Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] Gaz w 2.0 Zetec 16v Ford Focus I - Jaka instalacja (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42637)

maciobyk 03-12-11 18:38

Pewnie układy ma na stacji diagnostycznej.... ;)

rexrst 05-12-11 16:23

Jak widac po hamowanku w sobote gazik tak nie szkodzi. Zarowno mi jak i koledze w 1.6 wyszlo ciut wiecej mocy na LPG. Niestety u mnie troszke cisnienie skacze. Podobno musi sie dotrzec :D

siw-y 22-01-12 11:50

przeczytalem ten temat i powiem ze jak bym chcial zalozyc gaz do mojej foki to dalej nie wiem jakie podzespoly wybrac:shock: moze ktos napisac jakie podzespoly wybrac zeby nie bylo problemu:) i jakos te valtki czerwone mnie nie przekonuja wiec jakie sa lepsze wtryski ?
i co sadzicie o tym http://allegro.pl/sekwencja-ac-stag-...057205976.html

drake 22-01-12 12:21

bdb zestaw jeśli chodzi o wydajność do foki 2.0, ale jeśli szukasz niezawodności po dłuższych przebiegach niż 50 kkm, nie idź w stronę Magic Jet.
Reduktory po jakimś czasie miały problemy z szczelnością i przepuszczaniem gazu do układu chłodzenia, przynajmniej pierwsze partie. Wydajność/cena rewelacyjna
Wtryskiwacze MJ po przebiegach powyżej 40k mają problemy za długim 'podlewaniem', jednak ich cena to rekompensuje. Po 40k można kupić nową listwę w niskiej cenie. Za to cena/wydajność rewelacyjna. Znajomy ma w A3 1.8T dłubnietym na trochę 200 koni i dają radę do samego końca, ja u siebie też je mam i nie mam z nimi problemów.
Sterowniki bdb bezawaryjny.
Firma na allegro OK, brałem u nich kilka rzeczy.

siw-y 22-01-12 12:56

50 kkm to u mnie jakies 5 lat wiec chyba mogl by byc ten magic. Nic nie jest wieczne

michmarmik 22-01-12 13:10

nie za duży ten reduktor? po ci do 250KM? ten reduktor może obsłużyć jednostki nawet do 350KM według danych producenta.
Cytat:

Przeznaczenie / zalecenia:
Samochodowe instalacje gazowe. Sekwencyjny wtrysk gazu.
Reduktor MAGIC3 przeznaczony jest do zasilania samochodowych instalacji sekwencyjnego wtrysku gazu.
Innowacyjna konstrukcja chroniona prawem patentowym zapewnia bardzo dobrą wydajność cieplną oraz ciśnieniową. Praktycznie wyeliminowany został efekt przyrostu ciśnienia.
Oryginalny kształt oraz niewielkie wymiary umożliwiają zamontowanie reduktora w pojazdach posiadających mało wolnej przestrzeni w komorze silnika.
Wartość ciśnienia wychodzącego z reduktora jest regulowana za pomocą sprężyny regulacyjnej w zakresie 0,8 - 1,6 bar.
Reduktor MAGIC3 z jednym króćcem wylotowym gazu zapewnia optymalną wydajność dla aut o mocy silnika do 250 KM. Po zamontowaniu dodatkowego króćca wylotu gazu reduktor jest w stanie obsłużyć auta o maksymalnej mocy 350 KM. Dzięki możliwości zamontowania dodatkowego króćca wyeliminowana została potrzeba montowania dwóch reduktorów w autach z silnikami o dużej mocy, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy montażyście. Reduktor posiada wbudowany czujnik temperatury.

Dane techniczne:
- Cisnienie zasilania - 6 atm
- Wbudowany czujnik temperatury reduktora
- Wymiary: średnica 65 mmm, wysokość 115 mm
- Zakres regulacji odbywa się za pomocą śruby regulacyjnej regulacji ciśnienia od 0,8 do 1,6 bar
- Średnica kolanek "wodnych" kompatybilna z przewodami gumowymi 16 mm
- Średnica wyjścia gazu kompatybilna z przewodami gumowymi 12 mm
- Średnica wejścia gazu na rurkę miedzianą 6 mm
- Ciśnienie testowe: 30 bar
- Temperatura robocza: -20 C / +120 C

siw-y 22-01-12 13:38

Po to żeby nie mieć problemów że coś nie wydala :)

michmarmik 22-01-12 13:47

jesteś mocno zapobiegawczy :)

siw-y 22-01-12 13:54

Cytat:

Napisał michmarmik (Post 666790)
jesteś mocno zapobiegawczy :)

hehe no bo nigdy nie chcialem miec gazu ale..cena beny jest powalajaca a przy mojej jezdzie 12l Pb to troche sporo, wiec zostaje gaz. Jak juz mam zalozyc instalacje to wole miec to na tip top :D zebym sobie nie plul w twarz, dlatego tez zasiegam roznych informacji na temat gazu no iii jeszcze nie wiem czy sie zdecyduje :P jakos sie boje gazu. Moze mnie ktos przekona ?? poleci zaklad, itd.. bede wdzieczny

michmarmik 22-01-12 15:41

27tys km na gazie i zero problemów, mam staga300, reduktor zavoli zeta n, wtryski valtek 30(czerwone). Nie ma się czego bać :)

drake 22-01-12 17:51

mocny reduktor to podstawa, nawet małe spadki ciśnienia w reduktorze zmieniają objętość przepuszczanego gazu w czasie, gdy korekty na ciśnienie gazu są nieustawione dobrze, nawet różnica 0,2 bar w instalacji daje bardzo złe skutki dlatego ważny jest reduktor który bardzo dobrze trzyma ciśnienie oraz temperaturę. Reduktory tłokowe to najlepsza stabilność termiczna i duży zapas mocy. U mnie reduktor jest do 250 koni, a jak IMRC otwiera paszczę ciśnienie spada do 0,9 bar, przy 7000 rpm na czwórce i pełnym bucie spada już prawie do 0,8 bar i działają maksymalne korekty. Gdyby nie korekty, mieszanka byłaby uboga. Dlatego tak ważny jest reduktor - dobry hardware potrafi uratować nieco partacko ustawiony software. :) Wtryski to przede wszystkim kulturka pracy oraz wydajność, reduktor to wydajność/szybkość przełączania na gaz/stabilność przy obciążeniach i eliminacja niebezpiecznych przerostów ciśnienia w instalacji.

Nie oszczędzać :)

siw-y skąd jesteś?

siw-y 22-01-12 18:55

Piekary Śląskie :)

rexrst 24-01-12 13:01

Cytat:

Napisał drake (Post 666841)
mocny reduktor to podstawa, nawet małe spadki ciśnienia w reduktorze zmieniają objętość przepuszczanego gazu w czasie, gdy korekty na ciśnienie gazu są nieustawione dobrze, nawet różnica 0,2 bar w instalacji daje bardzo złe skutki dlatego ważny jest reduktor który bardzo dobrze trzyma ciśnienie oraz temperaturę. Reduktory tłokowe to najlepsza stabilność termiczna i duży zapas mocy. U mnie reduktor jest do 250 koni, a jak IMRC otwiera paszczę ciśnienie spada do 0,9 bar, przy 7000 rpm na czwórce i pełnym bucie spada już prawie do 0,8 bar i działają maksymalne korekty. Gdyby nie korekty, mieszanka byłaby uboga. Dlatego tak ważny jest reduktor - dobry hardware potrafi uratować nieco partacko ustawiony software. :) Wtryski to przede wszystkim kulturka pracy oraz wydajność, reduktor to wydajność/szybkość przełączania na gaz/stabilność przy obciążeniach i eliminacja niebezpiecznych przerostów ciśnienia w instalacji.

Nie oszczędzać :)

siw-y skąd jesteś?

Taka prawda....u mmnie spada z 1.17 na max 0.95 przy odcince ale na poczatku jak reduktor byl nowy spadalo do 0.6, wtryski sie zamykaly i byla generalnie lipa. Takze reduktor do 2.0 to musi miec na 200km wydajnosc bo i tak zawyzona. Nie ma sie co bac :D

rexrst 01-02-12 14:59

No i oszczedny traci 2 razy. Reduktor vector vl-r na smietnik a przy przebiegu okolo 100km i obecnych cenach pb nie oplaca sie czekac na reklamacje. Kupilem w tej samej fimie KME silver po znizce za 195pln.

Marcinek22 08-02-12 10:02

Mam do wzięcia parownik KME gold za bro po regeneracji. I chyba zapakuje go zamiast tomka bo ten to jest dramat. Tylko goldi ma wydajność coś ponad 300KM. Będzie grało panowie?
pzdr

drake 08-02-12 10:29

będzie grało, ładuj. Do 2.0 to tylko powyżej deklarowanej mocy 200 koni. Możecie mówić, że tomasetto wyrabiają itd. ale ja w to i tak nie uwierze bez dowodów i danych

Marcinek22 08-02-12 11:03

Jeszcze do tego hany na wiosne chce zapakować albo jakieś inne dobre wtryski. Jakie jeszcze polecacie a jeśli hany to jaki kolor?
pzdr

drake 08-02-12 11:05

Typ A (zielone) najlepiej. :-)

Marcinek22 08-02-12 11:15

A jakieś inne wtryski wchodza w grę?
pzdr

NeroN 08-02-12 13:04

Zielone na 130KM za duże mogą być, inne wtryski ?

Generalnie na dzień dzisiejszy są inne wtryski i Hana i wszystko co powyżej cenowo ponad Hana.

rexrst 09-02-12 11:27

Zgadzam się z Drake :D Musi być powyżej 200km wydajność. Ja miałem reduktor do 200km to juz przy 6000rpm na 4 był spadek ciśnienia znaczny. Teraz mam KME Silver do 240km i jest git po całej lini i nawet przy redukacjach nie spada. Co do wtorysków to też są rózne szkoły. Ja mam valtek 30 czerwone, rozwiercona dysza na 2.2mm i spokojnie afr trzyma na każdym biegu i nie ma problemu zejść do AFR 10.5 nawet. Do tego kosztują paczkę gruszek :D Oczywiscie HANA to wyższa pólka

Marcinek22 12-02-12 10:39

Ogólnie wtryski jakie polecacie? MAGIC jety? Mój gazownik jakoś mi je odradza, mówił coś że są wadliwe i jakoś średnie ogólnie,
pzdr

drake 12-02-12 10:59

Mają dużą wydajność ale łatwo je zasyfić, STka ogarniają z palcem w d przy średnich dyszach.

NeroN 12-02-12 12:29

MAGICJety kiedyś były fajne, teraz nie.

Marcinek22 12-02-12 13:05

Czyli teraz jakie? Bo hany są git ale troche drogie. Podobno pojawiły się zestawy do magic regeneracyjne,
pzdr

NeroN 12-02-12 14:56

naprawdę różnica między 200zł za Magicy a 400zł za bezobsługowe Hany jest taka duża ?

Podobno coś jest....

pammat 12-03-12 09:39

Cytat:

Napisał michmarmik (Post 666817)
27tys km na gazie i zero problemów, mam staga300, reduktor zavoli zeta n, wtryski valtek 30(czerwone). Nie ma się czego bać :)

Mam ten sam zestaw i zero problemów :D

tomice 14-03-12 10:16

A ja mam pytanko czy ktoś jeździ na instalacji Elpigaz, bo mają dość przystępne ceny?

michmarmik 14-03-12 12:05

Mój ojciec w mondku 1.8 ma elpigaz stella nie wiem ile tam ma przejechane ale kilka dobrych lat i zero problemów. Na początku tylko dysze wiem że były zmieniane, a później już było wszystko ok.

camel1986 25-04-12 22:19

Witam! Właśnie przerabiam temat instalacji gazowej do mojego focusa
silnik 2.0 zetec. Po przeglądzie oferty miejscowych fachowców i dostosowania jej do mojego portfela założę instalację LOVATO oczywiście sekwencję.
Silniczek ma 130 000 i za sobą remont, więc powinien dać radę. Lubryfikację dokładam tak do świętego spokoju sumienia.
Generalnie najtańszą była opcja Zenit plus Valtek, ale to sobie odpuściłem.
Wcześniej miałem Mondeo 1.8 zetec ale ze srebrną pokrywą śmigało na sekwencji zavoli aż miło.Nie miało lubryfikacji.
Pojeżdżę trochę to podzielę się swoimi spostrzeżeniami.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi