Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Problem z odpaleniem zimnego TDCI (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24683)

Daro_wroc 05-01-09 17:40

Po wymianie świec pali lepiej, ale nie jest tak jak trzeba
Dodam tylko jeszcze że wymieniłem akumulator. Kontrola u elektryka sprawności ładowania itp. Filtry wymieniane około 7 tys( niedługo kolejna wymiania będzie). Samochód odpala mi zawsze, ale zapłon nie jest idealny. Robie zawsze tak, podgrzewam auto 2 razy na świecach kilka sek i odpalam. Przy pierwszym porannym odpalaniu dzęwiek jaki idzie spod maski jest zupełnie inny jak dzwięk jak jest już ciepły. Przypomina jakby coś się rozpędzło i powoli zaskakuje (przy tym sa lekkie dragnia silnika). Nie ma tak jak jest na ciepłym, szybki ruch rozrusznika i w ułamku seknudny zapłon szybki i równy auta. Nie wiem czy to jednak wina nie lezy w rozruszniku ktory, gdy są duże opory nie daje rady tak sprawnie obrócić wałem. Nie był regenerowany po wymianie dwumasy, a podobno on najbardziej dostaje wtedy i powinno sie go tez rozebrac i sparwdzić.

zenwalk tą metodą nie sprawdzisz dobrze świec. Czy mechanik porozłaczał z listwy każdą ze świec? Tak można sprawdzić tylko czy świeca jest całkowicie spalona, jeśli iskrzy może być tak że świeci tylko sama końcówka i stad problemy z rozruchem.

zenwalk 13-01-09 09:46

odebralem auto od mechanika...poki co mi skasowal błędy i wymienił czujnik ciśnienia (chyba paliwa :P) przy pompie. Do tego wymienil mi filtr paliwa.....byl mocno zabrudzony. Teraz auto mi odpala...ale tez nie jest idealnie...jak przekonwertuje filmiki z odpalaniem mojego TDCi to wrzuce na youtube.
Co do swiec to wymienie je w ten week i moze to jeszcze cos poprawi.
Na pewno po wymianie filtra mi lepiej pali...dzis mialem -7 i dluzej pokrecilem, ale mi odpalil za 1 razem. Przed wymiana zalapal mi dopiero za 5 czy 6 razem

elias26 17-01-09 21:44

Ja również jestem po wymianie świec, jutro dam znac jak odpala na zimnym silniku.

[ Dodano: Nie 18 Sty, 2009 12:15 ]
Świeczki nowe, zmiany nie wielkie :/

flame3 24-01-09 22:42

Cytat:

Napisał Daro_wroc
Nie kopci ani trochę, jeśli już to biały mały dymek przez chwilę ( ale to chyba oznacza bardziej zimne spalanie przynajmniej taka inf jest w instrukcji). Czarnego bąka puści czasami ale jak mu dam mocno w pedał, ale to chyba jest tak w każdym dieslu.


Mam pytanie. Jak mój C-MAX 2004r. 2.0 TDCI 136KM postoi na zewnątrz na mrozie to rano jak go odpalam to jest okej, z tym że puszcza czarną chmurę bardziej niz biała :( troche tak siara przed sąsiadami. prawie nowe auto a takiego bąka zasadzi, i chwilkę chodzi tak nierówno pomiędzy 800-900 obr./min. Czy to jest normalne? Wymieniłem ostatnio świece żarowe i problem nie ustał. nie wiem jak w innych autkach, bo niedawno kupiłem. ale wydruk z komputera z ASO wskazuje że jest wszystko OKEJ.

Czy ten "TYP TAK MA?"

Poranna chmura? [ninja]

thermalfake 24-01-09 23:07

no to nie dobrze
problemy z wtryskiwaczami, właśnie takie objawy trapią dieselki
nierówna praca na zimnym tuż po odpaleniu i czarne bąki
wydruk z komputera nie obrazuje dokładnie całego stanu silnika

michaelmaster 25-01-09 01:37

Podepnę się do tematu.
Jak temperatura była na minusie (nieważne czy -2 czy -12) to musiałem kręcić 2-3razy aby odpalił . Kręcił długo, przy 2próbie zapalił ale zaraz gasł. Dopiero jak odpalałem z lekkim gazem aby dać troszkę obrotów, aby nie zgasł tuż po odpaleniu to było ok. Jak teraz jest trochę cieplej (+5 itp) to kręci krócej (ale i tak moim zdaniem trochę za długo), zapali za pierwszym razem ale odrazu gasnie, też trzeba mu dodać trochę gazu. Na ciepłym pali ok. Aku i rozrusznik w porządku. Nie ma falujących obrotów. Świec jeszcze nie sprawdziłem (mam nadzieję że to one). Przebieg 120tys, świeczki nie były (raczej) jeszcze wymieniane. Myśle jeszcze, że może to filtr paliwa.
Trochę dziwi mnie to, że gaśnie po odpaleniu, może ktoś ma pomysł na tą sprawę?
Pozdro

elias26 25-01-09 11:05

Mam to samo, tyle, że u mnie obroty nie falują, ale tez kręcę z rana po 2-3 razy, nawet jak temperatura jest +2 st, na ciepłym pali na dyg.
Jestem po wymianie Świec i nic to nie dało....

gregK 25-01-09 11:28

Nie chce Was martwić ale to mogą być wtryski,zawór na pompie.Dla pewności próba przelewowa i bedzie wiadomo,najtańszy koszt sprawdzenia.Spróbujcie rano długo grzać świece ok 10 s,powinno być lepiej.

michaelmaster 25-01-09 12:31

elias26, u mnie też obroty nie falują [readmore]

flame3 25-01-09 13:24

Cytat:

Napisał thermalfake
no to nie dobrze
problemy z wtryskiwaczami, właśnie takie objawy trapią dieselki
nierówna praca na zimnym tuż po odpaleniu i czarne bąki
wydruk z komputera nie obrazuje dokładnie całego stanu silnika

Mam swojego c-maxa na 3 miesiecznej gwarancji bo odkupilem go jako uzywanego od ASO,

Wtryskiwacze się czysci czy wymienia? Prosze o pomoc :) Ponieważ nie jest to zbyt miłe czarna chmura rano.

michaelmaster 25-01-09 13:34

Cytat:

Wtryskiwacze się czysci czy wymienia?
To zalezy od ich stanu, można spróbować je regenerować. Jeśli się do tego nie nadają to zostaje wymiana na inne używane, albo nowe wtryski.

thermalfake 25-01-09 14:10

O ile nadają się do regeneracji to wolałbym takie obojętnie czy kupowane czy oddawane z tego względu iż nigdy nie wiadomo jakie używki się dostanie (oczywiście po sprawdzeniu) i kiedy na nie przyjdzie pora, wydawanie kolejny raz na naprawy mija się z celem.
Jeśli regeneracja jest zrobiona naprawdę fachowo nie ma się czego bać że znów auto zacznie fiksować i w końcu stanie, kluczem jest tu znalezienie profesjonalnej firmy zajmującej się tego typu sprawami bądź zakup w aso.

michaelmaster 25-01-09 14:15

thermalfake a jakie są dokładne objawy padających wtryskiwaczy? Bo ja np nie mam żadnych bąków [hmm] ani czarnych ani białych...

thermalfake 25-01-09 14:58

maleńka chmurka jeszcze nic nie znaczy, ropniaki mają do tego prawo o ile nie robi się zasłona dymna
przeważnie auto robi się słabsze, falują obroty od razu po odpaleniu, faluje (nie zawsze) także na samym początku jazdy jak wbijasz luz do skrzyżowania
dymienie nie jest już tak proste do zdiagnozowania bo może oznaczać dostawanie się lewego powietrza, problemy z egr'em, zdychające turbo, itp itd
jak sprawdzałeś rozrusznik ?
weź jakiś dobry na podmiankę bo być może on ci nie wykręca obrotów przy starcie powyżej 500rpm i dlatego od razu komputer wyłącza silnik celem ochrony przed uszkodzeniami

michaelmaster 25-01-09 15:06

Rozrusznik wymieniłem pół roku temu, bo w starym się rozleciały magnesy (jak kupowałem, to właściciel powiedział, że rozrusznik jest nie teges, i w związku z tym on spuszcza mi z ceny 400E :mrgreen: ).
Auto nie jest słabsze, obroty nic a nic nie falują. Z tym dodaniem gazu to wystarczy na 2 sek potrzymac lekko powyżej 1000rpm i jest ok,puszczam gaz i spokojnie pracuje na obrotach biegu jałowego, nie przerywa, nie szarpie, nie gaśnie. Czy to mogą być świece albo filtr paliwa? - to chcę sprawdzić/wymienić w pierwszej kolejności jak będę w Polsce.
Dzięki za pomoc thermalfake

gregory.p 25-01-09 15:12

Witam, ja też mam taki problem z odpalaniem na zimnie, zwykle za 2 - 3 razem dopiero nie gaśnie, pojechałem do ASO i wymienili mi świece żarowe, jednak nic to nie dało.
W moim jak odpali to widać biały dymek nie czarny który zresztą zanika z czasem.
czy to mogą być wtryski? Moja foka ma 117.000 km. (chyba bo kupiłem używaną)
Będę się powoli brał za rozrząd i drugi pasek więc warto by zrobić wszystko na raz.
Gdzie w Bielsku znajdę fachowca od wtrysków? no i generalnie jakiś dobry mechanik by się przydał, jakieś namiary? :wink:

Sorry za OffTopa ale ostatnio po bratobójczym ataku Forda Mondeo na "pośladki" mojej foki :shock: potrzebowałbym namiar na dobrego lakiernika w Bielsku, wiecie niedawno wróciłem i jakoś tak się wszystko pozmieniało.

thermalfake 25-01-09 15:53

PW poszło
http://www.renfor-serwis.ovh.org/

gregory.p 25-01-09 16:02

thermalfake, [notworthy]
Dzięki

XymoX 01-02-09 18:12

Cytat:

Napisał gregK
Nie chce Was martwić ale to mogą być wtryski,zawór na pompie.

Jak ten zawór na pompie wygląda i czy można go sprawdzić domowym sposobem ? Czy w TDCi 100KM też on jest ? Co on w ogóle daje - jaką funkcję spełnia ?

gregK 01-02-09 20:46

Jest to elektrozawór z brązową wtyczka.Bez podłączenia kompa go nie strawdzisz.Koszt zaworu ok 400 zl.Jest mocowany na 2 śruby,trzeba zdjąć Intercooler zeby się do niego dostać,jest wkręcony w pompe wtryskową,Steruje on ciśnieniem jakie podaje pompa.Jak nie ma odpowiedniego ciśnienia to zawór nie da impulsu do kompa i wtryski sie nie otworzą,Firma jaka je robi to Delphi.

flame3 22-02-09 15:21

podobno w 2.0 TDCI w c-maxie nie da sie zrobic próby przelewowej? Tak mi w aso powiedzieli, podobno jakos to inaczej zdiagnozowali i wtryski wg nich okej. Problem mój tkwi w czujniku świec żarowych i przez to mam problem z odpalaniem i kopceniem, czy to moze byc to? obawiam sie że znów strzał nie trafił nawet w tarczę...

Tamade 22-02-09 15:37

ja tez kupiłem nie dawno foczke 1,8 tdci ma przejechane niby 107 tys i tez mam problem z zapalaniem tzn musze kręcić z 7 sekund i zaskakuje! jak raz odpalę to normalnie chodzi aż do czasu jak nie wrócę z biura o 17 i tez to samo (pod warunkiem że jest mróz)

już nie wiem co to moze być : zawór na pompie paliwa czy jakoś tak czy może aku a może świece (sprawdzane wszysto auto na komputerze nic nie pokazało 0 błędów) a może czujnik od temperatury nie pokazuje takiej jak jest zeczywiście i za krótko się świece grzeją ( jak przekrecę z 4 - 6 tazy tak ze sie pogaszą lampki i potem odpale to zaskakuje normalnie!!! ) wiec nie wiem juz dodatek do paliwa leje paliwo tez chyba dobre

MisiekT 23-02-09 01:30

Tamade, masz swiece do wymiany po prostu

Tamade 23-02-09 01:56

[quote="MisiekT"]Tamade, masz swiece do wymiany po prostu[/quote

hmm mechanik dobry mechanik niby sprawdził mówił ze grzeja ok

MisiekT 23-02-09 02:02

Tamade, co sprawdzil? czy grzeja w ogole czy czy grzeja poprawnie?zamiast sie zastanawiac nad czujnikami i kombinowac - wymien po prostu swiece i bedziesz mial albo problem z glowy albo diagnoze, ze cos rzeczywiscie jest skopane...

Tamade 23-02-09 17:50

tak świece nie wiem w jaki sposób sprawdzał ale mówił ze są dobre ale i tak je wymienie bo róznie to bywa może tylko na pozór były ok nie jest to duzy kosz.

JAKIE ŚWIECE POLECACIE DO TDCI NKG ??

MisiekT 23-02-09 18:34

oryginaly albo Beru (Beru robi oryginaly) :wink:

Tamade 23-02-09 20:09

nie bawić się w jakieś riki tiki sportowe NGK ?? daje to coś wogóle kupie oryginały :P dzieki

MisiekT 23-02-09 20:45

Tamade, "sportowe" swiece to swiece zaplonowe w benzynach... w dieselu sa swiece żarowe i nie maja zadnego zwiazku z moca - sluza jedynie do podgrzewania silnika przy niskich temperaturach, bo ropke znacznie ciezej zapalic...

Tamade 23-02-09 21:08

no tak masz racje i dobrze o tym wiem chodziło mi bardziej o to że np szybciej się rozgrzewają albo są trwalsze ale wole nie kombinować


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi