Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Czy Focus 1.6 ma zawory samoregulujace? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1147)

Szymako 12-02-05 21:58

Czy Focus 1.6 ma zawory samoregulujace?
 
Czy trzeba pojechac wymienic jakies plytki?

gregor 12-02-05 22:18

regulacja zaworów
 
silnik 1,6 w Focusie nie ma hydrauliki. Nawet jak są tylko szklanki bez płytek, tak jak u mnie. Ale takie zdażały się tylko w wersjach CX z początku 2002 roku, a tak normalnie reguluje się wymieniając płytki.

Szymako 12-02-05 22:19

A ile taka przyjemnosc kosztuje? Tak w przyblizeniu?

ptak01 13-02-05 16:41

plytki nie wiele ok 12zl za sztuke, ale to nie wszystkie podlegaja wymianie, i bardzo czesto zostaja tez stare uzyte ktore na innym zaworze beda pasowaly!!. Koszt calej tej operacji podnosi rozrzad ktory tez trzeba zmienic( wzglednie zostawic stary) ale robota jest a sama sciaganie walkow ...

Martinez69 13-02-05 17:12

Re: regulacja zaworów
 
Cytat:

Napisał gregor
silnik 1,6 w Focusie nie ma hydrauliki. Nawet jak są tylko szklanki bez płytek, tak jak u mnie. Ale takie zdażały się tylko w wersjach CX z początku 2002 roku, a tak normalnie reguluje się wymieniając płytki.

a 2,0 ma hydraulike czy też nie??

sajgon 13-02-05 17:32

Re: regulacja zaworów
 
Cytat:

Napisał gregor
silnik 1,6 w Focusie nie ma hydrauliki. Nawet jak są tylko szklanki bez płytek, tak jak u mnie. Ale takie zdażały się tylko w wersjach CX z początku 2002 roku, a tak normalnie reguluje się wymieniając płytki.

I tu nie wiem co o tym myslec. Gadalem ze znajomym ktory mieszka w anglii i jezdzi foczka. Ogolnie interesuje go w pelni budowa foczki itp. Podobno wszystko zalezy od tego na jaki rynek ten samochod zostal wypuszczony. Nie wiem jak to sie ma do europy ale podobno amerykanskie wersje maja hydre.

gregor 13-02-05 22:02

ale na rynek amerykański chyba nie produkuje się silniczka 1,6 tylko co najmniej 2,0 a jak tam jest z zaworkami to niestety nie wiem. Jeśli chodzi o mój motorek to troszkę grzebałem i gdzieś wyczytałem, że zaworki na samych szklankach były właśnie robione na rynek, czy też na rynku, angielski. Przez jakis czas myślałem, że skoro same szklaneczki to musi być hydraulika i się ucieszyłem ale gdy przyszło do regulacji wyprowadzono mnie z błędu. Jest dokładnie tak jak z płytkami ale zamienić tych moich szklaneczek na te z płytkami sie nie da bo mają troszkę inne wymiary. Co do kosztów regulacji w ASO to biorą około 230zł za samą regulację i koszt płytek ( w ASO OLDAR w Ostrołęce po 6,5zł za sztukę ale nie wszystkie trzeba wymieniać ). Jeśli są tylko szklaneczki to regulacja za tą samą kaskę, choć roboty więcej bo trzeba wałki rożrządu wyciągnąć, a reguluje się przez przyszlifowanie szklanek po około 12zł od sztuki ale też nie wszystkie trzeba szlifować. Ale o konieczności wymiany rozrządu przy regulacji to nie słyszałem. Byłaby to bzdura, ponieważ przy jeździe na gazie, tak jak ja, trzeba przeprowadzać regulację co około 30tys.km

sajgon 14-02-05 12:27

Tez mysle ze to bzdura. A tak swoja droga to jednak jak juz szlifowac czy wymieniac to lepiej wszystkie... z wiadomych powodow.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi