Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Modyfikacje zwiększające moc (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=787)

Jackiller 27-03-07 17:37

Cytat:

Napisał RSSSS
Mamy filtr cząstek stałych = odpuszczamy chipa

To chyba że w jeb...fordzie. Bo TDI, Masters robi z DPF-em i smigaja bez problemu.
Oczywiście powyżej pewnej dawki paliwa filtr nie wyrabia i nasteouje jego nasycenie i NOT LAUF - więc nie mozna z tym przesadzać i CO ZNACZąCO OGRANICZA CIPOWANIE.

Wiem, że w TDI jest jakas procedura oczyszczania DPFa - a jak jest w takim przypadku w fordzie- nie wiem.

cytat - DOTYCZY nowych silników TDI 2.0 170KM

Cytat:

Napisał Master's
Silniki te spełniają normy spalin Euro 4 a więc wszystkie bez wyjątku są wyposażone w filtry cząstek stałych FAP...przez co ich chiptuning jest utrudniony. Krążace mity że z tego silnika da się zrobić bez problemów 240 albo więcej PS należy włożyć między bajki...chyba że wywalimy cały osprzęt znajdujący sie na wydechu..to wtedy tak. Robiłem już chiptuning tych silników i ze względu na FAP można bezpiecznie podnieść moc do ok 200-205PS. Powyzej tej mocy będą problemy z Fap-em i jego aktywną regeneracją. Należy wiedzieć że jeśli nasycenie filtra osiągnie 75% auto nam zgaśnie na drodze i nie będziemy w stanie go ponownie uruchomić. W takim przypadku nasza podróż skończy się na lawecie w servisie i będzie nas kosztowała stratę nerwów i czasu. Aby ponownie uruchomić silnik z "zatkanym" Fap-em należy do sterownika wprowadzić odpowiedni pin-kod. Wtedy silnik nam uruchomi. Następnie trzeba wywołać (za pośrednictwem Vag-a) odpowiednią procedurę oczyszczania filtra (robi się to w dopasowaniu w odpowiednim kanale) i należy jechać na 3-cim biegu z prędkością ok 80km/h przez ok 6 min. Po uruchomieniu procedury oczyszczania sterownik silnika odpowiednio opuźnia kąt wtrysku paliwa przez co wzrasta temperatura gazów spalinowych i następuje wypalanie FAP-a. Na Vag-u widać w odpowiednim kanalę stopień nasycenia (znieczyszczenia) filtra. Jeśli poziom nasycenia spadnie do 10% gasną lampki kontrolne i auto jest gotowe do kontynuowania jazdy. Piszę o tym dlatego że niewłaściwy chiptuning jest lub będzie przyczyną tych kłopotów. Podczas obróbki programu sterującego...aby zwiększyć moc zazwyczaj podnosząne są takie parametry jak dawka paliwa...a to powoduje zwiększone ilości sadzy w gazach spalinowych.


gRuHa 27-03-07 17:44

Cytat:

Napisał Jackiller
cytat - DOTYCZY nowych silników TDI 2.0 170KM

Jackiller, widzę, że czytaliśmy tego samego posta :D [bigok]

chip z filtrem cząstek stałych też jest możliwy tylko jak zazwyczaj w tuningu trzeba mieć łeb na karku i ogarniać wszystkie limitery w sofcie

Jackiller 27-03-07 17:51

A teraz ciekawostka

WYJęCIE FILTRA POWIETRZA
Honda TYPE R

http://img390.imageshack.us/img390/8897/beznazwydt7.jpg

"ZERO" - przyrostu (więc co daje stożek ?? ) albo jak tłumią klasyki, o może Tpe R ma stożek w serii.

open 03-04-07 14:53

Turbil ktos 1,6..?
Jakie sa orientacyjne koszta?
Od A do Z..
Nie chodzi mi o to zeby zmieniac auto,tylko uturbic..
Nie chce kosmicznych mocy,a swap to z 10kafli moze nie pomoc..

PILOT 03-04-07 18:13

Cytat:

Napisał open
Turbil ktos 1,6..?

ja chcialem kompresor zalozyc :!: niestety kwota 16 tysiecy mnie zdecydowanie zniechecila :!: Jednym slowem - daj sobie spokuj z tego rodzajem modyfikacji :P

POZDRO :!:

Psotnick 04-04-07 20:54

Witam jako swiezak moge tylko dodac ze koszta zaleza od miejsca turbienia profesjonalna firma chce krocie ale caly temat mechaniczny mozna zrobic w przy domowym garazu a wirus napisac np w unitronic'u koszta obcinamy o robocizne i marze czesci ktore sprzedaje nam tuner mozna tez zakupic uzywki ale to odradzam :) moje skromne zdanie

DejaVu 04-04-07 21:52

Cytat:

Napisał open
Turbil ktos 1,6..?
Jakie sa orientacyjne koszta?
Od A do Z..
Nie chodzi mi o to zeby zmieniac auto,tylko uturbic..
Nie chce kosmicznych mocy,a swap to z 10kafli moze nie pomoc..

a ja słyszałem ze w 6tys można się zamknąć. Mi w promotorze powiedzieli 8,5. Ale odradzam.Wiem że jeden człowiek z klubu takowe 1.6 uturbił i tłoki mu miską wyszły po 400km.Trzeba by kute części ale to chyba worek kasy. Lepiej swapa zrobić na 2.0

Psotnick 04-04-07 23:45

w hondach ostatnio dokladaja turbo bez programu najwiecej dalo to cos w granicach 30 km ale tow hondach ciekaw jestem jak wyszlo by to w fordzie :)

Rasta 05-04-07 00:51

Psotnick, majaczysz, czy ty wogle wiesz co wypisujesz :!: :!:

Greg 05-04-07 12:12

Psotnick, dlatego pare osob ma sprawy w sadzie ze silnik polecial w kosmos .

Pzdr.

Psotnick 05-04-07 21:48

Rasta kolego takie sa fakty :) sam w tym momencie borykam sie z wysrojeniem auta

Rasta 05-04-07 22:30

No to jesteśmy w klubie :wink:

Psotnick 05-04-07 22:56

Rasta nadrobilem delikatnie zaleglosci :) musze pogratulowac auta masz go na standalone ?? i zapraszam na wolomin na nasze lokalne ganianie :)

gRuHa 06-04-07 16:55

Cytat:

Napisał Psotnick
musze pogratulowac auta masz go na standalone ??

SMT6 to z tego co pamiętam PiggyBack, ale moge się mylić... :roll:

Psotnick 06-04-07 17:38

ja mam na swini i nikt nie moze tego ogarnac wszyscy chca pisac program na seryjne ecu

Rasta 06-04-07 17:41

Świnia to jest właśnie PiggyBack, a co ty na tej świni strojisz? Leona z podpisu?

Ps. Standalone już zamówione :twisted:

Psotnick 06-04-07 18:46

wiem wiem :) tak leon obecnie dziala na greddy emange + kontroler doładowania apexi

gRuHa 06-04-07 22:18

to co za silnik w tym Leonie siedzi?

Psotnick 06-04-07 22:24

1.8 20VT wersja TS

gRuHa 06-04-07 23:11

Cytat:

Napisał Psotnick
1.8 20VT wersja TS

nic mi to nie mówi, ale moc konkretna jak na tą pojemność
EOT z mojej strony

Psotnick 06-04-07 23:22

Pojemnosc 1800 20 v Turbo 260 koni to przy doladowaniu 1 bara teraz minimalne zalozenie to 350 koni

open 07-04-07 01:00

Cytat:

Napisał przemekdeja
a ja słyszałem ze w 6tys można się zamknąć. Mi w promotorze powiedzieli 8,5. Ale odradzam.Wiem że jeden człowiek z klubu takowe 1.6 uturbił i tłoki mu miską wyszły po 400km.Trzeba by kute części ale to chyba worek kasy. Lepiej swapa zrobić na 2.0

kurcze... gadalem z kumplem na ten temat dzisiaj ktory juz sam turbil jeden woz,teraz bedzie turbil drugi..
Mowi ze jak zrobisz male doladowanie do nic nie splynie (tloki). Ze wstepnych wyliczen wyszlo 5tysiakow ze strojeniem na smt6..
Swap na 2.0 wyjdzie duuuzo wiecej.. Silnik,skrzynia,wiazki, komputry itd itd...
A czy nie slyszal ktos moze, czy komus nie udalo sie wlozyc np. 2,5 v6 (st200) albo 3,0 v6 (st 220) w bude focusa?
Bo w takie cos to juz warto raczej zainwestowac, a szkoda mi sie rozstawac z tak doinwestowanym focusem... (kola,audio,wyglad) To juz wole podniesc moc. Styknie mi nawet te 150ps do sprawnego turlania sie..

RSSSS 07-04-07 09:03

Cytat:

Napisał przemekdeja
Cytat:

Napisał open
Turbil ktos 1,6..?
Jakie sa orientacyjne koszta?
Od A do Z..
Nie chodzi mi o to zeby zmieniac auto,tylko uturbic..
Nie chce kosmicznych mocy,a swap to z 10kafli moze nie pomoc..

a ja słyszałem ze w 6tys można się zamknąć. Mi w promotorze powiedzieli 8,5. Ale odradzam.Wiem że jeden człowiek z klubu takowe 1.6 uturbił i tłoki mu miską wyszły po 400km.Trzeba by kute części ale to chyba worek kasy. Lepiej swapa zrobić na 2.0

6 tys. tak ale u rzeźników.

Porządnie robione elementy:

Kompletnty układ wydechowy - ok. 2000zł
kolektor wydechowy - ok. 2000zł
kompletny dolot z FMICiem, stożkiem,BOVem- ok.2000zł
Już masz 6000 a gdzie turbo,gdzie coś do wystrojenia,gdzie koszty strojenia,gdzie sprzęgło,gdzie hamulce,gdzie zawiecha,gdzie koszty paliwa,itd.,itd.


Jakby się teraz ktoś mnie spytał jaki zapewnić budżet,żeby spokojnie uturbić auto to powiedziałbym 20tys.zł. Wterdy raczej na 99%mamy pewność,że go nie przekroczymy (oczywiście pod warunkiem współpracy z fachowcami)

gRuHa 07-04-07 16:45

Cytat:

Napisał open
Mowi ze jak zrobisz male doladowanie do nic nie splynie

no i ile otrzymasz z tego małego doładowania??
120?? 130KM??
to juz lepiej założyć konkretny dolot i wydech + chip i masz mniej więcej to samo...

Jackiller 07-04-07 17:29

Cytat:

Napisał gRuHa
120?? 130KM??
to juz lepiej założyć konkretny dolot i wydech + chip i masz mniej więcej to samo...

chyba w dizlu... ale nie ze 100KM w benzynie.
Przepraszam - ale juz się nie wtrancam.

dioda69 14-05-07 09:27

Nitro oraz wałki do 1.6l
 
Czy zakładał ktoś nitro do 1.6l, jeśli tak to jakie dysze są bezpieczne bez wzmacniania dołu :?: Które wałki lepsze Świątka czy PiperCams, jak się na nich jeździ i jaki przyrost można nimi osiągnąć :?:

Rasta 14-05-07 09:58

Nikt Ci na to nie odpowie, bo 1.6 ma inne przeznaczenie, służy do turlania sie pomieście i nic więcej. Z tego co wiem śmiałków było niewielu, a każda próba dotknięcia 1.6 kończyła się jego wysraniem. Jestem ciekaw czy wogóle sa jakiekolwiek graty które umożliwoają wzmocnienie 1.6. Pytanie czy to masens skoro 2.0 można kupić za 1500 pln.

Z tego co widzę fokę masz przed liftem, więc proponuje ją sprzedać i dołożyć kilka pln i kupić dobrze wyposarzoną 2.0 w wersji trend. Kosz jakieś 18-23 tyś. (rocznik 1999-2001). I tu już można ładować kasę i są efekty. Pakując pieniądze w 1.6 wydasz więcej i skonczy się to śmircią silnika. Obstawiam, że kilka strzałów i po silniku. Jeśli w serii przy 70 tyś. potrafią polecieć korby to gdzie tu nitro.

Jesli pytasz sie o wałki to polecam oczywiście PiperCams, o Świątku krążą skrajne opinie, porostu niektóre wałki mu się udają, ą niektóre po przebiegu 700 km wyglądają jak po 100 tyś. Tu więcej się dowiesz - http://www.streetracing.pl/forum/vie...ht=%A6wi%B1tek

Co do przyrostu mocy to wszystko zależy od tego jaki stage wybierzesz. Czym bardziej hardcorowe wałki tym wiekszy przyrost ale samochód coraz mniej nadaje sie do jazdy po ulicy (brak dołu). Wałki najczęsciej podnoszą moc o jakies 10-20 kucy oraz przenoszą moment w górny zakres obrotów. Więc finalnie przyrost maksymalny nie jest jakiś ogrony ale w górynym zakresie obrotów różnice mogą sięgnąć naprawdę wielu koników. Tylko do wołków odrazu kolektror i przelotowy wydech. Konieczne jest też strojenie, kto Ci je zrobi w 1.6 :?:

No i pytanie czy warto po wydanie kilkunast tyś. zbliżysz się do osiągów 2.0. A po władowaniu tych samy pieniędzy w 2.0 już łoisz ST'ka i nie miartwisz się, że coś się wysra. Ni mówie już o tym jak zwija się uturbiony 2.0 :twisted:
Polecam - http://forum.focusklubpolska.pl/view...=17200&start=0

MisiekT 14-05-07 10:11

o 1.6 slyszalem oponie ze okolo 170KM da rade z niego wycisnac bez zakuwania dolu... ale osobiscie w to nie wierze... i nie polecam tez jazdy ze strachem, ze po kazdym wcisnieciu gazu moze sie cos wysrac... :cry:

dioda69 14-05-07 10:20

Rasta, zmiana foki na 2.0l nie wchodzi w rachubę, w planach mam zakup drugiego wozidełka, tak więc zostaje mi 1.6l, którego chcę troszkę podnieść. Mam już kolektor 4-2-1 oraz 1/2 przelotowy wydech :lol: (środkowy seria, końcowy przelot) oraz świnkę z VTecha, zastanawiam się nad wałkami, ale jak najbardziej street nie racing. Czy w streetowych jest duża strata w niskim i średnim zakresie :?: Czy są wymagane inne modyfikacje, np. obróbka gł.,.. :?:

Rasta 14-05-07 10:42

Cytat:

Napisał dioda69
Rasta, zmiana foki na 2.0l nie wchodzi w rachubę

Ale czemu :?: Właściwe za te same pieniądze co jest 1.6 można kupić 2.0.

Wszystko zależy od nastawów wałków, ja studiowałem temat odnośnie 2.0 każdy prodcent (Crawer, Crane, FordRacing itd) ma kilka wersji. Przważnie 3-4 niestety to jakie są parametry wałków zależy od producenta np. Stage II Crawera jast bardziej hardcorowy nić Stage III FordRacing. W wałkach Street/Race strata nie powinna być duża, inne przeróbki też nie są konieczne. Pamietaj tylko, że oprócz wałków konieczne są kułka (CamGears) z regulacją, bo bez tego efekt marny. Oczywiście można też pokusić się o wymianę sprężynek.

Zastanawiam się tylko, czy do 1.6 wogóle gdzieś można takie bajery kupić :?:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi