Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Podgrzewana przednia szyba (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24158)

czarkoski 16-01-12 17:56

Cytat:

Napisał vascode (Post 663998)
sprawdzić masę obwodu kierowcy...

hm... wygląda na to że jest tylko jeden obwód,przewody na szybę wchodzą dwa, plus i minus i koniec bajki,prędzej przetarta bądź pęknięta ścieżka po stronie kierowcy ( w szybie) - tak sądzę.....
myślę że może byłoby widać po zdjęciu podszybia....

K@mix 16-01-12 18:17

Były chyba wersje co miały 2 obwody w szybie ...

czarkoski 16-01-12 18:34

no,dlatego napisałem że tak sądzę, oczywiście w dobrej wierze, u mnie jest tak jak na fotce parę postów powyżej

vascode 17-01-12 07:27

Cytat:

Napisał czarkoski (Post 664078)
no,dlatego napisałem że tak sądzę, oczywiście w dobrej wierze, u mnie jest tak jak na fotce parę postów powyżej


wtyczka na dole szyby na środku to dwa plusy patrząc od strony kierowcy lewy - to obwód kierowcy, prawy obwód pasażera
masy znajdują się gdzieś w słupkach bocznych

przeszukaj forum jest to gdzies ładnie opisane i ozdjęciowane...

Seboludek 17-01-12 08:33

za lampką w podsufitce też są przewody idące do szyby...

czarkoski 24-01-12 20:02

Cytat:

Napisał budi (Post 638141)
Podlacze sie do temeatu. Mam problem z grzaniem szyby tzn polowa sie podgrzewa a polowa nie (niestety niedziala strona od kierwowcy). Co sadzicie??


więc z powyższego wysnuwam tak: jeden z plusów w podszybiu nie dochodzi do szyby,po stronie kierowcy,musisz podszybie zdemontować,i jeśli zobaczysz cos takiego jak na fotce którą zapodałem gdzieś na 2 stronie wątku to próbuj lutować przy samej szybie,stopi się plastik otulający taśmę miedzianą i może nawet uda ją sie pobielić,a wtedy prosta droga by połączyc przerwany obwód,nie spróbujesz - nie dowiesz się (ile radochy z samodzielnie uruchomionej szybki :) )

lysy- 05-10-12 19:21

szyba czołowa nie włącza sie
 
Witam szukałem już chyba wszędzie i nic konkretnego nie znalazłem (może źle szukam:lol:)mianowicie nie grzeje mi przednia szyba nie włącza się w zeszłą zimę działała sprawdzałem już chyba wszystko i nic moje podejrzenie padło na sam przycisk ale nie wiem czy słusznie dodam tylko że jest to wersja z climatronikiem.

czarkoski 10-10-12 19:17

problem z podgrzewaniem przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał lysy- (Post 776033)
Witam szukałem już chyba wszędzie i nic konkretnego nie znalazłem (może źle szukam:lol:)mianowicie nie grzeje mi przednia szyba nie włącza się w zeszłą zimę działała sprawdzałem już chyba wszystko i nic moje podejrzenie padło na sam przycisk ale nie wiem czy słusznie dodam tylko że jest to wersja z climatronikiem.



tez mam wersję z klimatronikiem

wciskasz przycisk i kontrolka na nim zapala się ?

jeslki tak, zdemontuj podszybie,wypnij wtyczkę która dochodzi do taśmy pośrodku szyby, podłącz woltomierz i zmierz napięcie, czy się pojawia po załączeniu ogrzewania szyby, prawdopodobnie gdy wyjmiesz przekaźnik od ogrzewania po wciśnieciu włacznika tejże szyby kontrolka nie zapala się, z grubsza masz dwie opcje

mi się wydaje że bedziesz miał taśmę doprowadzajaca napoięcie do szyby walniętą, ja tak miałem, ale polutowałem i smiga (a właściwie smigało, od wczoraj mam nową szybę bo pekła mi podczas zakładania lusterka,szit ale zonk - 740 zeta)

lysy- 15-10-12 10:32

Cytat:

Napisał czarkoski (Post 777863)
tez mam wersję z klimatronikiem

wciskasz przycisk i kontrolka na nim zapala się ?

jeslki tak, zdemontuj podszybie,wypnij wtyczkę która dochodzi do taśmy pośrodku szyby, podłącz woltomierz i zmierz napięcie, czy się pojawia po załączeniu ogrzewania szyby, prawdopodobnie gdy wyjmiesz przekaźnik od ogrzewania po wciśnieciu włacznika tejże szyby kontrolka nie zapala się, z grubsza masz dwie opcje

mi się wydaje że bedziesz miał taśmę doprowadzajaca napoięcie do szyby walniętą, ja tak miałem, ale polutowałem i smiga (a właściwie smigało, od wczoraj mam nową szybę bo pekła mi podczas zakładania lusterka,szit ale zonk - 740 zeta)


chodzi o to ze u mnie wcale nie zapala się kontrolka po wciśnięciu przycisku szyby sprawdzałem bezpieczniki przekaźniki taśmę w podszybiu i niby wszystko jest ok

czarkoski 15-10-12 11:20

ok,z grubsza wiemy że problem nie tkwi w szybie,przynajmniej na tym etapie
kontrolka nie zapala się:
- nie wychodzi napięcie z przekaźnika
- nie dochodzi sygnał sterujący na przekaźnik

zacząłbym od przekaźnika,może wypalone styki, da rade go rozebrać i liznąć styki papierkiem

lysy- 16-10-12 10:11

przekaźnik sprawdzałem podmieniałem go z innego focusa i nadal nic muszę chyba poszukać dobrego fachmana.

kamilmk1 12-03-13 09:58

Odświeżę troszkę temat mam podgrzewaną przednią szybę ale cała mi nie grzeje co może być przyczyną i gdzie mogę szukać przyczyny?
Jak będę miał fotkę to zamieszczę.

Falcon 12-03-13 11:06

Poczytaj ten temat, a się pewnie dowiesz co w pierwszej kolejności należy sprawdzić.;-)

czarkoski 12-03-13 11:10

taśma rozdwojona wchodzi na szybę od dołu i od góry
demontujesz prawe podszybie i widać czy nie pękła jedna z nich
lub wydłubujesz klosz lampki i zerkasz tam
obstawiam że na dole,u mnie pękły obie ale ogarnąłem

kamilmk1 12-03-13 14:40

Tak wygląda moje grzanie
http://www.focusklubpolska.pl/pictur...&pictureid=642

czarkoski 12-03-13 16:16

jedna tasma pekła na 100%

kamilmk1 12-03-13 21:00

Jak ostatnio foka była u mechanika to miała demontowane podszybie i tam taśma wyglądała chyba ok aż tak się nie wpatrywałem w ścieżki w tej taśmie może któraś faktycznie pękła.
Bo rozumiem że taka taśma jest tylko w podszybiu i pod lampką wewnątrz. To są tylko dwa miejsca gdzie szyba ma podłączenie?

Falcon 12-03-13 21:10

A mnie się zdaje, że to nie wina taśmy skoro grzeje odcinkowo...moim zdaniem szyba do wymiany, naprawić tego nie idzie.

czarkoski 12-03-13 21:15

Królu wczesniej pisałem z komórki więc nie mogłem sie rozwinąć
na szybę od dołu wchodza dwa plusy,na lewą i prawą część szyby,te plusy gdy już przejda przez szybę,pod lamką się łączą i są przykręcone do sufitu/dachu jak zwał tak zwał.

Na górze raczej żadna z tych taśm nie peknie bo jest krótka i nie ma tyle luzu by sie chmajtać i z czasem oberwać.
Z kolei i na dole jak najbardziej bo na tych taśmach jest wtyk do którego doprowadzone są przewody zasilające.
Nie wspomne o ingerencjach mechaników w tych rejonach...

[IMG]http://****************/pthumbs/large/307803/15.11.11%20006.jpg[/IMG]

u mnie wyglądała sprawa jak na fotce,ale nic nie pekaj
jeśli bedziesz miał jedną taśme zerwana robisz tak:
- przy samej szybie tam gdzie taśma wchodziła w szybę,grzejesz lutownicą platikową otulinę tej taśmy,żeby się stopiła,w ten sposób dostaniesz się do samej miedzianej tasmy i uda Ci się ja pobielić,następnie robisz to samo na krawędzi tasmy która jest urwana (czyli od strony wtyczki) i gdy obie masz pobielone zlutowujesz je ze sobą,następnie taśmę zabezpieczasz by sie nie telepała i taka prowizorka pozwoli Ci (i szybie) żyć

u mnie prztrwało to rok,a potem potłukłem szybę sam (ale co to za wydatek 750 zeta)

---------- Post dodany o 21:15 ---------- Poprzedni post był z 21:13 ----------

Cytat:

Napisał Falcon (Post 842592)
A mnie się zdaje, że to nie wina taśmy skoro grzeje odcinkowo...moim zdaniem szyba do wymiany, naprawić tego nie idzie.

napisalismy jednocześnie swoje posty

jeśli nie grzeje część szyby to nie bezpiecznik ani przekaźnik tylko nie wchodzi prąd na szybę jedną z taśm zasilających (plusowych)

kamilmk1 12-03-13 21:19

Dzięki za podpowiedz jak zrobi się tylko cieplej to na pewno sie za to wezmę a teraz jeszcze z tymi fragmentami nie grzanymi muszę się przemęczyć.

Falcon 12-03-13 22:07

Cytat:

Napisał czarkoski (Post 842596)
jeśli nie grzeje część szyby to nie bezpiecznik ani przekaźnik tylko nie wchodzi prąd na szybę jedną z taśm zasilających (plusowych)

Spójrz na zdjęcie szyby - to nie jest, że nie grzeje połowa lecz część połowki (miejscowo grzeje) więc to nie wina taśmy.

budi 12-03-13 22:21

Tez mi sie wydaje ze uwalone sa sciezki w szybie a nie tasma, jak ja mialem urwana jedna z tasm to nie grzala cala strona. U Ciebie bedzie cos nie tak z szyba w srodku bo widac ze prad dostaje wiec tasma napewno jest cala.

kamilmk1 12-03-13 22:25

Zobaczę najpierw spróbuje z taśmą ale to jak cieplej będzie. Napewno napiszę co to w końcu było. JAk to szyba cała to niezbyt ciekawie będzie.

Falcon 12-03-13 22:28

Jak cieplej bedzie to nie bedziesz widział czy grzeje.:-P

kamilmk1 12-03-13 22:54

Można zaparować będzie i jest wyczuwalna róznica temperatur grzana część jest cieplejsza

Falcon 12-03-13 23:18

Tak czy siak taśma gdyby była zepsuta to w ogóle by ci szyba nie grzała. A Tobie grzeje miejscowo (pasami) więc masz przepalone ścieżki w szybie - tego nie idzie naprawić, tylko wymiana.;-)

czarkoski 13-03-13 06:18

750 zł sporo...

budi 13-03-13 18:56

Mozna tez znalezc dobra uzywke i napewno wyjdzie taniej:)

czarkoski 13-03-13 19:10

no właśnie,hm ile używka ?
montaz chyba 80 zł
jesli bez odprysków... no i żeby grzanie na pewno działało

kamilmk1 13-03-13 22:44

Jak dzwoniłem o nową się pytałem to 620zł z montażem w warszawie na morach w tym juz jest 140zł za montaż.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi