Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   [FFII] Rewelacja po przeglądzie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=16327)

Picia78 22-04-07 17:14

Cytat:

Napisał piotr
Jak dla kogoś te 1,5KM jest warte 30 groszy na litrze to czemu nie?

No to to jest zastanawiające ale są jeszcze inne stacje gdzie masz 98 i zasem tam jest dobra Statoli 98 bezsiarkowa ona ma największe moje poparcie :wink:

gRuHa 22-04-07 18:30

Cytat:

Napisał AsMfc
gRuHa ladnie cytujesz Wiki :mrgreen:

prawda słoneczko :D

piotr 22-04-07 19:21

Tutaj zeskanowałem cały artykuł. Okazuje sie, że moc różniła się o niecałego konia mechanicznego :lol: :shock: . Nie rozumiem zupełnie tych co przepłacają za jakieś Ultimaty, Vervy, Vpowery itp.

http://images21.fotosik.pl/200/6f06f4dc9776fb61m.jpg
:!:
http://images21.fotosik.pl/200/472f75fcc019a8b7m.jpg
:!:
http://images20.fotosik.pl/255/db563dd662d7c325m.jpg
:!:
http://images21.fotosik.pl/200/b76356b6544e971fm.jpg
:!:
http://images20.fotosik.pl/255/44206e10f93a5c57m.jpg
:!:
http://images21.fotosik.pl/200/d8fc1295c094a3dfm.jpg

cisza 22-04-07 20:18

Cytat:

Napisał piotr
Okazuje sie, że moc różniła się o niecałego konia mechanicznego

w przypadku EoS na Pb95 - 202,8 a na Shell VP - 209,6. To jest "niecały koń" ? :smt077
i 20 Nm więcej - to pewnie "niecały niutonometr"?

czepiaty jestem, hę :smt047 ale bądź obiektywny na przyszłość, albo nie pisz bzdur.

piotr 22-04-07 20:38

Cytat:

Napisał cisza
Cytat:

Napisał piotr
Okazuje sie, że moc różniła się o niecałego konia mechanicznego

w przypadku EoS na Pb95 - 202,8 a na Shell VP - 209,6. To jest "niecały koń" ? :smt077
i 20 Nm więcej - to pewnie "niecały niutonometr"?

czepiaty jestem, hę :smt047 ale bądź obiektywny na przyszłość, albo nie pisz bzdur.

Bzdur?
Przeczytaj to jeszcze raz, ale ze zrozumieniem. Passat miał przystosowany silnik do paliwa z liczbą oktanową 98 i po zalaniu go paliwem z liczbą oktanową 95 komputer zmienił ustawienia zapłonu tak, aby nie spalać stukowo. Gdyby komputer zaprogramować do paliwa o liczbie oktanowej 95 różnica byłaby 1-2KM co zresztą widać na przykładzie pozostałych aut.
I po co te nerwy?
Jeżeli zmieniłeś sobie nastawy komputera przystosowując go do paliwa z liczbą oktanową 98 to zyskałeś na tym 1-3KM a płacisz za to 30 groszy więcej na litrze. Każda hamownia ci to powie...

cisza 22-04-07 20:57

Cytat:

Napisał piotr
I po co te nerwy?

ja jestem spokojny
Cytat:

Napisał piotr
Nie rozumiem zupełnie tych co przepłacają za jakieś Ultimaty, Vervy, Vpowery itp.

odpowiadam:
:arrow: bo ich stać
:arrow: bo mają taki kaprys
:arrow: bo wierzą np nie w poprawę osiągów (chociaż i tak 1KM więcej to lepiej niż 1KM mniej), lecz we właściwości czyszczące itp

długa byłaby ta lista powodów ...
piotr, nie chcesz - nie tankuj, nie musisz rozumieć, a innym zostaw pole wyboru.
EOT

piotr 22-04-07 21:23

Cytat:

Napisał cisza
piotr, nie chcesz - nie tankuj, nie musisz rozumieć, a innym zostaw pole wyboru.
EOT

Przepraszam jeżeli cię uraziłem. :oops: Pozdrawiam. [bigok]

Kuras77 22-04-07 21:36

Cytat:

Napisał KP
Cytat:

Napisał Kuras77
Oo, pisz gdzie Hm, ale trza być członkiem a nie sympatykiem...?

:D poz. 2

KP, a trochę jaśniej...? :smt017

cisza, piotr, dobra, już przestańcie... :)
Dzięki piotr za dosyć ciekawy artykuł. Zapewne do sprawy lanej benzynki należy podchodzić indywidualnie, bo reakcja samochodu na lepsze paliwo, zasób kieszeni i priorytety właściciela auta różnią się bardzo u różnych osób. Mi np. zależy na lepszej dynamice jazdy czyli i na mocy, też na dbaniu o silnik a także na możliwości zmniejszenia spalania - jeśli zmiana programu z benzyny 95 na 98 da mi wrażenie większej mocy oraz przyczyni się do spadku spalania (przynajmniej niwelującego droższe paliwo) a przy okazji będę lał zdrowsze (czystsze) paliwo dla silnika to ja się na to piszę :D

KP 22-04-07 22:08

Cytat:

Napisał Kuras77
KP napisał/a:
Kuras77 napisał/a:
Oo, pisz gdzie Hm, ale trza być członkiem a nie sympatykiem...?


poz. 2


KP, a trochę jaśniej...?

klikasz w ten niebieski napis poz.2 i tam masz liste na poz 2 jest adres hamowni [panna]

Kuras77 22-04-07 22:19

Cytat:

Napisał KP
Cytat:

Napisał Kuras77
KP napisał/a:
Kuras77 napisał/a:
Oo, pisz gdzie Hm, ale trza być członkiem a nie sympatykiem...?


poz. 2


KP, a trochę jaśniej...?

klikasz w ten niebieski napis poz.2 i tam masz liste na poz 2 jest adres hamowni [panna]

Ups, nie zauważyłem że to link... :oops:
Dzięki :)

AsMfc 22-04-07 22:45

Cytat:

Napisał gRuHa
prawda słoneczko :D

prawda moj rogaliku :D

Rasputin 23-04-07 14:10

No dobra Picia78, ale czy wiesz może jaki to może być wzrost (KM i Nm), przy naszych silniczkach?

2 maja jade na przegląd to zagadam serwisantów, czy warto.
Pzdr

Picia78 23-04-07 16:06

Cytat:

Napisał cisza
odpowiadam:
bo ich stać
bo mają taki kaprys
bo wierzą np nie w poprawę osiągów (chociaż i tak 1KM więcej to lepiej niż 1KM mniej), lecz we właściwości czyszczące itp

długa byłaby ta lista powodów ...

Tu masz rację całkowitą :wink:
Cytat:

Napisał Rasputin
No dobra Picia78, ale czy wiesz może jaki to może być wzrost (KM i Nm), przy naszych silniczkach?

Napewno lepszy niż przy fitrtach stożkowych itp i td :razz:
Cytat:

Napisał Rasputin
2 maja jade na przegląd to zagadam serwisantów, czy warto.

Jak z afri to wydaje mi sie że warto :wink:

DarekRzeszow 24-04-07 00:18

Cytat:

Napisał gRuHa

Cytat:

Napisał DarekRzeszow
A co do przelozenia to przeciez przelozen skrzyni nie zmienisz wiec po co mi wielkosc Twojego kola?

zauważ iż nie jeździsz na półosiach tylko na KOŁACH, a przełożenie ZESPOŁU NAPĘDOWEGO (czyli silnika, skrzyni i KÓŁ) jest zależne od aktualnie wybranego przełożenia, przełożenia głównego na dyferencjale i od rozmiaru KOŁA.

Rozumiem - widocznie chodzilo im tu tylko o wybranie odpowiedniej podwersji softu - np do prawidlowych wskazan predkosciomierza dla poszczegolnych rozmiarow kolek

gRuHa 24-04-07 10:46

Cytat:

Napisał DarekRzeszow
odpowiedniej podwersji softu

bardziej o ustawienie zmiennej, ale mniej więcej o to chodzi...

DarekRzeszow 24-04-07 19:30

Cytat:

Napisał gRuHa
Cytat:

Napisał DarekRzeszow
odpowiedniej podwersji softu

bardziej o ustawienie zmiennej, ale mniej więcej o to chodzi...

obstawiam za softem

maja np pliki "foka98PB_kola15", "foka98PB_kola16" i wrzucaja odpowiedni

Gdyby jeszcze mieli parametry zmieniac to musieliby byc po doktoratach :D

gRuHa 24-04-07 23:02

Cytat:

Napisał DarekRzeszow
Gdyby jeszcze mieli parametry zmieniac to musieliby byc po doktoratach

no i wtedy trzebaby na przegląd chodzić z kawą i czekoladkami :P
w sumie to masz racje...

Rasputin 04-05-07 19:19

No dziś na przeglądzie w ASO Forda w Tychach zadałem pytanie serwisantowi, czy wie coś o sofcie na PB98, wielce był zdziwoiny, że istnieje taka możliwość, ale powiedział, że popyta mistrza czy coś wiadomo w tej sprawie i w przyszłym tygodniu spróbuje to załatwić.

Pozdro

Picia78 06-05-07 11:45

Własnie foka dostała nowy tłumik strumienice i świece brisk za miesiąc chipa zakładam :roll: rewelka

Rasputin 18-05-07 10:09

Za namową Pici wgrałem softa na Pb98. Jeżdże na nim już 3 dni i jest minimalna różnica na plus, tzn. autko sie lepiej wkręca i elastyczność nieco podskoczyła. Co do spalania to się jeszcze nie wypowiadam, bo za wcześnie, ale dam znać czy jest jakaś różnica. Kierownik serwisu powiedział, że byłem pierwszym klientem, który chciał zmienić soft na Pb98, bo do tej pory to wszyscy co mieli amerykańską (Pb98) wersję to chcieli obniżać, no ale czegóż sie nie robi dla silnika :P
Po kieszeni tego nie odczuję, bo do tej pory jeździłem tylko na Shell V-power 95, a od teraz na BP Ultimate 98 (w końcu wspierają Focusa WRC) :lol:, a różnica między nimi to kilka groszy. Także pożyjemy zobaczymy.

Pzdro

Maxredaktor 18-05-07 22:17

Rasputin, zapłaciłeś coś, czy tak jak Picia miałeś to za darmo?

Rasputin 19-05-07 09:11

Cytat:

Napisał Maxredaktor
Rasputin, zapłaciłeś coś, czy tak jak Picia miałeś to za darmo?

Akurat w GrandMotors w Tychach usługa była płatna 145zł (może nie mam takiej siły przebicia jak Picia) :P, ale przynajmniej tym razem autko umyli. Czas programowania około 1 godziny.

Przemcio1973 24-05-07 18:35

Witam. Mnie też skusiła ta zmiana oprogramowania na 98 oktan. Kierownik serwisu bez problemu zgodził się na zmianę i tu, mały surprise :shock: , po całej procedurze [tuning] :D jedynie mały podpisik i goodbye. Czyli zostało na te parę [pub2] pivaxów. Autko trochę bardziej elastyczne (chyba nie placebo :oops: ). Co do spalania to okaże się w praniu. Przy okazji smarowanie uszczelek tych skrzypiących [hehe] - po namowie i krótkim przedstawieniu sytuacji co i jak. Serwisant zrobił wpierw duże gały i wręcz zasugerował, że po smarowaniu silikonem będzie jeszcze bardziej skrzypiało [boshe] [screwy]. A u mnie ciśnionko wzwyż... Ogólnie nasiedziałem się koło godziny. Ale ogólnie jestem zadowolony.
pozdrawiam

bibi 30-05-07 11:07

195 ,- Pln [ass] zmiana oprogramowania - ASO Lipski Warszawa :? - pozdr Bibi - szukam dalej [pub2] [pub2] [pub2]

Przemcio1973 30-05-07 12:59

Cytat:

Napisał bibi
195 ,- Pln [ass] zmiana oprogramowania - ASO Lipski Warszawa :? - pozdr Bibi - szukam dalej [pub2] [pub2] [pub2]

No to zapraszam do Bielska. Przy okazji można się sformatować i [pub2] [pub2] :D :D
pozdrawiam

bibi 11-06-07 22:47

po wizycie w ASO Lipski dowiedziałem sie ,że nie ma już tej opcji ( ponoć systemy aktualizują sie " on line " i ja juz nie zdążyłem ) - znajomy mechanic z ASO OMC natomiast odradzał mi to ( jest silnik krokowy ,który automatycznie dostosowuje się do typu etyliny ) - pozdro Bibi

fazer72 11-07-07 09:33

No dobra, aktualizacja softu ze względu na liczbę oktanową nie ma sensu (wg niektórych ASO). W takim razie po co Ford (albo inne producenty) opracowują nowe softy ? Do mojego jest ich 8 !! Po co ???
Na pytanie w ASO APB o aktualizację softu usłyszałem - ale po co ? nie będzie więcej koników, nic pan nie zauważy. To po kiego uja Ford zrobił aż 8 softów ???? Nudziło im się ?
Nawet się nie zapytali do jakiego auta. A aktualizacja kosztuje 200 PLNów - znowu pytanie za co ?? Za podpięcie wtyczki i wciśnięcie guziczka ?
Czy w tym "normalnym" kraju wszystko musi stać na głowie ?
Czy ktoś z Szanownego Towarzystwa ma jakichś znajomków w którejkolwiek ASO w wawie (albo wie gdzie można zaktualizować soft do ST170 za normalne pieniądze)
Pozdrawiam

konfuzja 01-07-09 14:50

Witam!
Odświeżam temat, gdyż ciekaw jestem bardzo opinii tych, którzy ostatecznie przesterowali softy swoich bolidów na benzynke 98 oktan. Proszę zwłaszcza osoby, które mają silnik 1.6 Duratec Ti-VCT, ale nie tylko!, aby podzieliły sie swoimi wrażeniami w zakresie dynamiki jazdy i spalania po zmianie softu.

Jako ciekawostkę podam, że wykonałem trzy telefony do trzech krakowskich ASO, gdzie na zapytanie o taką usługę odpowiedziano mi:
1) Ford Euro Car. Proszę bardzo! Mozna zmienić soft pod 98 oktan. Cena 220 zł. Po zmianie softu auto może być nieco żwawsze i nieco mniej palić, ale nie gwarantujemy tego.
2) Ford Parter. ??? Eeee, nie ma czegos takiego.... Soft jest tak napisany, że można spalać i benzynę 95 i benzynę 98 oktan. Możemy ewentualnie ogólnie uaktualnić soft za 199 zł, ale takiego dedykowanego do benzyny 98 nie ma! Przeciez w instrukcji obsługi jest napisane, ze silnik przystosowany jest do spalania benzyny o zawartości min. 95 oktan. Skoro jest napisane minimum, to znaczy, że bez zbednych zabiegów można lac również 98.
3) Ford Wikar. Prosze bardzo, ale... to nie ma najmniejszego sensu! Nic pan przez to nie uzyska. Dynamika auta i spalanie bedzie takie samo, a bedzie pan lał droższą benzynę. Cena? 119 zł brutto. Oczywiście serdecznie zapraszamy, ale to bez sensu.

Ot, specjaliści :mrgreen:

gRuHa 01-07-09 15:05

konfuzja, ja również nie uważam żeby to miało jakiś większy sens zwłaszcza w seryjnym silniku... :roll:

MisiekT 02-07-09 08:39

jest sens zmienic mape - ale jak juz to na nizsza oktanowosc, sprawdzone :mrgreen:
jezeli nie ma potrzeby lac 98 to nie ma sensu jej lac...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi