Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   1.6 125KM czy EcoBoost? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=48231)

Adam Getka 30-03-11 09:12

Tak się ciśnie tylko służbowe!!!

robiw 30-03-11 09:57

Tak czy inaczej, nie powiecie, że taki z turbiną wymaga wtedy delikatniejszego traktowania :-). Po 110kkm żadnych usterek i żadnych problemów przy jeździe bez "cackania" się z silnikiem :-)...robiw

abc 30-03-11 11:12

Cytat:

Napisał robiw (Post 554757)
Tak czy inaczej, nie powiecie, że taki z turbiną wymaga wtedy delikatniejszego traktowania :-). Po 110kkm żadnych usterek i żadnych problemów przy jeździe bez "cackania" się z silnikiem :-)...robiw

dbac to trzeba o kazdy samochod. niekoniecznie z turbo. jesli uwazasz, ze zwykly bez turbo mozna cisnac i na zimnym to powodzenia. dobrze, ze to piszesz - bedzie wiadomo od kogo nie kupowac auta:)

robiw 30-03-11 11:40

Hehe, spoko, mój jest cały czas doglądany i ma robione wszystkie przeglądy - nie ma sie do czego przyczepić poza potrzebą drobnych zaprawek lakierniczych na progu :-). Z reszta kupca juz ma, nawet dwóch :-)...robiw

DealerFord 11-05-11 15:45

pozostaje tylko kwesatia roznicy cenowej. miedzy 125KM a 150KM jest obecnie okolo 10 tys zl . Czy warto ? Trzeba sie zastanowic

De-Zet 11-05-11 19:26

Ja już wiem że warto. Dlatego czekam na EcoBoosta [jupi]

Atlis 11-05-11 19:41

jasne, ze warto :) ale 10tys nie jest malo, jezeli sie 10tys nie ma :)

drake 11-05-11 20:37

Kolega robiw humanista, albo modli się często i myśli, że to mu pomoże. :)
A wystarczy łyknąć trochę mechaniki i już nie katowałbyś silnika na zimnym. Nie jestem w stanie policzyć nawet ile jest elementów w jednostce napędowej które na siebie wzajemnie oddziałują, a wiedząc, że dla materiałów stopowych: aluminium / stal / żeliwo w dowolnych proporcjach współczynnik tarcia (mi) zmniejsza się wraz ze wzrostem temperatury. Wystarczy dodać do tego delikatny fakt, że olej również ma mniejszą gęstość w wyższej temperaturze i mamy receptę na wsadzenie pomiędzy bajki usprawiedliwień o możliwości bezgrzesznego butowania silniczka nim osiągnię chociażby zbliżoną do prawidłowej temperaturę...

Zresztą wystarczy posłuchać, nie wiem jak w nowych Fokach, ale silnik w ciągu 3-5 minut od zapalenia na zimnym wyraźnie cichnie. Nie wiem ponadto jak w 1.6, ale w STku jest blokada przed rozwijaniem pełnej mocy na zimnej jednostce (tak, czuć)


Chociaż w sumie, jak sprzedaje auto i szuka kupców, to pal licho... Janek, Grzesiek, Rafał czy Łukasz za kilka lat się będzie użerał.

Savage 19-05-11 09:51

Cytat:

Napisał DealerFord (Post 570170)
pozostaje tylko kwesatia roznicy cenowej. miedzy 125KM a 150KM jest obecnie okolo 10 tys zl . Czy warto ? Trzeba sie zastanowic

Jakie 10 tyś ??? W cenniku Focusa i C-Maxa jest to + - 5 000 , więc skąd ty bierzesz te 10 tys. ???

Atlis 19-05-11 12:23

tak, roznica jest kolo 5000zl... ale to chyba nie jest problem by juz odrazu sie denerwowac tak??????????????????

kogo stac na ecoboost, nie zastanawia sie nad Ti-VCT...

Savage 21-05-11 10:43

A kto tu się denerwuje, tak tylko napisałem skoro kolega DealerFord naprawdę jest Dealerem to chyba powinien wiedzieć takie rzeczy... :-)

DealerFord 21-05-11 23:30

Cytat:

Napisał Savage (Post 573051)
Jakie 10 tyś ??? W cenniku Focusa i C-Maxa jest to + - 5 000 , więc skąd ty bierzesz te 10 tys. ???


Cennik cennikiem a zycie zyciem. :) Wystarczy isc do salonu zeby sie przekonac jakie sa ceny, no chyba ze ty kupujesz bez rabatów zawsze po cenie z cennika. Gratuluje:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi