Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.6 TDCI 2006r - brak mocy i kontrolka silnika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=49106)

mjprzem 18-02-12 22:26

to mnie zaskoczyles ;) kurde..nie pamietam ale raczej zolta kontrolka.

PAczkOS 18-02-12 22:27

U mnie teraz żadnych zbędnych lampek i kontrolek...:smt001

Predator 18-02-12 22:29

no ... i o to chodzi !
bo według mnie nie ma prawa się żadna pojawiać
o czy wcześniej pisałem , no chyba ... , że sie mylę :)

xmisiak 19-02-12 09:44

Panowie czyli wniosek się nasuwa jeeden, zaślepić tego egra.. po co wydawac 650 zł na to badziewie

mjprzem 19-02-12 10:05

PAczkOS
czyli masz odpietą wtyczke i nie zaswiecial ci sie zadna kontrolka? ale obie kontrolki Ci działają?

Ciekawe...ale wiem ze i takie rpzypadki sie zdarzaly ;)
ale tez poczekaj jeszcze kilka dni i napisz bo tak jest ze blad musi sie kilka razy powtórzyc aby został zasygnalizowany. ;) zobaczaymy za kilka dni jak troche pojezdzisz.

PAczkOS 19-02-12 11:50

Wtyczkę mam podpiętą (była odpięta na chwilę)-kontrolki są sprawne, ale żadna na razie się nie pali. Pojeżdżę w przyszłym tygodniu to dam znać.
ps. nie mam DPF

Predator 19-02-12 14:08

No to w takim razie , błędy się pojawią a co za tym idzie
po jakimś czasie pojawi się też żółta kontrolka silnika Check engine,
i w konsekwecji czerwone światełko z informacją "usterka układu silnika"
( też z tym można żyć :) )
Ktoś kiedyś powiedział (chyba Kamix ) że trzeba wtedy coś ustawic/przestawić
w komputerze fordowskim ale takim z prawdziwego zdarzenia ( jak w ASO )
żeby było OK.

xmisiak 22-02-12 08:10

Panowie ostatnio jechalem moją foczunią spory dystans bo 450km i zaobserwowałem dokładnie to zjawisko "usterki układu silnika" -to o czym pisałem wczesniej. Na trasie wystapiło to kilka razy ale zawsze w momencie przyspieszania na 4 lub 5 biegu powyżej 2 tys. obrotów. Czy to aby na pewno jest egr ? Mogę to sprawdzić jakoś chałupniczo co radzicie w tej sytuacji najlepiej zrobić?

Predator 22-02-12 12:41

No musiabyś kupić sobie interfejs diagnostyczny albo o czym pisałem wcześniej
poprosić o pomoc kogoś z grupy Śląskiej co ma taki interfejs aby pod niego
podłaczył twoje auto i zczytać błedy.
Wtedy będziesz wiedział co dolega foczce.

mjprzem 22-02-12 20:14

Cytat:

Napisał xmisiak (Post 682095)
Panowie ostatnio jechalem moją foczunią spory dystans bo 450km i zaobserwowałem dokładnie to zjawisko "usterki układu silnika" -to o czym pisałem wczesniej. Na trasie wystapiło to kilka razy ale zawsze w momencie przyspieszania na 4 lub 5 biegu powyżej 2 tys. obrotów. Czy to aby na pewno jest egr ? Mogę to sprawdzić jakoś chałupniczo co radzicie w tej sytuacji najlepiej zrobić?

raczej problem ze sterowaniem turbo albo paliwem....zrob diagnostyke 2 razy i podaj bledy to bedziesz wiedział.

PAczkOS 25-02-12 14:42

Zrobione ok. 700 km z zaślepionym i ok bez lampek itp. Zobaczymy jak będzie później.

mjprzem 25-02-12 14:55

to juz sie chyba nie zaswieci ;) ale ciekawe czemu jednym sie udaje a innym nie...albo jest to wina roznych programow w sterowniku albo ....wina EGRa ;)

PAczkOS 27-04-12 23:46

Cytat:

Napisał Predator (Post 680523)
No to w takim razie , błędy się pojawią a co za tym idzie
po jakimś czasie pojawi się też żółta kontrolka silnika Check engine,
i w konsekwecji czerwone światełko z informacją "usterka układu silnika"
( też z tym można żyć :) )
Ktoś kiedyś powiedział (chyba Kamix ) że trzeba wtedy coś ustawic/przestawić
w komputerze fordowskim ale takim z prawdziwego zdarzenia ( jak w ASO )
żeby było OK.

prorok jakiś:razz:...dziś pojawiła się żółta kontrolka, pracuje normalnie a jak dam radę to jutro podjadę pod kompa i się zobaczy czy to tylko egr...


dziś zrobiłem ok. 120 km, kontrolka zgasła i wszystko jest ok - poczekamy - zobaczymy kiedy się zapali...

PAczkOS 12-07-12 20:49

Trochę pojeździłem bez żadnych lampek, ale irytowało mnie to, że nie ma przyspieszenia gdzieś do 2200 obrotów a po zgaszeniu silnika słychać jakieś "cykanie". Po odpięciu wtyczki od EGR moc wróciła od samego dołu, no ale pojawiła się słynna żółta kontrolka... Czy jeśli wszystko jest OK (oprócz tej kontrolki i odpiętej wtyczki EGR) to:
-mogę tak jeździć?
-ile tak pojeżdżę?
-czy nie przełączy mi się w tryb awaryjny?

Bo zrobiłem tak z 500 km i jest git, ale żeby nie do czasu...

mjprzem 13-07-12 09:31

lepiej aby egr byl odpiety i wogole nie przepuszczal spalin bo jest to bardzo szkodliwe dla oleju i silnika.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi