Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Radio do Fucusa z navigacją (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22395)

wmys 04-06-08 09:53

Radio do Fucusa z navigacją
 
1 załącznik(i)
Czy ktoś użytkował ten model radia ? Czy warto sobie nim zawracać głowę?
Z góry dzięki za informację!

Arturek 04-06-08 10:00

O jaki model / typ / producenta radia kolega pyta?
Jeśli monochromatyczny Blaupunkt dedykowany do Forda to "odpuść sobie"
Poprostu "utopisz" kasę w czymś mało przydatnym w Polsce.
Ja też o tym myślałem ale zrezygnowałem gdy poczytałem opinie na forum.

Czy chodziło Ci o taką navi
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=373098598

pozdrawiam
Arturek
P.S. Dopiero po napisaniu postu wyświetliło mi się zdjęcie - odpowiadałem nie wiedząc o co kolega pyta.

wmys 10-06-08 08:02

Nie posłuchałem kolegi i kupiłem to radio . Ale nie żałuję bez względu na to czy będzie działała navigacja. Typowe funkcje radia i cd , biją na głowę radio 6000CD, a poza tym względy wizualne( duży wyswietlacz ) Co do navigacji podam opinię jak dokupię do tej funkcji antenę.
Dodam tylko że w 2003 r za zamontowanie tego radia z navigacją w Mondeo trzeba było dopłacić 6000zł. A teraz można je kupić za 400zł .

Arturek 10-06-08 09:47

Czyli utopione 400zł
Kupisz radi a potem kolejne wydatki:
- antena
- redukcje kostek bo inne złącza
- mapa i tu podstawowe pytanie
Jaki masz procent pokrycia Polski?
I dalej masz kichowatą monochromatyczną nawigację.
Za porównywalną kasę kupisz na allegro nawigację która naprawdę Cię zaprowadzi do celu.
Kupowanie nawigacji jako radia z dużym wyświetlaczem uważam za nieporozumienie.

tomitomi 11-06-08 21:22

jak dla mnie to po prostu ładne radio, chyba warte 400zł

grzybek 11-06-08 21:58

Cytat:

Napisał Arturek
Kupowanie nawigacji jako radia z dużym wyświetlaczem uważam za nieporozumienie.

Niestety to prawda bo obecnie nie ma jeszcze do radyjek odpowiednich map. W BMW i Audi (przynajmniej w tych które widziałem) świat kończył się na granicy Polski i dalej nic :|

wmys 11-06-08 23:47

1 załącznik(i)
Mapę Polski i Czech dostałem w komplecie, nie znam jeszcze niestety jej przydatności.
Dodatkowe koszty nie są wcale wielkie :
- 10,00 zł przewody
- 30,00 zł antena
No i uparcie twierdze że mi się podoba. Niestety w Polsce nie spotkałem się z wersją tego radia bez navigacji , ale za to z MP3.

[ Dodano: Sro 11 Cze, 2008 23:51 ]
Wartość tej navigacji ocenię jak zacznie działać

Gabec 12-06-08 17:58

Cytat:

Napisał wmys
Mapę Polski i Czech dostałem w komplecie, nie znam jeszcze niestety jej przydatności.
Dodatkowe koszty nie są wcale wielkie :
- 10,00 zł przewody
- 30,00 zł antena
No i uparcie twierdze że mi się podoba. Niestety w Polsce nie spotkałem się z wersją tego radia bez navigacji , ale za to z MP3.

Wartość tej navigacji ocenię jak zacznie działać

Mam takie bez nawigacji ale z MP3 - wyglada i gra calkiem fajnie

Pablo_NFG 12-06-08 20:14

Gabec: podaj model, bo szukam do swojej Foczki radyjka 2DIN z MP3, ale nie znalazłem nic na allegro...

whairo 14-06-08 13:37

Wydaje mi się że to radio to nie jest 2 DIN tylko 1.8 DIN a nawigacja w tym radyjku(tu nie jestem pewien) nie jest graficzna tylko strzałkowa(prosze mnie poprawić jeśli sie mylę)

jaqo 14-06-08 18:23

ja również szukam wersji mp3 i nigdzie tego nie mogę znaleść:/

Gabec 12-07-08 05:59

W Polsce raczej tego nie znajdziesz, chyba ze w jakichś kosmicznych cenach. Ja swoje kupiłem poprzez ebay.com w USA, całość kosztowała naprawde niewiele (mniej niż kolega dał za ten mode z navi). Jago - Tobie ostatnio udało się namierzyć kilka sztuk, jak wygląda sytuacja z dostępnością?

mkmal 17-07-08 14:51

Jeżeli ktoś poszukuje takiego radia (bez navi, samo MP3) to polecam tutaj http://www.midwestelectronics.com/20...dio-p-514.html. Cena jest świetna jak na nasze warunki, tylko warto mieć kogoś w US, kto wyśle to dalej, do Polski [hmm]

spawach 17-07-08 22:52

Jak by ktos chcial to ja mam mapy do tego 2008. osobiscie posiadam takie radio i jestem bardzo zadowolony a nawigacja dziala bardzo fajnie. moze nie jest to tom tom czy auto mapa ale naprawde dobrze sie sprawuje. a jakosc dzwieku jest oszalamiajaca jak na takie cos

Gimnastikball 18-07-08 08:52

Cytat:

Napisał mkmal
eżeli ktoś poszukuje takiego radia (bez navi, samo MP3) to polecam tutaj http://www.midwestelectro...adio-p-514.html. Cena jest świetna jak na nasze warunki, tylko warto mieć kogoś w US, kto wyśle to dalej, do Polski [hmm]
_________________


Problem jest tylko z częstotliwościami radia co nie ?

mkmal 18-07-08 10:06

Nie, absolutnie nie ma :lol:
Zmienia się to programowo według instrukcji podanej przez producenta:

Blaupunkt mode change from U.S to Euro

1. Press 'AM/FM' and 'Menu' at same time for 3 seconds.
Nothing will come on the screen yet.
2. Press 'BACK' untill you see 'LOW EQ'.
3. Press the left arrow '<' twice until you see 'TUNER'.
4. Turn the round button on the right to change country zones.
5. Press the same button in for enter.

All Done.
[notworthy]

Gimnastikball 18-07-08 10:11

Cytat:

Napisał mkmal
Blaupunkt mode change from U.S to Euro

1. Press 'AM/FM' and 'Menu' at same time for 3 seconds.
Nothing will come on the screen yet.
2. Press 'BACK' untill you see 'LOW EQ'.
3. Press the left arrow '<' twice until you see 'TUNER'.
4. Turn the round button on the right to change country zones.
5. Press the same button in for enter.

:shock:

O dżijzas, znaczy że w tej chwili sprawa nabiera zupełnie nowego światła..

Dobra.

Ktoś coś ten teges w temacie z USiA ?

Będzie ktoś brał, a moż ktos kupował i ma doswiadczenia ?

mkmal 18-07-08 10:19

No ja się właśnie zastanawiam... Akurat mam znajomego w NY, więc nie ma większego kłopotu. Ale mam inny problem - nie mogę znaleźć instrukcji do tego radia. Balupunkt na swojej stronie (nawet tej z US) przenosi na stronę niemiecką w przypadku tego radia a tam jest opis tylko do tego z nawigacją (TravelPilot). I już sam nie wiem...

Gimnastikball 18-07-08 11:20

Działa tak samo tyle, ze nie masz nav.

Cała filozofia :)

mkmal 25-07-08 13:38

A pytanie do wszystkich, którzy posiadają takie radio Blaupunkta (z navi lub tylko z mp3) - czy macie podłączony oryginalny joystick przy kierownicy do tego radia? Bo na stronie blaupunkta wynalazłem informację, że da się ale potrzeba jakąś przejściówkę...

kleofas 25-07-08 14:14

a może coś takiego:
http://cgi.ebay.com/Ford-Jensen-VR18...em370070853374
tylko jak z tą navi? trzeba podłączyć zewnętrzną i to tylko wyświetla obraz - a jest taka navi?
wtedy jeszcze tylko dvd player na zagłówku i monitorek jest i z przodu i z tyłu [bigok]

[ Dodano: Pią 25 Lip, 2008 14:18 ]
i jeszcze można kamerkę podpiąć z tylnego zderzaka, albo taką do obserwacji dzieciaka w foteliku ustawionym tyłem do przodu (dla najmniejszych maluchów)

mkmal 25-07-08 16:07

W sumie też na to patrzyłem. Ale wydaje sie to zbyt dostosowane do warunków US aaby warto było w to inwestować. Z pewnością trzeba przestroić radio. Dodatkowo system NTSC w wejściu obrazu... Nie wiadomo czy warto. Może warto spytać kogoś, kto w US widział takie radio i może je opisać? W sumie cena jest bardzo dobra, bo "kup teraz" na innych aukcjach to zaledwie jakieś $150 razem z ewentualną przesyłką. Może warto się zrzucić i kupic jedno takie radyjko i sprawdzić? :mrgreen:

kleofas 25-07-08 22:40

to mnie na ziemię sprowadziłeś z tym NTSC [boshe]

misfit 25-07-08 23:00

Cytat:

Napisał mkmal
A pytanie do wszystkich, którzy posiadają takie radio Blaupunkta (z navi lub tylko z mp3) - czy macie podłączony oryginalny joystick przy kierownicy do tego radia? Bo na stronie blaupunkta wynalazłem informację, że da się ale potrzeba jakąś przejściówkę...

tak jest joystick i wszystko działa cacy, navi jest starodawna ale w sumie OK do miasta zaprowadzi spoko, z ulicami gorzej, ale np. w pokrycie wawy w ulicach jest spoko i navi ładnie prowadzi do celu 8)
ps. ja swojego focusa sprowadziłem z Holandii, wiec mam jeszcze mapę beneluxu :lol:

co do jakości dźwięku - u mniej jest super i do tego mam wstawioną zmieniarkę na 6 płyt żeby można było słuchać muzy podczas navigowania 8) dobrze to wymyślili!
jednak blaupunkt to blaupunkt :!:

artax 25-07-08 23:19

zobacz na priv bo mam kilka pytan do Ciebie :D pzdr

mkmal 01-08-08 14:08

misfit, a czy masz jakąś przejściówkę od pilota? Bo na allegro sprzedają takie coś http://www.allegro.pl/item406402888_...blaupunkt.html i wydaje mi się, że samego pilota nie da się podpiąć bezpośrednio...

misfit 07-08-08 11:57

Cytat:

Napisał mkmal
misfit, a czy masz jakąś przejściówkę od pilota? Bo na allegro sprzedają takie coś http://www.allegro.pl/item406402888_...blaupunkt.html i wydaje mi się, że samego pilota nie da się podpiąć bezpośrednio...

siemka - wszystko mam zainstalowane fabrycznie wiec nie wiem w sumie czy są tam jakieś przejściówki???

mkmal 27-09-08 21:43

No dobra, właśnie dziś zamontowałem nowe radyjko. Te bez nawigacji - tylko z MP3. Sprowadzone z USA. Działa bez kłopotu. Odnośnie sposobu zmiany częstotliwości w radiu - jakiś czas temu ktoś mówił, że opisany przeze mnie sposób nie działa. Mi też tak się zdawało. Ale ten przycisk BACK trzeba trzymać przez jakiś czas, aby wejść do tego menu [hmm] . A tam wszystko już jest ok 8)
I kilka słów o radyjku... Wygląda świetnie (wcześniej miałem kaseciaka 5000) ale chyba czas zacząć się bać o szyby :evil: Co do jakości dźwięku - trochę mnie to zaskoczyło ale nie widzę specjalnej różnicy. A ucho mam raczej dobre (muzykowałem trochę [metal] )... Przy większej głośności zdecydowanie mniej jest zniekształceń - z pewnością lepsza końcówka mocy. No i kilka fajnych bajerów w menu. Muszę jeszcze dokładnie to posprawdzać i potestować. Ogólnie radio kosztowało mnie jakieś 300PLN więc akceptowalnie :wink: . Teraz trzeba tylko pomyśleć nad podłączeniem pilota przy kierownicy :shock:

kimus 07-10-08 10:00

Re: Radio do Fucusa z navigacją
 
Cytat:

Napisał wmys
Czy ktoś użytkował ten model radia ? Czy warto sobie nim zawracać głowę?
Z góry dzięki za informację!

A ja mam jeszcze pytanko czy ma ktoś do tego radyjka polskie menu soft?
Please. Szukam i nigdzie nie ma.

mkmal 07-10-08 15:35

Ja tam szukam samej instrukcji obsługi... Może być po angielsku, cokolwiek... [notworthy]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi