Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] TDCi - Usunięcie DPF (filtra cząstek stałych) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40038)

Piotr-Toruń 18-07-12 14:13

Ja jestem zadowolony z tego rozwiązania. Przynajmniej można bez problemu wrócić do fabrycznego rozwiązania czyli zamontować dpf i usunąć emulator bez grzebania w oprogramowaniu.

GCSheko 18-07-12 14:23

...powrót do fabrycznego oprogramowania, to 10min roboty...i nie tylko tam gdzie był soft robiony, ale w kazdym warsztacie dysponujacym IDS :D

wilczek03 13-08-12 15:03

Mam pytanko, przymierzam się do kupna Focusa 1.6 TDCI 109km mk2 po lifcie (2008-2009). Profilaktycznie pytam czy proces usuwania DPF-a jest identyczny jak w TDCi przed liftem, czy wprowadzili jakieś zmiany komplikujące ten zabieg.
Np V-tech Olsztyn życzy sobie więcej za usunięcie w autach po 2008 roku.

GCSheko 13-08-12 15:26

niema nic co by sprawę utrudniało, jak się ogarnia temat, to idzie od "strzała" :)

wilczek03 29-08-12 13:57

Jeszcze jedno pytanie, czy w 1.8 Tdci Dpf nie sprawia tyle problemów jak w 1.6, bo czytając posty jest mowa głownie o 1.6 Tdci

Anon 29-08-12 14:52

poczytaj forum, poszukaj które silniki mają dpf

wilczek03 30-08-12 08:41

Cytat:

Napisał Anon (Post 763158)
poczytaj forum, poszukaj które silniki mają dpf

przeglądając ogłoszenia na mobile.de 1.8 TDCI też mają dpf (Russpartikelfilter)

GCSheko 30-08-12 08:44

...nie ma w żadnym silniku 1,8 DPF

wilczek03 30-08-12 09:48

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 763461)
...nie ma w żadnym silniku 1,8 DPF

Ok dzięki, może montują sobie dodatkowo, bo w ogłoszeniach podają że mają dpf

GCSheko 30-08-12 10:14

...montowano w Niemcach od 2006r. dodatkowe, ale to tylko taki inny kat...nic nie wnosi do sprawy, niema z nim problemów, nie trzeba usuwać itd.

Barikelo 08-09-12 14:57

Z DPF-ami są same problemy to dobre wyjście dla aut flotowych które jeżdzą długie trasy a nie w samochodach które służą jako podmiejski środek lokomocji.
Są wyspecjalizowane firmy które zajmują się usuwaniem tych ekologicznych nowknek.

sunnyluk 19-09-12 12:03

To teraz ja mam pytanko: od trochę ponad roku mój nowy Focus 1.6 TDCi, oczywiście z DPF, pokonuje codziennie na dojazdy do pracy po 60km - jest to ekspresówka więc DPFem się nie martwię wcale.
Jednak od listopada będzie zmiana pracy i koniec tak długich dojazdów, autko będzie sporadycznie używane na dojazdy po 5km do pracy i min. 2 razy w miesiącu dłuższe trasy.

Czy w tym nowym 1.6 TDCi 95KM tak samo można usunąć w przyszłości DPFa gdyby sprawiał problemy? Czy muszę teraz kontrolować jakiś płyn od DPFa?

Szkoda, że nie jest jakoś sygnalizowany sam moment wypalania... czasami szło wyczuć na trasie, że nagle zaczęło w aucie śmierdzieć i najwyraźniej wtedy następowało wypalanie. Mówi się, że wystarczy raz co jakiś czas auto "przepalić" - ale jaką się ma pewność, że właśnie wtedy DPF będzie się przepalał?

...a może nie ma się czym martwić i po prostu jeździć ;)

GCSheko 19-09-12 13:40

...jeździj, a co będzie to się okaże, jak będziesz robił małe przebiegi, to sprawdzaj częściej poziom oleju i raz w tyg. trasa ze 30km...powinien przeżyć...w nowych Fokach na EDC17 jest trochę lepiej :)

sunnyluk 20-09-12 20:19

Ok, to mnie uspokoiłeś :)

GCSheko 06-11-12 00:59

dla zainteresowanych usuwaniem DPF :)
http://www.focusklubpolska.pl/showpo...9&postcount=14

Callmemaro 12-01-13 16:22

witam,

mam prośbę o radę:
"zachciało" się slinika z dpf-em to teraz trzeba z nim walczyć, otóż zauważyłem dzisiaj iż poziom oleju w silniku sięgnął max, samochód posiadam od niedawna (po zakupie wymiana wszystkich płynów itd) i dopiero teraz zauważyłem ten wysoki poziom oleju, pierwsze co pomyślałem to dpf - w sumie nie sprawdzałem czy pachnie paliwem ale wydawał się trochę za rzadki ... a więc postanowiłem od razu że trzeba się pozbyć gada - dpf-a i teraz pytania:

1. czy można jeszcze w jakiś sposób potwierdzić, że to napewno wina dpfa - z tym olejem?
2. gdzie wyciąć? - mam dwie opcje: bliżej Białystok, dalej Olsztyn, nie kojarzę nikogo na miejscu żeby się tym zajmował i wolałbym aby ktoś to zrobił dobrze...
3. wymienić olej i rozumiem że filtr oleju też trzeba? i czy wymienić po wycięciu - czy też jeszcze przed żeby ani dnia więcej nie jeździć z podwyższonym poziomem i zmieszanym z paliwem olejem, a po wycięciu jeszcze jedna wymiana?

dodam tylko że zero kontrolek czy innych komunikatów, spalanie w normie, może ze dwa razy zauważyłem lekkie szarpnięcie podczas jazdy ze stałą prędkością,a ostatnio rzeczywiście kręciłem się głównie po mieście...

z góry dzięki za pomoc

GCSheko 12-01-13 16:45

...to na 100% wina DPF
...jedno Ci radzę na pewno, nie słuchaj jak Ci obieca jakiś "super macher kosmonauta" co w życiu softa nie edytował osobiście, że usunie i będzie banglać, takich mam sporo codziennie na poprawki po rożnych magikach... w Twojej okolicy powinni ogarnąć w V-tech Olsztyn
...olej do wymiany natychmiast, a jeśli pojeździsz trochę przed wycinką i znów dowali, trzeba wymieniać ponownie

Callmemaro 12-01-13 17:13

dzięki za szybką odpowiedź, a może polecisz mi kogoś w Białymstoku? mam trochę bliżej ... na stronie vtech-u znalazłem jakieś firmy: CARTRONIC I PW REMEX? i jeszcze pytanie ile czasu zajmuje kompletna operacja i czy dają na to jakąś gwarancję i potwierdzenie diagnozy przed wycięciem?

pzdr

GCSheko 12-01-13 17:17

...nie wiem co robią inni ;) Cartronic jest chyba w miarę rozgarnięty :D
diagnoza jest jedna, częsta albo permanentna regeneracja DPF

Michał7788 19-01-13 08:53

Cytat:

Napisał Callmemaro (Post 815980)
witam,

dodam tylko że zero kontrolek czy innych komunikatów, spalanie w normie, może ze dwa razy zauważyłem lekkie szarpnięcie podczas jazdy ze stałą prędkością,a ostatnio rzeczywiście kręciłem się głównie po mieście...

Witam kolege, u mnie wyglądało to podobnie tez zadnych kontrolek, podwyzszajacy sie poziom oleju oraz te drobne szarpniecia. Dzsiaj juz nie mam drobnych szarpniec tylko konkretny spadek mocy podczas jazdy. Taki ze auto nie chce przekroczyc 1100obr/min i trzeba je odpalic na nowo. Dziwi mnie tylko to ze nadal zadna kontrolka mi sie nie zapala. Na kompie jest błąd P2002 a rano podczas wyjezdzania z garazu okrutnie smierdzi Foce z wydechu jakas taka chemią, kwasem. No i spalanie wyzsze al;e tłumacze to sobie zima i tym ze jezdze pełnym autem ludzi do pracy. Czy to juz wystarczy zeby stwierdzic ze to DPF? i wycinac dziada? Czy jeszcze jakos sie utwierdzic? Bo jeszcze chwile temu mechanicy radzilli mi wymiane EGR'a i jestem 500zł w plecy. GCSheko poradz!!!

GCSheko 19-01-13 10:44

błąd jest oczywiście od zapchanego dpf, trzeba sprawdzić czy masz płyn do dpf, stan rurek od różnicówki, ogólna diagnostyka...ale raczej czarno to widzę :)

Michał7788 19-01-13 11:13

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 818892)
błąd jest oczywiście od zapchanego dpf, trzeba sprawdzić czy masz płyn do dpf, stan rurek od różnicówki, ogólna diagnostyka...ale raczej czarno to widzę :)

Martwi mnie stwierdzenie "czarno to widze" bo nie wiem dokładnie jak to odebrac? ;p masz na mysli sprzedaj auto i kup sobie rower czy poprostu sytuacja przedstawia sie tak ze najlepiej bedzie wyciac dziada i pozbyc sie tym samym problemu. Bo ogolnie juz sie rozglądam za firma ktora mi to dobrze zrobi tzn. wytnie to ustrojstwo i szczerze mysle tez przy okazji o chipsie, ale nie wiem czy nie lepiej najpierw go wyciac pojezdzic, zobaczyc czy problem zniknął i dac w tedy no chipsa. Bo wciaz pali mi sie w głowie lampka ze co bedzie jezeli to nei to? Bo zadna kontrolka mi sie nie zapala!

GCSheko 19-01-13 11:18

zdiagnozować, wyciąć i od razu zachipsować, ot wszystko w temacie :D

Michał7788 19-01-13 11:39

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 818907)
zdiagnozować, wyciąć i od razu zachipsować, ot wszystko w temacie :D

Mozesz polecic jakąs dobą firmę? Jestem z okolic Bydgoszczy takze jezeli bedzie trzeba podjechac gdzies 150km bo w tym miejscu zrobia to lepiej i pewniej od diagnozy po chipsa to dla mnie nie ma problemu. Auto ma byc sprawne i tyle. Najchętniej to udałbym sie do Ciebie z tym problemem no ale to juz spory kawałek Bdg a Kraków...

GCSheko 19-01-13 13:14

jedź do Poznania, do TuneForce...też Grzesiek :)

Michał7788 19-01-13 13:26

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 818968)
jedź do Poznania, do TuneForce...też Grzesiek :)

NoJuz predzej troche czytałem o tych wszystkich firmach i własnie na nich najprawdopodobniej padłby wybor. Musze tylko sie jakos utwierdzic ze to DPF. W tunforce daja jakas gwarancje na swoja robote? Czy jak wroce do domu i po 2 tyg zancza mi sie jaja z autem to moge do nich wrocic czy zaraz bede juz kasowac bo: "Panie 2 tyg temu było wszystko ok to nie nasza wina płac i płacz"?

GCSheko 19-01-13 13:30

jak ja mówię TF Poznań, to tak będzie najlepiej :D retsze sobie odpuść bo będą problemy

Michał7788 19-01-13 14:26

A lepiej jechac przed czy po wymianie oleju? Czy po takim zabiegu i tak konieczna jest ponowna wymiana?

GCSheko 19-01-13 14:30

nie chodzi o zabieg, tylko to czy jest ropa w oleju

Michał7788 19-01-13 15:46

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 819020)
nie chodzi o zabieg, tylko to czy jest ropa w oleju

Olej jest rozrzedzony przez rope. Wiec wymienic i jechac do Poznania czy pojechac niech wszystko dobrze sprawdza tak jak jest teraz i dopiero w tedy diagnoza, wycinanie i moze chips?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi