Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   domykanie szyb automatyczne (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23820)

kasat 20-06-10 07:57

Cytat:

Napisał oxxo (Post 455065)
(jeżeli się nie mylę to zielono-czerwony przewód, ewentualnie mogę sprawdzić)

Witam.
I ten przewód należy przeciąć przy słupku (takie złącze przy podłodze , dokręcane śrubką M6) . Jeden koniec tego przewodu ten co idzie do drzwi podłaczamy do diody na katodę (to będzie odpływ) drugi koniec to tej samej diody na anodę (to jest ten dopływowy z modułu + po stacyjce).
Teraz bierzemy stały plus z bezpieczników (skrzynka jest ciutkę wyżej) i podłączamy do kolejnej diody na anodę , z tej samej diody katodę łączymy z katodą tej poprzedniej diody.
Diody działają w tym przypadku jako zawory zwrotne (dla zachowania maksymalnego bezpieczeństwa aby nie uszkodzić modułu , bo bez nich moduł dostanie plus z "drugiej strony" i nie wiadomo czy by mu się to spodobało).
Jako diody wykorzystać gotowy mostek Graetza 20 amperowy (koszta niewielkie a jest odizolowany galwanicznie i nie grozi zwarcie do masy) , oczywiście jeden koniec mostka będzie nie wykorzystany (izolujemy go).

I w tym momencie mamy stały plus w drzwiach na wyłączniku sterowania szyb , bez przeciągania i z odpowiednim amperarzem.

Wczoraj to robiłem w swojej foce i działa bez żadnych problemów (nareszcie mogę zamykać szyby bez kluczyka).

Oczywiście piszę o foczce MK1 2004r. Sedan elektryka szyb tylko przód.
Heja.

rafalesku 20-06-10 18:11

Cytat:

Napisał oxxo (Post 455065)
nie wiem jak Twój moduł ale mój miał wyprowadzenie na +12ACC (po stacyjce) i nie ma opcji żeby domknął szyby przy włączonym zapłonie. Może instalator źle albo wcale nie podpiął + po stacyjce. Podpięcie takiego przewodu nie jest trudne bo + po włączeniu zapłonu dochodzi do przycisków (jeżeli się nie mylę to zielono-czerwony przewód, ewentualnie mogę sprawdzić)

Zrobione, faktycznie było wyprowadzenie na plus po stacyjce (u mnie był to zielono-niebieski przewód). Po zmianie wszystko śmiga bardzo dobrze i tak jak powinno.

kasat 23-06-10 18:40

Cytat:

Napisał kasat (Post 457679)
Witam.
I ten przewód należy przeciąć przy słupku (takie złącze przy podłodze , dokręcane śrubką M6) . Jeden koniec tego przewodu ten co idzie do drzwi podłaczamy do diody na katodę (to będzie odpływ) drugi koniec to tej samej diody na anodę (to jest ten dopływowy z modułu + po stacyjce).
Teraz bierzemy stały plus z bezpieczników (skrzynka jest ciutkę wyżej) i podłączamy do kolejnej diody na anodę , z tej samej diody katodę łączymy z katodą tej poprzedniej diody.
Diody działają w tym przypadku jako zawory zwrotne (dla zachowania maksymalnego bezpieczeństwa aby nie uszkodzić modułu , bo bez nich moduł dostanie plus z "drugiej strony" i nie wiadomo czy by mu się to spodobało).
Jako diody wykorzystać gotowy mostek Graetza 20 amperowy (koszta niewielkie a jest odizolowany galwanicznie i nie grozi zwarcie do masy) , oczywiście jeden koniec mostka będzie nie wykorzystany (izolujemy go).

I w tym momencie mamy stały plus w drzwiach na wyłączniku sterowania szyb , bez przeciągania i z odpowiednim amperarzem.

Wczoraj to robiłem w swojej foce i działa bez żadnych problemów (nareszcie mogę zamykać szyby bez kluczyka).

Oczywiście piszę o foczce MK1 2004r. Sedan elektryka szyb tylko przód.
Heja.


23 czerwca 2010r.
O kurczę wczoraj zauważyłem w garażu po ciemku że mi podswietlenie klawiszy z szyb swieci cały czas. To jest chyba wina mojej przeróbki.
Czy mógłby ktos z kolegów sprawdzić czy te podświetlenie świeci jak przekręci kluczyk , czy jak właczy światła (podswietlenie deski itd.),będę wdzięczny. Dziękuję.

moons 23-06-10 18:49

Podświetlenie przycisków od szyb działa po przekręceniu kluczyka. A po takiej przeróbce oczywiście że będzie świecić cały czas. Bo zasilanie szyb jest jednoznaczne z podświetleniem idzie tym samym kablem.
Pozdrawiam

radeksim 23-06-10 21:37

Cytat:

Napisał marcin9913 (Post 443309)
Zastanawiam sie nad zamontowaniem takiego cuda u siebie
http://www.allegro.pl/item1016226342...iwersalny.html

Czy dużo jest przy tym roboty?
Dużó podłączania? Przerabiania czegos?

Widze że to od STIG-a więc będzie ok.

oxxo 23-06-10 22:42

http://www.bascom.lodz.pl/Modul_domy..._MD_2-232.html
ja kupiłem taki.
montaż bardzo prosty. tniemy tylko 2 przewody. Żadnych diod nie potrzebujemy, jedynie 2 lub 3 bezpieczniki. No i oczywiście musimy stały plus podciągnąć (trochę zabawy). jak coś to mogę opisać dokładniej jak znajdę instrukcję.

kasat 24-06-10 20:04

Cytat:

Napisał moons (Post 459009)
Podświetlenie przycisków od szyb działa po przekręceniu kluczyka. A po takiej przeróbce oczywiście że będzie świecić cały czas. Bo zasilanie szyb jest jednoznaczne z podświetleniem idzie tym samym kablem.
Pozdrawiam

.
Dzięki Ci .
No to du..a blada , będę musiał diody podświetlenia z przycisków odłączyć cóż trudno:(

moons 24-06-10 20:32

Ja bym na Twoim miejscu jednak pomyślał nad zmianą tej przeróbki. Pomyślałbym nad takim rozwiązaniem jak widziałem zdaje się w Passacie. Znaczy szyby można otwierać i zamykać do momentu otworzenia drzwi kierowcy. Może coś takiego do tego zastosować:
link
Pozdrawiam

kasat 06-08-10 18:05

Witam.
Problem jest rozwiązany , całą robotę zrobił układ elektroniczny na układzie scalonym CD4551. Po wyłączeniu stacyjki układ podaje napięcie z innego miejsca (stałe 12V)na szyby przez okres 15 minut.
Bez przeciąganie przewodów do drzwi , czas można sobie dowolnie ustawić według gustu (nawet 1 godzina)
Koszta wykonania to cena przekażnika 8 pln. ,scalak 2 pln
Pozdro.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi