Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] TDDI szarpie przy jeździe w korkach. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40181)

magik133190 09-06-10 15:34

TDDI szarpie przy jeździe w korkach.
 
Zwracam się z prośba do WAS forumowicze - nie wiem co się dzieje z moim focusem, ale jak jadę w korku bez dodawania gazu to na 1 i 2 biegu auto nierówno pracuje (raz szybciej, raz wolniej) trzeba delikatnie operować gazem żeby wyrównać obroty...ostatnio jechałem seatem toledo 19 tdi tam można puścić auto bez gazu i równo jedzie. Proszę o pomoc i sugestie.

Stiwi 28-06-10 10:42

zaczął bym od delikatniejszego puszczania sprzęgiełka, u mnie pomaga
więcej pomysłów nie mam ;)

MisiekT 28-06-10 10:48

bo foka trzeba jezdzic z gazem i po sprawie :)

Falcon 28-06-10 11:40

Nie gadaj Misiek bo moja jedzide bez gazu tez:)

MisiekT 28-06-10 12:18

a zupelnie serio zapytam - po co? nie rozumiem po prostu celu - na moje to w korku albo sie stoi i podjezdza, albo jedzie powoli na biegu z minilanym gazem... to jakas tajemna technika bez gazu czy jak?

Falcon 28-06-10 12:55

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 460399)
...albo jedzie powoli na biegu z minilanym gazem...

No więc można jechać powoli bez gazu i ja tak robie...żadna tajmenica...równie dobrze ja tez Ci się mogę zapytać po co z gazem jak można bez ;)

MisiekT 28-06-10 13:03

Cytat:

Napisał Falcon (Post 460414)
po co z gazem jak można bez

bo jak widac bez gazu jest znacznie trudniejsze :) pytalem serio

Falcon 28-06-10 13:40

Wiem,że jest trudniejsze...sam na początku miałem z tym problemy,ale z czasem dochodzi się do wprawy i juz nie szarpie, także kolego magik - kwestia czasu i dojdziesz do wprawy;)

magik133190 05-07-10 14:59

Oczywiście ze wszystkim się zgadzam...jak delikatnie operuje się gazem to jest dobrze...chciałem tylko sprawdzić czy wszystkie tak focusy TDDI mają czy coś złego dzieje się z moją foką...tak jak pisałem s seacie TDI można puścić gaz i auto samo równiutko jedzie.

---------- Post dodany o 14:59 ---------- Poprzedni post był z 14:57 ----------

Chciałem jeszcze dodać że moja foka bez dodawania gazu raz że nierówno pracuje ale co gorsze słychać takie chrobotanie jak by się coś tarło....macie też coś takiego???....pozdrawiam

michtat 05-07-10 21:15

U mnie bez gazu jedzie bardzo ładnie. Diesel (a może nie tylko diesel) ma to do siebie, że jak się puści sprzęgło i nie wciska się gazu to sam sobie dobierze obroty do drogi. Pod górkę też wjeżdża bez problemu na samym sprzęgle - sam sobie dostosuje obroty żeby nie zgasł. Tak było w moich poprzednich dwóch dieslach z grupy PSA i tak samo zachowuje się focus.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi