Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK3] Czujniki ciśnienia w oponach. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=75568)

hosearkadio 25-05-16 14:08

hose
 
Witam miałem podobny problem wyłączyłem programem focccus czujniki i włączyłem kontrolę z obrotu koła czyli ABS czyta obroty koła i na podstawie tych informacji wie czy masz powietrze w kole czy nie

janosik12 05-08-16 06:19

Aja mam takie pytanie , czy w kole dojazdowym też jest czujnik?? Ostatnio rozciąłem oponę i po założeniu dojazdówki i krzyczało mi że złe ciśnienie w kole ale do czasu wyciągnięcia starej felgi z bagażnika. Po usunięciu uszkodzonego koła komunikat już się nie uruchamia.

disaster3 05-08-16 16:19

dobra pytanie, cholera wie, ale domyślam się, że w takim razie jest. Tylko też wtedy powinna być przeprowadzona kalibracja aby komp zczytał aktualne ciśnienie z kół. Hmmmm.... dobra zagadka

janosik12 06-08-16 17:44

Stare koło leży w garażu obok auta i czeka na nową oponę i jak rano odpalam to wyskakuje komunikat o małym ciśnieniu. Wyjeżdżam z garażu resetuje czujnik i potem mogę jeździć cały dzień i nic nie wyskakuje, auto do garażu wraca na noc i stoi sobie obok uszkodzonego koła i rano znowu wyskakuje komunikat. Jak będę zakładał nową oponę to rozbiorę dojazdówkę i zobaczę czy jest tam czujnik.

siwy05 06-08-16 21:35

Jak zresetujesz czujniki to na jakiś czas dają sobie spokój z brzęczeniem, normalne zachowanie, jeździłem bez czujników dobry miesiąc, zmieniłem wkońcu w konfiguracji na pasywne czujniki i mam spokój.

kulert 18-04-18 07:50

Czujniki ciśnienia w oponach a wyświetlacz.
 
Witam Serdecznie.

Mam takie pytanie. Wiem że w nowych focusach od maja 2017 roku są czujniki ciśnienia w kołach i miałem okazję zobaczyć jak wyglądają takie czujniki u mnie. Skoro Focus ma osobne czujniki na każde koło to czy nie jest on w stanie jakoś pokazać faktycznego ciśnienia w oponach i ewentualnie na którym kole ciśnienie jest złe, może wystarczy coś odblokować w komputerze ?
Ktoś rzucił mi hasło że w Focusach RS jest możliwość sprawdzenia na wyświetlaczu ciśnienia w każdym kole.

Czekam na ciekawe wypowiedzi.

Czujniki które ja mam zamontowane to
FoMoCo ev6t-1a150-dc

WALERSO 19-04-18 17:05

Witam, ja kupiłem czujniki w aso za 400zł założyłem na felgi i zero problemów.Jeżeli chodzi o ich działanie to zrobiłem taki test spuściłem powietrze z jednego koła i tylko po przekręceniu kluczyka wystąpił błąd, następnie napompowałem wszystkie do 2.5 przejechałem się kawałek i od razu błąd i tak już było za każdym razem po przekręceniu kluczyka.Podjechałem do kolegi na warsztat wyrównaliśmy ciśnienie na 2.2 i wszystko jest ok zero błędów.

skylla1 19-04-18 20:07

Nie prościej było zresetować czujniki po napompowaniu do 2,5?

WALERSO 20-04-18 13:21

Nic by to nie dało za chwile wyskakiwał błąd, moim zdaniem to chyba nie jest tak ,że auto zapamiętuje ciśnienie które ma w danej chwili tylko ma być odpowiednie.Podsumowują po to
bawiłem się z tymi różnicami ciśnienia żeby sobie sprawdzić jak to działa.

skylla1 20-04-18 17:53

Zapamiętuje aktualne ciśnienie. W końcu możesz, a nawet powinieneś, inaczej pompować do miasta, a inaczej na autostradę.

Arturek 05-05-18 10:06

Witam

Instrukcja obsługi podaje rózne ciśnienia, zależnie do obciążenia,
a nie rodzaju drogi

Dobra, dobra - inne ciśnienie jest dla dłuższej jazdy z prędkością powyżej 160km/h => tak więc, w Polsce ten przypadek raczej nie zachodzi



Cytat:

Napisał kulert (Post 1191822)
Witam Serdecznie.

Mam takie pytanie. Wiem że w nowych focusach od maja 2017 roku są czujniki ciśnienia w kołach i miałem okazję zobaczyć jak wyglądają takie czujniki u mnie. Skoro Focus ma osobne czujniki na każde koło to czy nie jest on w stanie jakoś pokazać faktycznego ciśnienia w oponach i ewentualnie na którym kole ciśnienie jest złe, może wystarczy coś odblokować w komputerze ?
Ktoś rzucił mi hasło że w Focusach RS jest możliwość sprawdzenia na wyświetlaczu ciśnienia w każdym kole.

Czekam na ciekawe wypowiedzi.

Czujniki które ja mam zamontowane to
FoMoCo ev6t-1a150-dc

po pierwsze: zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej - wszystkie samochody wyprodukowane po listopadzie 2014, mają obowiązkowo czujniki ciśnienia w kołach
po drugie - jak na razie - oprogramowanie nie pokazuje ciśnienia dla każdego z kół z osobna => jest tylko komunikat i kontrolka,
żeby sprawdzić ciśnienie w kołach - ale nie podaje w którym jest za małe



dla porównania - w S-Maxie
http://images64.fotosik.pl/873/d43d3f2299a624dcmed.jpg


pozdrawiam
Arturek

weuek 06-05-18 07:55

Cytat:

Napisał Arturek (Post 1192544)
po pierwsze: zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej - wszystkie samochody wyprodukowane po listopadzie 2014, mają obowiązkowo czujniki ciśnienia w kołach

Nie czujniki w kołach, a TPMS. A ten może być aktywny (upierdliwe i kosztogenne czujniki) albo pasywny (bezkosztowy i bezproblemowy), oparty na czujnikach ABS. I ten drugi jest w autach nawet za 100 tysięcy.

gloraf 10-09-18 12:57

Witam,
Nie będę zakładał nowego tematu podłączę się bo ten jest o czujnikach.
Otóż zmuszony jestem dokonać zakupu czujnika w koła do moich zimówek które mi zostały po starym FF2 a będę ich używał teraz w FF3.
Na stronie sklepu z częściami Forda znalazłem czujniki o symbolu EV6T-1A180-DB
zaś na allegro zauważyłem czujniki o nr EV6T-1A180-CC / EV6T-1A150-CB
te i te nadają na 433 MHZ.
Prosiłbym znawców o podpowiedź czy te z allegro będą pasowały bo różnica w cenie między tymi ze sklepu z częściami forda a allegro jest znacząca.

Szuiram76 29-09-18 12:39

A ja zmieniłem opony na całoroczne :) Czujniki przełożyli razem z alu

hosearkadio 20-05-20 06:49

Czujniki ciśnienia TPMS
 
witam kolegów
czy koś może mi powiedzieć o co chodzi z tymi czujnikami cisnienia ?
kupiłem czujniki ciśnienia do focusa mk3 lift zgodnie z tymi numerkami 433Mhz
wulkanizator przed montaŻem ( na nowych felgach sprawdzał testerem czujniki sprawne zgłosiły się jako czujniki Forda zdjołem (zdjĄłem!) felgi stalowe z czujnikami oryginalnymi co były przy zakupie auta i założyłem nowe zrobiłem zapis ciśnienia na postoju auta i po przejechaniu 13 km znowu ten irytujący komunikat .
------------------------------------------------------------------------
czy ktoś może mi powiedzieć jak to wyłączyć czy jest potrzeba jakaś adaptacja czy jakaś inna procedura rodem z NASA
------------------------------------------------------------------------
dziękuje pozdrawiam

weuek 20-05-20 07:42

alesnasmiecił.

Seboludek 22-05-20 07:29

Zrób zapis ciśnienia jeszcze raz. Nie wiem czy zwracałeś na to uwagę, ale przy zapisywaniu nie możesz mieć w pobliżu auta drugiego kompletu opon. Zasięg anteny mógł Ci złapać część czujników z poprzedniego kompletu.
Mam kilku znajomych, którzy co pół roku do mnie dzwonią, że coś się popsuło, bo już kilka razy robili zapis ciśnienia a wywala im błąd. A zapis robią z drugim kompletem w bagażniku, albo w garażu, gdzie przechowują koła obok auta. ;)

bary1986 18-05-21 10:05

Czy jest ktoś z Łodzi lub okolic kto ogarnie czujniki TPMS w FF mk3 fl? Kupiłem nowe czujniki i teoretycznie za pomocą aktywatora przypisałem do auta pomyślnie. Niestety po przejechaniu kilkunastu kilometrów wywala mi błąd "czujniki ciśnienia nie wykryte".


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi