Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.6 Ti-VT P000A (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=62753)

Draco 05-06-13 22:56

Cytat:

Napisał drake (Post 874721)
przykro mi, auto poszło do mechanika. Nie poradziłem sobie z paskami samonapinającymi - co za ku****stwo ktoś wymyślił, bez przyrządów ani rusz.

Jak będziesz mieć zrobione napisz na ile taka przyjemność jest wyceniana przez mechaniora.

drake 07-06-13 15:50

Mechanik musiał dokupić jeszcze jedną blokadę, dziś już robi z autem i dzwonił do mnie, że jak przykłada blokadę do aktualnych wariatorów, to nie pasuje, jest przesunięte ewidentnie o ząb.

Baba wymieniała rozrząd 5kkm temu... ^^ dobrze, że wyszło jak wyszło. Będę informował jak dostanę auto w łapska. A teraz uwaga - rozrząd wymieniało ASO w Bielsku ;)

pwlsrs 08-06-13 13:04

znaczy że podczas poprzedniej wymiany ASO spaprało sprawę? Jaki masz przebieg że 2 raz robisz rozrząd?

drake 08-06-13 13:06

nie robie rozrządu tylko wariatory, a nie będe zakładał starego paska i pierdół. Auto wróciło od mechaniora ale nawet nie miałem czasu się nim pobawić :D Dam znać dziś wieczorkiem

Przebieg 85kkm. Tak, ASO ewidentnie spaprało sprawę, mechanior mówił że rozrząd był przestawiony. Jeszcze wymienił mi uszczelke pod deklem zaworów.

pwlsrs 08-06-13 14:39

daj znać jak wrażenia, tylko prowadź ostrożnie żebyś nie obudził demona 1.6 tivisrivicośtam ;-)
Swoją drogą to zastanawiam się po co robili rozrząd przy takim przebiegu?

drake 08-06-13 15:05

babka od której kupowałem auto była trochę paranoiczką i nasłuchała się od znajomego jak tu mu w aucie o podobnym przebiegu strzelił pasek, kazała więc wymienić rozrząd podczas wizyty przeglądowej w ASO (80kkm)

drake 10-06-13 12:00

No i jestem po testach, diagnostyce, wszystko wychodzi bardzo fajnie, co ciekawe zmienne fazy nawet na luzie cały czas działają. Auto jest wyraźnie cichsze w środku, nie ma terkotu dieslowatego, pod maską słychać tylko bzyczenie, a nie klekoczenie czegoś. Podczas rozruchu cichutko, wariatory pięknie wychylają się do 45 stopni już przy 1000 obrotów przy przyspieszaniu i nareszcie autem można przyspieszać jak człowiek. Ciągnie dość żwawo, jednak elastyczność dwu-litrówki w STku to była niezła przepaść. O ile przy wysokich obrotach nie ma aż tak miażdżącej różnicy w przyspieszeniu obu samochodów, o tyle gwałtowne wciśnięcie gazu w STku przy 2000 rpm to było dociśnięcie do siedzenia, tutaj to nie następuje, wszystko jest jakby... łagodniejsze, na to składa się cała charakterystyka podwozia, nie tylko silnik.

Słowem: sukces, dupowóz jeździ. Zrobię raport spalania jak tylko wrócę do normalnej jazdy bo póki co nie mogę się nacieszyć działającym samochodem :P

rudy212 10-06-13 13:32

Ile Cię ta przyjemność u mechanika kosztowała?

drake 10-06-13 13:55

4 stówki, w tym wymienił uszczelkę pokrywy zaworów i dodał śruby na koła od siebie.

Radek_84 17-06-13 21:55

Cytat:

Napisał drake (Post 846825)
zawory się nie 'zawieszają' ani nic podobnego, to nie o to w tym chodzi. Jaki masz przebieg?

W tej chwili mam 88 000 km, z tym, że tak od 10 000 km zauważyłem usterkę.
Oczywiście będę wymieniał koła wraz z paskami, z tym, że nie wiem czy wymieniać pompę wody. Po oględzinach nie widać wycieku, temperatura silnika też w normie. Poza tym będę musiał sprawdzić luzy na zaworach, tak więc czekają mnie spore wydatki...pozdrawiam

pwlsrs 17-06-13 22:11

Radek_84 co Ci się dzieje prócz klekotu że lekką ręką chcesz wydać ile 1500 peelenów?

Radek_84 18-06-13 10:20

Kolego pwlsrs, oprócz klekotania wszystko wygląda w porządku. Przebieg jest pewny bo auto kupione w kraju od pani doktor z przebiegiem 67 000 2 lata temu. Sprawdzone w Fordzie na ul.Mogileńskiej w Poznaniu. Jako, że auto będzie teraz miało 8 lat, to chce wymienić wszystkie paski,świece wraz z przewodami WN, plus te nieszczęsne koła. Rozrząd będzie zmieniany po raz pierwszy. Koszt pompy to około 300 zł, i zastanawiam się, czy mimo tego, że pompa nie jest napędzana tym samym nie wymienić jej przy jednej robocie. A luzy na zaworach muszę sprawdzić ponieważ mam założona instalację gazową...

pwlsrs 18-06-13 16:32

mamy ten sam rocznik. Ja na razie daję sobie z tym spokój. W zeszłym roku po zakupie zrobiłem kompletne tylne zawieszenie, gaz, kompletne sprzęgło, w tym roku wymieniłem łączniki stabilizatorów przednich i oba łożyska. Póki co nie zamierzam dalej inwestować w ten samochód, tym bardziej że kupiłem go ze śmiesznym przebiegiem i w całkiem przyzwoitym stanie (wg. kilku różnych mechaników). Zużycie elementów zwłaszcza stalowo gumowych wynika raczej ze starości, a nie z mechanicznego zużycia. Gdyby nie fakt że w przyszłym roku się żenię i kasa będzie mi potrzebna to opchnąłbym to auto ojcowi a sam chętnie przygarnąłbym jakąś lagunę III. Strasznie zniechęca mnie ciągłe skrzypienie, trzeszczenie, stukanie itd. pojawiające się ciągle w nowych miejscach. Z jednym się uporasz co innego wychodzi. Inna sprawa to dynamika tego samochodu, a właściwie jej brak :-/

drake 18-06-13 18:51

u mnie jak już komp doszedł do siebie po wymianie i ogarnął korekty to muszę powiedzieć że przyzwoicie autko jeździ, nie mam mu nic do zarzucenia, do setki w około 10,5 sekundy. A co do skrzypienia czy coś to mój egzemplarz nie cierpi na coś takiego, w kabinie jest wyjątkowo cicho. Do MK1 niebo a ziemia. Spalanie spadło, ale na kompie utrzymuje się dalej podobne - 11,6. Nigdy takiego spalania nie osiągnąłem, teraz wyszło mi w mieście 9,7 a komp dalej... 11,6 - 11,7

Radek_84 19-06-13 11:50

u mnie też nic nie skrzypi :) drake, wymieniałeś może pompę wody?

rudy212 19-06-13 12:45

Ja na początu miesiąca dałem auto na wymianę rozrządu(118 tys). Pompę oceniono dobrze, nic nie kapało więc skończyło się na samym rozrządzie. Fazatory tez nie ruszane - auto póki co fajnie przyśpiesza i nie hałasuje przy odpalaniu.

drake 19-06-13 12:55

ja nie wymieniałem, nie wiem czy ktoś wymieniał przede mną, pompa sucha

Radek_84 19-06-13 22:15

o, to ja też nie wymieniam. Pompa sucha, płynu nie ubywa. Byłem dziś u jednego z Poznańskich mechaników i on powiedział mi, ze czasem nie warto zmieniać seryjnej pompy bo nowa może czasem prędzej się skończyć niż montowana na pierwszy montaż.
Tak więc, wymieniam rozrząd z fazatorami i resztą pasków. Mechanik wycenił mi to na 300-350zł (moje części).

Draco 20-06-13 00:39

Cytat:

Napisał Radek_84 (Post 880749)
o, to ja też nie wymieniam. Pompa sucha, płynu nie ubywa. Byłem dziś u jednego z Poznańskich mechaników i on powiedział mi, ze czasem nie warto zmieniać seryjnej pompy bo nowa może czasem prędzej się skończyć niż montowana na pierwszy montaż.
Tak więc, wymieniam rozrząd z fazatorami i resztą pasków. Mechanik wycenił mi to na 300-350zł (moje części).

Radek u kogo w Poznaniu robisz rozrząd z fazatorami?

Radek_84 20-06-13 11:04

Cytat:

Napisał Draco (Post 880807)
Radek u kogo w Poznaniu robisz rozrząd z fazatorami?

Znalazłem mechanika na Ratajach.
http://www.autonaprawa.najnet.pl/
http://dobrymechanik.net/mechanicy/p...iec-i-syn.html
Byłem wczoraj u niego, i faktycznie zakład może nie jest najnowocześniejszy :) ale jak do niego zajechałem to przypomniało mi się, że znajomy kiedyś szukał mechanika do swojej meganki i na forum renault polecali ten zakład. Niestety nie znam żadnego mechanika z Poznaniu i okolicach i będę musiał zaufać tym wszystkim pozytywnym komentarzom

drake 20-06-13 11:09

ważne żeby mechanik miał fach w rękach, ja też jeżdżę może nie do najnowocześniejszego warsztatu, ale gość ewidentnie ma fach w ręku, oddaję zawsze auto jednemu facetowi, na którego pracy nigdy się nie zawiodłem, ogólnie nie wiem jak u Was ale u nas po opiniach lepsze warsztaty są zreszone z http://www.perfectservice.pl/

Draco 04-10-13 21:50

Cytat:

Napisał Radek_84 (Post 880950)
Znalazłem mechanika na Ratajach.
http://www.autonaprawa.najnet.pl/
http://dobrymechanik.net/mechanicy/p...iec-i-syn.html
Byłem wczoraj u niego, i faktycznie zakład może nie jest najnowocześniejszy :) ale jak do niego zajechałem to przypomniało mi się, że znajomy kiedyś szukał mechanika do swojej meganki i na forum renault polecali ten zakład. Niestety nie znam żadnego mechanika z Poznaniu i okolicach i będę musiał zaufać tym wszystkim pozytywnym komentarzom

Hej i jak wymianą rozrządu i fazatorów? Już po, czy wszystko przed Tobą?

pwlsrs 14-11-13 14:23

muszę wymienić rozrząd i napisałem do mechanika o kosztorys. Otrzymałem maila w którym pisze że do wymiany będą:
wariatory,zatyczki wariatorów,rozrząd,uszczelka pokrywy zaworów,pompa wody - 1215 zł robocizna - 615 zł brutto
Do tego dojdzie jeszcze wymiana oleju i przydało by się wymienić pozostałe paski bo auto ma już 8 lat...
Krótko mówiąc, o kur&@! :cry:

drake 14-11-13 15:10

zatyczki wariatorów? czyli cewki? niech zostawi cewki w spokoju, ich wymiana jest bez sensu bo można je wymienić bez rozbierania rozrzadu w 20 minut

pwlsrs 14-11-13 15:20

sęk w tym że nie wspominałem nic o wymianie wariatorów, to jest ich własna inwencja, czyżby problem z wariatorami był na tyle częsty, że na "dzień dobry" proponują wymianę "przy okazji"? Mi chodziło tylko o koszt samego rozrządu. Błąd P000A u mnie nie występuje, fakt zimny silnik słyszalnie klepie i nie jest to przyjemny dźwięk więc trudno mi stwierdzić czy mam do roboty również koła rozrządu. Jakkolwiek poraziła mnie cena wykonania usługi. Chyba czas poszukać jakiegoś rozgarniętego mechanika w Gliwicach.

drake 14-11-13 15:28

to wymień same koła + pasek, pompe i napinacz oraz uszczelke pod pokrywą zaworów. Nic więcej nie jest potrzebne, naprawdę.

pwlsrs 14-11-13 16:29

Tak też chyba zrobię. Przy okazji pasek wielorowkowy czy jak on tam się zwie też wymienię, jego koszt w porównaniu do reszty powinien być marginalny. Polecisz jakichś konkretnych producentów, czy sensowna jakość tylko na oryginalnych?

drake 14-11-13 16:42

kup oryginalne, ja kupowałem conti i były cienkie - piszczał mi jeden przy skręcie kiery, 3 dni temu zmieniłem na oryginały motorcrafta i cisza

robert 123 21-11-13 18:42

terkotanie przy uruchomieniu
 
W moim silniku też terkotanie występuje przy odpalaniu , czy ktoś już to zlikwidował i czy nie ma ono konsekwencji przy dalszym użytkowaniu?:)

Draco 21-11-13 19:05

Cytat:

Napisał robert 123 (Post 927985)
W moim silniku też terkotanie występuje przy odpalaniu , czy ktoś już to zlikwidował i czy nie ma ono konsekwencji przy dalszym użytkowaniu?:)

ten typ tak ma :). Pilnuj wysokiego poziomu oleju to długo pojeździsz bez wymiany wariatorów. Lej dobry olej np Millers 5W30 EE Longlife Eco - ja dzięki niemu dawno już nie słyszałem charakterystycznego stukotu przy rozruchu :).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi