Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Kontrola trakcji w FF1 TDDI - gdzie guzik??? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=17880)

Hoss 18-07-07 22:55

Kontrola trakcji w FF1 TDDI - gdzie guzik???
 
Witam, mam pytanie odnosnie kontroli trakcji w tddi, czy/gdzie jest przycisk do jej wylaczania/właczania, slyszalem rowniez opinie ze w ff1 z tym silnikiem jest nie do wylaczenia i knefla takowego nie ma, czy to prawda??? normalnie to widzialem kolo recznego a w tddi???
szukalem w opcji szukaj ale chyba nie ma tam wzmianki na moje pytanie, no chyba ze nie doszukalem, sorki jak cos i prosze o info :D
pozdrawiam.

Jestem w temacie laikiem, prosze tylko o info czy jest mozliwosc wylaczenia kontroli trakcji w TDDI???

mpiasek 21-07-07 08:07

Witam
O ile sie orientuję to kontrola trakcji chyba nie była dostępna w starszych focusach- było coś innego - zapobieganie poślizgowi kół przy ruszaniu (ASR? i żółta kontrolka jak się załączało) - i tego nie da się wyłączyć. Jak dobrze pamiętam to ta funkcja działa do ok 40km/h :)
Pozdrawiam

bantiru1 21-07-07 09:16

W starszych modelach był TCS (jest to system zapobiegający poślizgu kół przy ruszaniu ) jeśli sie pali żułta kontrolka to niedziala tak właśnie jest umnie i niemam pojęcia dlaczego ?

mpiasek 24-07-07 08:41

Tzn kontrolka pali się cały czas? bo normalnie to błyska tylko w momencie zadziałania....
A masz może ABS w aucie (i czy działa?) - bo chyba oba układy korzystają z tych samych czujników w temacie poślizgu kół...
Może miałeś wymienione łożysko z przodu na zwykłe bez 'pierścienia ABS' czy jak to zwał :)...

alien1 15-08-07 17:10

dokladnie, guzik po prawj od recznego , jesli nie swieci kontrolka to uklad zalaczony i mruga kiedy zadziala a jak swieci to wylaczony :lol: w zimie sprawuje sie rewelacyjnie :wink:

Lord Morte 17-08-07 12:57

Hmmmm dziwne, ja nie mam takiego bajera ;(

wrx 17-08-07 13:52

Cytat:

Napisał Lord Morte
Hmmmm dziwne, ja nie mam takiego bajera ;(

mnie sie wydaje ze jak nie ma takiego guzika to nie ma kontroli trakcji. Ja w terazniejszej foce tddi z 02r nie mam czegos takiego i kola banak buksuja przy ruszaniu i nic nie mruga. we wczesnijszej foce - czarnym diable :twisted: - tddi z 00r tez czegos takiego nie bylo a tak kola czasami buksowaly nawet na 2 biegu

alien1 17-08-07 14:39

to żałujcie :P

Lord Morte 17-08-07 17:44

alien1, e tam, mi jestesmy stritrejserzy i drifterzy, nam taka elektronika zbedna xD

piotr_as 30-09-07 21:54

to w jakich modelach to było montowane bo ja mam z 2000 wersja ghia i chyba nie mam takiego czegos ,jak to sprawdzic???

piotr_as 30-09-07 21:54

to w jakich modelach to było montowane bo ja mam z 2000 wersja ghia i chyba nie mam takiego czegos ,jak to sprawdzic???

kmxx 01-11-07 19:37

jest guzik
 
Cytat:

Napisał alien1
dokladnie, guzik po prawj od recznego , jesli nie swieci kontrolka to uklad zalaczony i mruga kiedy zadziala a jak swieci to wylaczony :lol: w zimie sprawuje sie rewelacyjnie :wink:

A mojej wersji Ambiente jest taki guzik. Normalnie układ jest załączony czyli zapobiega poślizgowi kół przy ruszaniu i podczas jazdy. Działa niezależnie od prędkości - tzn. działa cały czas podczas jazdy z dużymi prędkościami też. Jeśli występuje konieczność zadziałania tego systemu to kontrolka miga. Można to wyłączyć naciskając guzik. W instrukcji jest napisane kiedy wyłączać system: jazda z łańcuchami, wyjechanie z zaspy metodą rozbujania. Czyli system działa standardowo a jak się chce go wyłączyć żeby np. zapiszczeć oponami przy ruszaniu lub w innych przypadkach to można go wyłączyć.

Marcins-30 12-09-08 18:49

W focusach z 2000r systemu TCS nie można wyłączyć.A poznać po tym że działa gdy podczas ruszania i zabuksowaniu kół zapala się właśnie ta żółta kontrolka na desce.

keicam 02-10-08 10:04

ja w swoim focusie z 2004 mam cos takiego ale pamietam ze to byla dodatkowa opcja razem z podgrzewaniem przednich siedzien :smt001 i to dziala przy kazdej predkosci, mi np. czasami mruga nawet przy 120 km/h na jakims lekkim wyskoku jak kolo traci przyczepnosc.

Cysiek25 04-10-08 12:59

Mi to raz zamrugało przy 180 8) Ale nie zamierzam tego powtarzać.
W instrukcji piszą że słabsze foczki miały jeszcze jakiś inny system
Układ kontroli przyczepności kół
napędzanych (BTCS)
(silniki 1,4 l Zetec-SE i Diesel)
Układ ten ogranicza rónicę poślizgu
między kołami jednej osi w celu
polepszenia przyczepności przy niskich
prędkościach.

TERBUH_B 04-10-08 13:46

Hey a ja mam działa i można wyłączyć :lol: foczka 99 ghia

Szybszylopez 30-11-08 15:01

2001 focus trend nie ma zadnej kontroli, kołami idzie piszczeć. Lachony moczą majtole gdy moja foczka piszczy :P

r-aven 30-11-08 16:50

BTCS TCS tu jest post
http://forum.fordclubpolska.org/view...1194&view=next
a ja powiem mojemu przedmowcy nie ma sie co cieszyc lepiej miec i moc wyłączyc przydaje sie ostatnimi czasy
trend 1999r TCS na pokładzie i inne bajery też :)

gregorc 30-11-08 17:02

... mam i ja :razz: ... można wyłączyć :wink: działa przy kazdej predkości ...

Szybszylopez 02-12-08 00:52

JAk ktoś nie umie pływać to mu sie rzuca koło ratunkowe, albo zakłada te śmieszne dmuchane motylki ;) wiecie o co chodzi!

r-aven 02-12-08 04:06

zapraszam do mazdy 121 kobiecego autka z silnikem 1.8T podczas gololedzi bez trakcji po 2h jazdy troszke czlowiek siada. lepiej miec niz nie miec

Arturek 14-01-09 12:31

Witam
Informacja o TCS jest na stronie nr 51 w instrukcji obsługi samochodu.
Instarukcja (plik PDF) do pobrania na stronie Ford Polska.
Nie można wyłączyć układu BTCS.
pozdrawiam
Arturek

rainmaker85 14-01-09 16:55

Problem czy brak BTCS?
 
Kupiłem kombifoke 1.8 TDDI 2003 z przebiegiem 115 tys. Wg książki serwisowej powiniennem mieć BTCS i powinna zapalać się kontrolka przy przekręceniu kluczyka w pozycji I żeby sprawdzić system. Nic mi sie nie zapala koła piszcza jak głupie a ja nie wiem o co chodzi. Czy jest możliwość że tego układu poprostu nioe ma w foce z 2003 I FL? Czy musze wybrać się z tym do jakiegos serwisu? Prosze o pomoc :lol:

kasprzak 15-01-09 12:05

Co jest wtedy inne?
Czujniki ABS? Czy Czujniki i pompa ABS? Czy oprocz tego dołożony jest jakiś czujnik?

kleofas 15-01-09 12:51

Re: Problem czy brak BTCS?
 
Cytat:

Napisał rainmaker85
Wg książki serwisowej powiniennem mieć BTCS

co to jest książka serwisowa? chodzi ci o książkę-instrukcję? jeśli tak, to to jest instrukcja do większości modeli, a ciebie interesują tylko te opcje które posiadasz

rainmaker85 19-01-09 10:04

Chodzi mi dokładnie o instrukcję obsługi auta. Tam sa wymienione silniki w których montowany system TCS i silniki w których montowany jest BTCS. Ja powiniennem mieć BTCS, ale może są wersje w których tego nie ma? Co ciekawe chętnie sprawdziłbym sobie posiadana wersje tylko jak to zrobić? Na fakturze pisze samochód ciężarowy Ford Focus 1,8 TD i tyle :(

Gimnastikball 20-01-09 11:53

na prawo od drązka zmiany biegów musisz miec włącznik do TC. Nie ma włącznika nie ma TC

kleofas 20-01-09 11:58

Cytat:

Napisał rainmaker85
Chodzi mi dokładnie o instrukcję obsługi auta. Tam sa wymienione silniki w których montowany system TCS i silniki w których montowany jest BTCS. Ja powiniennem mieć BTCS, ale może są wersje w których tego nie ma? Co ciekawe chętnie sprawdziłbym sobie posiadana wersje tylko jak to zrobić? Na fakturze pisze samochód ciężarowy Ford Focus 1,8 TD i tyle :(

oczywiście, że bywają wersje w których nie ma TC
to co w instrukcji napisali to tyle, że JEŚLI jest wyposażony w układ TC to w twoim przypadku będzie to BTCS,

rainmaker85 20-01-09 20:31

Dobra mimo braku BTSC i tak autko Lubie chociaz na sniegu pod górke na nartach.... :| Żaaal jeszczew 4 osoby w kabinie... [nono] ale zło ale foka sprawuje sie siwtnie własciwosci jzdne rewelacja [palacz] mam przyjemność przemieszczać się czasami avensisem 2003 rok i przy szybszej jeździe foki tak nie buja. Ja jestem zachwycony [bigok] Odpuszczam sobie ten BTSC dzięki za pomoc chłopaki [metal]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi