Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] Jaki tłumik do 2.0 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35681)

MisiekT 26-02-10 21:22

Cytat:

Napisał michmarmik (Post 418916)
z góry zakładacie że chłam

nie z gory, tylko z doswiadczenia - zasadnicza roznica - ale skoro jest to tak ciezkie do zrozumienia to dolacze sie do Rasty
Cytat:

Napisał Rasta (Post 418067)
Do humoru z tym

PS. jak kupujesz idealnie skrojony garnitur u krawca na zamowienie to mierzy Cie przez telefon?

michmarmik 26-02-10 23:52

ale każda foka jest taka sama, nie trzeba na miarę tłumików robić.prawda? kiepskie porównanie.
czyli już u niego kupowaliście tłumiki? i już wiecie z doświadczenia że chłam? nie możesz konkretnie stwierdzić że ten sprzedawca robi chłam bo inni (lepsi/drożsi) robią.
do humoru to niedługo z całym forum, nie?

gRuHa 27-02-10 01:02

Cytat:

Napisał michmarmik (Post 418978)
ale każda foka jest taka sama, nie trzeba na miarę tłumików robić.prawda? kiepskie porównanie.

przeczytaj jeszcze raz temat to będziesz wiedział OCB...
porównanie jest uzasadnione...

MisiekT 27-02-10 08:50

michmarnik - tak, foki sa praktycznie takie same - ale przy "sportowych" tlumikach bierze sie kalkulator, oglada i mierzy dokladnie podwozie, sprawdza co da sie zmiescic itp.
a jak ktos wali uniwersalne i jeszcze mowi cuda wianki o indywidualnym brzmieniu to sory:
- bedzie lipa z moca
albo
- bedzie lipa ze spalaniem
albo
-bedzie lipa z halasem
albo
-bedzie lipa z drganiami (np. w konkretnym przedziale predkosci)
albo
-nie bedzie pasowac bez wiekszych przerobek
albo
dowolne polaczenie powyzszych [panna]

po prostu tak juz jest :) no chyba ze wierzysz w tunning na allegro, to na pewno bedzie bosko... kazdy rozsadniejszy tlumikarz sie ceni, niektorzy bardziej, inni mniej - ale nikt tak nisko

michmarmik 27-02-10 09:14

ot i tu misiek wreszcie trochę wytłumaczył. teraz rozumiem dlaczego twierdził że będzie chłam. hehe
Cytat:

Napisał MisiekT (Post 418999)
po prostu tak juz jest :) no chyba ze wierzysz w tunning na allegro, to na pewno bedzie bosko... kazdy rozsadniejszy tlumikarz sie ceni, niektorzy bardziej, inni mniej - ale nikt tak nisko

no i masz rację nie spojrzałem na to z tej perspektywy...

MisiekT 27-02-10 09:32

a gdzie ja napisalem
Cytat:

Napisał michmarmik (Post 419004)
twierdził że będzie chłam

bedzie zwykly, tani, basowy tlumik z ladniejsza koncowka... i NIJAK sie bedzie mial do super opisu aukcji i zalozen tadzik'a z pierwszego postu

o samym tlumiku napisalem:
Cytat:

Napisał MisiekT (Post 418999)
nie mowie ze tlumik bedzie zlej jakosci - mowie tylko ze nijak nie bedzie sie mial do zapewnie co do osiagow i dzwieku

i tego sie trzymam

piotr-ek 27-02-10 10:29

no wiadomo ze dźwięku nie da się zrobić tak jak klient chce- jedynie może być głośniejszy lub cichszy ,a nie za ja zamówię wydech ala AudiRS4, ale większości tutaj chodzi o wykonanie , czyli o jakość spawów. A wy Warszawiacy psy wieszacie ze koleś jest do bani i jego tłumiki, ciekawe czy o el-tecu wszyscy wiedzieli ze będzie zarąbisty i od pierwszego wykonanego tłumika jest godny polecenia. Wiadomo na markę trzeba zapracować i może on na to pracuje , al-tec jest już długo na rynku wiec o klientele nie ma co się bać. tylko proszę was nie pieprzcie głupot jeżeli nie znacie wyrobów

MisiekT 27-02-10 11:42

kolejny co czytac nie umie [panna]
nikt nie pisze ze tlumik sie rozleci, tylko ze NIE BEDZIE DEDYKOWANY/SPORTOWY/ZAJEBISTY/PLUG&PLAY/Z DEDYKOWANYM DZWIEKIEM itd..
rozumiesz roznice?

PS. el-tec nigdy nie sprzedawal na odlegosc DEDYKOWANYCH tlumikow z custom'owym dzwiekiem z tego co sie orientuje...

piotr-ek 27-02-10 11:58

kurde przeczytaj to co napisałem- ja pisze o wykonaniu a nie o dźwięku czy będzie czy nie,chodzi mi tez o to ze koleś dobrze może robić te tłumiki -Dobrze zmontowane ,ładne itp,

gRuHa 27-02-10 16:37

Cytat:

Napisał piotr-ek (Post 419022)
no wiadomo ze dźwięku nie da się zrobić tak jak klient chce

da się tylko jest to bardziej zbliżone do tworzenia instrumentu dętego niż wydechu sensum strictum...
Cytat:

Napisał piotr-ek (Post 419049)
ja pisze o wykonaniu a nie o dźwięku

my piszemy o dźwięku i dopasowaniu do charakterystyki silnika, a nie o spawach i wykonaniu :!:

tadzik 28-02-10 18:00

na początku chciałem przeprosić za wprowadzenie zamieszania na forum - nie było to moim celem, obiecałem że zdam relację więc niniejszym to czynię - pragnę przypomnieć że z sprzedającym byłem umówiony że jeśli cokolwiek wzbudzi moje wątpliwości mogę tłumik zwrócić.
Na wstępie pragnę podkreślić że nie było moim celem uzyskanie mega hiper turbo allegro power przyrostów mocy bo nie oszukujmy się po samej zmianie tłumika końcowego choćby był on z złota nie da rady nic konkretnego wyciągnąć.

Tłumik przyszedł ładnie zapakowany i z gwarancją ale nie to jest najważniejsze, przesyłka był zgodnie z obietnicą czasową.
Wyrób
widać dokładność a nie masówkę, porządne spawy, porządna farba po prostu widać że gościowi zależy.
Ponad to ranty są falcowane a nie spawane czyli jakiś tam park maszyn musi posiadać i jest to również dokładnie wykonane

Montaż
bajka, jedno cięcie rury dolotowej od serii, wspawanie haków, ustawienie końcówki względem zderzaka - całe 30minut

Wrażenia
dźwięk co było najważniejsze jest przyjemny dla ucha nie zajeżdża bmw czy golfem, w środku cichutko jak u mamy w brzuszku. Pazurki pokazuje po 4 tys ale bez przesady, nie trzeba bawić się pokrętłami od radia jest przyjemnie i co najważniejsze tak jak chciałem czyli z delikatnym podźwiękiem metalicznym w stylu supersprinta.

Z mojej strony mogę stwierdzić że wyrób całkowicie spełnił moje oczekiwania i będę śmiało polecać tego człowieka bo robi dobre produkty za rozsądne pieniądze

wklajam kilka fotek
http://img51.imageshack.us/img51/2047/p2280032.jpg
http://img31.imageshack.us/img31/4741/p2280037.jpg
http://img442.imageshack.us/img442/5622/p2280033.jpg
http://img442.imageshack.us/img442/6242/p2280034.jpg
http://img269.imageshack.us/img269/894/p2280035.jpg

MisiekT 28-02-10 19:33

no i dobrze [bigok]

PS. sprawdziles jak sie zachowuje przy rownej jezdzie na roznych predkosciach "trasowych", czy przypadkiem przy jakiejs predkosci nie pojawiaja sie nieprzyjemne drgania/dzwieki?

michmarmik 28-02-10 20:00

a nie zrobiłbyś jakiegoś filmiku ? :) jestem ciekaw jak brzmi. i jak pisze misiek, nie pojawiają się drgania?

Greg 28-02-10 20:06

Cytat:

Napisał tadzik (Post 419360)
nie zajeżdża bmw czy golfem

Jako użytkownik BMW poprosze o sprecyzowanie.

jajek 01-03-10 13:17

Witam
trochę głupio to zabrzmi bo nowy i już poleca ale mam wydech od tego gościa już 4 miechy i jest ok. Tak jak pisał Tadzik wykonanie jak dla mnie 8 w skali od 0-10, z dźwiękiem trafił idealnie nie zaobserwowałem efektu drżenia budy przy okreslonych obrotach, w całym zakresie pracuje równo bez zbytecznych zaburzeń harmonii

tadzik 01-03-10 20:07

dragań drżeń itp całkowity brak, takie coś nie występuje. Jak dorwę jakiś dobry telefon lub kamerę to nagram bo na ten moment ani jednego ani drugiego nie posiadam a nie chcę robić chałtury

Greg sorki nie Ciebie miałem na myśli. Chodziło mi bardziej o stereotyp dresa

Greg 02-03-10 09:18

Cytat:

Napisał tadzik (Post 419817)
Chodziło mi bardziej o stereotyp dresa

Więc może czas przestać go powielać [chytry]

Sorki za OT

Pzdr.

Oskar 02-03-10 11:04

Cytat:

Napisał Greg (Post 419417)
Jako użytkownik BMW poprosze o sprecyzowanie.

Bo bys zmienił auto i byłby spokój :)
a tak ciągle sie obruszasz [los2]

tadzik 02-03-10 19:35

Cytat:

Napisał Oskar (Post 419994)
Bo bys zmienił auto i byłby spokój :)
a tak ciągle sie obruszasz [los2]

właśnie8)

jajek 03-03-10 19:10

ale wracając do tematu, jak za te pieniądze to wg mnie dobry zakup

fx25 11-03-10 17:24

Cytat:

Napisał tadzik (Post 419360)
Montaż
bajka, jedno cięcie rury dolotowej od serii, wspawanie haków, ustawienie końcówki względem zderzaka - całe 30minut
[/IMG]

nie to żebym się czepiał ale po wspawaniu haków to chyba popsułeś to ładne malowanie ???

Tak na poważnie to też szukam tłumika i rozważałem "tą" opcję.
Dobrze że ktoś to już "przerabiał" i pisze co i jak. Nie podoba mi się właśnie to dospawanie czegokolwiek do "gotowego" tłumika, chyba, że farbę do zamalowania spawów dostanę w prezencie. Wg mnie najlepszym rozwiązaniem za małe pieniądze jest Ulter ~400zł.

tadzik 11-03-10 21:18

Cytat:

Napisał fx25 (Post 423465)
nie to żebym się czepiał ale po wspawaniu haków to chyba popsułeś to ładne malowanie ???

Tak na poważnie to też szukam tłumika i rozważałem "tą" opcję.
Dobrze że ktoś to już "przerabiał" i pisze co i jak. Nie podoba mi się właśnie to dospawanie czegokolwiek do "gotowego" tłumika, chyba, że farbę do zamalowania spawów dostanę w prezencie. Wg mnie najlepszym rozwiązaniem za małe pieniądze jest Ulter ~400zł.

wiesz ja wspawałem i powiem szczerze mi to lata czy zniszczyłem tą farbę czy nie. Powód jest prozaiczny - primo tego spod samochodu nie widać, z boku nie widać więc tam ładnie być nie musi (no chyba że ktoś stawia samochód w salonie na dywanie i robi mu cieplutki oej na rozgrzewkę), poza tym spawy są na płaszczu zewnętrznym czyli zasadniczy tłumik jest dobrze chroniony.

Tez rozważałem ultera ale doszedłem do wniosku że po raz drugi tego nie kupię tym bardziej że u tego gościa miałem możliwość wyboru dźwięku. A tak nawiasem mówiąc machnąłem już 3tys km i dźwięk stabilny, nic się nie dzieje z tłumikiem.

fx25 15-03-10 08:53

mnie bardziej chodziło o to że kolo robi dźwięk na życzenie a nie może przyspawać haków/mocowań pod konkretny model ??

To się nazywa tłumik dedykowany ???

I dlatego za taką "dedykację" z góry dzięx.
Ot co.

Poza tym pewnie masz sporo racji, być może gdybym go miał to też bym nie narzekał.

tadzik 19-03-10 21:47

to Twoje zdanie i masz do niego prawo tylko weź pod uwagę że jak kupisz na pełnej dedykacji to nie ustawisz końcówki względem zderzaka wg własnego gustu bo masz wszystko pomontowane, poza tym na pełnej dedykacji byłby na bank droższy, no i gościu otwarcie pisze jak robi więc do tego jest szczery a to niezbyt często się zdarza

tadzik 21-03-10 09:41

w ramach humoru http://www.tuning.info.pl/artykuly.php?id=436 i dziekuję sobie za swój wybór:p

jajek 22-03-10 06:41

Cytat:

Napisał tadzik (Post 426506)
w ramach humoru http://www.tuning.info.pl/artykuly.php?id=436 i dziekuję sobie za swój wybór:p

niezły cyrk no i badanie niezależne

a wracając do wydechów extra_wydech
ja mam ten wydech w swojej foczce, montaż to nic skomplikowanego raptem może trwało z 40minut zapłaciłem 50zl. A najlepsze jest to że nie odczułem strat mocy i dźwięk mam wg podesłanego filmiku

MisiekT 22-03-10 08:07

badanie na lanosie dlubanym w domu, z wydechem-samorobka, suuuuper... zrodlo normalnie 1000% [rotfl]

PS. co nie zmienia faktu ze mocy jako taki Ulter raczej nie doda - ale i zabrac nie zabierze

tadzik 22-03-10 22:04

Misiek samoróbka czy nie ale widać że nawet w stosunku do serii zabiera 3KM więc nie broń ultera. Założyli wszystko seryjne i było więcej niż na samym ulterze i to jest właśnie zastanawiające. Mam nieodparte wrażenie - kiedyś czytałem o tym na jakimś forum, utkwiło mi to w pamięci bo były to mądre słowa właściciela Extratuning odnośnie wydechów przebijające dotychczasowych guru czyli Pachonia i Węglarskiego (wg mnie żeby nie było) a napisał on coś w tym stylu: dedykacja to nie gabaryty i haki czy rury ale wnętrze elementu pracującego bo tam sa spaliny a nie na zewnątrz.

w tym przypadku chodzi o tłumik i miał facet rację, oczywiście dzieci neo pojechały po nim że się nie zna bo dedykowany to gotowy do montażu a on sie po prostu nie mylił i tylko chylić czoła

MisiekT 22-03-10 22:12

Cytat:

Napisał tadzik (Post 427289)
nawet w stosunku do serii zabiera 3KM więc nie broń ultera

a bierzesz pod uwage ze ten samochod mial cos nie tak od samego poczatku, bo nawet na "serii" brakowalo mu do fabryki dobre 10%? nie uwazam Ultera za dobry tlumik i nie mam zamiaru go bronic, ale ten test w zaden sposob nie potwierdza ze lepiej kupic tlumiki od tego kolesia z Allegro

jajek 23-03-10 09:28

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 427299)
a bierzesz pod uwage ze ten samochod mial cos nie tak od samego poczatku, bo nawet na "serii" brakowalo mu do fabryki dobre 10%? nie uwazam Ultera za dobry tlumik i nie mam zamiaru go bronic, ale ten test w zaden sposob nie potwierdza ze lepiej kupic tlumiki od tego kolesia z Allegro

nikt nie pisze że tlumiki gostka z allegro są lepsze ale w linku nawet w stosunku do zastanej serii (która odbiegała od fabrycznej mocy) było na ulterze gorzej


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi