Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Irytujące drobiazgi w FF I (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9622)

pum 23-09-09 23:00

mnie najbardziej wkurza odbijająca się deska, strużka wody na środku i brak podłokietnika. na szczęście wszystko da zrobić.

lucash 24-09-09 02:27

Cytat:

Napisał pum (Post 357760)
tylna się włącza na wstecznym tylko jak masz włączone przednie - przynajmniej u mnie tak jest.

Dla mnie to jest komfort, bo w innym przypadku trze po suchej szybie ;)

pum 24-09-09 11:10

Cytat:

Napisał lucash (Post 366309)
Dla mnie to jest komfort, bo w innym przypadku trze po suchej szybie ;)

widzisz ja wolałbym żeby się nie włączała sama, ale to drobiazg.

Nico 03-10-09 22:17

Brak jakiegoś otworu do łapania rolety w kombiku. Masakra jakaś..

StRaDiVaRiUs 03-01-10 13:33

Po kilku miesiącach użytkowania zwróciłem uwagę na:

- brak interwału wycieraczek w standardzie
- za nisko unosząca się tylna klapa w hth (nie raz głową przywaliłem)
- nonsens załączania się automatycznie klimy przy nadmuchu na szybę mimo, że kontrolka A/C nie świeci i obok jest przycisk włączania klimy i można zrobić to sobie samemu
- brak paska przeciw oślepieniu na przedniej szybie
- brak otwierania maski ze środka
- brak otwierania tylnej klapy w "standardowy sposób" - np. elektrozamek w mondeo MK3
- głośne nawiewy
- nienajlepsze wyciszenie wnętrza od szumu wiatru i pracy silnika (TDDi)
- obrotomierz do 7 tysięcy obr. w dieslu, przed liftingiem
- płytka półka pod kierownicą = nieużyteczna
- brak sensownego miejsca na płyty CD oprócz boczków drzwi
- słabe ogrzewanie w zimie w TDDi - po ok. 15 minutach zaczyna lecieć ciepłe powietrze z nawiewów
- ogólnie praca przednich wycieraczek - gile, brudne paski u góry szyby itp
- brak miejsca u góry deski rozdzielczej czy na górze boczków drzwi na głośniki wysokotonowe

i żeby nikt nie myślał, że nie lubię tego auta - ma zdeeeecydowanie więcej zalet niż wad (ruda niestety)

ppgor 03-01-10 13:49

Cytat:

Napisał StRaDiVaRiUs (Post 400070)
Po kilku miesiącach użytkowania wkurza mnie:

- obrotomierz do 7 tysięcy obr. w dieslu, przed liftingiem

nie wszystkie
http://www.iv.pl/images/26b6uuls7wul1dyfmp.jpg

RedRum 03-01-10 14:07

Cytat:

Napisał StRaDiVaRiUs (Post 400070)
Po kilku miesiącach użytkowania wkurza mnie:

- za nisko unosząca się tylna klapa w hth (nie raz głową przywaliłem)

Mi w moim byłym escorcie kilka razy klapa w zimie praktycznie spadła na głowę, a nie powiedziałem o niej złego słowa...
Nie raz przywaliłeś i się nie nauczyłeś? To jest Twój problem, nie samochodu.

Jak tak czytam te narzekania, to ręce mi opadają, powinien was złapać szaleniec z filmu Piła, wtedy docenilibyście to co macie:)

Nasuwa się stary sprawdzony cytat: "it's not a bug is a feature".

Nie podoba się? Ić VW!

MisiekT 03-01-10 14:12

Cytat:

Napisał StRaDiVaRiUs (Post 400070)
- za nisko unosząca się tylna klapa w hth (nie raz głową przywaliłem)

ile masz wzrostu? ja mam 180 i nigdy mi sie nie zdarzylo... moze teleskopy ci padly i nie podnosi sie do konca po prostu...
wiekszosc pozostalych uwag to tez glupoty biorac pod uwage fakt ze mowa o kompakcie z 1999r., a nie klasie premium... no i wiekszosc z tych rzeczy mozna tanio i latwo poprawic

keicam 03-01-10 14:23

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 400089)
moze teleskopy ci padly i nie podnosi sie do konca

raczej stawialbym ze wlasnie to jest przyczyną bo u mnie jest tak samo, że klapa unosi się tylko do pewnego momentu a dalej muszę jej pomóc ręką

obuch-zg 03-01-10 15:39

Focus to samochód dla ludzi a nie tylko dla Ciebie!!

takie rzeczy tylko w ERZE :)

StRaDiVaRiUs 03-01-10 16:08

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 400089)
ile masz wzrostu? ja mam 180 i nigdy mi sie nie zdarzylo... moze teleskopy ci padly i nie podnosi sie do konca po prostu...
wiekszosc pozostalych uwag to tez glupoty biorac pod uwage fakt ze mowa o kompakcie z 1999r., a nie klasie premium... no i wiekszosc z tych rzeczy mozna tanio i latwo poprawic

Po pierwsze - może źle się wyraziłem, wymienione rzeczy po prostu mi się niepodobają bo kilkukrotnie spowodowały u mnie "dyskomfort" - np. zdeptanie okularów, które spadły z półki pod kierownicą, czy pizdnięce o rant klapy gdy zapomniałem, że tak nisko się otwiera. Przyczyna - wzrost 192 :???:

Umieściłem sprawy na które po prostu zwróciłem uwagę, nie twierdzę, że foka to złe auto, o nie nie, powiem więcej - to naprawdę dobry samochód. Nazwa tematu to - irytujące drobiazgi w FFI i je wymieniam.

Więc nie nerwować się, że obrażam fokę i szukam kwadratowych jajek.

lobuzek 03-01-10 16:42

Półka pod kierownicą to faktycznie porażka, do niczego się nie nadaje. Spasowałem po nieudanej próbie położenia gąbki do szyb i jej zmasakrowaniu brudnymi butami. Chyba tylko służy do zbierania się kurzu.

wodnik 03-01-10 17:48

nikt wam nie kazał foki kupować mi ona się podoba i nawet moją żona się do niej przekonała . następna fura to też będzie foka na 100% .

michtat 03-01-10 19:48

wodnik a co Ty taki bojowy? Mi kazać nikt nie kazał, kupiłem a to że coś mi nie odpowiada w tym samochodzie w 100%, to inna sprawa (ideałów nie ma, a w szczególności w tym przedziale cenowym). Poza tym to temat "irytujące drobiazgi", więc każdy wypisuje co go denerwuje w foce

StRaDiVaRiUs 03-01-10 20:52

Bardzo fajnie wodnik, że auto Tobie i żonce się widzi, bo jest za co.
Ale jak napisał michtat wyżej, coś nie zkminiłeś tematu...
Więc może podzielisz się z nami Twoimi spostrzeżeniami a nie spamujesz???

wodnik 03-01-10 21:25

takiego "wypasu" jak foce to nie dostaniecie nigdzie za te pieniądze
w Golfie to dopiero jest bzdura : jak są el szyby to lusterka trzeba recznie ustawiać i odwrotnie
a w fordzie podgrzewana szyba to poprostu rewelka
z pasem od pasażera to się zgodze ale to samo jest od strony kierowcy tylko tego nie widzicie

niko123 03-01-10 21:31

StRaDiVaRiUs - wymień sobie teleskopy w tylnej klapie - mi klapa po otwarciu nic nie przeszkadza ale jak są padnięte teleskopy to nie idzie klapa do końca i trzeba ją popychać.

---------- Post dodany o 21:31 ---------- Poprzedni post był z 21:28 ----------

Cytat:

Napisał obuch-zg (Post 400106)
Focus to samochód dla ludzi a nie tylko dla Ciebie!!

takie rzeczy tylko w ERZE :)


Co do :

brak otwierania tylnej klapy w "standardowy sposób" - np. elektrozamek w mondeo MK3

To ja mam albo na przycisk na desce ( elektroniczny na silniczek a nie jak w innych autach jakaś biedna wajcha z linką ) i oczywiście otwieranie tylnej klapy z oryginalnego pilota w kluczyku. ( można otworzyć sama tylko klapę bez otwierania drzwi.)

wodnik 03-01-10 21:48

Cytat:

Napisał niko123 (Post 400238)
StRaDiVaRiUs - wymień sobie teleskopy w tylnej klapie - mi klapa po otwarciu nic nie przeszkadza ale jak są padnięte teleskopy to nie idzie klapa do końca i trzeba ją popychać.

---------- Post dodany o 21:31 ---------- Poprzedni post był z 21:28 ----------




Co do :

brak otwierania tylnej klapy w "standardowy sposób" - np. elektrozamek w mondeo MK3

To ja mam albo na przycisk na desce ( elektroniczny na silniczek a nie jak w innych autach jakaś biedna wajcha z linką ) i oczywiście otwieranie tylnej klapy z oryginalnego pilota w kluczyku. ( można otworzyć sama tylko klapę bez otwierania drzwi.)

mi ten patent też podchodzi

kaczozord 04-01-10 15:49

Chciałbym zdementować wypowiedź jednego z kolegów, który twierdzi, że foka jest dobrze wyciszona, lepiej od innych aut w klasie. Muszę Cie zmartwić, Astra G ma o wiele ciszej w środku. I od silnika i od czynniku zewnętrznych. Tam do 80 km/h nie słychać szumu.
Druga sprawa nawiewy. Działają o wiele głośniej niż np. w Astrze.

Co do siłowników, to w ostry mróz też spadnie mi klapa na głowę - ale tylko, gdy nie dopcham jej do końca. A i o róg tejże klapy zdarza mi się przywalić - mam 185cm.

StRaDiVaRiUs 04-01-10 17:39

Cytat:

Napisał wodnik (Post 400248)
To ja mam albo na przycisk na desce ( elektroniczny na silniczek a nie jak w innych autach jakaś biedna wajcha z linką ) i oczywiście otwieranie tylnej klapy z oryginalnego pilota w kluczyku. ( można otworzyć sama tylko klapę bez otwierania drzwi.)

Mi jednak brakuje tego prostego otwierania, np. jak wkładam coś do auta i mam dużo rzeczy na rękach. Muszę najpierw oblokować centralny zamek, potem albo kluczykiem naciskam szybko dwa razy co nie jest też zbyt wygodne albo muszę iść otworzyć dzwi i naciśnąć przycisk, dopiero potem jako następna czynność podnoszę klapę. Według mnie dużo proście byłoby tak jak w Mondeo - wyłączam centralny i podchodząc do klapy naciskam elektrozamek i podnoszę klapę tą samą reką w jednym momencie. Niby faktycznie drobiazg z tym otweiraniem, ale czasami przeszkadza.

Cytat:

Napisał kaczozord (Post 400460)
Chciałbym zdementować wypowiedź jednego z kolegów, który twierdzi, że foka jest dobrze wyciszona, lepiej od innych aut w klasie. Muszę Cie zmartwić, Astra G ma o wiele ciszej w środku. I od silnika i od czynniku zewnętrznych. Tam do 80 km/h nie słychać szumu.
Druga sprawa nawiewy. Działają o wiele głośniej niż np. w Astrze.

Jestem też tego zdania - patrząc tylko na kompakty nie jest jakoś "wyjątkowo" w tej naszej foce.

Cytat:

Co do siłowników, to w ostry mróz też spadnie mi klapa na głowę - ale tylko, gdy nie dopcham jej do końca. A i o róg tejże klapy zdarza mi się przywalić - mam 185cm.
Ja przywalałem i bez mrozu i przy sprawnych siłownikach. Może i mój wzrost jest "niestandardowy", ale według mnie skoro, jest w cholerę miejsca na nogi dla kierowcy (bardzo duży +) to klapa jest stworzona jakby dla ludzi do max 180 cm. Takie drobne niedociągnięcie.

MisiekT 04-01-10 17:46

Cytat:

Napisał StRaDiVaRiUs (Post 400479)
klapa jest stworzona jakby dla ludzi do max 180 cm. Takie drobne niedociągnięcie

no nie wiem - juz i tak mozna przywalic klapa o sufit na niektorych parkingach...

gatuso_18 04-01-10 17:58

Cytat:

Napisał StRaDiVaRiUs (Post 400070)
słabe ogrzewanie w zimie w TDDi - po ok. 15 minutach zaczyna lecieć ciepłe powietrze z nawiewów

Bylo se benzyn kupic to bys nie plakal teraz i ooo. Kazdy diesel sie chwile grzeje, nie tylko twoj. Problem z grzaniem ma nie tylko Ford w dieslach, ja mam Seata i tez kawalek musze przejechac zeby sie zagrzal np. dzis przejechalem sie po miescie, z nawiewu lecialo cieple powietrze a wskazowka pokazywala 50 stopni :)

niko123 04-01-10 18:36

Cytat:

Napisał StRaDiVaRiUs (Post 400479)
Mi jednak brakuje tego prostego otwierania, np. jak wkładam coś do auta i mam dużo rzeczy na rękach. Muszę najpierw oblokować centralny zamek, potem albo kluczykiem naciskam szybko dwa razy co nie jest też zbyt wygodne albo muszę iść otworzyć dzwi i naciśnąć przycisk, dopiero potem jako następna czynność podnoszę klapę. Według mnie dużo proście byłoby tak jak w Mondeo - wyłączam centralny i podchodząc do klapy naciskam elektrozamek i podnoszę klapę tą samą reką w jednym momencie. Niby faktycznie drobiazg z tym otweiraniem, ale czasami przeszkadza.



Jestem też tego zdania - patrząc tylko na kompakty nie jest jakoś "wyjątkowo" w tej naszej foce.



Ja przywalałem i bez mrozu i przy sprawnych siłownikach. Może i mój wzrost jest "niestandardowy", ale według mnie skoro, jest w cholerę miejsca na nogi dla kierowcy (bardzo duży +) to klapa jest stworzona jakby dla ludzi do max 180 cm. Takie drobne niedociągnięcie.


Chodzi mi dokładnie o to :
'' Muszę najpierw oblokować centralny zamek '' ? może mamy inne centralne zamki ale u mnie jak np. wracam z tesco i w rekach reklamówki to nie musze najpierw odblokować centralny tylko mimo że foczka zamknięta zaciskam tylko jeden raz ( nie jak u ciebie dwa ryzy ) otwieranie bagażnika. - czyli otwieram jednym przyciśnięciem bagażnik mimo zamkniętych drzwi. :)

StRaDiVaRiUs 04-01-10 19:38

Cytat:

Napisał niko123 (Post 400505)
Chodzi mi dokładnie o to :
'' Muszę najpierw oblokować centralny zamek '' ? może mamy inne centralne zamki ale u mnie jak np. wracam z tesco i w rekach reklamówki to nie musze najpierw odblokować centralny tylko mimo że foczka zamknięta zaciskam tylko jeden raz ( nie jak u ciebie dwa ryzy ) otwieranie bagażnika. - czyli otwieram jednym przyciśnięciem bagażnik mimo zamkniętych drzwi.

Tu masz rację - u mnie dokładany autoalarm powoduje, że nie mogę tak zrobić, bo po otwarciu tak klapy zaczyna mi wyć. Przeoczenie, zwracam honor.

Cytat:

Napisał gatuso_18 (Post 400486)
Bylo se benzyn kupic to bys nie plakal teraz i ooo. Kazdy diesel sie chwile grzeje, nie tylko twoj. Problem z grzaniem ma nie tylko Ford w dieslach, ja mam Seata i tez kawalek musze przejechac zeby sie zagrzal np. dzis przejechalem sie po miescie, z nawiewu lecialo cieple powietrze a wskazowka pokazywala 50 stopni

Nosz ku***. Porównuje to do diesli a nie do benzyn. Nie róbcie z ludzi głupków. U mnie ciepło leci przy 90' dopiero, może to normalne, może nie, ale trochę przeszkadza. Jeśli coś jest nie tak w moim egzemplarzu, przyznam się do błędnej oceny. Ale porównując np do Audi A4 96 rok, to tam ogrzewanie działa o wiele wydajniej.

Amazon 04-01-10 20:15

bez przesady, też mam TDDI i nie jest tak źle z ogrzewaniem, może świece żarowe w podgrzewaczu płynu Ci nie grzeją?
u mnie po 3km zaczyna być cieplej w aucie

a mnie ten tunel środkowy denerwuje, po kiego grzyba taki wielki jak tam i tak nic nie idzie włożyć [poebao]

belek 05-01-10 00:30

Cytat:

Napisał CAr (Post 92777)
5. pukane, stukanie plastików w klapie bagażnika (to nie podkładki bo podłożyłem podkładkę gumową i nadal pukało, stukało)

poradził sobie ktoś z tym?

niko123 05-01-10 08:35

Mi nic nie stuka w bagażniku tylko niekiedy w mrozy coś koło schowka wydaje dźwięki.

bator90 05-01-10 08:50

Sorry ale czytając wasze narzekania, to ja sie zastanawiam czemu akurat foka, i to juz druga??? NO ALE MIŁOŚĆ JEST ŚLEPA :D

niko123 05-01-10 10:14

Ale to jest właśnie temat o tym '' Irytujące drobiazgi w FF I'' :)

Ojciec ma skode felicje 2001 jeśli miałbym wymienić Irytujące drobiazgi to 3 strony A4 może by wystarczyły :)

belek 05-01-10 11:11

Cytat:

Napisał niko123 (Post 400733)
Mi nic nie stuka w bagażniku tylko niekiedy w mrozy coś koło schowka wydaje dźwięki.

no ja mam grzechotkę w tylnej klapie. odkreciłem nawet ten plastik ale niby wszystko się trzyma. nie mogę się zebrać żeby wziac kogos do prowadzenia a samemu usiasc przy tej klapie i namierzyc co tak halasuje. moze to przypadlosc tylko kombi...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi