Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] TDCi - Usunięcie DPF (filtra cząstek stałych) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40038)

GCSheko 12-05-11 17:02

...to są interfejsy tylko do odczytu i zapisu...oczywiście dochodzi coroczna opłata 1000 eurona :) ...potem winols i jazda

mjprzem 12-05-11 18:19

jak wyglada zrzut pamieci po takim skopiowaniu...plik latwo sie edytuje..?
mozesz podeslac jakis przykladowy plik z EEC V forda?
chetnie bym sobie poogladal..bo nie powiem ze mnie to interesuje...

---------- Post dodany o 18:19 ---------- Poprzedni post był z 18:18 ----------

coroczna oplata to rozumiem jest za aktualizacje i wsparcie techniczne...

GCSheko 12-05-11 22:46

..mogę podesłać Ci pliki z chryslera c300 3.0d...bo właśnie wywalam dpf i robię chipsa;)
..oczywiście są aktualizacje na bieżąco, a wsparcie?...hmm, co sobie wyczytasz to masz :P podeślij maila..

mjprzem 13-05-11 10:20

no to ładne wsparcie... :) myslalem ze chociarz jakies telefony czy cos w tym jest...a tu nic. :) maila zaraz ci wysle. dzieki... :)

topork 13-05-11 22:54

DPF czyli prawdopodobna przyczyna wszystkich problemow??
 
Witam,

Mam wielka prośbę o pomoc bardziej doświadczonyech kolegów. Walcze z problemem od jakiegos czasu i poki co bez skutecznie.
A sprawa wyglada tak: Foczka (II 2005 r 1.6 tdci 109km) ktorej jestem szczęśliwym posiadaczem ostatnio zaczęła się nieco dziwnie zachowywac. Ale pokolej. Samochód kupilem prawie rok temu. Po zakupie oczywiscie wymiana plynów i filtrów. Pozniej sielanka leje ON i jeżdże (no ok sielanka by byla gdyby nie te ceny na stacjach :shock: ). Aż tu nagle tuż po wilekanocy jade sobie trasa i czuje ze foka zaczyna sie dusic. Kiedy wciskam gaz czuje ze auto traci moc. Do 2000 obr ok pozniej praktycznie nie chcial jechac albo robil kangura. Pierwsza mysl DPF. Tyle sie czlowiek o tym naczytal, nasluchal. Pomyslałem przyszla kryska... Z drugiej strony tak bez ostrzezenia? Zajrzałem pod mache. Okazało się że spadl wężyk recyrkulacji spalin. Założyłem wężyk i pomoglo jak ręką odjął. Samochód odzyskał moc. Nim jednak wróciłem do jazdy sprawdzilem poziom oleju, tak na wszelki wypadek. I tu niespodzianka: oleju na poziomie max. Kiedy sprawdzalem jego stan jakis czas wczesniej bylo sporo mniej. Dodatkowo silnik w okolicach wtryskiwaczy i same wtryski byly nieco ubrudzone olejem olej znajdowal się też na gąbce pokrywającej oslone silnika. Do tej pory auto sprawowalo sie bez zarzutów. Zero swiecacych kontrolek, spadkow mocy czy kolorowych dymków. Jedyna rzecz ktora mnie troche zastanawia to zalanczanie się dmuchawy przy chlodnicy. Bywa ze po przejechaniu 6-7 km w wiosenny dzien (18-20 st) dmuchawa sie załancza. Jest to moj pierwszy diesel wiec moze sie myle i takie zachowanie jest normalne? Dodam ze wskazówka temperatury nawet nie jest w pionie. Po takiej niespodziance zrobilem jeszcze jakies 400km bez niespodzianek (bez utraty mocy itp) ostatnio oddalem samochod do obejrzenia macherom od diesla. Wymienili olej i filtry i orzekli: dpf. Poradzili oddac auto do specjalistow usuwajacych ustrojstwo z samochodow. Ja jednak ma nieco watpliwosci. W koncu usuniecie filtra to niemaly wydatek nie mowiac juz o wymianie. I tu bym prosil o Wasze opinie:
1. jaka moze byc przyczyna pojawienia sie oleju na wtryskach i wokoł nich (czytalem ze turbina jest lozyskowana olejowo i z przewodu który mi spadl ma prawo wydobywac sie nieco oleju co o tym sadzicie?)
2. jaka moze byc przyczyna wzrostu poziomu oleju w silniku? Jak wczesniej pisalem auto nigdy nie sprawialo problemow, zadna kontrolka sie nie zapaliła, nie bylo spadkow mocy poza opisana sytuacja, nie puszczal baczkow, bagnet czarny i nie kopci na niebiesko czy bialo.
3. Przy jakiej temp powinna załanczac sie dmuchawa?
4. Co sądzicie o teorii o problemie z dpf-em? Auto ma niecale 98 000 km na liczniku. Z tego co slyszalem to przy zapchanym filtrze pojawia sie duzy spadek mocy i zapalaja sie kontrolki swiec.
5. Czy jest mozliwosc ze przyczna problemow jest uszkodzenie ktoregos czujnika przy filtrze ew w silniku?
I w koncu co radzicie jako kolejny krok? Czy usuniecie filtra niesie za soba jakies ryzyko?
Z gory wielkie dzieki za pomoc!

mjprzem 16-05-11 09:17

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 570583)
...ja nic nie ukrywam...możesz patrzeć wycinap DPF...jak dłubię mapy w winolsie ...co mam Ci więcej pokazać...;)

przegladałem te pliki...tylko skad wiesz ze zmiany sa poprawne?

nie podales zadnego softu ktorym mozna zrobic zmiany a bez pliku zrodlowego to plik binarny jest nie do edycji...nie jestem pewien czy program ktory tworzyl plik binarny bylby w stanie go rozszyfrowac bez kodu zrodlowego.

Chyba ze zmieniamy w slepo bo wiemy w ktorym miejscu pamieci co za co odpowiada i wiemy dokladnie co nalezy zmienic, i jaką funkcję w programie to zmieni.

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 570631)
PowerGate...CMD...CMD-BDM...tym się łączę..

Z tym sie zgadza, ale to tylko interfejsy do odczytu i zapisu...tylko ze nie wiem dlaczego
nazywane jest to mapami skoro to jest pamiec z funkcjami i procedurami obslugi ECU. :) ale to tylko nazwa...wiec niewazne

To tak samo jak flashowanie biosa na plycie głownej.
Wgranie niepoprawnego za pomoca np. Powergate moze spowodowac zablokowanie ECU i koniecznosc podpinania sie bezposrednio do kosci w ECU.


Jesli sie w czyms myle teraz to prosze o sprostowanie......?

Natomiast nadal nie rozumiem na jakiej podstawie zmieniasz szesnastkową forme pliku binarnego ktora jest teoretycznie nie do rozpoznania.
Rozumiem ze mozesz wiedziec co zmienic lub na jaki plik podmienic np. po adresach pamieci ale nadal jest to robota w ciemno.
Czyli potrzeba miec z pewnego zrodla zastepcze pliki do flashowania pamieci z zmienionymi funkcjami.

GCSheko 16-05-11 09:28

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 572003)
przegladałem te pliki...tylko skad wiesz ze zmiany sa poprawne?

nie podales zadnego softu ktorym mozna zrobic zmiany a bez pliku zrodlowego to plik binarny jest nie do edycji...nie jestem pewien czy program ktory tworzyl plik binarny bylby w stanie go rozszyfrowac bez kodu zrodlowego.

Chyba ze zmieniamy w slepo bo wiemy w ktorym miejscu pamieci co za co odpowiada i wiemy dokladnie co nalezy zmienic, i jaką funkcję w programie to zmieni.

...no jasne...do tego potrzebujesz ori winols i damosy...bez nich nie zobaczysz za wiele:D....chyba że sobie gdzieś wygoglasz takowe... cracki8-)

mjprzem 16-05-11 09:33

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 572005)
...no jasne...do tego potrzebujesz ori winols i damosy...bez nich nie zobaczysz za wiele:D....chyba że sobie gdzieś wygoglasz takowe... cracki8-)

Teraz rozumiem... WinOLS... :) ...no tak.. wiec widze ze jeszcze chwilke musze to pomeczyc... :)
A mam pytanie... czy winOLS to te pliki rozpozna bez problemu?
widze ze jest wersja demo.. wiec bede moze mogl cos zobaczyc... :)

GCSheko 16-05-11 10:46

...bez damosów niewiele

mjprzem 16-05-11 11:29

zauwazylem ze bez damosow to niewiele w dodatku sciagnolem jakies damosy ale jak na zlosc niema w nich tej wersji BMW E91... tej co mi wyslales
poki co na chwile musze temat odlozyc i zajac sie jeszcze innymi tematami i troche praca...ale zapewne wroce jeszcze do tego :)
a wiec dzieki.. bede sie jeszcze kontaktowal..

mjprzem 20-05-11 23:09

niestety niemialem czasu aby glebiej sie zagryzc w temat jednak do tej pory moge jedynie zauwazyc ze obrobka softu w taki sposob za pomoca tych programow ..niema za wiele z profesjonalizmem... tak naprawde niewiem dlaczego nieporownac tego z emulatorem do dpfa.

Moze wyjasnijmy conieco...

te programy(winols) nie potrafia zmienic procedur silnika bo wiadomo nieda sie tego zrobic bez znajomosci kodu zrodlowego dla programu silnika.
Jedyne co >> to jest modernizacja map silnika i przypisanie np. dla zaworu egr.. minimalnej wartosci otwarcia lub np. dla czujnika roznicowego cisnienia od filtra dpf.. zwiekszenie tolerancji roznicowej na cisnieniach. Jednak kazde pojawienie sie samochodu w serwisie moze spowodowac wgranie nowszego softu.

Ja rozumiem ze kazdy swoje chwali bo na tym rzecz polega ale patrzac z obiektywnego punktu widzenia to znacznie bardziej ryzykowne jest oddanie komus sterownika do przeprogramowania jak zamontowanie emulatora.

2-uga sprawa patrzac na wypowiedzi uzytkownikow ktorzy przechodzili procedure wyłaczania dpfa czy egr poprzez modyfikacje map silnika nasuwa sie pytanie dlaczego pojawia sie tyle problemow i to czesto wychodzi dopiero po jakims czasie.

Analizujac zasade dzialania programu WinOLS dochodze tylko do wniosku ze ten "prymitywny" program bo niemozna powiedziec o programie ktory potrafi rozpoznac tylko mapy w drugim sofcie chyba lepszego slowa- moze faktycznie sluzyc tylko w ramach chip-tuningu a jesli chodzi o procedury wlaczania wylaczania dpf i egr.. to tutaj sprawa powinna byc podzielona bo w zaleznosci od producenta/wersji modelu ECU w niektorych przypadkach mozliwe ze niebedzie sie dalo za pomoca tego programu obejsc procedury przepalania. Przede wszystkim nalezy zwrocic uwage ze ten program modyfikuje tylko i wylacznie mapy silnika a nie jego procedury.

Dlatego nie mozna powiedziec ze Emulator ktory zastepuje fizycznie dpf dla sterownika silnika nie spelni tej samej funkcji.

Ja rozumiem ze zaraz to co napisalem skrytykowane przez sprzedawcow programowego wylaczania dpf ale jesli mialby wybrac pomiedzy 1500zl za programowe wylaczenie a 1500zl za emulator to rozsadek sam z siebie mowi ze w takiej sytuacji lepiej kupic emulator.

Jesli ktos go sprawdzil opatentowal w dodatku jak widzialem sa zrobione jeszcze testy elekromagnetyczne ktore sa wymagane dla sprzetu elektronicznego to jest to widac z tego wzgledu przygotowany produkt do sprzedazy i jesli mialby niedzialac to sprawa jest prosta, natomiast jesli mialo by byc cos nietak z softem po modyfikacji to tutaj ciezko jest szukac winnego skoro niewiadomo jakie modyfikacjie w sterowniku zostaja zrobione.

Na koniec.. ja nie sprzedaje emulatorow... staram sie tylko wyciagnac wlasciwe wnioski dla osob ktore zastanawiaja sie nad sposobem wyciecia i przeprogramowania dpf.

Ja rozumiem ze sprzet kosztuje ze roboczogodzina w zakladzie musi kosztowac ponad 100zl bo wiadomo tak jest i nieda sie inaczej. Ale jesli ktos raz opanowuje jeden model sterownika i ma sprawdzony program na wylaczenie dpf i egra i chce za to skasowac 1500zl jak wie ze to jest ten sterownik to jest to jednak glupie wyjscie majac w tej samej cenie emulator.

Prosze nie odbierac tego jako krytyki przeprogramowywania sterownikow...poprostu jedno i drugie rozwiazanie dzialaja na bardzo podobnych zasadach i niemozna krytykowac jednego sposobu nie krytykujac tez drugiego jak to bylo wczesniej powiedziane ze emulator w stosunku do programowego wylaczenia jest do niczego- bo to jest jak najbardziej nietrafione okreslenie.

GCSheko 21-05-11 00:17

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 573650)
Dlatego nie mozna powiedziec ze Emulator ktory zastepuje fizycznie dpf dla sterownika silnika nie spelni tej samej funkcji.

...tu się mylisz całkowicie, emulator to jak sama nazwa wskazuje coś co emuluje sygnały z czujników DPF imitując brak zapełnienia (w uproszczeniu) i po pierwsze jak większość urządzeń są awaryjne (co potwierdza wielu użytkowników) po drugie to półśrodek...bo nie eliminuje dopalania całkowicie
...stopień zapełnienia filtra obliczany jest logarytmicznie, bez sygnału z czujnika różnicowego ciśnień DPF (ten służy tylko do diagnozy)...w związku z czym dopalanie tak czy inaczej następuje najpóźniej co 1500...2000km, w zależności od techniki jazdy, bo na logarytmy wpływa wiele czynników jak ilość uruchomień silnika, przyspieszanie, nawet ilość wciśnięć sprzęgła. Tylko programowe usunięcie daje całkowite i bezpowrotne pozbycie się problemu, oczywiście jeśli wykonujący wie co robi. Nie wiem jakie masz doświadczenia z takimi usługami, ale wywalając filterki śr. w 20 autach miesięcznie, mam może 1...2 rereklamacje, i zazwyczaj są to usterki nie związane z DPF i zmianami programowymi. Jeśli mówisz o wielu warsztacikach gdzie starą wersją zkrakowanego ecusafe wywalają programy, to masz rację, jest sporo problemów :D

---------- Post dodany o 00:16 ---------- Poprzedni post był z 00:10 ----------

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 573650)
Ale jesli ktos raz opanowuje jeden model sterownika i ma sprawdzony program na wylaczenie dpf i egra i chce za to skasowac 1500zl jak wie ze to jest ten sterownik to jest to jednak glupie wyjscie majac w tej samej cenie emulator.

...po pierwsze za trochę mniej robię komplet, czyli program i usunięcie fizyczne, po drugie porównanie z emulatorem to "nadużycie" :P

---------- Post dodany o 00:17 ---------- Poprzedni post był z 00:16 ----------

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 573650)
poprostu jedno i drugie rozwiazanie dzialaja na bardzo podobnych zasadach i niemozna krytykowac jednego sposobu nie krytykujac tez drugiego jak to bylo wczesniej powiedziane ze emulator w stosunku do programowego wylaczenia jest do niczego- bo to jest jak najbardziej nietrafione okreslenie.

...J/W

mjprzem 21-05-11 19:47

tak tylko ze wyzej opisywanem programem nie zmieniasz programowego laogarytmicznego obliczania kiedy ma byc procedura przepalania tylko co najwyzej mapy silnika. Zauwaz ze i ty takze nie oferujesz uslugi w innych sterownikach tylko w okreslonych danego typu czyli to co inni gdzie temat jest juz sprawdzony. Jesli w steroniku niebedzie dostepu za pomoca mapy do dawki przepalania to niezmienisz tej wartosci choc niewiem co.

I zapewne sam wiesz ze nielatwo potwierdzic efekt pracy nieznajac prcedur w programie jakie programista zaimplementowal do obslugi silnika i jesli chcesz rozpracowac nowy sterownik to potrzeba na to bardzo wiele czasu, a efekt moze i nie musi byc skuteczny, bo moze sie okazac ze w programie jest jakas procedura ktora omija tą mape i wykorzystuje jeszcze jakies inne informacje.

Dalej idac tym tropem to jestem pewien ze zaden chip tuningowiec niebedzie znal tych procedur.. za to jedynie bedzie je znala osoba ktora bedzie miala dostep do kodu zrodlowego dla pamieci sterownika.

Dlatego widze ze jest wlasnie wiele plikow do sterownikow ktore mozna sciagnac z sieci jednak niewiele osob decyduje sie na ich wyprubywanie bo kazdy woli robic temat sprawdzony.

Bo tak naprawde gdyby wszystko bylo jasne i proste to zamiast modyfikowac mape silnika wystarczylo by wpisac off w miejsce funkcji przepalania dpf... a to jednak niejest hop siup.

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 573673)
...
...stopień zapełnienia filtra obliczany jest logarytmicznie, bez sygnału z czujnika różnicowego ciśnień DPF (ten służy tylko do diagnozy)...w związku z czym dopalanie tak czy inaczej następuje najpóźniej co 1500...2000km

Tak oczywiscie moze byc ALE!!! i niemusi to juz tutaj wszysstko zalezy od tego co programista przewidział... i zapewne sam jestem przekonany ze Ty sam tego nie potwierdzisz napewno bo przecierz niemasz dostepu do kodu zrodłowego steronika, czyli programu zrozumiałego i do obróbki. Bycmoze jest tak w jednym czy drugim sterowniku ale to nieznaczy ze inni producenci musza zachowac tę samą funkcję w swoim sterowniku.

Bo jesli projektant emulatora twierdzi ze emulator likwiduje procedure przepalania calkowicie a emulator kosztuje 1500zł to oczywistym jest fakt ze gdybym kupił emulator a za 1500km okazało sie ze procedura wystąpiła to bym zaraz go zwracał i do sądu podawał producenta ze produkt jest niezgodny z opisem bo sprawa z miejsca bylaby wygrana.

Inna sprawa..obrobka map nie likwiduje takze procedury przepalania tylko mozesz zmieniac dawki paliwa i zakresy dopuszczalnych wartosci dla czujnika cisnien wiec tez niemozesz twierdzic ze taka usluga wyłącza calkowicie dopalanie. Taki test mozna byloby potwierdzic jedynie za pomocą oscyloskopu na wtryskiwaczu po przejechaniu zaluzmy tych 1500~2000km bo zaluzmy ze tak programista przewidział.

Oczywiscie ja niemam zamiaru sie klocic ani nie mowie ze obrobka mapy jest zła.. wrecz przeciwnie bo jesli program sterownika na to pozwala to zapewne sama obrobka mapy dla procedury przepalania moze byc w zupelnosci wystarczająca.

Ale jesli emulator dla danego sterownika ma w 100% zapewnic brak procedury przepalania to zapene ktos inteligentny kto go zaprojektował to mysle ze sprawdził takze to zdanie do którego niepotrzeba geniusza i mozna sie domyslic aby to przewidywac ze tak moze byc:
Cytat:

Napisał GCSheko (Post 573673)
...
...stopień zapełnienia filtra obliczany jest logarytmicznie, bez sygnału z czujnika różnicowego ciśnień DPF (ten służy tylko do diagnozy)...w związku z czym dopalanie tak czy inaczej następuje najpóźniej co 1500...2000km

Jesli ktos robi "badanie zgodnosci elektromagnetycznej" na emulator ktore jest miedzy innymi warunkowe do wypyszczenia na rynek publiczny oraz patentuje urządzenie to nie robi sie tego dla urzadzenia ktore ma niespelnic wymagan klijenta. Zgadzam sie ze kazde urzadzenie moze sie popsuc ale niemozna bezpodstawnie krytykowac urzadzenia tylko dlatego ze np. w tym przypadku kolega zajmuje sie przeprogramowywaniem sterowania ECU.

Ja niemowie ze kolega zle robi.. bo jak najbardziej uwazam ze jest to takze nie gorsze a moze wlasnie lepsze rozwiazanie problemu jesli nie jezdzimy samochodem do ASO to taka usluga moze byc nawet lepsza od emulatora bo byc moze mozna ograniczyc jeszcze w innych miejscach punkty dopalania tam gdzie niemozna tego zrobic emulatorem.

Tylko ze prosze o Obiektywne porównanie i wymienianie obiektywnych plusów i minusow. Bo argument ze kazde urzadzenie moze sie popsuc jest tutaj niewlasciwy.
Rownie dobrze zle przeprowadzona zmiana programu moze byc jeszcze gorsza od emulatora.

Postaram sie w przyszłym tygodniu bardziej w temat z emulatorami zagłebić i dowiedziec sie w ktorych sterownikach emulator calkowicie moze wyłaczyc procedure przepalania, jesli oczywiscie znajde czas...

GCSheko.... ciesze sie ze dyskusja jest na poziomie pomimo odmiennych zdan :)

psz 23-05-11 10:19

Panowie,

Jest pewna różnica pomiędzy logarytmem a algorytmem...

Pozdrawiam

mjprzem 23-05-11 10:56

fakt... to nie logarytm ale czy to algorytm czy tez nazwiemy to funkcja to nie zrobi wiekszego znaczenia ale przecierz nie o to chodzi, ale dobrze ze ktos zwraca uwage bo rzeczy nalezy nazywac po imieniu ;)

19r20 15-07-11 11:13

Dynasoft Katowice
 
muszę też usunąć filtr DTF i przeglądając neta znalazłem firmę Dynasoft z Katowic /Wojciech Gołąbek (Aligator) ul. Józefowska 6/ Czy ma ktoś doświadczenie z nimi? koszt ok 1500 zł

GCSheko 15-07-11 14:40

...wpadaj do Krk. forumowicze mają spore zniżki, za niewiele ponad 1500 będziesz miał z głowy dpf i do tego chiptuning z hamownią itd. :D

neo340 15-07-11 19:25

słuchaj GCSheko, wie co mówi, ja u niego robiłem operację co prawda bez chipa ale auto jak nowe, mniej pali i jak do tej pory b/u

GCSheko 15-07-11 20:13

Cytat:

Napisał neo340 (Post 594222)
słuchaj GCSheko, wie co mówi, ja u niego robiłem operację co prawda bez chipa ale auto jak nowe, mniej pali i jak do tej pory b/u

..cieszę się że klient zadowolony :D

danielo01 16-07-11 11:10

Do GCSheko: Mozesz kogos polecic w Wawie albo okolicy kto zrobi tak dobra robote jak Ty? (moze jakis znajomy warsztat). Chodzi mi o wyciecie DPF z chipem.
Pozdrawiam

19r20 21-07-11 14:04

ja jestem już po operacji w Dynasofcie moje odczucia:
wszystko trwało 2 dni /poniedziałek rano - wtorek popołudniu/
koszt 1500 a za czipa też chciał 1500 więc odpuściłem /w sumie nie planowałem tego tylko zapytałem/
mam fakture i gwarancje auto może i ma ciut więcej mocy nie testowałem jeszcze ale na pewno mniej pali /ok 0,5 l/
jestem zadowolony

neo340 21-07-11 20:37

co do mniejszego zużycia to również ja to zauważyłem, jest dość znaczna różnica

do heko--> licznik musiałem wymienić na inny, szukałem i kupiłem dokładnie taki sam jak miałem, koszt 187 zł za licznik plus 200 zł operacja w serwisie, jak do tej pory wszystko działa, nareszcie:))

Predator 22-07-11 00:38

Troche daleko do tego Krakowa z Bydgoszczy.
Czy w moim regionie jest firmy która usuwa DPF ?
GCSheko co prawda to dla Ciebie konkurencja
ale może Ty Wiesz gdzie ?

sirjacor 02-08-11 15:37

Mam pytanie, bo wszędzie piszecie o usunięciu a co powinno wstawić się w miejsce wyciętego DPFu? Zwykłą rurę? Strumienicę? Czy po prostu wybebeszony pusty dpf?

Druga sprawa - oprócz usunięcia dpf i wgrania softu, czy nie powinno odłączyć , wyciąć, zaślepić dopływu płynu? czy całego zbiornika? Przecież to jeszcze trochę sprzętu oprócz samego filtra tam jest.

I jeszcze jedno. Różne opinie tutaj i u mechaników krążą jeśli chodzi o wpływ na moc. Wzrośnie czy nie ma to wpływu?
(mam 1,6 TDCi 109kM)

GCSheko 02-08-11 19:22

...w 1.6 dpf w jednej puszcze z katem wiszą prosto pod turbiną, dla prawidłowego działania kat powinien pozostać, a resztę puchy należy przerobić, wspawać przesłonę i rurę, w innym przypadku będzie następować overboost, a to po pierwsze powód do szarpania i przechodzenia w tryb awaryjny, po drugie jest wysoce szkodliwe dla turbiny
...z zasilaniem płynu nic się nie robi, należy wyłączyć moduł sterujący.
...moc nie wzrasta, tylko przy mocniej zapchanym, poprawia się czasami przebieg momentu obr.

Predator 02-08-11 19:36

Widzę GCSheko , że reagujesz na posty , to może byś odpowiedział
na moje pytanie , skierowane również do Ciebie w poście powyżej.

GCSheko 02-08-11 20:24

...dzwoń do Poznania, do Grześka TuneFORCE...tam mogę Cię wysłać w ciemno :)

Predator 02-08-11 21:22

Dzięki GCSheko
I jeszcze pytanie
Czy ktoś z Was zastanawiając się nad "wycięciem" DPF
zdecydował się jednak na wymianę DPF na nowy ?
Jeżeli tak to gdzie i za ile dokonał takiej wymiany
i jak auto się po tej wymianie zachowuje.
ps. nie znalazłem nigdzie ( na Allegro i w sklepach internetowych Forda )
pozycji filtr cząsteczek stałych do Forda Fokusa więc nie wiem ile kosztuje , może ktoś wie ile ?

GCSheko 02-08-11 21:51

...odpuść sobie wymianę, aby to działało długo i bezawaryjnie należałoby wymienić sporo osprzętu na nowy, egr, czujniki temp. czujnik różnicowy,,,zalać płynem itd...to spore koszty i nie gwarantują że pożyje tak jak w nowym aucie :?

gregorc 03-08-11 12:07

GCSheko, koledzy którzy są po operacji usunięcia ... możecie polecić sprawdzoną osobę/firmę w Warszawie :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi