Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Tryb serwisowy licznika, by marekj (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=49)

ZootAlures 13-01-07 22:11

Re: Tryb serwisowy licznika, by marekj
 
Cytat:

Napisał lesio69
12. Fnnn - poziom paliwa - sygnał bezpośrednio z czujnika w baku (zmienia się jak auto zakręca, hamuje itd. stabilizuje się po chwili postoju)


Czy ktoś może wie coś więcej o tym wskazaniu? Na przykład w jakich jednostkach wskazuje? czy liniowo? Czy dokładność jest przyzwoita? Pomyślałem że jesli jest to dokladne wskazanie to można by sprawdzając przed i po tankowaniu kontrolowac rzetelność dystrybutora. Mozna porównać to co dystrybutor wskazał z tym co auto przyjęło.

Z

Jackiller 14-01-07 14:16

Jakieś HEX-y DEC-e...
AS - coś powinien wiedzieć.

A weź i któregoś dnia POSTAW FURĘ NA RÓWNYM, przekręć stacyjkę...jak będziesz miał pół baku i wlej 10x po 1 litrze ropy - starannie odmierzone

zapisz zmiany zrób wykres w excelu i bedzie po sprawie

ZootAlures 14-01-07 19:30

Cytat:

Napisał Jackiller
Jakieś HEX-y DEC-e...
AS - coś powinien wiedzieć.

A weź i któregoś dnia POSTAW FURĘ NA RÓWNYM, przekręć stacyjkę...jak będziesz miał pół baku i wlej 10x po 1 litrze ropy - starannie odmierzone

Daj spokój ropę do benzyniaka? [zimny]

Cytat:

zapisz zmiany zrób wykres w excelu i bedzie po sprawie
Pomyślałem że co 100 km będę odczytywał i wtedy zrobię wykres w excelu. Po paru tankowaniach już powinienem coś wiedzieć :idea:


Pozdrawiam
Z

NeroN 15-01-07 19:10

Cytat:

Napisał ZootAlures
Pomyślałem że co 100 km będę odczytywał i wtedy zrobię wykres w excelu.

Spalanie możesz mieć różne (skrajnie nawet kilka litrów [hmm] ), a jak będziesz dolewał po 1 litrze, to raczej prawdopodobieństwo różnic jest znikome [chytry]

ZootAlures 16-01-07 11:49

Cytat:

Napisał NeroN
Cytat:

Napisał ZootAlures
Pomyślałem że co 100 km będę odczytywał i wtedy zrobię wykres w excelu.

Spalanie możesz mieć różne (skrajnie nawet kilka litrów [hmm] ), a jak będziesz dolewał po 1 litrze, to raczej prawdopodobieństwo różnic jest znikome [chytry]


Dlatego napisałem, że potrzebuję kilku tankowań aby zacząc coś wnioskować.

Metoda z nalewaniem po jednym litrze jest ok, ale jeśli wskaźnik 'F' nie jest liniowy to bym musiał ją zastosować kilka razy: dla pustego baku, półpełnego i pełnego i pewnie jeszcze gdzieś po drodze. Albo nalewać po 5l od zera do pełna.

Pozdrawiam
Z

marcinb 30-08-08 22:17

witam
kilkakrotnie zapaliła mi się czerwona kontrolka silnika w trakcie jazdy po ponownym uruchomienu silnika już nie świeci, po wejściu według opisanej tu procedury tryb serwisu nie ma żadnego błędu.
pytanie : cz jest jakiś inny sposób na odczytanie błędów z bufora bo wydaje mi się że skoro zapalił kontrolkę (czerwone koło zębate) to powinien gdzieś to zapisać.?
pozdr
MB

markkofan 21-02-09 21:56

Jak CI sie zapalila kontrolka "check engine", (bo chyba o nia Ci chodzi?), to kod bledu na pewno został zapisany w jednostce sterujacej silnika i mozna go odczytac skanerem diagnostycznym w stacji diagnostycznej. Szkoda, ze nie kazdy blad zapisany w jednostce stereujacej silnika jest pokazany w trybie serwisowym...


A tak co do tematu tego posta... Czy tryb serwisowy moze sie przydac do oceny auta przed zakupem??:) Zamierzam bowiem kupic Focusa I i bedzie to moje pierwsze wlasne auto i chcialbym przy zakupie moc sprawdzic wszystko:) Czy rzeczywisty przebieg auta jest mzliwy do wyswietenia w trybie serwisowym???

michtat 01-06-09 14:29

Udało się komuś może rozszyfrować wskazanie dla poziomu paliwa? Wyczytałem, że w mondeo pełny zbiornik to 255, a pusty 0, czyli wygląda że to nie jest w jakichś jednostkach?

I jeszcze pytanko. Na ogólnej stronie FKP przy opisie serwisówki jest na pozycji 15 rho - licznik od początku samochodu w "hexadecimal" czy to faktycznie gdzieś występuje i jeśli tak, to jak to zozszyfrować?

niko123 01-06-09 15:40

W foczce tryb servisowy to super sprawa ale przebiegu w nim nie znajdziesz, co do własnej diagnostyki to polecm elm 327(euroscan2009) - super sprawa, w neta ściągłem pełne wersje programików do tego i działa super tylko mi nie odczytuje zamrożone ramki.

z pełnych wersji polecm :
-ScanXL
-PCMscan
-Proscan

z dem do SCANmaster -ELM

przykłdowy link.

http://www.allegro.pl/item641020554_...scan_2009.html

komandos 09-07-09 13:34

Cytat:

Napisał michtat
Udało się komuś może rozszyfrować wskazanie dla poziomu paliwa? Wyczytałem, że w mondeo pełny zbiornik to 255, a pusty 0, czyli wygląda że to nie jest w jakichś jednostkach?

u mnie przy pelnym zbiorniku mam 64 szesnastkowo, czyli 100
wiec domyslam sie, ze wskazanie jest w procentach.

[ Dodano: Czw 09 Lip, 2009 13:47 ]
Cytat:

Napisał ZootAlures
Bawiłem się trybem serwisowym w ffII i znalazłem ciekawe wskazanie - kod A3. Czy ktoś wie co może oznaczać? Moim zdaniem to może być chwilowe spalanie tylko nie na /km ale w jednostce czasu. Wskazania szybko się zmieniają wraz ze stopniem naciśnięcia pedału gazu. Są jakoś tam skorelowane z obrotami ale to na pewno nie są obroty. Wskazanie jest w hex (druga cyfra przynajmniej), na luzie (bez gazu) zawsze pokazuje 15 lub 14. Ostro gazując można dostac 9 na pierwszej pozycji. Spokojnie przyspieszając jest 3 z przodu na każdym biegu. Stąd mój pomysł że to wskazanie względem czasu a nie względem km.

To nie jest chwilowe spalanie.
U mnie nazywa sie to A/D input 03 i pokazuje polozenie pedalu gazu.
Faktycznie jak nie dotykam pedalu to mam 14 (przy wlaczonych swiatlach), albo 14-15 (bez swiatel)
Jak wcisne gaz do oporu to jestem w stanie "dojsc" do B7, B8. Czyli na pewno wiecej niz u Ciebie.
Jednoczesnie mam blad 5750 = C1750, czyli acceleration position sensor out of range.
Czy ktos moze wie w jakim zakresie powinny sie te wskazania zmieniac?

wro_bel 16-09-09 12:16

Tak czytam czytam sobie o trybie serwisowym i kodach DTC - mamy super listę błędów na forum. Jednakże nie za bardzo wiem jak przekształcić błąd wyświetlany na format w jakim błędy DTC są podane na forum (z hexadecimal na jaki?). Czy ktoś może udzielić jakiejś krótkiej instrukcji jak to czytać?

gervee 22-09-09 12:34

Z tego co widzę to przy odczytach należałoby wiedzieć jakiego typu jest czujnik, który podaje sygnał. Z tego co piszą tu ludzie np. o poziomie paliwa w baku i wskazaniach czujnika (0-pusty 255-pełny) wynika, że przetwornik jest 8-bitowy. Prawdopodobnie wskazania tego czujnika nie można przełożyć liniowo na ilość litrów paliwa w baku (kształt baku jest różny w różnych przekrojach) - programowo może być zrobiona linearyzacja (jak jeżdżę cztery razy tą samą trasę to pokazuje, że spalam podobne ilości paliwa wg. wskaźnika).
Jeśli zaś chodzi o pedał przyspieszenia to tutaj spodziewałbym się liniowej zależności pomiędzy stopniem wciśnięcia pedału i wartością w trybie serwisowym (zwykły potencjometr służy tam za czujnik).

iAntonio 19-02-10 21:50

może dziecinne pytanie...
czy "zabawą" w trybie serwisowym można coś zepsuć, mam na myśli ustawienia programu czy coś w tym stylu.
Laik jestem więc proszę o wyrozumiałość :)

mr-fix.pl 15-03-12 17:36

Cytat:

Napisał iAntonio (Post 416632)
może dziecinne pytanie...
czy "zabawą" w trybie serwisowym można coś zepsuć, mam na myśli ustawienia programu czy coś w tym stylu.
Laik jestem więc proszę o wyrozumiałość :)

W menu wskaźników nie ma żadnych opcji, które można przestawić. są tam same odczyty.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi