Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] 1.8PB - Duże spalanie LPG . (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=58881)

bubu666 16-10-12 10:48

A ja w końcu zatankowałem ponownie. Ostatnio niewiele jeździłem, więc musiałem poczekać czy się poprawi po przejażdżce na benzynie.
No i prawdą jest co pisze w instrukcji obsługi Staga i co polecają gazownicy. Czyli żeby jednak co jakiś czas na PB pośmigać.
Dziś wyszło LPG ok 12l/100km, z tego zdecydowana większość jazdy w warunkach miejskich. Więc spalanie znowu na takim poziomie jak to drzewiej bywało...
Conieco ukoiło się me wyprowadzenie z nerw.

drake 16-10-12 12:17

Właściwie to podobne skutki może dać późniejsze przełączanie na gaz, ja mam ustawione na 55 stopni i przejeżdżam na benzynie tyle, że nie jest potrzebne jakieś specjalne 'miechranie' w tej kwestii. Zużywam trochę benzyny, ktoś powie - w takim razie co to za oszczędność, ale i tak 70% czasu pojedynczych odcinków z zimnego silnika przejeżdżam na gazie. Ale tak czy inaczej czasami warto dać mu wycisk na paliwku do którego został przystosowany.

budi 17-10-12 13:17

Sporo te focusy pala tego lpg;p. brata mondeo v6 spala srednio 12-13 lpg, a juz ma przelatane z gazowka ponad 4 latka.

drake 17-10-12 14:22

ST220 znajomego w mieście przy ciężkiej nodze pali 18-20 litrów (3.0 V6)

budi 17-10-12 14:48

No tak ale piszesz ze ma ciezka noge, i do tego to silnik prawie 2 razy wiekszy. To ciekawe ile by spalil 1.8 gdyby go po miescie dociskac?!

bubu666 17-10-12 21:05

Cytat:

Napisał budi (Post 780670)
to ciekawe ile by spalil 1.8 gdyby go po miescie dociskac?!


drake 18-10-12 00:28

Ciężkiej ale inteligentnej nodze, nie jedzie na pałe bo gość też ma dwumas i nie jeździ jak wariat, jeździ po prostu szybko, ale nie na pełnej k.... od świateł do świateł - podobnie jak ja. I 20 litrów potrafi łyknąć. V6 i 12 litrów, tia... może na trasie :) ST200 też łyka grubo 15 litrów jak nie więcej jak patrze na forach

slawek11 21-10-12 20:03

12 litrow w V6 :D powodzenia przy remoncie glowicy, bo jazda na ubogiej mieszance szybko ja wykonczy. Kazde auto lyknie sporo , wszystko zalezy od stylu jazdy, odleglosci i temperatur na zewnatrz.

Waaldek86 02-11-12 18:44

Średnie z pierwszych 1650 km to 9,2 litra gazu plus około litr beny jak dobrze liczę .Większość to 13 kilometrowe odcinki do pracy .Ponad połowa 65 km/h - zabudowany przez moje miasto i wioski .Praktycznie brak korków .2 km przez miasto potem spokojnie 5 biegiem na miejsce. Zgrałem sonie kilka razy oscyloskop i jak patrzę to obroty 1400-2200 przez całą trasę .Silnik wystarczająco mocny , do normalnej jazdy nie trzeba go kręcić . Na benzynie tylko odpalam .Map benzyny nie przestawi jak jest prawidłowo ustawiony. Nie mam podglądu na korekty , ale instalację sam montowałem , a ustawiałem jeden długi wieczór (21 do 2 w nocy ). Przy 13-14 to po co komuś lpg ? Acha elektronika to LPG tech 214 - jak dla mnie góruje nad stagiem gdy nie mamy scanera czy fejsa do podglądu stft i ltft z ECU beny.

boss 07-02-15 20:26

Cytat:

Napisał Waaldek86 (Post 788061)
Średnie z pierwszych 1650 km to 9,2 litra gazu plus około litr beny jak dobrze liczę .Większość to 13 kilometrowe odcinki do pracy .Ponad połowa 65 km/h - zabudowany przez moje miasto i wioski .Praktycznie brak korków .2 km przez miasto potem spokojnie 5 biegiem na miejsce. Zgrałem sonie kilka razy oscyloskop i jak patrzę to obroty 1400-2200 przez całą trasę .Silnik wystarczająco mocny , do normalnej jazdy nie trzeba go kręcić . Na benzynie tylko odpalam .Map benzyny nie przestawi jak jest prawidłowo ustawiony. Nie mam podglądu na korekty , ale instalację sam montowałem , a ustawiałem jeden długi wieczór (21 do 2 w nocy ). Przy 13-14 to po co komuś lpg ? Acha elektronika to LPG tech 214 - jak dla mnie góruje nad stagiem gdy nie mamy scanera czy fejsa do podglądu stft i ltft z ECU beny.

Ciekawe jak osiągnąłeś taką średnią ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi