Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] Jaki tłumik do 2.0 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35681)

MisiekT 23-03-10 09:38

tak, ale skoro auto bylo zepsute to tlumik "sportowy" (Ulter) mogl dawac negatywne skutki gdzie na zdrowej serii byloby bez zmian albo lepiej... gdzie jest policzona srednia moc/moment?
niewazne... taki "test" jest nie wart po prostu

niko123 23-03-10 09:53

http://www.allegro.pl/item965247008_...dex_sport.html

jajek 23-03-10 11:48

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 427433)
tak, ale skoro auto bylo zepsute to tlumik "sportowy" (Ulter) mogl dawac negatywne skutki gdzie na zdrowej serii byloby bez zmian albo lepiej... gdzie jest policzona srednia moc/moment?
niewazne... taki "test" jest nie wart po prostu

masz rację ale niestety nie do końca
załozmy sytuację - mówimy o silniku NA - jesli silnik jest zdrowy to wynik na wydechy seryjnym w stosunku do sportowego dedykowanego powinien być gorszy - takie jest załozenie teoretyczne

ale w przypadku silnika uszkodzonego wg Ciebie powinno być odwrotnie? Pytam się bo nie wiem co z tego? Gdyby silnik miał uszkodzenia elektroniczne lub wywalał błędy na kompie nie osiągnął by tych samych obrotów - większość kompów jak wiemy przechodzi w tryb awaryjny (np w turbo objawia się to obniżeniem doładowania), a w NA np falują obroty lub kręci się tylko do okreslonej ilości obrotów.

Jak przeanalizujesz wykres tego lanosa to widać że w każdym zakresie obrotów jest róznica na korzyść serii a to znaczy że niezaleznie od stanu silnika rozwijał on taka a nie inne obroty a co za tym idzie ilość spalin była taka sama, taki sam był rezonans itd. Wniosek nasuwa się sam (zreszta taki jak pisał tadzik a potwierdza się postem kolegi niko123) - te tlumiki są tylko dedykowane na zasadzie gabarytu, odpowiednio wyprofilowanej rury dolotowej i haków - czyli można powiedzieć że są dedykowane do podwozia a nie silnika (dla przypomnienia to silnik potrzebuje ukałdu wydechowego a nie podłoga bagażnika).
LICZY SIĘ WNĘTRZE[notworthy]

MisiekT 23-03-10 11:55

Cytat:

Napisał jajek (Post 427650)
większość kompów jak wiemy przechodzi w tryb awaryjny

no nie wiem czy nie przeceniasz technologii w lanosie :)
a wykresu nie przeanalizuje bo nie mam dostepu platnego a miniaturka jest za mala...
i ja naprawde nie mowie ze tlumik Ultera jest super - uwazam tylko ze test nie jest sprawiedliwy i w zdrowym aucie mogloby byc inaczej...

jajek 23-03-10 18:03

faktycznie może przeceniam ta technologię ale czy ktoś może pokazać mi inny przykład samochodu z problemami i lepszymi wynikami na seryjnym wydechu niż na sportowym?

powiem tyle wg mnie nie ma to najmniejszego znaczenia ( gdyby był konkretnie podłubany i bez głowy wydech czyli pełen przelot i jeden tłumik to na serii będzie lepiej) bo ilość spalin, rezonans i waunki powietrzne są takie same. Wg mnie jesli wydech jest w dedykacji podwoziowej i ma działać z kilkoma silnikami to z żadnym nie działa poprawnie. Albo robić coś porządnie albo wcale

MarioWRC 05-04-10 22:56

Tadzik minęły 2 miesiące a Ty nadal nie umieściłeś obiecanego filmiku dźwiękiem. Wystarczy jak weźmiesz mp3 i nagrasz sam dźwięk.

Napisze do tego allegrowitza - zobacze co zaoferuje. Nie wiem tylko czy to możliwe dobrać dźwięk. Ale raz kobzie śmierć. Mam alternatywe - wywalić końcową puche i wstawić rurę. Ale duże ryzyko prypału.

tadzik 06-04-10 11:53

ciężko z czasem, ale szef wyjechał więc wziąłem lapka i postawiłem za samochodem a wyszło tak http://www.sendspace.pl/file/9e623e30892738f2e24f005

michmarmik 06-04-10 13:02

ładnie, no może troszkę buczy jak dla mnie.

MarioWRC 06-04-10 15:30

tadzik co ty k...a masz za silnik?? 2,5 T?? Jak dla mnie to jest BOMBA!!:)

Nie wiem czy w 1.6 też będzie taki efekt ale napisz jaką końcówkę brałeś. I jaki dźwięk?

Pozdrawiam i niedługo taki tłumik zamawiam!!:)

tadzik 06-04-10 20:03

Cytat:

Napisał MarioWRC (Post 432316)
tadzik co ty k...a masz za silnik?? 2,5 T?? Jak dla mnie to jest BOMBA!!:)

Nie wiem czy w 1.6 też będzie taki efekt ale napisz jaką końcówkę brałeś. I jaki dźwięk?

Pozdrawiam i niedługo taki tłumik zamawiam!!:)

e tam bomba, taki na youtubie znalazłem, wysłałem do gościa i wyszło jak wyszło;)

silnik mam 2.0

piotr-ek 06-04-10 21:57

podniecacie sie takim czymś- zobaczcie na to dźwięk silnika Dodga SRT10w Foce- Ludzie to debile 140 zł w błoto
http://moto.allegro.pl/item974155198...cer_sr_8v.html

http://www.youtube.com/watch?v=N8eOT...ayer_embedded#

michmarmik 06-04-10 23:25

hehe do humoru ja bym to wrzucił :)

MarioWRC 07-04-10 00:11

Cytat:

Napisał piotr-ek (Post 432496)
http://www.youtube.com/watch?v=N8eOT...ayer_embedded#

no to już przegięcie :)

Wracając do tematu: wysłałem do gościa m. in. ten filmik (link do filmu) YouTube- Renault mĂŠgane 1.6 16V Exhaust MONTII mówiąc, że mniej więcej chce uzyskać taki dźwięk. Po czym zaświtało mi w głowie żeby sprawdzić inne wydechy monti i o dziwo też chodzą ładnie. Do tego jest homologacja a ceny max chyba 350 zł (tł. końcowy).

Czekam na odpowiedź od gościa. Jak okaże się, że nie ma homologacji to się zdecyduje natego montiaka. Pozdrawiam!

jajek 07-04-10 16:54

Cytat:

Napisał tadzik (Post 432227)
ciężko z czasem, ale szef wyjechał więc wziąłem lapka i postawiłem za samochodem a wyszło tak http://www.sendspace.pl/file/9e623e30892738f2e24f005

fajny[dance]

MarioWRC 07-04-10 22:49

Z montii będzie raczej kupa. Focus hatchbag m specyficzny tłumik końcowy i te uniwersalne raczej się nie zmieszczą. Wysłałem gościowi ten film i mówi że da się ale potrzeba będzie większą średnicę dać = wycinka w zderzaku. Myślę, że warto >>> YouTube- Mazda 323f exhaust video
Wycinka zderzaka - można to zrobić at home?

piotr-ek 07-04-10 23:24

jak chcesz mieć hardcorowy fajny dźwięk to zamontuj sobie tłumik od motocykla- znajomy miał w A4 i dawał naprawdę rady, zamontował go jeszcze w poprzek wzdłuż zderzaka

MisiekT 07-04-10 23:30

a tak zmieniajac temat - nie bedziecie sie glupio czuc jak auto bedzie brzmialo na kilka razy mocniejsze a dostanie w dupe od Seicento 1.1? :)

gRuHa 08-04-10 10:48

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 432998)
a tak zmieniajac temat - nie bedziecie sie glupio czuc jak auto bedzie brzmialo na kilka razy mocniejsze a dostanie w dupe od Seicento 1.1? :)

hehe ostatnio jechałem za Civiciem z rynną zamiast wydechu był takim pożeraczem asfaltu że nie mógł mnie zgubić w TiCO, w końcu wyprzedziłem beja, bo nie mogłem już słuchać tego gówna...

MarioWRC 08-04-10 16:19

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 432998)
a tak zmieniajac temat - nie bedziecie sie glupio czuc jak auto bedzie brzmialo na kilka razy mocniejsze a dostanie w dupe od Seicento 1.1?

A niech pruje, z Bogiem :)Focus 1.6 to nie jest auto do wyścigów ;]

A tłumik zamówiłem u tego gostka z allenie drogo, końcówke wziąłem okrągłą. Nic nie będę wycinał.

Kacper85 08-04-10 17:27

tadzik a dasz radę wkleić dźwięk z auta podczas jazdy 110-140 km/h ? czy nie występuje efekt stałego buczenia wewnątrz auta...

jajek 08-04-10 19:57

ja zawsze uważałem że wydech ma podkreslić samochód a nie być przerostem formy.
Wiesz wg mnie fajnie jak coś buczy ale bez przesady (no chyba że ma się marudzącą na maxa babę i trzeba to jakoś zagłuszyć). Ja mam u siebie coś co podkresla i wydaje mi się że raczej powinniśmy się delektować dźwiękiem naszych furek a nie uciekać przed kamieniami rzucanymi przez sąsiadów. A w końcu który dźwiek wybrałeś?

michmarmik 08-04-10 22:20

i chyba dlatego zdecyduje się na seryjny wydech(mam do wymiany) + okrągła końcówka żeby ładnie wyglądało(oczywiście średnica umiarkowana)

tadzik 09-04-10 08:09

Cytat:

Napisał Kacper85 (Post 433305)
tadzik a dasz radę wkleić dźwięk z auta podczas jazdy 110-140 km/h ? czy nie występuje efekt stałego buczenia wewnątrz auta...

z tym nagranie będzie raczej problem ale efektu buczenia nie ma

MarioWRC 21-04-10 19:27

No w końcu dziś dostałem tłumik :), kochana poczta polska :x

oto fotki tłumik końcowy

średnica końcówki 9,5 cm. Jutro dokonam przeszczepu [dance]. Obym nie musiał przyciemniać później szyb... :D

jajek 22-04-10 11:23

Cytat:

Napisał MarioWRC (Post 439184)
No w końcu dziś dostałem tłumik :), kochana poczta polska :x

oto fotki tłumik końcowy

średnica końcówki 9,5 cm. Jutro dokonam przeszczepu [dance]. Obym nie musiał przyciemniać później szyb... :D

wątroby?:smt005

Greg 22-04-10 11:35

Dział humor jest niżej [chytry]

MarioWRC 22-04-10 19:26

mam tłumik i powiem szczerze, że jestem zawiedziony. Dźwięk zmienił się ale szczerze mówiąc minimalnie. Jedyna nadzieja w tym, że jak przejadę ileś tam kilometrów to może się zmieni dźwięk. Bo do wyglądu nie mam zastrzeżeń - wygląda ładnie.

Oto materiał fylmowy:

YouTube- focus 1.6 wydech.avi
YouTube- focus wydech.mpg
YouTube- focus 1.6 wydech exhaust.avi

Cudów dźwiękowych nie było - na razie koleżce z alledrogo nie będę wystawiał komenta, poczekam co się z tego tłumika urodzi.

Tutaj fotka tłumika środkowego tlumiki_srodkowy_i_stary_koncowy/- jego żywot powoli zbliża się do końca. Może tutaj jebnę jakiś przelotowy...

Troszke żałuje że nie wybrałem jakiegoś przelotowego tłumika...

A jeśli ktoś chce szukać dobrego dźwięku to najlepiej jechać do jakiegoś mechaniora ktory ma sklep z tłumikami szportowymi i tam na miejscu po przymierzać kilka.. i wybrać to co najbardziej pasuje

piotr-ek 22-04-10 22:36

No Mario troszeńku lipa wyszła z dźwiękiem, może się trochę przepali to będzie mruczał, bo teraz to on nawet nie buczy tylko syczy.

Rasta 22-04-10 23:08

Do humoru z tym :D

michmarmik 22-04-10 23:56

dźwięk taki jak u mnie, a w sadziłem zwykłego asmet'a :) no i na dwa lata co najmniej spokój :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi