Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] TDCi - Usunięcie DPF (filtra cząstek stałych) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40038)

fichu 23-10-13 19:59

No właśnie czytałem kiedyś o grupówce, rozumiem że to by się odbyło u Ciebie. Na kiedy jest planowana następna, ile czasu trwa cały zabieg no i oczywiście jaka cena za sam dpf i dpf + chip?

GCSheko 23-10-13 20:02

proszę bardzo :)
http://www.focusklubpolska.pl/showth...t=53888&page=3

MarcinBBC 16-12-13 10:59

DPF-off
 
Miałem problem z foczką, którą jeździ żona. Problem z dpf-em jest znany wszystkim łącznie a ASO. Samo ASO przyznaje, że DPF to ekologiczna podpucha. W sumie praktycznie nic nie daje. Zrobiona "pod" ekologów, a w praktyce napędza kasę stacjom obsługi. Koszty czyszczenia, częstszych zmian oleju itd.... Z tego też względu, biorąc pod uwage dodatkowo, że nie jest to podstawowy pojazd w rodzinie, ryzyko, że przekroczy granicę Polski podobne do szansy wygrania 6 w totka, więc zdecydowałem się na wyrzucenie go. Owszem, wiem, że w Niemczech przeglądu auto pewnie by nie przeszło, ale żyjemy w Polsce. I w tym przypadku pochwalam taka sytuację. Bo jeżeli w ASO słyszę, że je podstawą takiego filtra jest nabijanie kasy dla nich, podobnie jak wszelkie "programowe" awarie występujące w różnych modelach samochodów po okresie gwarancji to nóż w kieszeni mi się otwiera i człowiek dochodzi do wniosku, że najpewniejsze źródło samochodu sprawnego i nie psującego się co chwilę to faktycznie szrot, zakup 30 latka i jego remont. Ale odjechałem od tematu. Samochód po poleceniu przez znajomego trafił na Półłanki 30 do ŁG. Usługa jest robiona kompleksowo, czyli "wycinka" i "programowanie" co pozwala uniknąć kłopotów opisanych w poście rozpoczynającym watek, a przy okazji jak szaleć do szaleć - zrobili chip tuning. Kilka koników przybyło. Co do samej usługi - na czym dokładnie polega to możecie o tym przeczytać na stronie DPF-off

MeissDom 29-12-13 20:18

Alternatywa do usunięcia DPF`a?
 
myślę że to drobry wątek by zapytać doświadczonych forumowiczów o uwagi na temat alternatywnych rozwiazań w przypadku problemów z DPF.

na stronie http://www.eurovat.info.pl/ znalazłem tabele napraw związanych z DPF, która dla mnie - osoby zielonej w temacie, nie ułatwia decyzji co dalej z DPF a coś się dzieje (komunikat usterka silnika i bład P2458 - długość regerancji filtra cząstek stałych za wysoki + P242F DPF różnica ciśnień zbyt duża - wykasowany)

Może ktoś ma jakieś doświadczenie (może nawet pozytywne) z np. regeneracją?

z góry dziękuję za podzielenie się wiedzą.

GCSheko 29-12-13 20:49

...pleaseeee, co tu chcesz regenerować, to pic na wodę, sprawny dpf w 1,6 to:
uzupełniony płyn do dpf (ok 500-800zł.)
sprawny czujnik różnicy ciśnień
sprawny egr
szczelny układ dolotowy

"regeneracja" czyli czyszczenie filtra to akcja na krótką metę, chyba że zrobisz w/w operacje, wtedy jest szansa na dłuższe, sprawne działanie, pod warunkiem że jeździsz w trasy, użytkowanie auta w warunkach miejskich, lub innych, na krótkich odcinkach, wykończy filterek tak czy inaczej...wykańczając przy okazji motorek :) nie wspominając o większym zużyciu paliwa...

adwes 30-12-13 23:27

Witam,
przeczytalem ten watek i nie wiem, czy dobrze zrozumialem, czy w Focusach, tak jak w Citroenach jest dodawany plyn do paliwa, celem zmniejszenia temperatury wypalanie filtra ?

Drugie patanie - na pewno drazniace.
Pomijajac plusy i minisy wyciecia filtra, czysto teoretycznie - czy to jest zgodne z prawem, czy nie zmienia warunkow homologacji pojazdu ?

marcin01 18-01-14 11:16

Tak dolewany jest płyn eolys z do paliwa w celu zmniejszenia temperatury wypalania. To jest tzw filtr mokry,

Jeszcze mam takie pytanie do forumowiczów. Mieszkam w okolicach Gorzowa. Gdzie tu wyciać filtr i przeprogramowac kompa, tak żeby było dobrze. Bo mam juz dość tego procesu dopalania auto ma ponad 250 tys przebiegu. I filtr w trasie dopala się srednio 1 na 200 km (auto delikatnie szarpie i jest zamulone z opoznieniem reaguje na gaz) a jezdząc po miescie 1 na 100 km ( tak sie strasznie meczy, jadąc szarpie pod góre na niskich obrotach, opozniona reakcja na gaz wysokie spalanie) Ostatnio w trasie spalil 7 litrów jadac naprawde spokojnie. Najlepsze jest to ze jak się dopali to chodzi super zero szarpania jak wciskam gaz reakcja jest momentalna.

31.01.2014r. Pozbyłem się nowotwora w Tuneforce w Poznaniu. Ale ciagle coś mnie nie pokoi... Po całej operacji wyjechałęm zadowolony z warszatatu jechałem beztrosko jakies 150km po czym znów pojawiły się poszarpywania i wzrost chwilowego spalania. Trwało to kilka minut wrociło wszystko do normy. Czy jest to mozliwe, zeby chłopaki nie do końca uporali się z programowaniem? Owszem auto chodzi zupełnie inaczej zbiera się o niebo lepiej a nie miałem robionego chipa.

nagly1991 23-02-14 20:48

Dpf
 
No dobra teraz moja historia. Miesiąc temu w Focusie zapaliła mi się usterka układów silnika przy próbie odpalenia (-17) podjechałem do 'Pana Henia' na diagnozę, odczytał błędy i stwierdził że filtr paliwa do wymiany oraz że brakuje płynu do DPF i że trzeba go wyczyścić. Polecił mi jakiś zakład ale stwierdził że to może nic nie dać bo już miał takie przypadki. Z racji tego że już wcześniej czytałem o tym doszliśmy do wniosku że najlepiej będzie go usunąć. Czytając posty na tym forum doszedłem do wniosku ze najlepszą możliwą opcją będzie Szczeciński V-TECH.( co prawda trafiłem na jakieś tam negatywne komentarze ale stwierdziłem że to tylko pojedyncze przypadki, zresztą nie miałem zbyt wielkiego wyboru). 30 stycznia zadzwoniłem i usłyszałem że do końca miesiąca maja promocje -20 % zamiast 1500 zł miałem zapłacić 1400 ponieważ pan Arkadiusz stwierdził że filtr jest pionowy wiec trudniej jest go usunąć ale auto będzie gotowe następnego dnia. Ucieszyło mnie to gdyż autem dojeżdżam do pracy jakieś 30 km w jedna stronę, ale do rzeczy. Następnego dnia dostałem telefon że jest problem i nie mogą zaprogramować sterownika e-(nie pamiętam) i że trzeba wysłać go do Krakowa a auto będzie gotowe w poniedziałek. Jak powiedzieli tak zrobili, w poniedziałek stawiam się po odbiór auta, o dziwo auto było odpalone, Pan Arkadiusz stwierdził że wszystko jest w porządku i że nie będzie już żadnego problemu, że auto nabrało mocy i że spalanie znacznie spadnie. Ucieszyłem się wsiadam do auta a na ekranie 'usterka układów silnika' . Zawołałem pana Arkadiusza na moich oczach podpiął się pod komputer i żądnych błędów nie wykazało. Zgasiłem i uruchomiłem pojazd kontrolka zniknęła. Uradowany wróciłem do domu. Następnego dnia zauważyłem z gdy przytrzymuje pedał gazu dokładnie na 1050 obr/min z pod maski wydobywa się dość dziwny odgłos przypominający stukanie podobny do śruby w puszce. W weekend podjechałem do pana Henia stwierdził że stukot wydobywa się z pod Turbiny czyli z miejsca w którym umieszczony był filtr. Zadzwoniłem do V-techu opisałem cała sytuacje, o dziwo pan Arkadiusz nakrzyczał na mnie i stwierdził, że miał już wiele sytuacji w których ktoś chciał ich naciągnąć na dodatkowo naprawę i że to nie z ich winy oczywiście. Dodatkowo po raz kolejny zapaliła mi się kontrolka "usterka" która gasła po kolejnym odpalaniu ale wracała co 200 km. Kupiłem kabel Elm327 odczytałem błędy p1922 "obwód poziomu dodatku paliwa' oraz P2409 - Sygnał czujnika korka zbiornika paliwa. Skontaktowałem się z V-tech pomorze w celu rozwikłania sporu związanego z klekotem, przy okazji pan stwierdził, że problem p1922 prawdopodobnie zniknie, po odpięciu wtyczki od sterownika na zbiorniku dodatku do paliwa. Odpiąłem wtyczkę, natychmiast pojawiła się 'usterka układów silnika' która już nie gasła, odczytałem błędy: p2409 p1922 p1928 p1931 wpiąlem wtyczkę i wszystko wróciło do normy tzn błędy pojawiły się po kolejnych 200 km . I tu moja prośba o pomoc do forumowiczów co mam z tym dalej zrobić?

GCSheko 23-02-14 21:07

...zrobić program jak należy, niestety wielu tego nie ogarnia...w 1.6 robi się to od strzała, bez rozpinania czegokolwiek, a cała operacja wraz z wywaleniem dpf z puszki i wspawaniem dławika z rurką trwa ok. 3-4h...więc ni rozumiem co oni takie ceregiele robili

nagly1991 23-02-14 22:54

No to jestem w kropce. Pieniądze wzięli a poprawić nie chcą..

GCSheko 23-02-14 23:07

...dziwna sprawa, jak to nie chcą poprawić, przecież błędy są ściśle związane z DPF

nagly1991 23-02-14 23:16

Jutro tam jeszcze zadzwonię bo kody błędów poznałem dopiero w sobotę.

nagly1991 26-02-14 02:30

Ok jednak poprawili to co mieli poprawić, wiec jestem zadowolony problemy zniknęły. Wystarczyło odpiąć wtyczkę od sterownika, a także czujnik różnicy ciśnień i któryś z czujników temperatur by wszystko wróciło do normy. Zwracam honor specom z v-techu.

GCSheko 26-02-14 07:50

...ech, szli dookoła, zamiast wyłączyć to programowo :P

nagly1991 26-02-14 13:50

ważne że dziala. ;) chociaż przyznam, żę nie spodziewałem się takiego rozwiązania.

GCSheko 26-02-14 13:54

to rozwiązanie z przed 3-4 lat, gdy soft nie był jeszcze tak ogarnięty :)

siwy05 26-02-14 14:20

Cytat:

Napisał nagly1991 (Post 955058)
No to jestem w kropce. Pieniądze wzięli a poprawić nie chcą..

Te negatywne opinie nie biorą się jednak z nikąd, w Szczecinie osoby obyte w temacie omijają ich z daleka.

nagly1991 01-03-14 18:01

No szkoda że nie wiedziałem wcześniej, bo pewnie też omijałbym ich ;)

Patryk168 19-04-14 20:24

Witam, ja również zdecydowałem się usunąć DPF, który już padł całkowicie. Najbliżej mam do Olsztyna więc zdecydowałem się zrobić to tam i mam zastanawiam się tylko gdzie. Czy robił to ktoś w V-Techu tam? Jest jeszcze jakiś DIESELSERWIS który się tym zajmuje. Ma ktoś jakieś doświadczenia z Olsztyna i może podzielić się opinią?

I jeszcze jedno pytanie: Czy u was wypalanie wiążę się zawsze z pracą wentylatorów na najwyższych obrotach?

Patryk168 24-04-14 07:45

1.6 TDCi - Padnięty DPF, czy da się uruchomić silnik ?
 
Jestem już po usunięciu DPF, narazie przejechane 80 km, zobaczymy co będzie dalej.

focus_pm 26-05-14 11:12

Witam,
Pojawił się taki problem z moim focusem. Brak mocy powyżej około 1,8 tyś obr, udaje się wkręcić max do 2,5 tyś. Muszę schodzić poniżej 2 tys obr i na wysokim biegu jechać. Nie świeci żadna awaryjna kontrolka na desce, na komputerze wywala błędy związane z dpf: P2452, P2453. Przejechałem już tak prawie 200km, co jednak ciekawe dzisiaj jadąc zatrzymałem się na chwilę i po ponownym odpaleniu auto normalnie jechało! Po następnym postoju znów wrócił problem. Błędy kasowałem ale powracają po paru km.
Zastanawiam się czy to zatkany DPF czy coś innego, bo jeśli zatkany to problem byłby cały czas?
Błędy chyba coś mówią o czujniku różnicy ciśnień, można go sprawdzić jakoś?

krischm 26-05-14 22:40

Cytat:

Napisał focus_pm (Post 983571)
Witam,
Pojawił się taki problem z moim focusem. Brak mocy powyżej około 1,8 tyś obr, udaje się wkręcić max do 2,5 tyś. Muszę schodzić poniżej 2 tys obr i na wysokim biegu jechać. Nie świeci żadna awaryjna kontrolka na desce, na komputerze wywala błędy związane z dpf: P2452, P2453. Przejechałem już tak prawie 200km, co jednak ciekawe dzisiaj jadąc zatrzymałem się na chwilę i po ponownym odpaleniu auto normalnie jechało! Po następnym postoju znów wrócił problem. Błędy kasowałem ale powracają po paru km.
Zastanawiam się czy to zatkany DPF czy coś innego, bo jeśli zatkany to problem byłby cały czas?
Błędy chyba coś mówią o czujniku różnicy ciśnień, można go sprawdzić jakoś?

Jechało normalnie, bo po wyłączeniu stacyjki zrobiłeś reset i komputer musiał przeanalizować dane po wznowieniu pracy. Sprawdź poziom oleju w silniku, pewnie go przybyło.

focus_pm 27-05-14 08:39

Oleju nie przybywa (albo zbyt mało żeby zaobserwować). Tylko dwa razy po wyłączeniu chodził dobrze, generalnie nie chodzi. Zastanawiam się teraz czy wycinać FAP czy kombinować z nowym czujnikiem różnicy ciśnień...

krischm 28-05-14 08:26

Cytat:

Napisał focus_pm (Post 983831)
Oleju nie przybywa (albo zbyt mało żeby zaobserwować). Tylko dwa razy po wyłączeniu chodził dobrze, generalnie nie chodzi. Zastanawiam się teraz czy wycinać FAP czy kombinować z nowym czujnikiem różnicy ciśnień...

Wątpię, by to czujnik był uszkodzony. Z dpf'a wychodzą dwa wężyki do czujnika, sprawdź czy któryś się nie zsunął.

focus_pm 28-05-14 09:30

Wężyki przy czujniku są ok, a przy samym DPF muszę sprawdzić, ale na razie nie mam gdzie wjechać na kanał. Swoją drogą ciężko znaleźć używkę tego czujnika w rozsądnych pieniądzach, cena prawie jak za nowy czujnik... to już lepiej usunąć filtr.

piterek 26-08-14 10:58

Witam,
właśnie pozbyłem się problemu.
W moim Fordziku (294 000 przebiegu) zaczęło przybywać oleju w silniku oraz wzrosło zużycie oleju do ponad 6 litrów.
Regeneracja wtrysków nie pomogła więc usunąłem to dziadostwo.
Obecnie przejechałem ponad 1 000 km i zużycie spadło do 4 litrów.
Polecam warsztat w Bydgoszczy http://www.xmotorsport.pl/
Szybko, tanio (800 zł) i jak na razie bez zastrzeżeń.[jupi]

krzysH0 13-11-14 00:07

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 937163)
...pleaseeee, co tu chcesz regenerować, to pic na wodę, sprawny dpf w 1,6 to:
uzupełniony płyn do dpf (ok 500-800zł.)
sprawny czujnik różnicy ciśnień
sprawny egr
szczelny układ dolotowy

"regeneracja" czyli czyszczenie filtra to akcja na krótką metę, chyba że zrobisz w/w operacje, wtedy jest szansa na dłuższe, sprawne działanie, pod warunkiem że jeździsz w trasy, użytkowanie auta w warunkach miejskich, lub innych, na krótkich odcinkach, wykończy filterek tak czy inaczej...wykańczając przy okazji motorek :) nie wspominając o większym zużyciu paliwa...

To jaki w koncu jest filtr w focusie mokry fap, czy suchy dpf. Mam auto 1.6 tdci z konca 2010 i nie wiem ktory mam

GCSheko 13-11-14 00:10

raczej "suchy"

krzysH0 29-12-14 19:54

Czy da się sprawdzić stopień nasycenia filtra cdpf podpinając się z komputerem?

krzysH0 30-12-14 09:52

Cytat:

Napisał piterek (Post 1003539)
Witam,
właśnie pozbyłem się problemu.
W moim Fordziku (294 000 przebiegu) zaczęło przybywać oleju w silniku oraz wzrosło zużycie oleju do ponad 6 litrów.
Regeneracja wtrysków nie pomogła więc usunąłem to dziadostwo.
Obecnie przejechałem ponad 1 000 km i zużycie spadło do 4 litrów.
Polecam warsztat w Bydgoszczy http://www.xmotorsport.pl/
Szybko, tanio (800 zł) i jak na razie bez zastrzeżeń.[jupi]

Zrobiłeś 294 kk km? Na jednym dpf-ie? Suchy czy mokry?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi