Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [Ogólne] dźwięk wydechu (exhaust sound) naszych foczek- filmy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=32458)

tadzik 05-05-10 07:29

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 443974)
ciezko zrozumiec ze koles robi tlumiki uniwersalne z roznymi "oglosami"? co to za sztuka?

SZTUKĄ byloby zrobic JEDNOCZEŚNIE tlumik optymalny dla danego silnika pod katem przeplywu spalin w ukladzie wydechowym ORAZ DODATKOWO dostosowac dzwiek do klienta

i tylko o to sie rozchodzi - sam dzwiek to najmniejszy problem

a skąd wiesz czy przepływ nie jest zoptymalizowany? Ja sobie jakoś nie mogę wyobrazić tego że przepływ i rezonans ma w pompie i skupia się tylko na dźwięku - inaczej nie dostałbym chyba tłumika z taką samą średnica jak seryjna, mało tego pytał się nawet czy coś było zrobione w wydechu czyli na logikę patrząc cała reszta też ma znaczenie aby dobrać dźwięk a wyrzucenie kata czy zmiana kolektora to już inny przepływ

MarioWRC 05-05-10 07:30

K(a)rwa mać. W temacie jaki tłumik do 2.0 kłuciliście się o to samo. Tu jest temat dźwięki naszych tłumików. Ja dałem dźwięk mojego mnie się podoba.

Poza tym na końcu jest sam tłumik bez stożka (pisane w filmiku po angielsku więc jakby ktoś nie znał...[poebao]).

Przypominam, że to od początku miał być mod dźwiękowy - tylko i wyłącznie.

Jedni bardzo zachwalają, inni bardzo gardzą a mnie to lotto. Ja mam to co chciałem mieć i jestem zadowolony. Jeśli ktoś szuka zmiany dźwięku to polecam gościa.

Ps. Na aukcjach tego allegrowicza są różne tłumiki od uniwersalnych po tzw. dedykowane pod konkretny model. Ja z gościem dużo pisałem, dużo się dopytywałem i oceniam że ma DUŻĄ wiedzę. Także, JA POLECAM.

Ps2. załóżcie nowy temat. I tam się kłóćcie;)

DejaVu 05-05-10 07:34

Dla mnie wynikiem było by hamowanie auta przed i po zmianie tłumnika. jedna i druga strona tak pieprzy że szok.przekomażają sie jak bachory w piaskownicy. budowa odpowiedniego układu wydechowego jest bardzo trudna. Mam ultera duala i mam wrazenie ze mocy ubyło. niestety nie mam wyniku z przed montażu. jedynie wiem ze vmax mi spadła.

AR3S 05-05-10 07:51

MarioWRC w końcu z sensem gadasz :) (bez wychwalania pod niebiosy tego spawacza i jego magicznych umiejętności)

Ważne, że jesteś zadowolony - długich doznań dźwiękowych życzę i trwałości wieloletniej. Jak to się spisuje na trasie przy prędkościach stałych powyżej 120 km/h ? Bo u mnie jest "0" komfortu (ale ja mam totalny przelot :p)

Przemek zmień pozycję przy kompie bo chyba sobie jądra przysiadłeś [plask] stary zmrolu :p

MarioWRC 05-05-10 07:58

Cytat:

Napisał AR3S (Post 444032)
Jak to się spisuje na trasie przy prędkościach stałych powyżej 120 km/h ? Bo u mnie jest "0" komfortu (ale ja mam totalny przelot )

Nie jechałem długo z taką prędkością ale na 3 przy 120 było dość głośno (ok 5-6000 rpm) ale miałem jeszcze stożek. A bez stożka dźwięk jest lekko basowy + pierdząca blacha (tak jak chciałem) i jest w miarę cicho. Mam wrażenie, że tłumik nadal się zmienia.

MisiekT 05-05-10 08:01

Cytat:

Napisał tadzik (Post 444026)
skąd wiesz czy przepływ nie jest zoptymalizowany?

serio pytasz?
Cytat:

Napisał MarioWRC (Post 444027)
z gościem dużo pisałem, dużo się dopytywałem i oceniam że ma DUŻĄ wiedzę

i ten czas na mailowanie byl gratis do 300zl za tlumik, tak?
Cytat:

Napisał przemekdeja (Post 444029)
jedynie wiem ze vmax mi spadła

zaloze sie ze proporcjonalnie o tyle co spadla ci srednica kol niewiele pozniej [panna]
ale jak najbardziej zgadzam sie ze Ulter to podobna liga i tez daje co najwyzej wyglad

AR3S 05-05-10 08:01

MarioWRC

tłumik wygrzewa się i wydmuchuje luźną watę - normalka.

przetestuj sobie to w trasie - zupełnie inne doznania niż śmiganie po mieście :)

PS.
Ciesz się, że nie wygrzewa sie tak jak bandaż ochronny / termiczny na kolektorze. Jak zmieniałem kolektor wydechowy na 4-1 (owinięty bandażem) to po odpaleniu uciekłem z wozu jak bandaż zaczął się wygrzewać :) kłęby dymu spod maski i smród przez kilkanaście minut :)

DejaVu 05-05-10 09:59

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 444039)
zaloze sie ze proporcjonalnie o tyle co spadla ci srednica kol niewiele pozniej

obie prędkości na tym samym kole. krate piwa wisisz
Cytat:

Napisał AR3S (Post 444032)
stary zmrolu

ale młodszy od Ciebie sałatowy dziadku

AR3S 05-05-10 10:19

no fakt ... cholerka muszę coś inszego wymyśleć :)

jajek 07-05-10 18:34

tak się z gościa śmialiście a zobaczcie tyle osób nie może się mylić http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=13137266

pum 07-05-10 20:09

Cytat:

Napisał jajek (Post 445092)
tak się z gościa śmialiście a zobaczcie tyle osób nie może się mylić http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=13137266

ile można...

Cubus 2.0 10-05-10 23:25

Witam czy mógłby mi ktoś doradzić, co było by lepsze zamiast tłumika środkowego, strumienica łuskowa czy szczelinowa i czym one się od siebie różną jeśli chodzi o efekt, a może po prostu wspawać zwykły przelotowy, wymieniłem końcowy ale efektu praktycznie nie ma.

michmarmik 10-05-10 23:52

głównie tłumi tłumik środkowy, odkręć go odpal i już będziesz wiedział że przelotowy to głupi pomysł.

DejaVu 11-05-10 06:15

Cubus rozumieam ze chcesz wiecej mocy? moze zmień przepustnice na tą od cugara + dobry stożek a strumiennice sobie daruj. to bardzo trudny mod do dobrania.

tadzik 11-05-10 06:52

Cytat:

Napisał Cubus 2.0 (Post 446017)
Witam czy mógłby mi ktoś doradzić, co było by lepsze zamiast tłumika środkowego, strumienica łuskowa czy szczelinowa i czym one się od siebie różną jeśli chodzi o efekt, a może po prostu wspawać zwykły przelotowy, wymieniłem końcowy ale efektu praktycznie nie ma.

wstaw przelotowy, ale odpowiednio dobrany - nie wymiary zewnętrzne (oczywiście musi wejść) i średnica rur tylko wnętrze się liczy[dziadek]

AR3S 11-05-10 09:00

CUBUS

Po pierwsze musisz określić co chcesz uzyskać - czy przyrost mocy poprzez uwolnienie układu czy tylko dźwięk. Następnie zobacz jak budują układy uznane firmy np. Milltek do focusa 2.0 i na tym się wzoruj. Często najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie tylko środkowego przelotowego tłumika - bez końcowego, a przy tym decat lub cat sportowy i kolektor od ST170 (zmiany na + ... ale głośność będzie duża)

---------- Post dodany o 09:00 ---------- Poprzedni post był z 08:58 ----------

Tadzik poszerz wiedzę o pojemnościach układów wydechowych (w tym średnic rur układu) - szczególnie w N/A zanim zaczniesz doradzać ludziom.

Adam Getka 11-05-10 09:06

W 2.0 bez ruszenia kolektora nie może byc mowy o jakimkolwiek przyroście mocy. Grzebanie w tłumikach można traktować jako zabawa dźwiękiem tylko i wyłącznie.

MisiekT 11-05-10 10:32

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 446061)
W 2.0 bez ruszenia kolektora nie może byc mowy o jakimkolwiek przyroście mocy

dobry wydech i na seryjnym kolektorze dodaje troche KM i Nm... ale szalu nie robi, tak samo jak i STekowy sam z siebie

Cubus 2.0 11-05-10 10:54

narazie zależy mi na samym dzwięku i nie wiem czy wstawić tylko przelotowy a końcowego sie całkiem pozbyć, 2.0 daje rady na drodze, a na przyroście mocy zamierzam skupić sie w przyszłym roku, oczywiście kolektor myślałem też rozglądnąć sie za wałkami rozrządu, szukam też przedniego zderzaka od RS-a ale słyszałem że błotniki są węższe i zderzak troche odstaje, więc co konkretnie radzili byści mi żeby narazie było go fajnie słychac ?

AR3S 11-05-10 11:01

możesz pójść po taniości i coś takiego obadać : http://cgi.ebay.co.uk/FORD-FOCUS-1-8...item51927e49a8 - pewnie chinol ale w dobrych pieniądzach.

Cubus 2.0 11-05-10 12:12

żle to nie wygląda, kasa a funtach z tego co widze i to jest cały układ z tego co razumiem, tylko jak jest a przesyłką bo to nie jest polska strona, a nie kupowałem nigdy z za granicy

AR3S 11-05-10 12:23

To dałem tak na rybkę - jakość pewnie pozostawia do życzenia - ale może zobrazować zamysł.

jajek 11-05-10 22:29

Cytat:

Napisał Cubus 2.0 (Post 446106)
narazie zależy mi na samym dzwięku i nie wiem czy wstawić tylko przelotowy a końcowego sie całkiem pozbyć, 2.0 daje rady na drodze, a na przyroście mocy zamierzam skupić sie w przyszłym roku, oczywiście kolektor myślałem też rozglądnąć sie za wałkami rozrządu, szukam też przedniego zderzaka od RS-a ale słyszałem że błotniki są węższe i zderzak troche odstaje, więc co konkretnie radzili byści mi żeby narazie było go fajnie słychac ?

ja zrobiłem na początku pełen przelot i potem zacząłem go tłumić
najpierw końcowy używka w dobrym stanie ultera ale mi się nie podobało, sprzedałem go za dobre pieniądze i kupiłem od magika z allegro było super ale gadające żebro marudziło że za głosno (w czasie zakupu byłem informowany przez sprzedającego że będzie głosno pomimo maksymalnego wyciszenia), druga połowa fundnęła mi środkowy od tego samego sprzedawcy i nie mam pojęcia jak to jest zrobione - pełen przelot, w środku cicho na zewnątrz mały agresor w granicach zdrowego rozsądku po prostu szok. Tak więc po mody dźwiekowe uderzaj do tego gościa bo wie co robi i nie rzuca słów na wiatr

Cubus 2.0 11-05-10 23:10

jajek


a pamiętasz może u kogo kupowałeś ten tłumik na allegro??

jajek 12-05-10 01:11

u tego samego co Tadzik i Mario
poza tym jest tylko jeden co robi pod preferencje dźwiękowe klientów

tadzik 13-05-10 07:38

u tego http://www.allegro.pl/show_user_auct...p?uid=13137266

Cubus 2.0 13-05-10 11:31

dzięki za link, dobrze wiedzieć ze gość spoko robi, ciekaw jestem efektu

TomuŚ 22-06-10 10:29

Miały być tu filmiki z dźwiękiem... a ma moze ktoś w klekocie przerobiony wydech???
ja kiedyś w ibizie miałem zrobiony przelot + końcowa 2 rurka malona i efekt był wyśmienity do tego ładnie turbo było słychać, a jak jest to w fokach????

Cubus 2.0 20-07-10 23:26

a tak jeszcze jeśli chodzi o tłumik środkowy to czy warto go zastąpić przelotowym (oczywiście o danym rozmiarze wew.) takim jak SPEEDER MICHAEL ,chodzi głównie o głos bo o mocy nie ma mowy w takim modzie

gRuHa 20-07-10 23:29

środkowy jest chyba seryjnie przelotowy, albo jakoś uprzelotowiony :roll:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi