Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Focus 1.8TDCI zgasł w czasie jazdy i nie chce odpalić , (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=67542)

Trique 22-12-13 17:18

Focus 1.8TDCI zgasł w czasie jazdy i nie chce odpalić ,
 
Mam problem z moim Focus Mk2 1.8TDCI , wczoraj jadąc do pracy auto zgasło a komputer wyświetlił komunikat "Usterka układu silnika" . Przy próbie odpalenia auta gasną kontrolki (świeci się tylko żółta kontrolka silnika) a auto trykocze . Trykotanie wydobywa się od strony kierowcy , jakby gdzieś pod akumulatorem . Wydaje mi się, że chwilkę przed zgaśnięciem auta coś szumiało z prawej strony silnika (od strony pasażera) . Przy holowaniu auta , przez jakieś 50m wydobywały się dziwne dźwięki z pod maski które później się uspokoiły , wydaje mi się , że dźwięki te również wydobywały się z prawej strony (tj. od strony pasażera)

Autem jeździłem mało , z domu do pracy mam 12km więc dziennie robiłem około 25km . Do tego miałem problem z wyjącym alarmem więc podejrzewam , że mógł się wykończyć akumulator ale to nie tłumaczy dziwnych dźwięków . .

Jakieś 60km tankowałem Focusa na stacji "texaco" zwykłą ropę (tzn nie premium itp) , zatankowałem do pełna wlewając około 46 litrów więc około 5 zostało mi z poprzedniego tankowania . Czy możliwe , że był jakiś syf w paliwie i zapchał się filtr ?

W poniedziałek auto będzie podpinane do komputera , ale w razie większego wydatku muszę się jakoś przygotować , więc pytam czy ktoś ma jakieś podejrzenia co to może być ?

Auto było 25kkm temu w ASO .
____________________________

1endzi 28-12-13 14:05

i jak ożyło ??

Trique 30-12-13 21:04

Polscy mechanicy w Holandii :
Pierwszy stwierdził , że pieprznął rozrząd (chodź pasek był cały bo sprawdzałem) . Za sprawdzenie co zostało uszkodzone 150€ , naprawa około 1000-1500€ . Podziękowałem .
Drugi stwierdził , że pierwszy jest idiotą bo to nie rozrząd , tylko prawdopodobnie zapchany egr , i trzeba kupić nowy , cena za egr z robocizną 500€ . Podziękowałem .
Trzeci stwierdził , że to prawdopodobnie czujnik wałka korbowego który znajduję się na rozrządzie bo to częsta usterka w TDCI i potrafi unieruchomić silnik , ale on ma zbyt dużo roboty by to sprawdzić i musiał bym poczekać kilka dni (jako jedyny miał kilka aut do roboty przed warsztatem) by to sprawdzić .

Wysłałem więc auto lawetą do Polski bo nie mam czasu czekać około tygodnia na samo sprawdzenie co tak naprawdę się popsuło .

burmistrz011 30-12-13 23:30

A jaki masz przebieg tej foki??? Nie wiem czy wiesz ale w tym silniku są 2 paski rozrządu. Jeden jest na zewnątrz a drugi śmiga w oleju i napędza pompę. Wielu mechaników wymienia ten pasek który widać po zdjęciu obudowy a tego drugiego nie rusza. Z tą wymianą jest trochę zabawy, bo potrzebne są specjalne blokady. Mnie sama wymiana kosztowała 500zł.

Trique 31-12-13 15:36

Przebieg coś koło 287kkm , ostatni serwis przy 260kkm . Wymiana rozrządu przewidywana przy 300kkm przebiegu . Serwisowany był w ASO , więc nie mam pojęcia co dokładnie robili wpisując do książki serwisowej wymianę rozrządu .

1endzi 31-12-13 16:31

a rozrusznik kręci silnikiem ??

Trique 31-12-13 16:59

Szczerze mówiąc nie pamiętam , ale wydaje mi się, że próbuje zakręcić ale z silnika wydobywa się tylko trykotatnie jakby go coś blokowało .

Auto jutro będzie w Polsce, to w czwartek będę informował co "przypuszczalnie" wg. Panów mechaników się zepsuło .

Trique 01-01-14 21:35

Pierwszy rzut oka mechanika :
rozrusznik się kręci , ale nie kręci wałek rozrządu .

Bez rozebrania silnika nic więcej nie stwierdzi .

czarny-daffy 01-01-14 22:45

Cytat:

Napisał Trique (Post 937842)
Pierwszy rzut oka mechanika :
rozrusznik się kręci , ale nie kręci wałek rozrządu .

Bez rozebrania silnika nic więcej nie stwierdzi .

Kurcze, ;lepiej bym tego nie ujął.

Pzdr

1endzi 02-01-14 20:39

czyli jednak rozrząd

Trique 04-01-14 12:13

Po gruntownym rozebraniu silnika wyszło na jaw , że pękł drugi pasek rozrządu (nawet mechanik był w szoku, że są dwa paski bo wg niego standardowo montowali łańcuch) który bym w takim stanie jakby nigdy nie był wymieniany . Podejrzewamy więc, że ASO tego paska nie wymieniało nigdy (a auto ma 287kkm przebiegu) . Skoro auto było serwisowane w ASO od początku do końca , czy to nie jest w tym momencie ich wina za którą oni powinni odpowiadać ?

Co ciekawe , nawet w internetowym sklepie forda przy zakupie kompletnego rozrządu w jego skład wchodzi tylko jeden pasek , a numer katalogowy paska który strzelił nie został odnaleziony. Jedyne co znalazłem to napęd rozrządu w którym ten pasek był zamontowany .

No nic , pozostaje więc szukanie nowego silnika . I tu mam pytania , czym różni się wersja silnika KKDA od KKDB , i czy coś takiego jak "wariant kkda 1p v5 bmz" ma jakieś znaczenie przy zakupie silnika ?

Znalazłem silnik z Focusa 1.8tdci 2007 rocznik , na łańcuchu z anglika. Nie będzie problemu z włożeniem go do mojej Foki ?

XymoX 04-01-14 15:58

http://eucatparts.com/?action=cat_fo...&s_id_model=10


w Twoim silniku jest kaseta tzw. napęd pompy wtryskowej. W MKI jest on na łańcuchu a w MK2 na pasku.

Znalazłem to - http://ford.sklep.pl/product-pol-173...d-1562244.html

Zapewne o ten element chodzi i to ten pasek Ci strzelił. W linku masz napisane, że pasek ten powinno wymieniać się przy okazji wymiany tego "zwykłego" paska rozrządu

Trique 05-01-14 10:40

XymoX
Znalazłem silnik z Focusa 1.8tdci 2007 rocznik , na łańcuchu z anglika. Nie będzie problemu z włożeniem go do mojej Foki ?

2007 rocznik to Focus 2 FL tylko zamiast napędu pompy wtryskowej na pasku jest na łańcuchu , czy to nie będzie problem ?

Dokładnie ten pasek z linku mi strzelił , tylko żeby się do niego dostać by go wymienić to trzeba rozebrać cały silnik bo nawet w katalogu który który zalinkowałeś tego nie widać :
http://eucatparts.com/?action=cat_fo...s_id_model=137
Auto było serwisowane w ASO a stan tego paska był taki jakby go nigdy nie wymieniali . Jednak znając ASO jeśli posądził bym ich o popsucie mojego samochodu usłyszał bym coś typu : "część nie notowana w systemie etic" .


ryszard_p czytałeś co jest napisane wyżej , czy piszesz na ślepo ?

XymoX 05-01-14 12:08

Cytat:

Napisał Trique (Post 938985)
Znalazłem silnik z Focusa 1.8tdci 2007 rocznik , na łańcuchu z anglika. Nie będzie problemu z włożeniem go do mojej Foki ?

napęd na łańcuch jest smarowany a na pasek zapewne nie - to inne rozwiązanie i sądzę, że nie ma opcji zamiany

Trique 05-01-14 12:57

Pasek również jest smarowany w kąpieli olejowej ;-) Więc istnieją jakieś przeciwwskazania jeśli to ten sam silnik , tj 1.8tdci z focusa mk2 FL tylko z 2007 a nie z 2008 ?

XymoX 05-01-14 13:09

Cytat:

Napisał Trique (Post 939041)
Pasek również jest smarowany w kąpieli olejowej

hymmmm....ciekawa teoria - gumowy pasek smarowany olejem :-?

nic Ci nie podpowiem na temat podmiany tych dwóch napędów, bo sam nie mam pojęcia ale moim zdaniem to takie trochę rzeźbienie .... ;)

Trique 05-01-14 20:36

Przerobiłem teorie na praktykę gdy mi rozebrali silnik i pasek który pękł był cały w oleju . Do tego powiedź mi , jak może iść pasek po ślizgu na sucho ?

http://ford.sklep.pl/product-pol-173...d-1562244.html


Nie rzeźbiłbym ale nie ma na allegro silnika z Foki powyżej 01.2008

XymoX 05-01-14 21:01

Cytat:

Napisał Trique (Post 939181)
Nie rzeźbiłbym ale nie ma na allegro silnika z Foki powyżej 01.2008

powiem tak - rób kompletny remont silnika, który masz i kup to co w nim powinno być - napęd pompy na pasku

moim zdaniem wszelkie rzeźby typu - czym zastąpić to co powinno być nie ma sensu, bo wpędzisz się w koszty i jeszcze raz koszty

sam mam 1.8 tdci i nie jestem w stanie zliczyć nocy nieprzespanych przez ten silnik dlatego aktualnie zmieniam na MK2 po lifcie ale benzynowego i never again diesel w wykonaniu Forda....reszta bez zastrzeżeń ....

we wtorek jadę go obejrzeć ;)

http://otomoto.pl/ford-focus-silver-...C31202734.html

1endzi 05-01-14 21:44

duży przebieg i najprawdopodobniej po firmowy !!!

Trique 05-01-14 22:03

Widzę jednak , że pojęcia o mechanice zbyt wielkiego nie masz .
Wiesz o tym , że np. w 1.8tdci w mk2 zawory reguluje się płytkami a nie hydraulicznie ?
Lub jak wygląda silnik i jego elementy po zerwaniu paska od rozrządu w takim silniku ?
Koszt naprawy znacząco przewyższa koszt nowego (używanego) silnika .

Model silnika ten sam , model auta ten sam . Różnią się tylko tym , że jeden jest na pasku a drugi na łańcuchu.

http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Naped...2244-FORD/3516

http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Naped...98056-FORD/206

Łańcuch był montowany w MK2FL od 2007 do 01/2008
Pasek jest montowany w MK2FL od 01/2008 > ?


XymoX i taka rada , kupujesz Fokę z dwoma paskami w rozrządzie . Zwróć uwagę czy ASO wymieniało napęd pompy wtryskowej , bo ASO w którym serwisowana była moja Foka tego nie robiło i oto mam tego efekt . A by dostać się do dolnego paska trzeba wyjąć silnik więc koszty niskie nie są .


1endzi.
150kkm to duży przebieg? Szwagier ma firmówkę MK3 1.6tdci w kombi . Z domu do pracy ma 100km więc sam przejazd dom-praca-dom to 200km , do tego jakieś zakupy itp i robi się ponad tysiąc tygodniowo . Od lipca 2011 do dziś zrobił tą Foką ponad 150kkm i to jest standard na zachodnie warunki . Tylko w Polsce się spinają o przebiegi i dlatego 15 letnie auta mają po 180kkm ...

1endzi 05-01-14 23:05

na zachodzie to co innego, u nas 75% kierowców firmówek ma je gdzieś, przecież to nie jego

burmistrz011 15-01-14 23:41

Mówiłem że to pasek... Ford przewiduje wymianę rozrządu co 200 tys. Szczerze Wam powiem, że to strasznie wygórowany przebieg. Oglądałem swój po wymianie przy przebiegu 199567km i nie wyglądał on dobrze. Najczęściej pęka ten który śmiga w oleju. Po wyjęciu starego paska okazało się że był strasznie spękany i lada dzień mógł strzelić. Mechanior mówił że dobrze że zdecydowałem się go wymienić przed zimą :) Do wymiany wcale nie trzeba wyjmować silnika. Trzeba sporo rozebrać ale idzie zrobić. Oczywiście do wymiany potrzebne są specjalne blokady, także odradzam oddawać do wszystkowiedzącego mechanika, który naprawia w pod blokowym garażu :) Jeszcze jedno: nie opłaca się remontować silnika. Lepiej kupić używkę, wymienić rozrząd i śmigać. Te silniki to dosyć trwała konstrukcja.

Pozdrawiam :)

Trique 18-01-14 23:00

I właśnie ten pasek który śmiga w oleju pękł . Kupiłem silnik na łańcuchu , przebieg to 72k mil (jakieś 110kkm) , ale pewności nie ma . Zamontowali silnik , wymieniłem rozrząd, płyny , olej i śmiga . Póki co przejechałem jakieś 1500km i wszystko okej .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi