Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   ASO Włocławek (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1384)

chlodnik 23-02-05 22:24

ASO Włocławek
 
Miałem już do czynienia z kilkoma ASO z tytułu próby wyeliminowania wielokrotnie ju z wspominanych na Forum trzasków z okolicy lewego słupka. Po przeanalizowaniu wszystkich dostępnych postów diagnoze moją potwierdził Ford w Niemczech- pęknięty zgrzew. Do tej pory żadne z naszych ASO nie chciało nawet podejść do tematu (samochód na gwarancji więc im pewnie za to nie płacą) a tu chłopaki z serwisu nie dość że poważnie podeszli do sprawy to jeszcze usunęli żródło problemu (mam nadzieję że ostatecznie). Znowu jazda zaczęła sprawiac mi przyjemność czego i Wam wszystkim życze. :smt051

pinio_tdci 25-02-05 09:55

A gdzie dokladnie takie milo ASO w BRD :?:

Bo 'moje' (w Mainz) to by Cie tak samo 'olalo' jak te w RP :(

Ślepy 25-02-05 09:58

Cytat:

potwierdził Ford w Niemczech- pęknięty zgrzew.
jaki zgrzew? jak to naprawili? spawaniem?

pęknięty zgrzew w nowym samochodzie???

marekj 25-02-05 09:59

Jeśli dobrze zrozumiałem to we Włocławku, a Nimece tylko potwierdzili przyczyne stuków

chlodnik 27-02-05 11:21

Pęknięty zgrzew
 
ASO które podeszło u Niemców normalnie jest w Norymberdze, znając realia niemeickie sam sie dziwiłem ale po wyświetleniu danych samochodu w sytemie chcieli to robić w ramach gwarancji. Nie miałem niestety możliwości zostawienia im samochodu na 3 dni więc wróciłem z problemem do domu. Pęknięty zgrzew zdarza się niestety w nowych samochodach, przypuszczam że jest to błąd taśmy gdzie automaty zgrzewają nadwozia. Podobną historię mieli kiedys w Daewoo. Naprawa polegała w moim przypadku na usztywnieniu połączenia (lekie odgięcie jak przypuszczam i panka poliuretanowa pomiędz, gdyż ciężko jest poprawić zgrzew w warunkach warsztatowych bez rozbierania do gołej blachy). W tym przypadku chłopaki ściągnęli podsufitkę aby dostać sie do wszystkich zgrzewów o lewej stronie , jeżdze już 4-ty dzien i odpukać niec sie nie odzywa. Nasze drogi niestety powodują, że nadwozie pracuje w trochę inny sosób niz np w Niemczech, na prostej i równej drodze "strzelania" prawie nie miałem, wystarczyło jednak wjechać na nierówną nawierzchnię i się zaczynało. Pisze o tym trochę obszerniej gdyż w wieu wątkach na Forum pojawiał się problem trzasków, być może mój przypadek komuś pomoże w diagnozie.

Oskar 27-02-05 21:07

Cytat:

Napisał Ślepy
Cytat:

potwierdził Ford w Niemczech- pęknięty zgrzew.
jaki zgrzew? jak to naprawili? spawaniem?

pęknięty zgrzew w nowym samochodzie???

Przeca Mike_Cz ostatnio o tym pisał że u niego Aso też to podejrzewa


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi