Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Kamera w samochodzie - co sądzicie? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9470)

Toretto 05-09-14 17:46

Pytanko do szukających nadal i obeznanych w temacie, czy jakieś nowości się pojawiły? lub też może promocje na polecane modele?

kaczor64 11-09-14 19:15

Ja sie przymierzam do takiego sprzętu http://allegro.pl/prestigio-rejestra...555153512.html

bejzbol 11-09-14 20:02

Czekamy na filmiki z podróży ;) Zwłaszcza że sam myślę nad prestigio modelami:
Prestigio RoadRunner 550
Prestigio RoadRunner 575w
albo coś z MIO do 500 zł.
Może ktoś ma już jakieś nowe doświadczenia z którąś z nich?

damianisko5 12-09-14 08:44

Mam od ponad 2 lat Prestigio RR511 /kosztowała ponad 400 zeta + karta SD C10 / - filmuję wakacyjne wojaże a potem to montuję na PC do formatu SD i Full HD - super jakość. Fajne też robi fotki z pełną rozdzielczością. Spisuje się bardzo dobrze i nie zawiodła mnie ani razu. Na stronie producenta jest wsparcie techniczne m.in dostęp do nowszych softów itp. Polecam.

Toretto 12-09-14 08:48

Mnie też coś kusi na Mio, bo wolałbym coś małego.

kaczor64 12-09-14 12:08

Widzę że RR511 niewiele się różni od 510 a jest 100 zeta droższa.

bejzbol 12-09-14 16:33

Ta RR511 strasznie duża jak dla mnie :/ No właśnie jak to jest że na tyle użytkowników nikt nie ma od nas nic z Mio? Ładne są malutkie, obraz elegansio na youtubie nawet - co prawda droższe ale lepsza firma niż prestigio, które z kolei zostawia swoich chińskich rywali daleko w tyle. Jednak kamerka dla mnie to powinna być głównie niezawodna a chińczyk jak to chińczyk, dziś działa a jutro nie :/

kaczor64 12-09-14 19:07

Dzisiaj zamówiłem RR510. Jeżdżę tzw TIR-em.Myślę że za dwa tygodnie będę mógł napisać jakąś opinię o tym sprzęcie.Wiadomo,można kupić sprzęt za 1000 pln,ale nie każdego na to stac. Z tego poziomu cenowego ta kamerka wydaje mi się najlepsza.

timmi86 12-09-14 20:54

Udało mi się youtube'a ogarnąć i zamieścić moje nagranie kamerka Mio MiVue 538 :)


Toretto 12-09-14 21:01

Słychać zaciesz z hamowania na swiatłach ;) Wg Ciebie warta tych pieniędzy?

bejzbol 12-09-14 21:05

timmi kilka pytań ^^:
1.Jak długo ją masz?
2.Kabel bardzo sztywny i odstaje daleko od wtyku (przy kamerce)?
3.Bo wejście na kabel ma chyba z boku prawda?
4.Jakieś zwiechy się zdarzają?
5.Długie ramię przyssawki czy raczej kompaktowe?
6.Schowa się cały zestaw za lusterkiem wstecznym?
7.Przyssawka dobrej jakości czy zdarza jej się odpaść?
8.Filmy są czytane bezpośrednio na kompie po podpięciu karty czy trzeba dekodować jakimś programem?

Sorki że aż tyle pytań ^^
Obraz z tej kamerki jest bardzo przyzwoity ale brakuje rzeczowych testów na necie... jak czytam te sponsorowane w gazetach o tematyce samochodowej to mam ochotę spalić taką gazetę po 5 minutach :)

timmi86 12-09-14 21:27

Cytat:

Napisał Toretto (Post 1007285)
Słychać zaciesz z hamowania na swiatłach ;) Wg Ciebie warta tych pieniędzy?

Biorąc pod uwagę jakość nagrań i solidność to uważam, że warto ale...
Spokojnie można odpuścić sobie wersje z odbiornikiem GPS i kupić o 100zł tańszy 528. Nie będzie wtedy oczywiście na nagraniu położenia geograficznego ani prędkości, ale to chyba patrząc z perspektywy czasu to zbędny bajer. Wręcz zarejestrowana prędkość, może tylko czasami niepotrzebnych kłopotów narobić ;)

Cytat:

Napisał bejzbol (Post 1007288)
timmi kilka pytań ^^:
1.Jak długo ją masz?
2.Kabel bardzo sztywny i odstaje daleko od wtyku (przy kamerce)?
3.Bo wejście na kabel ma chyba z boku prawda?
4.Jakieś zwiechy się zdarzają?
5.Długie ramię przyssawki czy raczej kompaktowe?
6.Schowa się cały zestaw za lusterkiem wstecznym?
7.Przyssawka dobrej jakości czy zdarza jej się odpaść?
8.Filmy są czytane bezpośrednio na kompie po podpięciu karty czy trzeba dekodować jakimś programem?

Sorki że aż tyle pytań ^^
Obraz z tej kamerki jest bardzo przyzwoity ale brakuje rzeczowych testów na necie... jak czytam te sponsorowane w gazetach o tematyce samochodowej to mam ochotę spalić taką gazetę po 5 minutach :)

No więc:
Ad. 1. Mam ją od 4 miesięcy.
Ad. 2. Kabel dosyć sztywny, ale dali mi w zestawie samoprzylepne klipsy do poprowadzenia kabla.
Ad. 3. Wejście kabla jest z boku ale wtyk jest łamany więc kabel idzie od razu w górę.
Ad. 4. Nigdy jeszcze nie zdarzyła mi się sytuacja aby się kamerka zawiesiła albo zamuliła.
Ad. 5. Nie mam porównania z innymi przyssawkami ale gabarytowo ramię jest większe od samej kamerki która ma wymiary mniej więcej 70x70x30mm.
Ad. 6. Za lusterkiem się nie chowa. Jest obok "przedłuża" lusterko.
Ad. 7. Pierwszą przyssawkę musiałem reklamować bo zdarzało jej się odpaść podczas jazdy jak i postoju (nieszczelna). Po wymianie na nową trzyma jak przyspawana. Przez pierwszą lipną przyssawkę kamerka kilka razy spadała i obijała się o elementy deski, ale przetrwała niewzruszona bez żadnych rys na plastikowej obudowie czy ekranie lub obiektywie. Stąd moja pozytywna opinia o jakości wykonania :)
Ad. 8. Filmy po podpięciu karty lub po kablu można na kompie czytać bezpośrednio. Są w formacie *.MOV. Dane z czujnika przeciążeń zapisuje w *.NMEA, do których odczytania potrzeba programu ze stronki Mio. Wg niego to hamowanie na światłach dało przeciążenie 1G ;)

Toretto 16-09-14 19:08

bejzbol a może DOD LS400W ?

Kero 29-09-14 12:31

Czy zapis z kamery to na 100% dowód w sprawie zdarzenia?

timmi86 29-09-14 20:21

może być pod warunkiem, że nie podlega wątpliwości jego autentyczność.
Zgodnie z art. 308 Kodeksu Postępowania Cywilnego:

"§ 1. Sąd może dopuścić dowód z filmu, telewizji, fotokopii, fotografii, planów, rysunków oraz płyt lub taśm dźwiękowych i innych przyrządów utrwalających albo przenoszących obrazy lub dźwięki.
§ 2. Dowody, o których mowa w paragrafie poprzedzającym, sąd przeprowadza, stosując odpowiednio przepisy o dowodzie z oględzin oraz o dowodzie z dokumentów."

bejzbol 06-10-14 21:04

Cytat:

Napisał Toretto (Post 1008147)
bejzbol a może DOD LS400W ?

Po dłuuugiej analizie testów i filmów na internetach dziś poszło zamówienie na aliexpress na kamerkę g1wh. Miało być firmowo a się okazuje że częściej siadają Mio niż ten chiński wynalazek. Jeśli chciałbym firmową z taką jakością obrazu jak g1wh musiał bym wziąć właśnie tego DOD LS400W co Toretto pisał, ale... goście rozebrali na necie oba te rejestratory i różnią się tylko 2 czy 3 szczegółami sprzętowymi. Matryca, optyka, procesor, wyświetlacz a nawet całą płytka i elektronika są IDENTYCZNE ^^ tylko że DOD kosztuje od 600 zł wzwyż, a g1wh 150 zł w chinach (250 zł allegro). Zobaczymy jak to będzie z wysyłką itp, czy nie dojdzie cło i czy wszystko będzie działać :) Kumple kupowali na aliexpress kilka razy i żaden problemów nie miał, więc postanowiłem zaryzykować. Wziąłem dwie sztuki i jak tylko przyjdą walne jakąś mini recenzję.

Toretto 06-10-14 21:17

Skoro aż tak drążyłeś temat i nie ma różnicy względem DODa, to jak będziesz chciał to kupię tą drugą sztukę :]

A nie zamówiłeś od razu jakiegoś filtra? co by nie było widać deski w szybie?

bejzbol 06-10-14 21:25

Druga sztuka dla kumpla już zarezerwowana ;) Filtra nie brałem narazie - sprawdzę jak będzie nagrywał i ewentualnie wtedy. Choć na filmikach odbicie nie było zbyt uciążliwe

Toretto 06-10-14 21:26

Spoko luz, ale tak patrze to w sumie widać lekką różnice na + dla DODa, no ale inna kasa :D

bejzbol 06-10-14 21:43

Najlepsze jest to że nawet oprogramowanie od DOD-a można bez problemu wgrać na g1wh ^^ tutaj jest bardzo dużo informacji na temat tej kamerki:
http://autowrzuta.pl/viewtopic.php?p=35287#p35287

siwy05 07-10-14 09:41

Cytat:

Napisał bejzbol (Post 1012583)
Po dłuuugiej analizie testów i filmów na internetach dziś poszło zamówienie na aliexpress na kamerkę g1wh. Miało być firmowo a się okazuje że częściej siadają Mio niż ten chiński wynalazek. Jeśli chciałbym firmową z taką jakością obrazu jak g1wh musiał bym wziąć właśnie tego DOD LS400W co Toretto pisał, ale... goście rozebrali na necie oba te rejestratory i różnią się tylko 2 czy 3 szczegółami sprzętowymi. Matryca, optyka, procesor, wyświetlacz a nawet całą płytka i elektronika są IDENTYCZNE ^^ tylko że DOD kosztuje od 600 zł wzwyż, a g1wh 150 zł w chinach (250 zł allegro). Zobaczymy jak to będzie z wysyłką itp, czy nie dojdzie cło i czy wszystko będzie działać :) Kumple kupowali na aliexpress kilka razy i żaden problemów nie miał, więc postanowiłem zaryzykować. Wziąłem dwie sztuki i jak tylko przyjdą walne jakąś mini recenzję.

U mnie Chińczyk opisal wartość paczki na 20$ i przeszło. Wrzucony soft z DOD LS388W i za 140zł mam kamerkę, za którą u nas życzą sobie kilka razy więcej, tylko właśnie filtr będzie potrzebny.

Celestyn 07-10-14 19:36

Jak macie podpięte zasilanie pod kamerke? Jedziecie z zapalniczki i kabel wam dynda czy jakoś pociągnięte "nie wiadomo skąd" do podsufitki i tylko mały kikut do kamerki?

bejzbol 07-10-14 19:52

Ja zamierzam dorobić gniazdo w schowku i podpiąć pod oryginalne gniazdo zapalniczki. Przy kamerkach z reguły są dość długie kable więc planuje dać kamerkę za lusterko a kabel podsufitka-słupek-schowek

Celestyn 07-10-14 19:58

Ja myślałem, żeby podpiąć się gdzieś kablem z microUSB tylko normalnie jest 12V a USB ma 5V. Ktoś ma jakiś pomysł jak bez druciarstwa zmienić napięcie? Chyba żeby "rozebrać" ładowarkę, podpiąć się ją pod 12V i dalej kabel po podsufitce.

damianisko5 07-10-14 20:00

Mam podobnie jak "bejzbol' - podsufitka-słupek-pod schowkiem i króciutko do gniazdka zapalniczki. Nic nie przeszkadza, nic nie dynda a po odłączeniu kamerki końcówkę zaczepiam za uchwyt i jest OK. /kamera Prestigio RR511/

Celestyn 07-10-14 21:53

Nie głupio, tylko ja tego gniazdka potrzebuje do telefonu, nawigacji itp. Trzebaby coś dorobić

damianisko5 08-10-14 08:06

Też używam navi - dokupiłem rozgałęźnik na 2 wejścia i jest ok. coś takiego ; http://allegro.pl/carpoint-rozgalezn...632797961.html lub http://allegro.pl/rozgaleznik-rozdzi...602408806.html - w zależności od potrzeb.

siwy05 08-10-14 09:54

W mk1 miałem kamerkę pod lusterkiem, a zasilanie było w skrzynce pod kierownicą podłączone. W zapalniczce zasilanie jest cały czas, więc kamera będzie włączona cały czas.

Celestyn 08-10-14 10:01

A jak zmieniłeś napięcie?

damianisko5 08-10-14 13:48

Gaszę silnik - wyłączam kamerkę i navi wyjmując wtyki z gniazdka a podłączam TYLKO po uruchomieniu silnika /ochrona przed skokiem napięcia/ .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi