Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Interwał wycieraczek - montaż, dobór manetki, podpowiedzi. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=11414)

kanti1983 14-03-16 15:42

Witam, chciałbym tak w skrócie posumować dołożenie interwału w mk1, bo przydało by się, to fabryczne czasowe jest trochę za wolne jak dla mnie
Foka 2003 rok, bez kabla w pinie 10 w manetce:

1. Wymiana manetki na taką z interwałem do HB
2. Założenie pojedynczego kabla z konektorami pomiędzy pinem 10 w manetce i tym w GEM obok schowka.

To wszystko ?

andrzej1963 14-03-16 17:30

Tak, to cała operacja jaką musisz wykonać.
A na marginesie, masz może te konektory co wchodzą do kostki i GEM?
Ponoć w kostce jest inny i w GEM inny.

kanti1983 15-03-16 13:28

nie mam, na razie o tym myślę czy dam radę sam zrobić

Witam, zrobiłem ten interwał. Pacjent po liftingu. Manetka z Mondeo MK3 20 zł na szrocie w dobrym stanie, wystarczą 2 metry kabla LGY, 2 szt konektorów zwykłych nieizolowanych chyba 2,8mm, najmniejsze jakie były w sklepie elektrycznym. Jak je przymierzyłem to akurat na styk z szerokością na te piny na ktore ma się wpiąć.

Montaż samych konektorów zrobiłem tak, że na wtyczce wpiętej w gniazdo po prostu wcisnąłem ten kabel z konektorem w odpowiednie miejsce i docisnąłem kombinerkami żeby wsunęło się na bolec w gnieździe. Tak samo w manetce, na założonej wtyczce docisnąłem kabel. Nie znalazłem takich fabrycznych konektorów, które można by wcisnąć w kostkę, ale to nie problem.

Montaż kabla bez demontażu radia, wystarczy wyjąć kratkę nawiewu ta nad radiem. Oprócz tego musiałem jeszcze zdemontować schowek i jedną osłonę przy drzwiach pasażera.

Całość pół godziny roboty


PS Ten szrot jest bardzo dobrze zaopatrzony, jakby ktoś szukał na zagłębiu części, to do Poręby nie jest daleko. Bardzo duży wybór części i ceny w mojej ocenie nie wygórowane (kupowałem tam w sumie kilka razy)

Poręba k/Zawiercia jakieś 8 km od trasy DK1 Katowice-Częstochowa, skręt w Siewierzu w kierunku Zawiercia.

Sarina 07-11-16 17:25

Chciałem podziękować wszystkim, którzy przyczynili się swoją wiedzą. Zgodnie z informacjami, dokonałem modyfikacji i wszystko w jak najlepszym porządku.
Podsumowanie.
Foca po lifcie, bez białego przewodu. Prace wykonane zgodnie z opisem jak w powyższych postach. Wszystko działa poprawnie.
Ps. Manetka od forda mondeo Mk3 HB. za całe 20zł, przewód + konektorki - 4,5 zł. czas pracy - 20 min.

MATRIX60MW 07-11-16 22:16

mondeo mk2? czy nie pomyliło ci się z mk3?

Sarina 08-11-16 19:09

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 1148499)
mondeo mk2? czy nie pomyliło ci się z mk3?

Racja. Poprawiam.

putik 13-01-17 16:43

Też noszę się z zamiarem wymiany tej manetki. Czy do mojego sedana 03' muszę szukać manetki bez tylnej szyby czy to obojętne..?

mates 13-01-17 17:30

Lepiej bez, bo i po co Ci obsługa tylnej wycieraczki, skoro jej nie masz? Manetka działałaby, ale nie masz we wtycznce pinu od tylnej wycieraczki, więc nic by się nie zadziało po uruchomieniu jej. Mam taką od sedana jakbyś chciał.

smirwork 13-01-17 17:34

to jest całkowicie obojętne jaką kupisz. Taka i taka będzie pasować

putik 13-01-17 17:49

Ok dzięki,
Mates, chętnie bym kupił... ale mam anglika

smirwork 13-01-17 18:13

jesteś pewny że do anglika nie pasują z europy? Jak na moje to jest dokładnie to samo

mates 13-01-17 19:09

Wg mnie też, strony manetek są takie same :)

putik 23-01-17 18:28

Manetka wymieniona, działa elegancko :)
dzieki mates.

TadekZyleta 04-03-17 18:43

Zakupiona manetka , 2m kabla 1.0 , 2 piny najmniejsze jakie sa w sklepie i dziala jak orginal . Polecam :)

Kepas 12-12-17 01:34

Są duże plusy w posiadaniu takiej manetki??😊😊

MATRIX60MW 12-12-17 09:56

dla mnie jest dużo łatwiej dobrać częstotliwość machnięcia wycieraczek w zależności jak mocny opad występuje.Zauważyłem,że po zamontowaniu interwału przestałem używać wycieraczek w trybie ciągłym.Koszt manetki z interwałem jest znikomy więc według mnie warto

Arturr300 12-12-17 11:24

Jak dla mnie to świetna rzecz. Trybu ciągłego używam teraz tylko przy mocnym deszczu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi