Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning Optyczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Zegary fabryczne po małej modyfikacji (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44231)

MisiekT 13-12-10 01:17

Cytat:

Napisał czarny-daffy (Post 516992)
od ST170 licznik odpada

bo?
Cytat:

Napisał czarny-daffy (Post 516992)
tarcze od Focusa plus te zajebiaszcze wskazwki od Cougar'a

dlaczego nie...

czarny-daffy 13-12-10 01:20

Od ST o ile mozna podlaczyc sam licznik to problem pojawia sie z podlaczeniem dodatkowych wskaznikow oleju itd. Podobno jak pisze wiele ludzikow po przymiarkach niema zabardzo jak sygnalu skad wziasc a sam licznik bez dodatkowych wskaznikow to jak Dynastia bez Alexis.

MisiekT 13-12-10 01:28

tak, ale mozesz smialo podlaczyc same liczniki glowne + inwerter z dodatkowych, a ladniejszych nie znajdziesz... anyway, dobranoc :)

gRuHa 13-12-10 01:52

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 516991)
luz, ja tylko zapytam laicko - po co zmieniales te zegary?

jakby to zrobić z głową, a napewno DA SIĘ! (bo cewka i VSS w 2,0 przynajmniej są takie same w Cougarze i w Foce) to mamy najtańsze i stockowo (a nie jak choinka) wyglądające zegary z obrotkiem do 8kRPM i 240kmph!
do tego wystarczy dorzucić jakieś ładne tarcze i mamy TUNING, a nie wieś-tjun [bigok]

radekbox 13-12-10 07:06

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 516999)
do tego wystarczy dorzucić jakieś ładne tarcze i mamy TUNING, a nie wieś-tjun

tak tylko, jak sam pewnie wiesz, tarczami nieoryginalnymi jest problem, bo oryginalne maja od spodu taka powloke, ktora zapewnia idealne podswietlenie, w sztukowanych tego nie ma i efekt po przelozeniu jest tragiczny.
trzeba by bylo dawac diody i to sporo, zeby wszystko idealnie wygladalo.
dlatego wole teraz dac wersje europejska :)

MisiekT 13-12-10 08:00

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 516999)
najtańsze i stockowo (a nie jak choinka) wyglądające zegary z obrotkiem do 8kRPM i 240kmph!

niby tak... ale jak ktos potrzebuje juz 8tys i wiecej km, to bez problemu ogarnie STekowe albo RSowe

PS. jedyne co mnie kusi w tym modzie to wskazowki :)

czarny-daffy 13-12-10 10:00

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 516999)
wieś-tjun [bigok]

Wies tuning to podswietlane spryskiwacze i plastikowe kolpaki - spinery!

Spongebob165 13-12-10 10:36

Ciekawy modzik :) że też nikt na to nie wpadł wcześniej a co do wyświetlacza komputera to jakie to ma znaczenie gdzie będzie wyświetlany ja bym proponował w miejsce niedziałającego wyświetlacza zamontować tetrisa , lepszy taki mod niż montowanie sportowych chlapaczy szparko :P

Czekamy na dalsze mody w twoim wydaniu :)

gRuHa 13-12-10 18:15

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 517011)
bez problemu ogarnie STekowe albo RSowe

jedne i drugie są trudno dostępne, a RSowe tylko do 7ts. RPM!
Cytat:

Napisał radekbox (Post 517008)
tak tylko, jak sam pewnie wiesz, tarczami nieoryginalnymi jest problem, bo oryginalne maja od spodu taka powloke, ktora zapewnia idealne podswietlenie, w sztukowanych tego nie ma i efekt po przelozeniu jest tragiczny.

wiem [bigok] nie jedne zegary przerobiłem :D

lcddisplay 15-12-10 17:08

Gruha, kolejne pytanie do Ciebie. Ledy w radiu, jak i w całej reszcie to 1210 tak? Można tam wpuścić 1206?

gRuHa 17-12-10 01:18

lecisz takimi jakie jesteś w stanie zdobyć tylko trzeba się pogimnastykować przy lutowaniu, bo takich jak pod wyświetlaczem nie znajdziesz pewnie nigdzie... :roll:

Oskar 17-12-10 07:58

Dobra podłacze się do tematu.
Gruha moześz "wycenić " te robote ?
http://benjy.110mb.com/klima.html#licht


chyba za stary jestem i nie chce mnie sie samemu babrac [zlosnik].Oczywiście kwestia lutowania , montaż/demontaż opanuje :)

czarny-daffy 17-12-10 22:24

Czy moge liczyc na jakis sensowny schemat kostki licznika od Foki, co jaki pin? Biore temat na powarznie. Z gory dziex.

moons 17-12-10 23:01

Postaram się coś wrzucić :)

wtyczka od licznika Focus 98-04
1 - nie obsadzony
2 - masa
3 - podświetlenie licznika
4 - Speed control module
5 - centralny zamek
6 - ABS control module
7 - ABS control module
8 - fuel gauge sensor
9 - nie obsadzony
10 - też jakiś stały plus :)
11 - nie obsadzony
12 - komputer pokładowy
13 - PCM
14 - plus po kluczyku
15 - fuel gauge sensor
16 - stały plus
17 - prawy kierunek
18 - ABS z ESP
19 - oil pressure swich
20 - czujnik poziomu płynu hamulcowego
21 - sygnał długich świateł
22 - air bag diagnostic monitor
23 - lewy kierunek
24 - CTM (otwarcie drzwi)
25 - nie obsadzony
26 - PCM

Trochę chaotyczny opis ale jak byś potrzebował dokładnie co i skąd idzie to pewnie coś tam znajdziemy:):)
Pozdrawiam

czarny-daffy 17-12-10 23:04

Wielkie dzieki!

lcddisplay 18-12-10 00:11

Okejos. Gruha, dorwałem jakieś mini pypcie smd. Zmieniłem jak na razie wyświetlacz w 6000cd i... Świeci idealnie na czerwono :D Wlutowałem je na boku, takiego efektu się nie spodziewałem... Za mną już przyciski od szyb od strony kierowcy, w trakcie radio, jutro / w niedzielę przyciski: klima, podgrzewanie szyb... W tygodniu licznik i nawiewy...

Uwieńczę to jakimś foto.

Dzięx & pzdr.

B_E_R_E_K 18-12-10 11:41

Liczymy na foto:D oczywiscie z rozbiorki i lutowania rowniez nei tylko efekt koncowy:) ja sie biore za to na wiosne albo jak aura na dworze bedzie przyjemniejsza

lcddisplay 18-12-10 18:27

Update: Radio - zrobione, zegarek też. Przyciski od klimy w trakcie.

Jedno pytanie...

Jak wyciągnąć gałki od nawiewów? Odkręciłem to od konsoli środkowej (ten plastyk imitujący drewno) i dynda na linkach, boje się grzebać przy tych linkach na razie. Jakieś sugestie?

MisiekT 18-12-10 18:35

galki ciagnesz az wyjda - za pierwszym razem troche ciezko
a te "linki" (ciegna) po prostu odpinasz - sa kostki

lcddisplay 18-12-10 19:16

Dzięki ziom. Spróbuję ;)

Pzdr.

@Diody ledwo przebijają się światłem przez ten plastyk od nawiewów! Aż do 2004 to wszystko było takie samo?

@2

Zrobione, nie spodziewałem się takiego efektu. Radio, zegarek, przyciski od klimy, nawiewy - zrobione. Została tylko zapalniczka i regulacja temp. powietrza przy nawiewach, ponieważ nie miałem niebieskich led'ów :( W tygodniu licznik. Będzie wsio.

Dzięki za pomoc chłopaki.

Pzdr.

lcddisplay 20-12-10 22:32

Mała próbka:

Autentycznie czerwień jest ognista :D :D :D Na fotce wyszło trochę - pomarańczowo...

http://img191.imageshack.us/img191/5816/fokakol.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Pramus 21-12-10 08:26

Fajny efekt. Sam bym to chetnie zrobil ale moje lapki-psujki lepiej zeby sie nie dotykaly do takich rzeczy :)

B_E_R_E_K 21-12-10 09:17

a masz fotki jak to wyglada od strony technicznej?? ile diod wsadzales w sterowanie nawiewow? masz spis potrzebnych diod? tak zeby nie rozbierac 2 razy

Patrol 25-12-10 12:51

możecie podać jakieś sprawdzone źródło diód do podświetlenia sterowania nawiewem (link do sklepu/aukcji)? Moje no name r5/t5 z cokołem są do duszy - niedługo po pierwszej wymianie mrugającej diody zaczęła mrugać druga, więc z tymi co mam daje sobie spokój. Generalnie nie wiem w czym problem, bo 14V nie dostają, poza tym z tego samego źródła mam diody w liczniku i jest ok. Może girki rezystorów się nadrywają, podskoczy i dyskoteka jest - w końcu to made in China...

lcddisplay 25-12-10 18:19

Wszystko niedługo napiszę, typ diod, ile, jak, po co...

Tylko jeszcze mam pytanie. Ile jest miejsca w zegarach, zmieszczą się 5mm LEDy, Gruha?

Wesołych Świąt ;)

gRuHa 25-12-10 21:08

@ Patrol - za wysokie napięcie na diodzie!

co od zegarów - miejsca jest tyle, że mieści się po FLUXie pod każdą cyferkę i jeszcze zostaje miejsca, do tego kilka małych 3/5mm pod wskazówki [bigok]

B_E_R_E_K 25-12-10 21:26

lcddisplay licze na fajny opisik bo ja tez sie chce za to zabrac ostro i skasowac wiesniacki zielony... bo koli w oczy strasznie... Jest troche zabawy ale mysle ze warto diody nie sa drogie a wytrzymałe.

Kam1l 26-12-10 00:03

Zielony z tych wszystkich czerwonych czy niebieskich jest najlepszy i nie męczy tak wzroku. Również poproszę o rodzaj leda do nawiewu bo sie 1 żaróweczka przepaliła własnie

lcddisplay 26-12-10 00:17

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 521483)
Zielony z tych wszystkich czerwonych czy niebieskich jest najlepszy i nie męczy tak wzroku. Również poproszę o rodzaj leda do nawiewu bo sie 1 żaróweczka przepaliła własnie

Słyszałeś kiedyś o balansie bieli ludzkiego oka? Wiesz dlaczego oświetlenia awaryjne, np na okrętach podwodnych nie są zielone, niebieskie, tylko właśnie czerwone?

Dlatego właśnie czerwone nie męczy i wygląda "ekstrawagancko".

Wesołych Świąt ;)

B_E_R_E_K 26-12-10 12:19

audi w oryginale ma czerowne... wiec nie rozumiem czemu focus moglby nie miec??? niebieski owszem meczy wzrok ale bialy zielony czerwony to kolory ktore nie beda przeszkadzac.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi