Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] TDCi - Usunięcie DPF (filtra cząstek stałych) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40038)

karmaz 03-01-12 14:09

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 658251)
...hehe, to poprawiony ori wydech z ST 8)

wiem takie to mi się nie podobają,nie ma jak dwa kible na końcu,ale myślę że w st też tego schematu nie idzie zastosować9(mój schemat)

Kero 09-01-12 12:34

Pierwsze filtry wprowadził Peugeot i Citroen jednocześnie zalecając dodatek do paliwa, z resztą bardzo drogi, który przyspiesza spalanie. Kupując niemieckie a nawet japońskie samochody możemy mieć filtr i jeżeli nie pogonimy ostro naszego autka od czasu do czasu to problemy z filtrem będą - efekt to obniżenia parametrów smarowania. I co zrobić? Można wyciąć, tylko w dobrym serwisie, gdzie ustawią sterownik silnika dot temperatury i ciśnienia spalin.

GCSheko 16-01-12 14:26

...tu dobre miejsce na wrzucenie fotek związanych z tym ECO-dobrodziejstwem [palacz]
...tak to potrafi wyglądać nawet po 100tkm, wtedy żadne dopalanie ani chemia nie pomagają


w całości, wygląda na czyściutki

http://img545.imageshack.us/img545/1667/07042011369.jpg

tu wnętrze

http://img15.imageshack.us/img15/373/07042011368.jpg

tu po rozbiciu

http://img36.imageshack.us/img36/5554/07042011367.jpg


...duża część aut trafia do mnie po wielu próbach napraw, regeneracji, czyszczenia chemią, dolewaniu płynu itd.... wydajać przy tym często znacznie więcej niż koszt usunięcia czy nawet nowego filterka, ale tego zazwyczaj nie chcą więcej na oczy widzieć [poebao]

berthold61 17-01-12 11:27

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 663914)
ale tego zazwyczaj nie chcą więcej na oczy widzieć

nie wiem dlaczego ich rozumiem

1morfi1 07-03-12 20:25

Mam takie pytanko czy zapchany filtr cząstek stałych DPF może powodować że auto mi nie chce jechać? Kręci się do 2tysięcy tylko i znacznie traci na mocy a dochodząc do 2 Tys zaczyna szarpać ?? Myślicie ze to wina DPFa??

GCSheko 07-03-12 20:29

nikt tego nie wymyśli...komputer i błędy do odczytu

1morfi1 07-03-12 20:35

no to błędy mi 2 wyskakują jeden imo. a druki sprawność filtra cząstek stałych poniżej progu

mjprzem 07-03-12 22:58

tak takie objawy moze powodowac filterek choc w duzej mierze prawdopodobnie z winy dpfa przyczynia sie do tego samo sterowanie.

GCSheko 08-03-12 14:10

to znaczy że płyn w zbiorniczku raczej jest, a problem jest zawalony popiołem i tlenkiem ceru DPF

1morfi1 09-03-12 07:23

czyli co najlepiej usunąć

GCSheko 09-03-12 08:14

...powiem tak: sporo Focusów przyjeżdżających na wycięcie, mają za sobą próby regeneracji, czyszczenia itd. co pomagało na jakiś krótki czas, więc wychodzę z założenia, że należy wymienić na nowy, albo usunąć

mjprzem 09-03-12 08:20

Tylko nalezy dodac jeszcze ze zaden nowy filtr nie wytrzyma tego samego w silniku po 100kkm co nowy filtr w nowym silniku.

GCSheko 09-03-12 08:35

...jeśli przy wymianie DPF, wymieni się także jego osprzęt (czujniki ciśnienia, temperatury, wężyki) oraz EGR, do tego mamy perfekcyjnie działający ukł. wtryskowy, będziemy zwracać uwagę na najwyższą jakość paliwa, stosować oleje niskopopiołowe, no i sam silnik z turbiną są w idealnym stanie, to oczywiście jest szansa na duży przebieg

mjprzem 09-03-12 10:49

A biorac pod uwage:
-wieksze puszczanie oleju przez turbinke
-wieksze szczeliny na zamkach pierscieni tlokowych
-mniejsza efektywnosc uszczelniaczy zaworowych
-dodatkowe problemy z zabrudzonym ukladem smarowania +egr
-zwiekszone przedmuchy spalin przez silnik

To wszystko oznacza ze jesli nowy silnik zuzyje okolo 0,05L oleju na 10kkm
To silnik po 100kkm bedzie tego oleju zuzywal juz minimum 0,1L/10kkm.

Do tego jeszcze uklad CR-problemy z wtryskiwaczami CR ktore coraz gorzej pracują + problemy z pompami CR. Wtryskiwacze po 100kkm nie pracuja juz jak nowe i niemaja tak dokladnego rozpylenia paliwa.

To wszystko przyczynia sie do zwiekszonej emisji czastek stałych w spalinach silnika.
I do przyspieszonego zatkania kolejnego filtra ;)

1morfi1 09-03-12 12:57

mi na przykład wytrzymał 150 tys km

bbbhulk 13-03-12 22:04

Mam na swoim FFII nalatane prawie 160000. Ostatnio zauważyłem, że częściej jest procedura wypalania. Co 500-600km.
Czy na częstsze wypalanie może mieć wpływ stary olej (przebieg 19000 od wymiany)?
Słyszałem, że zima też niekorzystnie wpływa na to...

Czy trzeba szykować raczej kasę na operację? :(

Sokol 16-05-12 21:10

Dpf w 1.6 tdci
 
Witam,
Mam pytanie jaki dokładnie płyn używany jest do dopalania sadzy w filtrze w silniku 1.6 tdci? Na allegro jest likla rodzajów - jaki jest dolewany do forda? Na jaki +- przebieg wystarczy płyn w zbiorniczu? W serwisie sprawdza się go już przy 60.000 km poprzez ewentualne dolanie. Jak często dawkowany jest płyn do spalania?

GCSheko 16-05-12 21:46

EOLYS 176...wystarcza w zalezności od sposobu eksploatacji i tankowania na ok 60...80tkm
...płyn dawkowany jest automatycznie przy tankowaniu (czujnik w klapce wlewu paliwa)...dlatego auta z "mokrym" dpf tankować trzeba zawsze do pełna, bo ilość płynu jaka jest dawkowana nie zmienia się, ustalona jest na ok. 40...50l paliwa

berthold61 19-05-12 11:02

a mnie ciekawi sprawa oleju wiadomo jest filtr DPF to olej 5w30 no i wywalamy filtr DPF i co teraz dalej ma być taki sam czy już ten bez tych dodatków czyli 5w40 może być

GCSheko 19-05-12 11:20

...może być 5w40...a co do formula 5w30 to on nawet nie jest jakoś specjalnie do DPF przygotowany :)

Sokol 23-05-12 20:41

Mam pytanie,
czy procedura uzupełniania płynu EOLYS 176 wymaga wycieczki do serwisu, czy można ją przeprowadzić samemu? Widziałem zbiorniczek tego płynu przy baku paliwa, jest tam parę wężyków - jak ten płyn się tam wlewa? Było by super jak by pomoc był ze zdjęciami....

mjprzem 24-05-12 08:05

poszukaj duzego opisu z zamykaniem i otwieraniem klapki paliwa oraz wlaczaniem i wylaczaniem zaplonu.

Sokol 25-05-12 19:58

nie znalazłem, skończyła mi się kombinacja słów w wyszukiwarce :-(

mjprzem 26-05-12 21:49

no to poszukaj tej kombinacji z moim nickiem-gdzies kiedys opisalem na fordclub polska jak to wyglada.

Sokol 30-05-12 19:19

Witam,

Udało mi się w końcu dzięki uprzejmości kolegi mjprzem dotrzeć do obszernych informacji na bazie wymiany doświadczeń forumowiczów odnośnie problemów z DPF / FAP. Dziękuję serdecznie za pomoc. Po przeczytaniu tych treści nasuwa mi się kilka pytań. Ale zanim do nich dotrę kilka słów o moim aucie.
Jest to FF2 z silnikiem 1.6 tdci i niestety z DPF. Auto ma obecnie przejechane 105 tys. i do tej pory rok rocznie odwiedza ASO celem wymiany tego co eksploatacyjne. Pokonuję nim głównie trasę do pracy, która niestety nie zawsze pozwala mi w pełni rozgrzać samochód (10 km) oraz 2 razy do roku wyjeżdżam w trasę po kilkadziesiąt / kilkaset km.
Jak do tej pory (odpukać w nie malowane) nie mam żadnych objawów związanych z niedomaganiem DPF, które licznie zostały przez wielu forumowiczów opisane (dymienie, przyrost poziomu oleju, tryb serwisowy…). Mam jednak zawsze niepokój przed długimi podróżami w wakacje, że akurat po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów od domu spotka mnie przygoda związana z DPF właśnie przez codzienną eksploatację na krótkich odcinkach.
W tym roku mam zaplanowaną trasę około 3000 km na wakacje. Przed wyjazdem chcę oddać auto do serwisu na przegląd. Przed tym szukam odpowiedzi na następujące pytania:
• czy istnieje możliwość sprawdzenia poziomu płynu EOLYS 176 w zbiorniczku pod samochodem?
• Czy po stwierdzeniu, że trzeba go uzupełnić np. dolewając, należy cokolwiek programować / kodować / wgrywać / procedura z otwieraniem – zamykaniem klapki paliwa / kalibracja?
• W jaki sposób uzupełnia się ten płyn (przy zbiorniczku jest kila rurek – w którą dolać)?
• Czy płyn jest dozowany ze zbiorniczka w trakcie tankowania samochodu proporcjonalnie do ilości tankowanego paliwa? – tankuję często po 10 litrów a słyszałem, że auta z DPF powinny być zawsze tankowane po szyję.
• Czy z Waszego doświadczenia jazda autostradą z prędkością 130-140 km/h przez kilka godzin jest w stanie oczyścić skutecznie filtr przepalając sadzę?
• w chwili wejścia w tryb serwisowy spowodowany brakiem płynu EOLYS gdzieś daleko w trasie czy jest możliwość wykasowania błędu bez konieczności wycieczki do serwisu celem podpięcia pod kompa?
Pytam dlatego, że dolewka płynu w ASO jest bardzo kosztowna (około 800 zł) a 1 litr tego płyn na allegro kosztuje 200 zł – różnica znaczna. Dodatkowo nigdy nie wiem czy przy takiej eksploatacji jak moja koniec DPF / płynu w zbiorniczku już się nie zbliża pomimo przebiegu.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

itgeek 09-07-12 18:56

Cześć,

Czy możecie polecić mi sprawdzone miejsce gdzie mógłbym usunąć DPF ?
Mieszkam w Bydgoszczy więc im bliżej tym lepiej ale jeśli będę musiał gdzieś dojechać też będzie OK

Wiem o vtechu w Bydgoszczy ale nie znalazłem o nich zbyt wielu opinii więc raczej odpadają.

Pozdr,
Paweł

GCSheko 09-07-12 22:36

...skocz na Poznań, TuneForce :)

itgeek 10-07-12 09:19

Hej

Chyba na tym się skończy... :)

Ile czasu trwa cały zabieg?


Pozdr,
Paweł

Piotr-Toruń 18-07-12 10:31

W Toruniu możesz sobie założyć emulator: Auto Serwis Kędzierski, ul. Wielki Rów, koło Reala, przy drodze na Gdańsk.

GCSheko 18-07-12 12:35

...na co Ty go namawiasz??!!...nie dość że drogo, to jeszcze nie załatwia problemu całkowicie...już niejednego demontowałem i robiłem programowo :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi