Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK3] Audio, radia, głośniki i wszystko co z tym powiązane (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53116)

Wojtek O. 02-01-16 23:08

Czy do podstawowego modułu da sie przypiąć wyświetlacz od navi wraz z panelem i anteną gps? żeby to działało?

BrudnyHenryk 03-01-16 00:11

Cytat:

Napisał mayak (Post 1099856)
To proste: wyjście audio modułu lub/i wejście audio radia jest na innych pinach, więc schemat w dłoń :D

Problem jest w czymś innym. Sprawdziłem wszystkie kable z miernikiem i są zgodne ze schematem.
Nie mam pojęcia gdzie jest błąd. Jak teraz dziala:
1. Jest audio z radia/cd...
2. Jest audio z odtwarzacza bluetooth połączonego z telefonem
3. Sync2 odczytuje moje SMS na głos (tez po angielsku
4. Nie ma audio z rozpoznawania mowy (rozumie moja słowa, ale nie słyszę instrukcji z sync2)
5. Nie ma audio podczas rozmowy telefonicznej przez bluetooth (ja nic nie słyszę, ale mnie słychać) ????

Może muszę zmienić coś przez ucds???

P.s.:
1. Moduł GPS jest zamontowany bezpośrednio na szybie pod osłoną czujnika deszczu.
2. za pomocą przewodu długości ok 1m podłączyłem hs-can i ms-can (wpiąłem się w kostkę OBD-II). dzięki temu radio zaczęło komunikować się z GPS (wyświetla kierunki świata).
3. Podłączyłem audio aux.
Czyli zakończyłem podłączanie radia do samochodu :-)

Mam jeszcze nie podłączone video aux i kamerę cofania, ale z braku czasu rezygnuję z tego pomysłu.

BrudnyHenryk 03-01-16 08:53

Zrobiłem :-)
Za pomocą focccus zmieniłem #172 touchscreen na: 08: no touchscreen 8" with navigation (nie pamiętam dokładnie tekstu).
Nie ma do wyboru opcji z touchscreen:-)

W pozycji #157 nic nie zmieniałem, bo nie ma do wyboru SYNC G2. Jest tylko 08:SYNC G1 BT-Phone BT-Audio.

Pozdro

a4tech 03-01-16 19:02

Jaki ma numer moduł GPS ? Wnioskuję, że każda wersja Titanium go posiada ponieważ jest wzywanie pomocy przy wypadku.

BrudnyHenryk 03-01-16 21:37

Nie czytałem numeru modułu. Możesz zdjąć obudowę bez narzędzi. Trzeba pociągnąć do siebie, odskoczy bez użycia dużej siły. Moduł jest na środku i też bez narzędzi da się go zdjąć.

Myślę, że każdy mk3 titanium ma GPS. Nie trzeba go zmieniać. gdyby ktoś nie miał to mam jeden wolny w szafie - tanio odsprzedam. Mam też radio z titanium i moduł sync gen 1. Mam jeszcze kamerę cofania z modułem , ale jej jeszcze nie puszczam. Może przy następnym urlopie ją podłączę?

Xfiles_de 05-01-16 01:08

Henryk super że ten projekt dalej robisz !
Fajnie by było jak byś miał czas napisał jak i co trzeba kupić g zrobić zeby przebudować Sync 1 na Sync 2 !
Z góry dzienki !

BrudnyHenryk 05-01-16 06:18

Cytat:

Napisał BrudnyHenryk (Post 1099843)
...
Wyjalem go i zobaczyłem, że kostka tego modułu jest taka sama jak kostka do sync gen 2. To znaczy, że da się przełożyć radio z mk3.5 do mk3 i nie potrzeba do tego wiązki z mk3.5. Układ przewodów jest inny = koniaczne jest cięcie przewodów.
...

Cofam to co powiedziałem powyżej :
Kostka jest taka sama, ale brak w niej odpowiednich pinów do podłączenia przewodów do sync gen 2 :-(

Xfiles_de 19-01-16 11:32

Da się takie piny dokupić ? I je podpiąć pod pasowne kable ?

BrudnyHenryk 19-01-16 21:13

Przełożyć się da. Sam przełożyłem 2 piny. Ale raczej nie da się kupić samych pinów. Trzeba mieć zapasową kostkę. Ja miałem drugą (z całą wiazką od mk3.5).

Xfiles_de 27-01-16 03:00

I taras tobie wszystko działa ?

Filon69 27-01-16 22:17

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1092346)
Szybkie pytanko - czy jakiekolwiek radio w Focusie mk3 ma możliwość odbioru DAB+? Czy to jeszcze nie ta liga?;-)

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1092401)
Czyli ogólnie mówiąc DAB+ jest już dostępny (za "niewielką" dopłatą zapewne;-)). Czy do tego jest jakaś inna antena czy może spełnia tę funkcję bat na dachu?

Falcon Udało Tobie się coś ruszyc z DAB+? Mam na pokładzie Sync 2, ale niestety brak DAB`a - nie jest to standard. Pytanie czy można to jedynie aktywować i czy jest potrzebna antena inna/dodatkowa?

Pozdrawiam
Filip

BrudnyHenryk 27-01-16 22:51

Cytat:

Napisał Xfiles_de (Post 1107510)
I taras tobie wszystko działa ?

Tak. Teraz mi wszystko działa.

Xfiles_de 28-01-16 00:35

To super !
Fajnie by było jak byś jakiś Howto zrobił ! Co potrzeba , jak podłonczyć itd.

Ja mam sony sync 1 premium z kamerą i z klimaautomatik !


Ps: gdzie podłoczyłeś guzik zamykańia drzwi ?

BrudnyHenryk 28-01-16 19:21

Nie mam teraz guzika zamykania drzwi. Mam automatyczne zamykanie - jak trzeba kogoś zabrać to otwieram swoje drzwi klamką - otwierają się wszystkie.

---------- Post dodany o 20:21 ---------- Poprzedni post był z 20:09 ----------

Myślałem , żeby zrobić schemat podłączenia bez cięcia przewodów, ale na razie mało czasu. Poza tym nie ma na rynku takich gniazd. Trzeba by wylutowac ze starego radia. Ogólnie to bardzo dużo pracy (również dla mnie) i praktycznie jest to niewykonalne.

czarny-daffy 28-01-16 20:09

co to jest DAB?

Pzdr

Filon69 28-01-16 20:50

Cytat:

Napisał czarny-daffy (Post 1107858)
co to jest DAB?

Pzdr

Cyfrowe radio :-)
DAB = Digital Audio Broadcasting

Tak samo jak naziemna cyfrowa telewizja - DVBT, tylko dot. radia

Niestety analogowe radio też nam wyłączą, ale jeszcze trochę.
potem tylko będzie DAB - taka sama sytuacja jak z TV była...

Cezar77 29-01-16 17:45

A mnie nurtuje jedno zagadnienie. Mianowicie widzę że w wielu wypadkach poszczególne moduły są naprzemienne. Przyjrzałem się navi oryginalnej do focusa mk3 i zastanawia mnie czy tak naprawdę gdyby wymienić tylko panel i wyświetlacz navi focusa mk3 a zostawić starą skrzynkę cd , to czy to ruszy ?. Wszytko wskazuje na to że czytanie map, wyświetlanie, podłączenia anteny są realizowane pod wyświetlacz i bezpośrednio w nim. Sterowanie navi poprzez Panel i wychodzi mi na to że sama skrzynka to tak naprawdę mechanizmy d Cd ;). Czy ktoś już to testował ?

Xeo 03-02-16 18:02

Orientujecie się może czy takie radio:

http://allegro.pl/ford-focus-electri...890989487.html

Będzie pasowało do MK3 z 2013r? Mam Sony z navi, wejście na SD u góry wyświetlacza, subwoofer w bagażniku, kamera cofania.

??

BrudnyHenryk 04-02-16 01:03

Mechanicznie będzie pasować.
Co do elektryki to jest ryzyko, że przewody nie będą pasować . W sync gen 2 jest inna pinologia niż w synnc gen 1. Czyli jest potrzeba inna wiązka. Pewności nie mam.

U siebie z sukcesem zamieniłem radio mk3 3.5" na radio 8" z mk3.5, ale to była droga przez mękę. Musiałem ciąć wszystkie przewody i jeszcze kilka prowadzić dodatkowych.

Nie mam schematu elektrycznego do tego radia co pokazałeś na zdjeciu, ale wydaje mi się, że piny będą identyczne jak w mk3.5.
Bez przeróbek się nie da. W dodatku we wtykach brakuje odpowiednich blaszek (są puste pola), więc bez oryginalnej wiązki nie da się.

Adiko. 04-02-16 15:13

To jest sync 1 z amerykańskiego przedlifta.
Powinno zadziałać.

a4tech 04-02-16 16:58

Cytat:

Napisał Adiko. (Post 1109072)
To jest sync 1 z amerykańskiego przedlifta.
Powinno zadziałać.

Z tego co wiem to w USA był tylko Sync 1.5 i 2.0, który własnie się różnił od tego co co było w EU - Sync1.

BrudnyHenryk 04-02-16 22:02

Cytat:

Napisał Adiko. (Post 1109072)
To jest sync 1 z amerykańskiego przedlifta.
Powinno zadziałać.

Na pewno nie. To jest sync 2 z amerykańskiego przedlifta. 8" dotykowy ekran. Taki jak tu:
https://youtu.be/fnlZLY44Eq8

Xeo 06-02-16 18:00

A co z navi? U mnie jest czytnik sd nad wyświetlaczem.

BrudnyHenryk 06-02-16 22:40

Cytat:

Napisał Xeo (Post 1109432)
A co z navi? U mnie jest czytnik sd nad wyświetlaczem.

W sync 2 karta SD jest w podłokietniku - trzeba dokupić.

Nie wiem czy to radio nie jest bez navi.

Nie mam pewności , ale radia z navi mają moduł sync numer DM5T-18B955, ja mam DM5T-14F239 i moje jest bez navi.

BrudnyHenryk 09-02-16 18:52

Cytat:

Napisał Xeo (Post 1108916)
Orientujecie się może czy takie radio:

http://allegro.pl/ford-focus-electri...890989487.html

Będzie pasowało do MK3 z 2013r? Mam Sony z navi, wejście na SD u góry wyświetlacza, subwoofer w bagażniku, kamera cofania.

??

http://ffclub.ru/topic/258638/#comments

Też piszą, że trzeba zmieniać wiązkę.

Cezar77 10-02-16 20:05

Panowie czy wasze radia, a dokładnie skrzynka pod wyświetlaczem też się tak potężnie nagrzewają zwłaszcza po prawej stronie ? . Wymieniałem dziś wyświetlacz u siebie i normalnie się poparzyłem !!, czy to normalne ?

loki34 12-02-16 20:58

Jakie masz radio,ja mam Sony i lekko sie grzeje ale nie az tak zeby sie poparzyc.

Cezar77 12-02-16 21:21

oryginalne navi forda bezdotykowa z ekranem 4,2 . Dlatego tak się zdziwiłem . Bo nie spotkałem się wcześniej z takim nagrzewaniem radia. Jeżeli potrzymasz rękę z prawej strony radia z kilka sekund popatrzysz się. Wszystko działa. Miże to problem tego że centralka CD została stara a zmieniłem tylko panel i wyświetlacz, choć niesądzę by to był problem.

czarny-daffy 22-02-16 11:08

Ja mam ori navi z duzym wyswietlaczem i musze powiedziec ze nie zauwazylem zaby cos sie nagrzewalo.

Pzdr

Cezar77 23-02-16 12:39

Dokładnie, po zmianie radia na inne też się tak nie grzeje. Jednak nie wiem czy przyczyną jest uszkodzone radio czy może wymiana wyświetlacza na 5 sali od Navi. Dla bezpieczeństwa wywaliłem stare radio by czegoś nie sfajczyło :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi