Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] 1.6 zetec s swap na 1.7 zetec s pumy ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43670)

DejaVu 30-09-11 06:40

kolego ten kotlecik nieco przestygl.

Adam Getka 30-09-11 07:47

Cytat:

Napisał radeksim (Post 620361)
tu mnie kolego powaliłeś

wolałem usunąć bluzga niż się bawić w bana...

tadzik 05-10-11 23:15

gdzieś na necie widziałem foke z 2.0 z saaba ale to już chyba sztuka dla sztuki

wg mnie lepiej słabsze auto sprzedać jak już się kupiło badziewiaka i szukać czegoś mocniejszego - będzie na bank mniej awaryjne

eclips666 09-10-11 23:24

kupic to sobie mozna wszytko , a zrobić cos to juz sztuka ;]

radeksim 09-10-11 23:42

V8 Focus start-up - YouTube

to jest spoko

Dziku 12-09-18 10:03

Pitu pitu, włóż 2.0 bo 1.7 nie ma sensu, tylko jakoś nikt nie wspomniał że 2.0 to wiekowy żeliwny kloc pamiętający blokiem początek lat 80 i waży 30kg więcej niż sigma.
Teraz konkrety:
- Jaka jest różnica w sygnałach wychodzących na resztę samochodu(nie na silnik) między pumą a focusem.
- Jaka jest różnica w osprzęcie typu immo?
Bo nie oszukujmy się, mechanicznie to jest proste, wiązkę silnikową z pumy przerobić tak żeby siadła do foki to też wieczór roboty, kwestia tylko tego co wypluwa z siebie komp...
1.7 ma w serii 125km, biorąc pod uwagę idiotyczny wałek wydechowy 22x*, to wkładając wałek z 1.6, porting kolektora pod większą przepustnicę i powinno pokazać spokojnie tyle co 2.0.
Graty oczywiście drogie, jak ktoś chce z półki, ale robiąc to samemu, idzie ogarnąć bardzo fajny silnik, który może się spokojnie okazać konkurencją dla st170...

czarny-daffy 14-09-18 14:38

Liczym ze jako pierwszy przetrzesz szlak i nam powiesz.

Jak latwo zauwazyc sam licznik jest troche staroswiecki w Pumie, w stosunku do Focusa wiec nie licz ze ECU zabangla, bo nie zabangla, kilka rzeczy uda sie podlaczyc, ale reszty juz nie wiec zeby to mialo sens albo calosc motor+komp albo motor+EMU i robisz gruby projekt.

Pzdr

Dziku 24-09-18 13:02

Broń boże nie zamierzam tego na ecu z focusa, zastanawiam się tylko jak bardzo różni się komunikacja ecu pumy z resztą samochodu od analogicznej w foce.
Oba to eecV więc nie powinno być jakiejś strasznej tragedii, ale zobaczymy, zabieram się za szukanie i porównywanie schematów.
A jak się okaże ż to nie zadziała na ecu pumy, to rzeczywiście stand alone i do dzieła, tylko znowu wrócimy do tematu co ecu wypluwa z siebie w kierunku samochodu, z tym że tu nikt takich informacji nie posiada.
Teoretycznie dużo tego nie ma: obroty, vss, ect, ciśnienie oleju, sterowanie altkiem i kontrolka do check'a...

czarny-daffy 25-09-18 11:15

Cougar i Focus ma te same silniki, te same wiazki, na pierwszy rzut oka te same liczniki, a jednak komunikacja i czujniki sa inne. Dalej mozna to podlaczyc i zgrac ale jest masa roboty, a i tak wszystko nie bedzie dzialac.

Ten silnik 1.7 z Pumy w ciezkim Focusie nie bedzie dawac frajdy z jazdy. Wywalisz kupe kasy, stracisz kupe czasu, a po miesiacu jazdzenia ktos w Focusie w serii z motorem 2.0 zostawi cie na swiatlach.

Pzdr

Adam Getka 25-09-18 13:39

tak jak łatwo nie wsadzisz motoru ST170 do 2.0...tak samo łatwo nie wsadzisz 1.7 do 1.6.

czarny-daffy 26-09-18 00:36

Pozwolisz Adamie ze zasugeruje, ze motor ST170 do 2.0 podejdzie najszybciej ale z kilkoma zastrzezeniami. Bez osprzetu IMRC, bez obsugi VVT ale za to niedobory nadrobi skrzynia MTX. Swoja droga to mialem ten motor u siebie i wyplul bagatela az 148KM na hamowni, ech co to byly za piekne czasy, kiedy czlowiek wierzy w magie stozka K&N i benzyny 98oktan.

Pzdr

Dziku 26-09-18 07:48

Cytat:

Napisał czarny-daffy (Post 1196221)

Ten silnik 1.7 z Pumy w ciezkim Focusie nie bedzie dawac frajdy z jazdy.

Puma 1.7 waży 50kg mniej niż moje 3d 1.4, więc wątpię żeby masa skoczyła aż tak bardzo do góry...
Cytat:

Napisał czarny-daffy (Post 1196221)
Wywalisz kupe kasy, stracisz kupe czasu, a po miesiacu jazdzenia ktos w Focusie w serii z motorem 2.0 zostawi cie na swiatlach.

Pzdr

Do pierwszego zakrętu...

Cytat:

Napisał czarny-daffy (Post 1196243)
ze motor ST170 do 2.0 podejdzie najszybciej ale z kilkoma zastrzezeniami. Bez osprzetu IMRC, bez obsugi VVT

Pzdr

I jaki to ma sens?

Pożyjemy, zobaczymy, jak się uda to gut, jak nie, to zrobi się coś innego.

Adam Getka 26-09-18 08:52

Cytat:

Napisał czarny-daffy (Post 1196243)
ze motor ST170 do 2.0 podejdzie najszybciej ale z kilkoma zastrzezeniami. Bez osprzetu IMRC, bez obsugi VVT

czyli bez sensu

Tal-Rash 26-09-18 17:40

Jak już robić swap to robić na poważnie. A nie z 1.6 na 1.7... Gra nie warta świeczki.
Można wszystko... Tylko jak koza z tyłu wygląda, ale może tak właśnie ma być.


Albo tu. Pierwszy prezentowany to właśnie foczka. No miodzio.

czarny-daffy 26-09-18 18:41

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 1196245)
czyli bez sensu

To prawda, bez sensu [piwo]

Pzdr

Dziku 27-09-18 07:50

Cytat:

Napisał Tal-Rash (Post 1196248)
Jak już robić swap to robić na poważnie. A nie z 1.6 na 1.7... Gra nie warta świeczki.

Nie wiem czy nie warta jak swapujesz z 1.4, to ogarnięta puma jest prawie dwukrotnym wzrostem mocy. Ja dalej twierdzę że 1.7 wystrojone po ludzku, z działającym vvt będzie lepszym wyborem niż 2.0...

A co do v8, to jak lubię rwd i wychowałem się na sierrach, ro ten kloc w focusie nie ma sensu, o sztywnym moście z tyłu(chyba że w obecnym kicie coś pozmieniali) nie wspomnę, bo to już przeczy idei skręcającego compacta.

Adam Getka 27-09-18 12:25

Cytat:

Napisał Dziku (Post 1196263)
Nie wiem czy nie warta jak swapujesz z 1.4, to ogarnięta puma jest prawie dwukrotnym wzrostem mocy. Ja dalej twierdzę że 1.7 wystrojone po ludzku, z działającym vvt będzie lepszym wyborem niż 2.0...

bredzisz

kspiwosz 03-10-18 07:11

Życzmy koledze powodzenia przy realizacji projektu 1.7 w Focusie. Będziemy mieć empiryczne dowody z czym to się je i jak to chodzi. Czarny przecież też zaczął od kompresora, przetestował a potem poszedł w turbo.
Ja zbyt dużego doświadczenia w modzeniu nie mam - ot zrobiłem kompletnego swapa st170 w miejsce standardowego 1.6 - ale mam kilka spostrzeżeń jeśli chodzi o różnice w tych silnikach i dostępności części. Do silnika 2.0 mamy na rynku łatwo dostępne części, do st170 nawet trudniej o nie niż do RS'owego 2.0. Do 1.6 tuningowego nie ma praktycznie nic, o częściach do 1,7 z pumy też za wiele nie słyszałem (ponoć bazuje na rozwierconym bloku 1.6). Dół silnika 2.0 jest łatwy do regeneracji/wzmocnienia - możliwość wymiany łożysk korbowodu, panewek itp. W 1.6 zastosowane technologie nie przewidują wymiany takich części, a panewki są odkuwane w całości i potem po obróbce rozłamywane. Wydaje mi się, że dostać teraz silnik 1.7 w którym nie trzeba będzie dołu ruszać może być ciężko.
Silników 2.0, szczególnie tych ST170, jest nawet sporo na rynku z racji występowania w wielu modelach Forda. Silniki 2.0 z ST170 z VVT też można już modzić, bo są już dostępne sterowniki obsługujące płynnie VVT.
Z innych moich spostrzeżeń przy moim swapowaniu to stwierdziłem, że Focus przybrał mi na wadze jakieś 80 kg, ale nie jestem pewien ile z tego to silnik, a ile dodatkowe graty, jak np, inne hamulce, skrzynia, inny wydech, trochę więcej wiązek.

Dziku 11-01-19 07:21

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 1196269)
bredzisz

A jakieś konkretne argumenty? Jak rozumiem brak...
Kolega napisał że mu przybyło 80kg, z czego pewnie koło 40 to silnik i przyległości a większość z tych 80 i tak jest w oolicach(zwykle przed) przedniej osi...
Ja jednak wolałbym mieć 5KM mniej(w stosunku do zwykłego 2.0) niż 50kg więcej, ale co kto lubi...
Co do panewek to sprawa jest już dawno rozwiązana, albo lekko zwężane z 4g12 mitsubishi, albo idealnych wymiarów z m13a suzuki, kwestia dobrania odpowiedniej grupy selekcyjnej da wymiarów zwenątrz/wewnątrz, więc mit o nieremontowalności 1.7 upada.
Co do gratów tuningowych, angole mają i do sigmy i do zety, cenami wcale się bardzo nie różnią. Nic to, jak się uda to gut, jak nie to trudno, trzeba będzie wkładać durateca/mazdę, zamiast żeliwnego klocka...

Adam Getka 11-01-19 08:22

Puma 1.7 ma 9.2 do setki
Focus mk1 2.0 ma 9.2 do setki

dalej twierdzę, że bredzisz

Dziku 16-01-19 18:06

Puma 1.7 wedle katalogu waży tyle co focus 3d 1.4.
W związku z czym swapując 1.7 mamy dalej masę pumy, przyspieszenie jak 2.0 i lepsze właściwości trakcyjne z racji mniejszej masy, tak bredzę...

Adam Getka 17-01-19 08:56

mój gógle pokazuje 1063 vs 1190


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi