Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Drżenie kierownicy podczas hamowania (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28577)

Adam Getka 30-10-10 18:34

Jakieś herezje opowiadasz.

MisiekT 30-10-10 19:37

O nie, mam zepsuta foke - ponad 50tys. na tarczach Brembo i jeszcze nie sa krzywe - kto mi moze powiedziec co trzeba naprawic? [rotfl]
totalnie bzdurna ta teoria...

keicam 28-01-11 17:36

Odkopię trochę temat...
Ostatnio mnie podkusiło żeby przy przebiegu 100000km wymienić jeszcze dobre tarcze i klocki. Wziąłem z ASO wentylowane motorcrafty trochę pojeździłem no i się zaczęło[banghead] Strasznie drży cały przód przy hamowaniu. Najbardziej jest to odczuwalne przy mocniejszym hamowaniu z prędkości powyżej 100km/h, mam takie wrażenie jakby zaraz mi miało koło odpaść. Drgania odczuwalne najmocniej na kole kierownicy i pedałach. Myślałem, że może tarcze pokrzywione więc podjechałem do ASO żeby mi sprawdzili heble i zawieszenie przy okazji w związku z tym problemem za co przyszło mi zapłacić ponad 250zł a jedyne co się dowiedziałem to to, że bicie wynosi 0,1 i wszystko jest ok[panna] Koła też były sprawdzane, opony nowe...

MisiekT 28-01-11 19:14

Cytat:

Napisał keicam (Post 533564)
Wziąłem z ASO wentylowane motorcrafty trochę pojeździłem no i się zaczęło

przeciez ostrzegalismy? [panna]

keicam 28-01-11 22:43

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 533618)
przeciez ostrzegalismy?

Gdzie? Kiedy? Przed czym? :smt017

gooz35 28-01-11 23:35

Mialem podogny problem. Chyba pisalem o tym wyzej. przy hamowaniu z predkosci pow. 60km/h kierownica bila a z ponad 100km/h urywalo lokcie. w koncu postanowilem zmienic tarcze. kupilem za ok 250zl tarcze bosch + klocki. jak reka odjal. przejechalem niecale 10tys km i cisza. oby tak dalej

keicam 30-01-11 15:54

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 533618)
przeciez ostrzegalismy?

Napiszesz w końcu o co chodzi? No Misiaku Ty :-P

ffelmer 31-01-11 23:31

ile Ci powiedzieli? 0,1... mnie w szkole uczyli, że odchyłka +- 0,05 to już max już jest odczuwalne i nadają sie do wymiany.... moze były rozgrzane i wjechałeś w wodę i się pokrzywiły?
a jeszcze tak spytam do tego mierzenia tarczy: jak oni zmierzyli bicia?

Grucha27 01-02-11 10:00

Jedz i zrob sobie zbieznosc oraz wywaz sobie kolka.

keicam 01-02-11 12:05

Cytat:

Napisał Grucha27 (Post 534641)
Jedz i zrob sobie zbieznosc oraz wywaz sobie kolka

To też już było robione
Cytat:

Napisał ffelmer (Post 534602)
mnie w szkole uczyli, że odchyłka +- 0,05 to już max

ja do takiej szkoły niestety nie chodziłem żeby taką wiedzę przekazywali :(
Cytat:

Napisał ffelmer (Post 534602)
a jeszcze tak spytam do tego mierzenia tarczy: jak oni zmierzyli bicia?

Nie wiem nie widziałem, nie pytałem na pewno nie demontowali tarcz. Dzisiaj albo jutro jadę do serwisu niech nie ściągną i dokładnie sprawdzą...

Grucha27 01-02-11 12:34

Daj tarcze do przetloczenia albo kup nowe i mysle ze klopot sie rozwiaze i jeszcze raz na zbieznosc po wymianie tarcz.

PS.
Fajne masz te przednie lampy. Jaki koszt?:)

keicam 01-02-11 12:41

Cytat:

Napisał Grucha27 (Post 534715)
kup nowe

Szkoda bo te dopiero co kupione :(
Cytat:

Napisał Grucha27 (Post 534715)
Daj tarcze do przetloczenia

Być może tak zrobię. Już się umówiłem i jadę zaraz do serwisu zostawić foczkę na jakiś czas...
Cytat:

Napisał Grucha27 (Post 534715)
Fajne masz te przednie lampy. Jaki koszt?

http://moto.allegro.pl/lampy-angel-e...438951824.html

janekfocus 01-02-11 15:20

Ja reklamowałem dwa razy tarcze Brembo . Po założeniu zaraz były bicia na kierownicy przy hamowaniu . Teraz już jest ok . Do trzech razy sztuka

keicam 03-02-11 18:59

Focus dzisiaj odebrany z naprawy. Okazało się, że jedna tarcza była pogięta prawdopodobnie po tym jak uderzyłem w krawężnik jak spadł pierwszy śnieg i trochę mnie wyniosło na skrzyżowaniu [helm]

Adam Getka 03-02-11 21:41

Cytat:

Napisał keicam (Post 536024)
Focus dzisiaj odebrany z naprawy. Okazało się, że jedna tarcza była pogięta prawdopodobnie po tym jak uderzyłem w krawężnik jak spadł pierwszy śnieg i trochę mnie wyniosło na skrzyżowaniu [helm]

To bys musial uderzyc w ten kraweznik tarcza zamiast felga.....
Musial byc inny powod jest zwichrowania.

keicam 03-02-11 21:43

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 536125)
To bys musial uderzyc w ten kraweznik tarcza zamiast felga.....

Też mnie to dziwiło... więc pozostaje opcja rozgrzanej tarczy i kałuży

Adam Getka 04-02-11 08:46

Cytat:

Napisał keicam (Post 536128)
więc pozostaje opcja rozgrzanej tarczy i kałuży

Prędzej - zahamowałeś do zera - stojąc trzymałeś dalej pedał hamulca i przyjarałeś tarcze....

bubson 04-02-11 08:51

A ja odradzam Motocrafty. Krzywiły mi się jak jasna cholera, dwa razy je przetaczałem. W końcu kupiłem jakieś niemieckie nieznanej mi firmy i już rok mam spokój, a były tanie.

BEREN 04-02-11 11:06

Zimmerman i spokój jeszcze raz polecam.

ffelmer 12-02-11 11:09

tarcze mierzysz w taki sposób, e przykręcasz tarcze nakrętką od koło tylko odwracasz nakrętkę frezem na zewnątrz aby dobrze tarcza przylegała do czoła piasty... bierzesz czujnik zegarowy i mierzy się tarcze.... czyli jakoś stwierdzili to, ze jest krzywa....

edger 04-03-11 18:13

Witam. Panowie ja juz tez nie mam sily do tych hamulcow. Dwa tygodnie temu zalozylem nowe tarcze i kocki "Motorcrafta". Wszystko zostalo ladnie, slicznie wyczyszczone, piasta zostala nasmarowana pasta i co i dzis znow sie zaczelo. Czy ktos moze podpowiedziec co dolega tym Foczkom? Nie bede co dwa tygodnie wymienial tarcz. Z gory informuje ze nie bylo zadnych kaluz iinnych czynnikow sprzyjajacych krzywieniu tarcz. Pozdrawiam.

Stacho 04-03-11 18:45

Moja rada, wszyscy którzy mają problemy z cyklicznym krzywieniem się tarcz. Sprawdźcie czy przypadkiem wasze felgi nie są krzywe! Trzeba to sprawdzić na wywazarce.

focus2 06-03-11 12:59

no to kolego STACHO, ja mam prościutkie felgi i w wakacje nowe tarcze założone z klockami i dziś znwou przy hamowaniu ale takim nagłym zaczeła mi bić kierownica. a jak hamuje powoli to nie bije i co teraz hehe ?? :)

Egon82 06-03-11 13:56

Cytat:

Napisał Stacho (Post 545947)
Moja rada, wszyscy którzy mają problemy z cyklicznym krzywieniem się tarcz. Sprawdźcie czy przypadkiem wasze felgi nie są krzywe! Trzeba to sprawdzić na wywazarce.

ale po co .. skoro od kilkunastu postow jak nie wiecej nie chce mi sie dokladnie sprawdzac.. wszyscy pisza NIE KUPOWAC MOTORCRAFTOW! a wy dalej swoje i snucie teorii o krzywych felgach

focus2 19-04-11 14:16

Dobra to ja wam teraz napisze, moze ktos z was miał podobny problem.

Mianowicie od dłuższego czasu bije mi kerownica po wywazeniu opon nowych opon.
Co zrobilem w tym kierunku

wymiana prawej półoski na nowa
wymiana tarcz na nowe orginalne
kupno nowego kompletu opon

i kur... Panowi jak mam jechac powyzej 120 to mnie krew zalewa bo mi napierdala kierownica no nie idzie wytrzymac :(

szczerze to powoli mam dosc do 120 jest cacy powyzej juz nie

Chlopaki sprawdizli mi maglownice z racji tez iz mam 200.tysi i jest delikatny nawet komsetyczny luz po lewej chyba stronie ale to on raczej nie odpowiada za drgania kierownicy co robic ??

aha wymieniem ostatnio nowe wachacze orginalne i tez nic :(

w koncu sie wkur... i kupie cale nowe zawieszenie z przodu hehe :)

dvl 19-04-11 15:14

@focus2: a nie masz czasem DELIKATNIE przekręconej kierownicy, tzn. przy jeździe na wprost kierownica nie stoi idealnie równo? Ktoś mi ostatnio opowiadał swój przypadek. Też były drgawki na większej prędkości. Robił zbieżność ale nic to nie pomagało. Miał też delikatnie skręconą tą kierownice, ale jakoś nigdy mu tego nie wyprostowali przy zbieżności. Aż wreszcie trafił ponoć do warsztatu gdzie mu to ustawili idealnie. Od tamtej pory 0 drgań. Ja osobiście nie bardzo widzę związek, ale może warto sprawdzić teorię.

focus2 19-04-11 18:27

co ty tez to robiłem i co z tego ?? ja robie tygodniowo od 1000km do 1.500km miasta trasy i po 3.000zł znowu lekko sie skrzywia... mam lekko skrzyiwona ale to komsteycznie wiec nie wiem czy to ma sens bo niby co przesunieta kierownica przeciez nie powodowala by takich drgan... kurcze zajebiscie jestem zadowlony z tego samochodu ale sen z powiek spedza mi jaksi wypad w dluzsza trase bo az szkoda rak :( a jak patrze na ta drzaca kierownice to mnie kurwica strzela ;(

yanoosh 20-04-11 00:00

Kiedyś po wymianie opon na zimowe miałem taki sam problem, drganie kierownicy przy hamowaniu. Pojawiało się to powyżej 80 km/h. Pojechałem do zakładu w którym zmieniałem opony, wyważyli koła jeszcze raz (były poprawki) ale problem nie ustąpił. Pojechałem więc do ASO żeby sprawdzili tarcze. Wyważyli koła ponownie i problem zniknął :-o

focus2 20-04-11 09:15

no własnie widzisz ja na letnich i zimowych mam ten sam głupi problem eh... wyważają mi naprawde dobrze bo w 3 serwisach wyważali mi je...

mlz 20-04-11 11:39

Cytat:

Napisał focus2 (Post 562986)
Co zrobilem w tym kierunku

wymiana prawej półoski na nowa
wymiana tarcz na nowe orginalne
kupno nowego kompletu opon

i kur... Panowi jak mam jechac powyzej 120 to mnie krew zalewa bo mi napierdala kierownica no nie idzie wytrzymac :( co robic ??

aha wymieniem ostatnio nowe wachacze orginalne i tez nic :(

w koncu sie wkur... i kupie cale nowe zawieszenie z przodu hehe :)

A tyl zawieszenia sprawdziles? A przod amortyzatory dobre?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi