Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Modyfikacje zwiększające moc (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=787)

krou 19-12-08 16:29

Już uzupełniłem.

Powiedzcie co myślicie ogólnie o magnetyzerach.

Greg 19-12-08 16:49

Cytat:

Napisał krou
Tylko bez sarkazmu proszę. Naprawdę chciałbym usłyszeć rzeczową opinię na ten temat.

To poczytaj uważnie posty na forum,
funkcja SZUKAJ w tym pomoże [chytry]

Pzdr.

[ Dodano: Pią 19 Gru, 2008 16:51 ]
Tak pierwsze z brzegu http://forum.focusklubpolska.pl/view...ght=magnetyzer
Da się :?:

MisiekT 19-12-08 17:01

krou, magnetyzery DFa mozna "wypozyczyc" na 30 dni celem testowania (wplacasz kaucje) - kup, sprawdz, podjedz 2x na hamownie i moze sie czegos dowiemy... do tego czasu nie zasmiecajmy tego tematu, pls

Rasta 19-12-08 18:11

Chłopak ma diesla to niech se zrobi remap i tyle [readmore]

krou 19-12-08 21:13

Cytat:

Napisał Greg
Cytat:

Napisał krou
Tylko bez sarkazmu proszę. Naprawdę chciałbym usłyszeć rzeczową opinię na ten temat.

To poczytaj uważnie posty na forum,
funkcja SZUKAJ w tym pomoże [chytry]

Pzdr.

[ Dodano: Pią 19 Gru, 2008 16:51 ]
Tak pierwsze z brzegu http://forum.focusklubpolska.pl/view...ght=magnetyzer
Da się :?:

Ok, tylko szukałem pod hasłem MODYFIKATOR PALIWA
dlatego nic nie znalazłem.
Jak już podpowiedzieliście, że to nazywa się magnetyzer, to już po prostu pociągnąłem temat.
Dzięki za wskazówki.

drof 19-12-08 22:46

nie ma co bawić się w jakieś badziewie ...to nic innego jak sranie po krzakach

chcesz mieć odczuwalny przyrost NM i PS to jak wyżej tylko remap :mrgreen:

Picia78 22-12-08 04:35

Ja miałem już dawno taki w Dieslu i nic tyle samo palił i moc jeszcze spadła badziewie [ass]

Jackiller 22-12-08 21:21

...rwa ja to nie kumam - jak mozna wpajac ludziskom takie brednie o magnetyzerach.
Już tu kiedys chyba pisałem ale powtórzę się...
Co ma przepływ paliwa jakiejs rurce i jego karwa uporządkowanie czastek -w co watpię, do faktu, że później wpływa to paliwo do szyny CR, później do wtrysków pod zajebistym ciśnieniem i ostatecznie w postaci mgiełki wtryskiwane jest do cylindra... Gdzie tu sens, gdzie tu logika.

W dizlu PRIMO to program
jak będzie mało to graty (w TDCI raczej na turbo i intercoolerze się skończy, bo nie wiem jak to jest z wtryskami i historią dotycząca ich kodowania... to niestety nie TDI)
Po tym wszystkim ponowne strojenie

żadnych stozków - bo się turbo wysra, magnetyzerów i innego badziewia.

MisiekT 22-12-08 21:27

Cytat:

Napisał Jackiller
żadnych stozków - bo się turbo wysra

a co niby ma piernik do wiatraka?

Jackiller 22-12-08 21:33

Cytat:

Napisał MisiekT
a co niby ma piernik do wiatraka?

a ma :P :P :P :P :P :P

MisiekT 22-12-08 21:37

Jackiller, to opisz co ma, bo ja jakos zwiazku nie widze... no chyba ze masz na mysli po prostu dupny stozek bez zadnego strojenia itd...

Jackiller 22-12-08 21:54

Nie Misiek
na dizlowych forach piszą, żeby tego nie zakładać, bo stożek, ze względu na swoją większa przepuszczalność, przepuszcza tez i różne drobinki. Drobinki te w zetknięciu z częścią zimna sprężarki, a więc jej łopatkami, które mogą mieć prędkość max 100.000 - 300.000 obr/min powoduję ze działa to jak papier ścierny i może powodować (choc nie musi - nie znam funkcji czasu) ich zanik.
;)

[ Dodano: Pon 22 Gru, 2008 21:58 ]
Oczywiście nie mówię to o modyfikacji całego dolotu pod stożek...itd... nawet nie wiem jak to w praktyce wygląda swoja drogą, ale i takie cóś kiedys gdzies padło

MisiekT 22-12-08 22:04

Jackiller, ale na tej zasadzie zaden samochod z turbo nie powinien miec stozka... poza tym dobre stozki filtruja lepiej niz papierowe filtry fabryczne... dlatego pytalem czy mowisz o profi stozku czy syfie z allegro za 50zl z wysylka gratis [panna]

Jackiller 22-12-08 22:06

Przytaczam fragmenty

http://img239.imageshack.us/img239/515/beznazwyaz9.jpg

i jak by co to to stosują

Takie cuda zwane BMC

MisiekT 22-12-08 22:08

Jackiller, no BMC CDA zdecydowanie zalicza sie do profi stozkow :mrgreen:

Jackiller 22-12-08 22:10

Nie wiem o jakich oni mówili. Na street racingu pisza o tym, u mastersa.
ja jak wiesz juz od roku w tym nie siedze. Nie czipsowałem tez auta, może dlatego jego nowy własciciel ciagle się nim cieszy (Delphi)
Moja wiedza jest czysto teoretyczna i "zaczytana".

A masters zawsze powtarza w takich sytuacjach "twój cyrk i twoja małpa"
Picia chyba miał stożek - Picia odezwij no się, bo tobie akurat wysrało się auto po przeróbkach.

wiem że CDA sa profi... ale jak widzisz nie od codziennej jazdy.
A co do papierowych wkładek... to masz rację, dlatego polecaja wkładki K&N ale do zwykłych filtrów

Są auta co mają turbo wystawione nad maskę i ciagną DIRECT [hmm] LY

gRuHa 22-12-08 22:18

Cytat:

Napisał Jackiller
Są auta co mają turbo wystawione nad maskę i ciagną DIRECT[hmm]LY

tak tylko te auta przejeżdżają w ciągu dnia może 5 km, potem wlot jest zasłaniany, auto na lawete i powtórka na następnej imprezie...

grzybek 22-12-08 22:20

Jackiller, gdyby miały szkodzić turbinie to nikt by ich nie zakładał. A tak jak mówi Misiek zależy to od producenta. Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Jackiller 22-12-08 22:21

Cytat:

Napisał gRuHa
tak tylko te auta przejeżdżają w ciągu dnia może 5 km, potem wlot jest zasłaniany, auto na lawete i powtórka na następnej imprezie...

Z drugiej strony po co stożek w turbo... przecie tam i tak turbo ciągnie ile zechce... i tak zwykle jest nadmiat powietrza w układzie... co innego wolnossak

MisiekT 22-12-08 22:23

Cytat:

Napisał Jackiller
wiem że CDA sa profi... ale jak widzisz nie od codziennej jazdy.

jak widze u siebie (mam juz kilka miesiecy CDA) to sprawdzaja sie do codziennej jazdy idealnie... stwierdzenie "niedopuszczony do ruchu" wynika z braku homologacji i psucia norm spalin, a nie zagrozenia dla silnika...

a w kwestii filtracji to filtruje znacznie lepiej niz papierowy filtr, co widac po syfie podczas czyszczenia... no i czyszczenie jest tansze niz nowy filtr wiec mozna czesciej :)

Jackiller 22-12-08 22:37

ale w czym ty to wozisz ?? - jaki motor - bo się pogubiłem

pozatym - moje zdanie jest takie. Najważniejsze są odczucia DUPOHAMOWNI. Cyferki są dla ONANISTÓW.
Jesli komuś pasuje przyrost 2-3 KM (tyle daje stożek) to looz. Ja tam nie wnikam.
Tutaj chojnacki robił testy wkładek filtrów i innych bajerów... jak RASTA kiedys zauwazył, bo przytaczałem ten link... wiekszośc z tych aut to rajdowe auta (n-grupowe i inne) więc nawet nie ma co porównywac do serii i do dizla.

Niech się wypowie Rasta, RSSS, inni uturbieni i mający z tym kontakt.

Rasta 22-12-08 22:55

Prawda jst tak, że przy tubo czy masz syf za 50 pl czy mega porfi tubo-burbo gangsta madafak za za 1000 pln, to różnicy w mocy jest max. z 5 koni buehehe

Jackiller 22-12-08 23:31

Cytat:

Napisał Rasta
z 5 koni

czyli błąd pomiaru te 5 kunia.

Petru23 02-02-10 18:13

edit:
nie tu gdzie trzeba
wybaczcie ;)

Coobcio 26-05-10 00:51

FreeT, z miłą chęcią zajmę się dostrojeniem twojej Foczki :)
Łącznie już 3 sztuki wyszło spod mojej ręki z tego co pamiętam one strasznie są przelane powyżej 5500obr.min...

Choć wpierw zapraszam na sprawdzenie AFR to nam powie czy jest już się pchać w dostrajanie, np. u kolegi od złotej sztuki z dużą przepustnicą gazu i z odłażącym lakierem z maski na skutek pożaru nie było potrzeby strojenia :)

DejaVu 26-05-10 06:33

coobcio moze by tak jeszcze nad moja popracował i wsadzil ten regulatr cisnienia paliwka?

MisiekT 26-05-10 08:07

Cytat:

Napisał Coobcio (Post 450735)
u kolegi od złotej sztuki (..) nie było potrzeby strojenia

koleczka przydaloby sie sprawdzic jakos przy okazji chociazby na probe, ale to sie kiedys zgadamy

TomuŚ 25-06-10 11:08

Cytat:

Napisał Straszko (Post 106701)
siema mam wiec pytanie o blow off czy jest sens to montowac w 1.8 tddi bo zastanawialem sie juz od jakiegos czasu ?
cos to pomoze ?

prosze o odpoweidz


nie znam sie jeszcze na silnikach Forda, dlatego tez pytam bo w silnikach disloskich VW (np. ibiza 1.9 TDI) nie da sie zamontować blow off z racji tego że nie ma tam przepustnicy, a jak jest w silnikach forda??? da sie??? Jesli tak to jaki bedzie tego koszt??? moge prosić jakieś przykładowe blow off-y, flansze itd??? Fajna sprawa była by jak by dało sie [greenpeace]

elite 25-06-10 11:25

Cytat:

Napisał TomuŚ (Post 459621)
nie znam sie jeszcze na silnikach Forda, dlatego tez pytam bo w silnikach disloskich VW (np. ibiza 1.9 TDI) nie da sie zamontować blow off z racji tego że nie ma tam przepustnicy, a jak jest w silnikach forda??? da sie??? Jesli tak to jaki bedzie tego koszt??? moge prosić jakieś przykładowe blow off-y, flansze itd??? Fajna sprawa była by jak by dało sie [greenpeace]

w golfach widzialem nie raz, wiec da sie. W sam raz pod remize :)

MisiekT 25-06-10 11:28

temat brzmi "modyfikacje zwiekszajace moc"


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi