Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Irytujące drobiazgi w FF I (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9622)

Cysiek25 15-11-08 22:59

A mi się zacięło radio 6006 i nic nie wsysa ani wypluwa :/ A jak wyjąłem to boczne śrubki to torxy które posiadam ;) Ale pokrywka to mniejsze torxy których nie mam i przez to nie mogę sobie odblokować mechanizmu bo oczywiście wszyscy znajomi mają ten sam zestaw torxów co ja i takiego małego tam nie ma :?

Krisol 16-11-08 14:52

Cytat:

Napisał Cysiek25
A mi się zacięło radio 6006 i nic nie wsysa ani wypluwa :/ A jak wyjąłem to boczne śrubki to torxy które posiadam ;) Ale pokrywka to mniejsze torxy których nie mam i przez to nie mogę sobie odblokować mechanizmu bo oczywiście wszyscy znajomi mają ten sam zestaw torxów co ja i takiego małego tam nie ma :?

Wczoraj kupiłem takiego torxa jako śrubokręt, Neo - kosztował 6,50pln. Pozdrawiam

keicam 22-11-08 12:36

Mnie strasznie denerwuje to ze bieg wsteczny czasem ciezko wchodzi :? Przeszukalem forum i dowiedzialem sie ze to przypadlosc nie tylko mojego auta

Toffic1989 22-11-08 13:05

Cytat:

Napisał keicam
Mnie strasznie denerwuje to ze bieg wsteczny czasem ciezko wchodzi :? Przeszukalem forum i dowiedzialem sie ze to przypadlosc nie tylko mojego auta


u mnie dokladnie to samo. ale teraz gdy wymienilem sprzeglo na nowe. malo kiedy mi sie to zdarza :mrgreen:

i slyszalem ze tylko ponocw silnikach 1.6 to jest ...

Cysiek25 22-11-08 13:39

Toffic1989, nie tylko w 1.6 się to zdarza u mnie ostatnio po mrozach ciężko wchodził każdy jeden bieg :| Ale po ok 3 minutach po odpaleniu już normalnie było ;)

przemox 22-11-08 15:50

Cytat:

Napisał Cysiek25
po mrozach ciężko wchodził każdy jeden bieg

Cięższa praca sprzęgła przed rozgrzaniem jest normalna w mrozy.

keicam 22-11-08 17:56

Cytat:

Napisał przemox
Cięższa praca sprzęgła przed rozgrzaniem jest normalna w mrozy.

U mnie kiedys tez ciezko chodzilo sprzeglo a biegi ciezko sie wrzucalo jak nigdy ale to dlatego ze focus postal pare godzin na mrozie przy tempreaturze okolo -25 stopni ale to bylo chyba trzy lata temu [smirk]

QuikSilver 23-11-08 14:10

Re: Irytujące drobiazgi w FF I
 
tak sobie czytam to wszystko jakie focus ma te drobiazgi, co ma moja wersja a czego nie ma. I tak sobie myślę wiele rzeczy bym sobie jednak wstawił i co bym zrobił to :

1. komputer, mam wersje US nie wiem czy tam występowały komputery więc przed kupnem sprawdzić muszę czy mam wiązkę.
2.składane lusterka, bo takich nie mam [los]
3.halogeny, szukałem w US z wersji zderzaka svt z halogenami, strasznie mi się podoba, ale ciężko dorwać taki a nie oryginalny to też ponad 300dolarów, wiec kupiłem same halogeny z nowym włącznikiem świateł co włącza przednie halogeny.
4.felgi 17" i amorki żeby obniżyły
5.domykanie wszystkich 4 szyb.
6.elektrycznie sterowany i podgrzewany fotel najlepiej dorwać komplet z tylną kanapą. I mam pytanie te przyciski one są w tym tunelu środkowym ale czy na tym plastiku przy drązku zmiany biegów czy musiałbym wycinać dziurki bo nowego tunelu nie chce bo mój ma fajny i praktyczny podłokietnik.
7.zegary z obrotomierzem, będą w grudniu [tuning]
8.sterowanie radia z kierownicy.
9.przednie lampy inne niż co teraz mam :mrgreen:
10.wyciszenie matami.
11.ogrzewanie przedniej szyby.
12.ten cały soft do turbo [tuning]
edit.
tzn instalacja Turbo i do niego ten cały soft, dzieki za poprawienie :smt002


pierwsze 11 można zrobić stosunkowo tanio jak się będzie dobrze szukać, święta spędzam w tym roku w Niemczech więc coś zacznę już szukać, a co do Softu to z tym się nie spieszę :smt002


ktoś ma jakieś zastrzeżenia, porady, podpowiedzi do montowania tych wszystkich rzeczy ?

MisiekT 23-11-08 22:13

Cytat:

Napisał QuikSilver
12.ten cały soft do turbo

ze CO? :shock:
soft to najmniejszy problem przy turbo...

moons 23-11-08 23:10

Re: Irytujące drobiazgi w FF I
 
Cytat:

Napisał QuikSilver
6.elektrycznie sterowany i podgrzewany fotel najlepiej dorwać komplet z tylną kanapą. I mam pytanie te przyciski one są w tym tunelu środkowym ale czy na tym plastiku przy drązku zmiany biegów czy musiałbym wycinać dziurki bo nowego tunelu nie chce bo mój ma fajny i praktyczny podłokietnik.

Przyciski od podgrzewanych foteli masz w tym plastiku który jest tylko na około drążka zmiany biegów, te ca są albo czarne albo pseudo drewniane w Ghiah. Tylko że niestety to nie wycina się otworu, trzeba wymienić cała tę ramkę bo otwory są tak specjalnie profilowane pod te przyciski.
Pozdrawiam

QuikSilver 23-11-08 23:49

Cytat:

Napisał MisiekT
Cytat:

Napisał QuikSilver
12.ten cały soft do turbo

ze CO? :shock:
soft to najmniejszy problem przy turbo...

chodzi mi o całą instalacje do niego, wszystkie części nie tylko program, sorki pomylilem się [los]

MisiekT 23-11-08 23:50

soft=oprogramowanie... reszta to reszta, koniec OT

QuikSilver 23-11-08 23:52

Re: Irytujące drobiazgi w FF I
 
o to mi chodzi, to fajnie bo nic nie trzeba wycinać :)

atakiezdjecia 26-11-08 12:06

Re: Irytujące drobiazgi w FF I
 
Cytat:

Napisał dr_wycior

3. układ wycieraczek – po wytarciu szyby, na górze szyby, tam gdzie kończy swój bieg wycieraczka pasażera zbiera się woda, która wolnym strumyczkiem ścieka przez sam środek szyby – qrcze, nawet 15 lat temu w maluchu tego nie było !!!

po kupnie samochodu wytrzymałem tylko miesiąc, potem założyłem wycieraczki 650 + 400mm i już nie ma takiego problemu

(jak na chwile przesiadłem się do foki ze standardowymi wycieraczkami to się załamałem)

grzybek 26-11-08 12:18

atakiezdjecia, mógłbyś zrobić zdjęcie brudnej szyby po przejechaniu wycieraczkami :?: Bardzo ciekawi mnie powierzchnia zbierania po takiej zamianie, chętnie sam bym się pozbył tego strumyczka :)

keicam 26-11-08 14:36

atakiezdjecia, obecnie kiedy czesto trzeba uzywac wycieraczek to tez zwrocilem na to uwage. Strasznie denerwujace :!: :?

dolaczam sie do prasby grzybek,

Krystian Markow 26-11-08 19:09

tez dolaczam sie do prosby :)

atakiezdjecia 27-11-08 09:24

dopiero przeczytałem prośby - zamieszczę zdjęcia najszybciej jak to możliwe

(03.12.2008)
próbowałem robić zdjęcia ale ostatnio jest całkiem sucho i na szybie niewiele zostaje - musze poczekać do opadów śniegu bo na zdjęciach wlasciwie nic nie widac

Rm31 14-12-08 15:56

a tu wszyscy czekaj na foty.... [hammer]

atakiezdjecia 17-12-08 12:21

(17.12.2008)
Trochę widać po użyciu spryskiwaczy - na zdjęciu przyciemniona szyba przed środkowym lusterkiem i poniżej mocowanie lusterka do szyby - jak widać wycieraczka pasażera (400mm) przechodzi pod tym mocowaniem; wycieraczka kierowcy (650mm) sięga praktycznie do krawędzi szyby na górze i dodatkowo zagarnia ślad/wodę pozostawioną przez wycieraczkę pasażera (pionowa strużka wody spływająca np. przy hamowaniu albo postoju na światłach).

http://images36.fotosik.pl/41/c7c52681801fe361.jpg

Szybszylopez 17-12-08 22:31

Bardzo wam jestem wdzięczny za zwrócenie mojej uwagi na te "stróżke wody"! Dotąd nie zauważana... od kiedy przeczytalem wasze "drobiazgi" o niczym innym nie myśle , mam ją non-stop :shock: przed oczami! DZIĘKUJE ! Do tego płytki wlew paliwa, słabiutki pierwszy bieg i odgłosy z bagażnika jakbym tam trupa woził , coś sie obija [banghead] stuka [hammer] i podskakuje :smt026 na dziurach i ostrych zakrętach (sprawdzałem -trupa nie ma) ale sposoby na to są... radyjko na max i ogień z rury! :smt023
Poza tymi błachostkami które nie sprawiają mi większych problemów uwielbiam to auto i tę jazde...
Jeśli chodzi o niektóre z waszych wymienionych drobiazgów typu :

Cytat:

Napisał Aras
Cytat:

Napisał grzehoo
Cytat:

Napisał Aras
Brak kontrolki świateł mijania. W dzień nie wiadomo czy masz włączone czy nie

naprawdę nie wiem w czym problem... patrzysz po prostu na położenie przełącznika świateł i od razu wiesz czy masz włączone czy nie...

No niby tak. Tylkoże ja czasami miałem takie sytuacje, że spojrzałem tylko na prędkościomierz i kolesiowi wjechałbym w tyłek. Niby sekunda, ale przez tą sekundę może się dużo wydarzyć. A spojrzenie na włącznik zajmie chyba więcej czasu niż na tablicę rozdzielczą.

Bez jaj, jak sie oglądasz za dupeczkami na przystanku to wiecej niz sekunde tracisz... brak podzielności uwagi zachęca do pozostania w domu przed TV a nie siadanie za kierownicą ... i to jeszcze kierownicą foczki! [nono]

MisiekT 17-12-08 22:57

Szybszylopez, popieram w 100%... i dodam wrecz, ze wlasnie po to montuje sie pilota do radia, a swiatla sprawdza lewa reka (ktora i tak sie co i rusz nudzi na kierownicy), zeby miec czas patrzec na droge, a w szczegolnosci interesujace uczestniczki ruchu...

przelacznik swiatel nie ucieka, zeby trzeba bylo szukac go wzrokiem [panna]

grzybek 17-12-08 23:00

atakiezdjecia, no nieźle, tylko ja bym chciał jeszcze zdjątko całej szybki po przetarciu jak będzie brudna bo nie widać za dużo ile czyści po stronie pasażera :wink:

MisiekT 17-12-08 23:12

a mnie zastanawia inna kwestia - na ile te dodatkowe 100mm wycieraczki obciaza silniczek wycieraczek i czy nie wplynie na jego przedwczesna smierc...

grzybek 17-12-08 23:20

MisiekT, no to już trochę śmieszne się robi. Silniczek nie kosztuje majątku a poza tym ma raptem 2,5cm więcej do zgarnięcia.

MisiekT 17-12-08 23:25

nie napisalem, ze padnie - tylko ze mnie to zastanawia...

dla mnie to niepotrzebna kombinacja - przy plaskim komplecie Motorcrafta problem praktycznie niezauwazalny, na zwyklych faktycznie denerwuje...

grzehoo 18-12-08 07:44

a mnie to nie denerwuje

lobuzek 18-12-08 08:45

No to Grzechoo posprzątałeś... [panna]

grzehoo 18-12-08 10:02

no, mam gdzieś strużkę i długość wycieraczek. są ważniejsze rzeczy :)

atakiezdjecia 18-12-08 13:26

Cytat:

Napisał MisiekT
nie napisalem, ze padnie - tylko ze mnie to zastanawia...

dla mnie to niepotrzebna kombinacja - przy plaskim komplecie Motorcrafta problem praktycznie niezauwazalny, na zwyklych faktycznie denerwuje...

co znaczy niezauważalny ? inaczej wodę zbierają płaskie przy standardowych długościach?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi