Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Foteliki samochodowe (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46115)

wojteknowy 27-12-10 20:41

Foteliki samochodowe
 
Mam takie nietypowe pytanie: Czy ktoś próbował zapiąć 3 foteliki samochodowe w Fordzie Focusie I kombi ?? Urodziły mi się bliźniaki a jedno dziecko już mam i się zastanawiam czy moja foka pomieści moją rodzinkę?

Kam1l 27-12-10 23:11

Wrzuć jednego do bagażnika [zaklopotanie]
A tak na serio to nie próbowałem, ale kiedyś z ciekawości przykładałem fotelik (nie pytać dlaczego) do tylnego fotela i na szerokość byłoby na styk. Więc popatrz pod tym kątem. Niestety nie powiem Ci jak z mocowaniem tego ustrojstwa. Ale na przyszłośc mógłbyś popatrzec już za C-maxem :)

Jaromir 28-12-10 07:38

Witam!
Co prawda mam jedno dziecko, jednakże któregoś pięknego dnia jechała znami jeszcze dwójka siostry żony. Dwa pełnowymiarowe foteliki (9-36 kg) dla 2 i 4 latka a dla 6 latki podwyższająca poduszka (ze styropianu). Dwa foteliki poszły na boki a na środek poducha.
Powiem Tobie tyle że wszystko zależeć będzie od szerokości fotelików. U mnie wszystko na styk. Jeżeli Twoja pierwsza pociecha jest już starsza i może jeździć na poduszcze to foczka da rade pomieścić Was wszytkich.
Pozdrawiam,
Jarek

mark_TDDI 28-12-10 18:17

Gratulacje.
A w temacie - wszystko zależy od tego, czy oczekujesz komfortu, czy tylko przewózki z A do B. Powiem tak - mam podobny dylemat (będę miał latem) i moja foka II fl pójdzie " do żyda". Celuję w S-max'a lub Mondeo. W foce (i także w C-max) to będzie męka...

wojteknowy 28-12-10 20:53

Dzięki
Myślałem właśnie o C-max tylko musiałbym przymierzyć czy się pomieścimy:)
W tej chwili do Foki wchodzi mi fotelik 9-36kg i dwie bazy pod nosidełka ale na styk. S-max troszkę za drogi jak na dzień dzisiejszy dla mnie a Galaxy mi się za bardzo nie podoba. Może mondeo by było jakimś wyjściem, no ale C-max mi się podoba.

Oskar 28-12-10 21:02

Cytat:

Napisał wojteknowy (Post 522323)
Dzięki
Myślałem właśnie o C-max tylko musiałbym przymierzyć czy się pomieścimy:)
W tej chwili do Foki wchodzi mi fotelik 9-36kg i dwie bazy pod nosidełka ale na styk.

c-max jest w środku taki sam jak focus tylko bagażnik ma mniejszy niż kombi wiec odpuść taka zamiane.
Foteliki w ilości 3 sztuki wchodza na styk zarówno do FFI jak i c-max

pozdr O

lobuzek 28-12-10 22:53

Nie do końca się zgodzę. Przesiadłem się z FFi na Cmaxa i moim zdaniem ten ostatni jest obszerniejszy w środku. Rewelacji nie ma, ale jednak samochód szerszy. Sam wożę z tyłu 2 foteliki jeden 9-36 kg, drugi 0-13 kg i obok siada jeszcze żona, co w FFI było raczej niewykonalne.

Oskar 29-12-10 09:49

Cytat:

Napisał lobuzek (Post 522391)
Nie do końca się zgodzę. Przesiadłem się z FFi na Cmaxa i moim zdaniem ten ostatni jest obszerniejszy w środku.

Też sie przesiadłem i w FFI dzieci siedzące z tyłu nie siegały mi nogami do oparcia fotela teraz jest to możliwe tylko w konfiguracji 2 foteli z tyłu przy kanapie nie mogę młodszego dziecka położyć w foteliku bo przeszkadza przed nim fotel pasażera.Jedyne co auto jest może minimalnie szersze ale to nie wszystko

lobuzek 02-01-11 11:27

Mi jak sięgały tak sięgają do oparć, ale z moim wzrostem muszę mieć fotel odsunięty na maksa. Tak czy inaczej, auto nieco szersze, więcej przestrzeni na stopy (wyżej umiejscowione fotele), bagażnik super, no i stoliki w oparciach, które dla starszej córy są hitem.

Michał 02-01-11 20:25

Ja mam 3 dzieci. Pół roczne bliźniaki i 4 latka. 4 latek jeździ z przodu (poduszkę musiałem odłączyć), a żona jeździ po środku tylnej kanapy a po bokach 2 nosidełka. Jak na razie ujdzie ale w przyszłym roku czeka nas zmiana samochodu.

Kam1l 02-01-11 21:19

Do 2012 to Ci wyrosną troche :D

Michał 02-01-11 22:23

Racja :) W tym roku.

amper124 25-03-12 22:42

Pozwolę sobie odgrzać truposza żeby nie mnożyć wątków :)

Córa mi rośnie, będziemy jeździć razem coraz więcej ;)

Czy ktoś z was posiada fotelik MaxiCosi Mobi (takie coś np:http://allegro.pl/fotelik-maxi-cosi-...202760176.html) lub inny o podobnej konstrukcji (tyłem do kierunku jazdy)? Kategoria wagowa ~9-25kg
Pytania:
- wchodzi toto do FFI na tylną kanapę?
* czy da się go stabilnie zamontować na środku
* jeśli w/w = nie, to czy po przesunięciu przedniego fotela (przyjmuję że tak trzeba), zostaje jakieś miejsce dla pasażera?
- czy dzieciarnia w tym wytrzymuje?
Gdyby ktoś dysponował fotą z zamontowanym podobnym ustrojstwem w FFI to byłoby już w ogóle lux :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi