Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [Ogólne] Sprężyny obniżające (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21648)

MisiekT 02-07-13 16:27

kup cos firmowego [panna]

czacza92 03-07-13 19:54

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 886440)
kup cos firmowego [panna]

a po co ?

coomac 03-07-13 20:01

Ale cena, niecałe 9 dych za amor. Siłownik tylnej klapy jest droższy...

MisiekT 03-07-13 20:14

Cytat:

Napisał czacza92 (Post 886862)
po co ?

żeby dzialalo w zdrowiu i szczęściu dluzej niż miesiąc [panna]

maciobyk 07-07-13 22:05

Misiek..jak Ty widzisz przycięcie seryjnej sprężyny z tyłu zeby dupa klękła ???

Marcinek22 07-07-13 22:09

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 888255)
Misiek..jak Ty widzisz przycięcie seryjnej sprężyny z tyłu zeby dupa klękła ???

litości

maciobyk 07-07-13 22:34

Czyli lepiej kpl sprężyn obniżających kupić ???

eclips666 07-07-13 22:39

A ja tam poupierd... po zwoju z tyłu [kp]:smt005:smt005

Marcinek22 07-07-13 22:42

ecli ale Ty się tylko toczysz a ja do normalnej jazdy bym nie smial nawet myslec o tym. Chociaz kolezka ciął w astrze i jest zadowolony

Draco 07-07-13 22:57

a po co wam sprężyny - wywalcie je i po kłopocie nie bedziecie musili liczyć ile zwoi jeszcze trzeba uciąć
szkoda gadać..

Kam1l 07-07-13 23:03

W megance miałem pęknięte sprężyny o jeden zwój. Jakoś to funkcjonowało w dwóch częściach ale wymieniłem na eibacha jakiegoś uzywanego

newrafal 08-07-13 00:27

ja też w megance I miałem pęknięte sprężyny wypadało tak średnio po zwoju na stronę po prostu podczas eksploatacji dopiero zwróciło to mojej uwagi że krzywo przód stoi bo z jednej było mniej odłamane musiałem trochę z tym jeździć nie zauważyłem żeby wpłynęło to na prowadzenie

eclips666 08-07-13 01:40

Cytat:

Napisał Draco (Post 888294)
a po co wam sprężyny - wywalcie je i po kłopocie nie bedziecie musili liczyć ile zwoi jeszcze trzeba uciąć
szkoda gadać..

w sumie dobry pomysł...
Dzięki kolego [poebao]

Kozmo 10-10-13 13:48

Takie pytanko. Czy sprężyny obniżąjące o -40 mm podejdą jeszcze pod seryjne amortyzatory? Wiem, że seryjne amorki z -30 mm się jeszcze spisują jakoś, jak jest z - 40 mm??
Pozdr.

JohnLenin 17-02-14 18:00

Cytat:

Napisał JohnLenin (Post 851714)
Wczoraj wymieniłem springi na Eibacha. Auto poszło ładnie w dół, co do odczuć w czasie pierwszej jazdy, 100km, czuć że jest twardziej. Żonie nic nie powiedziałem o zmieniłem, żeby usłyszeć czy czuje jakąś różnicę, i padło tylko zdanie w chwili przejazdu przez poprzeczne nierówności "co tak podskakuje to auto dziś" i rzeczywiście, troszkę dziwne skacze, jak piłka... Czy po zmianie springi muszą się przez jakiś czas dopasować, ułożyć :?:

....po nie całym roku użytkowania zestawu, springi Eibach i amortyzatory KYB, niestety przyszedł czas na wymianę amortyzatorów. Da się odczuć, że amortyzatory raczej mają dość, w ogóle, tak jak pisałem prawie przed rokiem, auto zachowuje się trochę, jak piłeczka do ping-ponga, doszło teraz do tego bujanie. Polecicie jakieś amortyzatory, żeby były trwalsze w zestawieniu z Eibachem i nie powodowało efektu ping-ponga? Zastanawiałem się nad amorami Bilstein B4, czy to dobry wybór?

zabiel36 22-02-14 12:01

Normalne KYB Excel-G z doświadczeń wielu forumowiczów dobrze się spisują z Eibachem. To nie jest jakieś hardcor'owe obniżenie, tyle że nie ma już kozy i foczka wygląda tak jak powinna ;) Ale jeżeli przed założeniem krótszych sprężyn amortyzatory miały dużo przejechane km to szybciej padają bo już są "przyzwyczajone" do pracy na tych seryjnych. Po założeniu nowych KYB do Eibacha róznice w trwałości w stosunku do seryjnych springów są raczej niezauważalne. A z Bilsteinem B4 miałem taki kłopot, że się wysr... po 4 miesiącach i jest cały temat o tym gdzieś na forum bo jednym działają normalnie, a innym niekoniecznie. Jak ja będę kiedyś wymieniać to na zwykłe Excel-G, nie ma co kombinować, to nie wyczynowa fura ;)

JohnLenin 22-02-14 12:30

Cytat:

Napisał zabiel36 (Post 954592)
Normalne KYB Excel-G z doświadczeń wielu forumowiczów dobrze się spisują z Eibachem. To nie jest jakieś hardcor'owe obniżenie, tyle że nie ma już kozy i foczka wygląda tak jak powinna ;) Ale jeżeli przed założeniem krótszych sprężyn amortyzatory miały dużo przejechane km to szybciej padają bo już są "przyzwyczajone" do pracy na tych seryjnych. Po założeniu nowych KYB do Eibacha róznice w trwałości w stosunku do seryjnych springów są raczej niezauważalne. A z Bilsteinem B4 miałem taki kłopot, że się wysr... po 4 miesiącach i jest cały temat o tym gdzieś na forum bo jednym działają normalnie, a innym niekoniecznie. Jak ja będę kiedyś wymieniać to na zwykłe Excel-G, nie ma co kombinować, to nie wyczynowa fura ;)

Na seryjnych sprężynach + nowych amortyzatorach KYB zrobiłem ok 10tyś, po czym poszła zmiana sprężyn na Eibach-a, także dziwne, czyżby te 10tyś na serii i przesiadce na Eibach-a wystarczyło żeby amortyzatory posypały się po roku?

Przemo1989 22-02-14 13:33

Ja polecam do Eibach pro kit KYB ale Ultra Sr, zrobione już prawie 20 tys i nadal super:)
http://e-autoparts.pl/amortyzator-ultra-p-240310.html
http://e-autoparts.pl/amortyzator-ultra-p-240311.html
http://e-autoparts.pl/amortyzator-ultra-p-240315.html

Tutaj kupowałem bardzo dobre ceny i mają je dostępne!

zabiel36 22-02-14 13:41

Znawcą nie jestem ale wg mnie chyba wystarczy. Po 10 tyś to już nie są nowe amortyzatory zwłaszcza na polskich drogach :/ Sam przed założeniem Eibacha zrobiłem na nowych Excel-ach ok. 4tyś km. Od założenia Eibacha 5tyś i na razie jest spokój. A robiłeś geometrię po zmianie sprężyn?

Z 1str. tego tematu:
Cytat:

Napisał MisiekT (Post 269772)
KriSSo, to normalnie ze seryjne amory siadaja przy wymiany sprezyn na obnizaje i producent wcale nie mowi inaczej... chodzi o to ze jezeli zalozysz krotsze sprezyny na NOWE amory seryjne, to wtedy bedzie taki zestawik smigal dlugo i szczesliwie...


JohnLenin 22-02-14 13:49

Cytat:

Napisał zabiel36 (Post 954613)
Znawcą nie jestem ale wg mnie chyba wystarczy. Po 10 tyś to już nie są nowe amortyzatory zwłaszcza na polskich drogach :/ Sam przed założeniem Eibacha zrobiłem na nowych Excel-ach ok. 4tyś km. Od założenia Eibacha 5tyś i na razie jest spokój. A robiłeś geometrię po zmianie sprężyn?

Z 1str. tego tematu:

Geometria była robiona. Mniejsza z tym, jak coś to zmienię amortyzatory, tylko na takie, które sprawdzą się w zestawie z Eibachem. Temacik http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27284

Przemo1989 22-02-14 13:55

Napisałem Ci powyżej co się sprawdza i nie zrujnuje za bardzo Twojego budżetu, ewentualnie coś twardszego to BILSTEIN B6 czy nawet B8 ale to ciut inna półka cenowa.

JohnLenin 22-02-14 14:34

Cytat:

Napisał Przemo1989 (Post 954618)
Napisałem Ci powyżej co się sprawdza i nie zrujnuje za bardzo Twojego budżetu, ewentualnie coś twardszego to BILSTEIN B6 czy nawet B8 ale to ciut inna półka cenowa.

Dzięki Przemo, możesz więcej opisać, jak Ci się jeździ na KYB Ultra Sr? Ciekawi mnie różnica w porównaniu z KYB Excel-G? Podobno Sr bardzo twarde?

nativ92 23-02-14 02:29

Ja śmigam na Sachs + eibach :) przejechane na nich koło 10 tys i spokoj

maciobyk 23-02-14 13:16

Cytat:

Napisał nativ92 (Post 954802)
Ja śmigam na Sachs + eibach :) przejechane na nich koło 10 tys i spokoj

Co to 10tys km....

Przemo1989 23-02-14 15:25

Na ultra Sr prowadzi się bardzo dobrze, niestety nie mam porównania do innych tego typu amortyzatorów. Wiadomo w stosunku do tego co było wcześniej czyli seria i po przebiegu 120 tys km to jest kolosalna różnica na plus Ultra SR. Zrobione jak pisałem lekko ponad 20 tys. trzymają tak samo jak w momencie założenia. Dodatkowo na koniec grudnia foczka zyskała rozpórkę przednią górną co dodatkowo poprawiło prowadzenie i w połączeniu z amorami i sprężynami jest super. Nie jest tak sztywno że plomby wypadają. Moim zdaniem bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

LEju_THC 02-04-14 09:41

Czy do st170 jest jakiś inny eibach niż do zwykłych wersji??

Smugg69 02-04-14 12:06

Po numerach wychodzi, że ST170 i 1.8, 2.0 PB mają takie same.

Przemo1989 02-04-14 18:48

Takie same są, tylko mniej obniżają niż przy 1.8 i 2.0 bo St fabrycznie stoi ciut niżej.

LEju_THC 02-04-14 21:02

Macie gdzieś fotke przed i po montażu?
Bo jak w przypadku kombi nie zastanawialem sie nad zakupem bo wiedziałem ze dobrze siadzie to tu się zastanawiam...bo niewiem czy obniżenie będzie tak zauważalne...

Przemo1989 02-04-14 21:10

Ja mam zdjęcie ale na starych sprężynach, seryjne po przebiegu ok 120 tys km i seryjne amortyzatory i dla porównania po wymianie sprężyn na Eibach Pro kit, amortyzatory, poduszki i całe tylne zawieszenie nowe. W efekcie stoi prawie tak samo jak wcześniej czyli obniżenia praktycznie nie widać, przód może jest ciut niżej. Więc moim zdaniem wniosek taki że obniżą zgodnie z tym co znalazłem w necie o ok 10-15 mm w przypadku St


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi