalnym pogorszeniem wrażeń akustycznych.

Też mam takie objawy, raz cicho, raz grzechocze i nic nie telepie. Nie zmieniam, moim zdaniem za wcześnie, jak będą inne objawy to się zastanowię.

rostex 08-11-16 12:42

Cytat:

Napisał szczenka (Post 1148493)
. Rozglądam się powoli za kompletnym sprzęgłem i znalazłem informację, że istnieje zamiennik koła dwumasowego na sztywne. Kompletne sprzęgło dwumasowe (koło+tarcza+docisk+wysprzęglik)- ok 1600 zeta, zamiennik (koło+tarcza+docisk+wysprzęglik) - 1200 (link http://www.iparts.pl/czesc/sprzeglo-...21-835055.html). .

Zobacz to http://allegro.pl/sprzegl-kolo-wyspr...576656096.html

noosferatou 14-11-16 12:01

tak mnie zastanawia po co wy chcecie zmieniać na koło ze sztywną masą skoro dwumasa sachs(komplet sprzęgło+wysprzęglnik+dwumasa) kosztuje 1400?
http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-spr...937593102.html

rostex 17-11-16 09:24

Cytat:

Napisał noosferatou (Post 1149245)
tak mnie zastanawia po co wy chcecie zmieniać na koło ze sztywną masą skoro dwumasa sachs(komplet sprzęgło+wysprzęglnik+dwumasa) kosztuje 1400?
http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-spr...937593102.html

U mnie dwumas zaczął się odzywać po 20 tys km od wymiany? Masz jeszcze jakieś pytania? W dobie regenerowanych części jak robi Luk czy Sachs ryzyko trafienia wadliwego NOWEGO kompletu jest bardzo duże. Z jednomasą pozbywasz się problemów raz na zawsze.

szczenka 19-11-16 20:11

Czy dwumasa+tarcza+docisk+wysprzęglik w 1.8 tdci w mk2 przed liftingiem (założmy 2005 r) były identyczne jak po face liftingu (samochod z 2010 r)?

SebastianSsss 10-02-17 14:31

Witajcie, mam problem...
Auto po wymianie dwumasy, wysprzeglika i sprzęgła.
Gdy auto nagrzeje sie do 75 stopni zaczyna trząść budą, gdybtemperatura wzrośnie lub spadnie wibracje ustępują.
Przycisk sprzęgła znacząco wpływa na zaprzestanie tych drgawek.
Dzisiaj auto pojechało na wymianę rozrządu, rolek i poduszek.
Jak rozwiązaliście ten problem?

owerek 02-05-17 08:38

czy ktoś wrozwiązał ten problem
 
Od pewnego czasu auto trzęsie budą, gdy silnik jest rozgrzany, gdy jest zimny, wszystko jest OK, pali normalnie, jeździ normalnie, nie dymi, dobrze przyspiesza, tylko te drgawki na ciepłym silniku i nierówna jego praca, co to może być do jasnej anielki

owerek 05-05-17 22:19

nareszcie
 
wychodzi na to, że większość "mechaników" wuja się zna na naszych autach, tylko dwumas i dwumas do wymiany, u mnie przestało trząść budą po naprawie.......tak tak - alternatora, wymienione tulejki i jakieś łożysko i jak ręką odjął, elektryk mówił, że alternator przekazuje info do komputera sterującego pracą silnika i jak mu coś nie pasuje to się pier....., naprawa całe 200 PLN ale radość bezcenna

michasg 01-06-17 21:26

Cytat:

Napisał owerek (Post 1170705)
wychodzi na to, że większość "mechaników" wuja się zna na naszych autach, tylko dwumas i dwumas do wymiany, u mnie przestało trząść budą po naprawie.......tak tak - alternatora, wymienione tulejki i jakieś łożysko i jak ręką odjął, elektryk mówił, że alternator przekazuje info do komputera sterującego pracą silnika i jak mu coś nie pasuje to się pier....., naprawa całe 200 PLN ale radość bezcenna

Hmm...czyżbyś rozwiązał odwieczny problem drgania? Obyś miał rację :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

xlukasz18x 02-06-17 11:44

Też miałem taką sytuację najpierw oddałem alternator ale okazało się że jest w bardzo dobrym stanie i niestety okazało się że jednak dwumas i po wymianie całego kompletu przestało trząś będą, tylko że ja miałem że przy 90 stopniach trzęsło na postoju a po wciśnięciu sprzęgła przestawało 😊


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi