Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   FOCUS ST - WIELKIE OSZUSTWO REKLAMOWE FORDA (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=11091)

piotrsw 20-06-06 16:42

Cytat:

Napisał pepo
piotrsw, nie wiem może się myle ale reklamacje składa się tylkoi wyłącznie sprzedawcy który powinien sprawe załatwić (jak to mnie jako kupującego nie obchodzi)

Nie myślałem o formalnej reklamacji, ale o skardze na dealera lub Ford Polska. Według mnie Juby nie ma żadnych szans w procedurze reklamacyjnej. Auto nie wygląda na uszkodzone i nie kwalifikuje się do serwisu, można ewentualnie dochodzić praw z tytułu rękojmi.

Jedyną metodą wydaje się wydłubanie silnika i zmierzenie jego parametrów na hamowni (i to tej, na której wykonywane były badania fabryczne).

Juby 20-06-06 16:44

Blue, dziś zrobię fote wykresu, który dostała AP a jutro zarzucę na forum.

I nie robię tego dymu tylko dla 3 tys - zwykły człowiek ma prawa a producenci myslą że kupujący to ludzie którzy się nie znają na prawie. Dzięki temu może jesli już są nowi posiadacze ST w Polsce zmobilizują się razem ze mną i uderzymy wspólnie - przecież w kupie SIŁA!

marpi 20-06-06 16:46

Cytat:

Napisał piotrsw
Cytat:

Napisał pepo
piotrsw, nie wiem może się myle ale reklamacje składa się tylkoi wyłącznie sprzedawcy który powinien sprawe załatwić (jak to mnie jako kupującego nie obchodzi)

Nie myślałem o formalnej reklamacji, ale o skardze na dealera lub Ford Polska. Według mnie Juby nie ma żadnych szans w procedurze reklamacyjnej. Auto nie wygląda na uszkodzone i nie kwalifikuje się do serwisu, można ewentualnie dochodzić praw z tytułu rękojmi.

Jedyną metodą wydaje się wydłubanie silnika i zmierzenie jego parametrów na hamowni (i to tej, na której wykonywane były badania fabryczne).

prosciej byloby porownac drugiego st 220 na tej samej hamowni, na ktorej probowal swoje st juby

Juby 20-06-06 16:48

marpi, dlatego nagłaśniam między innymi ten problem!

Michał 20-06-06 16:48

Moim zdaniem Juby niepotrzebnie roztrząsasz całą sprawę tylko psujesz sobie samopoczucie i radość z posiadania samochodu, którego ci zazdroszczą wszyscy na tym forum.

PS. 1,6 zetec ma 100 KM na kołach czy na silniku :shock:

Juby 20-06-06 16:49

Michał, żyj długo, szczęśliwie i w dostatku - święte słowa!



Kompromis to metoda rozwiązania konfliktu, oznaczająca wspólne stanowisko, możliwe do przyjęcia dla stron negocjujących.
Idealnym sposobem radzenia sobie z konfliktem jest współpraca (patrz. Wikipedia)


A wiesz że próbowałem. Zaproponowałem AP aby dali mi upust na nowego S-maxa w dieslu a ja zrobię poprawki w ST na swój koszt - nie mały. Niestety propozycja złożona przed założenim tematu pozostała bez echa!

marpi 20-06-06 16:52

w przypadku umowy kupna-sprzedazy nie ma mowy o kompromisach.
tu dziala prawo.

Blue 20-06-06 17:04

Cytat:

Napisał Michał
PS. 1,6 zetec ma 100 KM na kołach czy na silniku :shock:

Na silniku.

RSSSS 20-06-06 18:26

Nie chce mi się czytać 7 stron ale czegoś nie qmam! :roll:

Wyszło 190 koni na kołach!
Jak tak to ile wyszło według normy DIN na silniku?
Przecież wszyscy producenci podają moc na silniku!

Ja mam 280 koni ale na kołach tylko 211! [pop]
To jest normalne,że są straty bo wpływ na to ma chociażby umocowanie auta na rolkach!

http://img145.imageshack.us/img145/8...lektora1ks.jpg


PS.Był gdzieś w tym topicu wykres z hamowania tego ST?

[ Dodano: Wto 20 Cze, 2006 18:27 ]
Cytat:

Napisał Juby
Blue, dziś zrobię fote wykresu, który dostała AP a jutro zarzucę na forum.

I nie robię tego dymu tylko dla 3 tys - zwykły człowiek ma prawa a producenci myslą że kupujący to ludzie którzy się nie znają na prawie. Dzięki temu może jesli już są nowi posiadacze ST w Polsce zmobilizują się razem ze mną i uderzymy wspólnie - przecież w kupie SIŁA!


Zawsze jest podawana moc silnika!
Zrobiłeś bezpodstawny dym! [pop]

[ Dodano: Wto 20 Cze, 2006 18:29 ]
Cytat:

Napisał marpi
Cytat:

Napisał NeroN
Weź zezłomuj tego Focusa i nie dotykaj więcej aut.
Jeśli jesteś tak wielką ofiarą marketingu firm i nie potrafisz doczytać dokładnie co i jak sie podaje proponuje prześciąść się na rower (najlepiej Ukrainnę, żeby znów nie było rozczarowania że np. Giant ma kulawe przerzutki, albo napisali,że rower sam jedzie a tu pdałować trzeba :shock: )

Chyba wszsytkie auta mają moc podawaną na silniku. I nie jest to oszustwo !
Jest to najprawdziwsza prawda. Trzeba sie nauczyć czytać co jest napiane w instrunkcji, prospektach itp. [readmore]

tym bardziej, że mocy na kołach nie sposob podac jako stalego parametru ponieważ zalezy ona od tysiąca czynników: olej w skrzyni, temperatura powietrza, stan ogumienia, stan techniczny zawieszenia i wiele, wiele innych i co ciekawsze niektore z nich nie zaleza od producenta tylko rowniez od dbalosci uzytkownika o auto.

Umocowanie auta na hamowni...

luanda 20-06-06 18:32

Cytat:

Napisał Juby
luanda, a jaki tytuł proponujesz?


Np.:

Cytat:

Napisał Juby
mój problem na tym forum:
FORD FOCUS ST NIE TRZYMA PARAMETRÓW SILNIKA PODANYCH W SPECYFIKACJI ZAKUPU POJAZDU

A w podtytule: Jak pokonać olewający klienta serwis?

;)

RSSSS 20-06-06 18:32

Tu masz Juby wykres mojego seryjnego RSa:

http://img155.imageshack.us/img155/3489/rs19du.jpg


Na silniku jest mały gifcik bo powinno być 215 koni i 310NM!
Ale zobacz na moc na kołach!
[pop]

[ Dodano: Wto 20 Cze, 2006 18:38 ]
Aaa i zapraszam na hamownię obciążeniową MAHAdo Wrocławia do Jetronika.
Wykres z tej hamowni odda w 100% rzeczywistość.

Bo z tego co wiem w Promotorze jest hamownia inercyjna.Mam rację?

[ Dodano: Wto 20 Cze, 2006 18:42 ]
Cytat:

Napisał Juby
Prędkość maksymalna na hamowni 221 km/h

Moc silnika 190 KM moment obrotowy 249 zamiast 320 Nm

Na hamowni nie mierzy się prędkości maxymalnych! [boshe]

[ Dodano: Wto 20 Cze, 2006 18:44 ]
Cytat:

Napisał pepo
jeśli prawdą jest to że auto nie trzyma mocy zamiast 320 ma 250 Nm to chyba coś nie tak

a ja jestem też taki frajer co kupił auto nie st ale diesla 136KM i co na hamowni będę miał 115 KM wybaczcie ale jak czytam na forum to większość ma 100KM i byli na hamowniach i się cieszą że mają więcej niż podaje fabryka że jadą ponad 200 na godz
i wtedy nikt nie mówi "trzeba być idiotą by w to wierzyć "
jestem zdania takiego jak BLUE że dopóki nie będzie wykresów to kicha a ich niebędzie bo sprawa jest w toku.
nie wspomnę że klient powinien czytać i uważać ale serwis też jest pocoś i powinien podpowiadać może GRUHA tak robi w swojej pracy więc bardzo to miłe oby było w innym tonie .

Twój 136 konny diesel ma grubo ponad 140 koni.

Ostatnio hamowaliśmy przed chipem transita 125 konnego i miał ponad 140 koni.
Po chipie 170! [bigok]

TDCI Forda mają ogromne gifty! [pop]
Dlatego wielu chiperów nie pokazuje klientom wyniku sprzed zawirusowania,bo wtedy przyrost jest mniejszy niż jak porównamy do danych producenta! :P

NeroN 20-06-06 19:46

[panna]

Kto ci zmierzył prędkość max.... na hamowni :shock:
Chyba, że Ci ostatni bieg odcina limiter przy 221km/h, wtedy się zgodzę.
Ale np. A3 quattro leci 300km/h na hamowni [hmm]
A w rzeczywistoći nie wiem, ale chyba poniżej 250...
Ale te Twoje 221 to dziwnie wygląda...

Promotor po rozłamie na Kreator cos kombinował z hamownią i nie wiem co oni tam mają...
a może to kreator kombinował... :roll:

Greg 20-06-06 20:01

Promotor ma chamownie ktora sporo dodaje :mrgreen:
Wiem bo mierzylem jedynke , 145KM cos okolo 190 NM i predkosc pod 240 .

Pzdr.

gRuHa 20-06-06 21:23

Cytat:

Napisał RSSSS
Jak tak to ile wyszło według normy DIN na silniku?
Przecież wszyscy producenci podają moc na silniku!

Ja mam 280 koni ale na kołach tylko 211!

jeśli RSSSS tak mówi to znaczy Juby że niestety TAK JEST... :roll:

Greg 20-06-06 21:26

gRuHa, z calym szacunkiem do RSSSS i reszty , ale moze pozwolisz ze beda i inne opinie w tym temacie .

Pzdr.

gRuHa 20-06-06 21:36

Cytat:

Napisał Greg
ale moze pozwolisz ze beda i inne opinie w tym temacie .

ale czy ja neguję czyjąś opinię???

dymu nie chce tym bardziej więc się zamykam i poczekam co inni powiedzą
Pzdr!

RSSSS 20-06-06 23:03

Udzielam się na forum niemieckim focusa i jest tam już trochę userów z focusami ST i żaden nic takiego nie wymyślił!

[ Dodano: Wto 20 Cze, 2006 23:06 ]
Cytat:

Napisał gRuHa
Cytat:

Napisał RSSSS
Jak tak to ile wyszło według normy DIN na silniku?
Przecież wszyscy producenci podają moc na silniku!

Ja mam 280 koni ale na kołach tylko 211!

jeśli RSSSS tak mówi to znaczy Juby że niestety TAK JEST... :roll:


Omnibusem nie jestem ale przydałby się wykres,żeby można było coś powiedzieć! [pop]

Juby,na Twoim miejscu walnąłbym na jakąś obciążeniówkę!
Bo tylko one nadają się do hamowania samochodów turbo!

Według mnie jest wszystko ok z silnikami 2,5T.

Jeżeli jednak faktycznie moc na silniku jest za niska o tak znaczącą wartośćto musi to być spowodowane jakąś awarią!

grzehoo 20-06-06 23:21

jedyne z czym Juby ma tu jakieś szanse, to widzę, że tylko sprawa olewactwa klienta przez Dilera. I tu można walczyć. Skarga do Ford Polska, a jak to nie pomoże, to do Forda do Kolonii. Rzecznik Praw Konsumenta może pomóc.

marpi 20-06-06 23:31

ale na co ta skarga? ze co? ze ktos niegrzeczny byl? ze rozmawiac nie chcial? ladnie tam musialo byc jak wywlili za drzwi. ja bym policje wezwal jesli ktos nieslusznie by mnie potraktowal.

nic juz z tego nie rozumiem.

powtarzam jeszcze raz: mam pretensje:
1. rozmawiam z tym kto sprzedał ze cos jest nie tak - negacja sprzedawcy
2. robie badania odpowiednim sprzetem i metoda
3. powrot do rozmowy tym razem z papierami + pismo na dziennik + zalaczniki (potwierdzone ksero) - negacja sprzedawcy
4. sad - mija 2-3 lata
5. wyrok
6. jezdze dalej i mam 15 ekspertyz i innych papierow ktore mowia ze mam w sumie niezle auto
7. tylko kasy mam mniej na paliwo
8. adwokat kupil rs-a
9. z tego wszystkiego sprzedaje rzecha
10. asystentowi adwokata...
11. zaraz zaraz klarkson zdaje sie mowil ze to zajebisty samochod!!! no nie!!! skarze gnoja!!!
12. odkupuje auto od asystenta
13. wracam do punktu 4

nic juz z tego nie rozumiem. o co tu kurna chodzi "w tym temacie"?

grzehoo 20-06-06 23:35

Cytat:

Napisał marpi
ale na co ta skarga? ze co? ze ktos niegrzeczny byl? ze rozmawiac nie chcial?

dokładnie. wszyscy są milusi dopóki nie kupisz auta. Potem często standardem staje się olewactwo.

A klient który kupuje pierwszego ST w Polsce za 120 tyś zł nie jest byle jakim klientem i należy mu się od salonu przyzwoite traktowanie, nawet jeśli nie ma racji (czego nie wiem ciągle). Należy mu grzecznie wytłumaczyć, że racji nie ma i dlaczego.

Natomiast tak naprawdę to nie wiemy, jak Juby się zachowywał u dilera, że aż go ochrona wyrzuciła... :P

marpi 20-06-06 23:42

Cytat:

Napisał grzehoo
Cytat:

Napisał marpi
ale na co ta skarga? ze co? ze ktos niegrzeczny byl? ze rozmawiac nie chcial?

dokładnie. wszyscy są milusi dopóki nie kupisz auta. Potem często standardem staje się olewactwo.

A klient który kupuje pierwszego ST w Polsce za 120 tyś zł nie jest byle jakim klientem i należy mu się od salonu przyzwoite traktowanie, nawet jeśli nie ma racji (czego nie wiem ciągle). Należy mu grzecznie wytłumaczyć, że racji nie ma i dlaczego.

Natomiast tak naprawdę to nie wiemy, jak Juby się zachowywał u dilera, że aż go ochrona wyrzuciła... :P

1. takie traktowanie to sie kazdemu i wszedzie nalezy.
2. nie mozna dzielic klientow na tych lepszych i na tych gorszych bo mam wrazenie ze prawo nawet tego zabrania.
3. post ma tytuł "focus st - wielkie oszustwo reklamowe forda" na jakiej podstawie autor zarzuca publicznie oszustwo? beda jaja jak ktos z forda sie wkur... i pierwszy do sadu pojdzie!!!

sadze, ze do nerwow doszlo dlatego, ze ktos zakwestionowal zarzuty. w wyniku grzecznej rzeczowej dyskusji, od slowa do slowa i ochrona weszla do akcji.

nie zamierzam bronic zadnego sprzedawcy i naprawiacza aut w tym kraju. mialem dwa auta z salonu i po tych doswiadczeniach, i placeniu za durnowate gwarancyjne przeglady, ktore nic nie daja oprocz dojenia z kieszeni, kolejne dwa sa uzywane i pewnie nastepne tez beda.

gRuHa 20-06-06 23:42

Juby bo z tego co wiem to ty wziąłeś tego STka z wystawy, nie???
może to był jakiś egzemplarz nie teges, który miał tylko ładnie wyglądać na wystawie, a tak naprawde pod maską ma jakąś kupe???
głośno myśle...

marpi 20-06-06 23:43

jak z wystawy to moze mial taki motor zeby tylko na rampe wjechac...?

panowie o czym tu gadac?

spoleczenstwo jest wyraznie podzielone.

od rozstrzygania sporow w demokracji sa sady.

RSSSS 21-06-06 00:04

Jakie sądy.

Jeszcze wykresu nie widzieliśmy,a już wyroki forujemy.

Spokojnie! [pop]

marpi 21-06-06 00:06

a jak zobaczymy to co? wydamy wyrok przez siec?

RSSSS 21-06-06 00:17

Cytat:

Napisał marpi
a jak zobaczymy to co? wydamy wyrok przez siec?

Na pewno będziemy mądrzejsi! :roll:

Jackiller 21-06-06 07:41

Dokładnie... Juby
Daj wreszcie karwa z jeden wykres... daaaaaaaajjjj WYKRES
Bo będzie pier....nie o Szopenie.

Albo napisz czy na wykresie masz rozdzielone... moc na silniku/moc na kołach.

Jeśli jest wytaźnie napisane, że MOC na SILNIKU - 170PS - to bania, ale jak jest
http://img223.imageshack.us/img223/5013/beznazwy4ec.jpg

NA KOŁACH - to cóż... jest dobrze.

RSSSS 21-06-06 08:28

Rozmawiałem z ziomkami z Niemiec i większość STeków ma między 222 a 225 koni ale na silniku!
Twój musi mieć tyle samo. [pop]

[ Dodano: Sro 21 Cze, 2006 08:33 ]
Cytat:

Napisał Jackiller

Albo napisz czy na wykresie masz rozdzielone... moc na silniku/moc na kołach.

Jeśli jest wytaźnie napisane, że MOC na SILNIKU - 170PS - to bania, ale jak jest
Obrazek

NA KOŁACH - to cóż... jest dobrze.

Może nie mieć rozdzielone,bo takie dobrodziejstwa daje chyba tylko hamownia obciążeniowa,a kolega Juby chyba na takiej nie był (co też uważam za spory błąd w przypadku takiego auta [pop] )

Juby 21-06-06 08:44

Hamownie:

Kreator mocy, Chojnacki i V-tech Kraków na tych hamowniach byłem.

Co do badania silnika to nie wiem czy, któryś z kolegów wyrzuci w Instytucie Transportu dostarczając sam silnik i osprzęt od 5 do 50 tyś zł i na dodatek wyjęty i włożony przez serwis bo innego instytut nie przyjmie.

A jeśli Ford ma ochote pójść do sądu to bardzo chętnie bo wtedy sąd powoła biegłego i zleci badanie silnika - a zapłaci ten, który nie miał racji. Jestem nawet za!


Focus ST sprzedawany jest w Polsce na hopmologacji unijnej a w Polsce Instytut transportu nie homologowwał tego auta. Poinformowano mnie jednak że dopuszczalna utrata m ocy silnika według prawa unijnego nie powinna przekraczać 5%

Problem jest jeden. Winnym jest producent z powodu celowego zaniżenia mocy ze względu na markę vovlo.

Bo jak się ma cena 120 tyś do ceny ponad 200 tyś w vovlo

Ten silnik jest taką samą potęgą do tuningu jak np. 1.8 t . W Szwecji tuner volvo uzyskał z niego 525 KM i około 600 Nm - był nawet artykuł o tym w magazynie Tuning.

Jackiller 21-06-06 08:47

Cytat:

Napisał RSSSS
Może nie mieć rozdzielone,bo takie dobrodziejstwa daje chyba tylko hamownia obciążeniowa

Oooo widzisz RSSSS człowiek uczy się całe życie i głupi umiera. A tak się zastanawiałem dlazcego na jednych wykresach jest a na drugich nie. Ale w takim razie, co dokładnie jest podawane na inercyjnej ??? tam jest zwykle jeden wynik (np: u Mastersa)
To chyba na silniku... :?:

[ Dodano: Sro 21 Cze, 2006 08:50 ]
Cytat:

Napisał Juby
Hamownie:

Kreator mocy, Chojnacki i V-tech Kraków na tych hamowniach byłem.

Juby... musisz pokazać kawałek [ass] i basta... inaczej to gadka jak ze ślepym o kolorach

Dawaj z jeden wykres


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi