Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning Optyczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Podświetlenie wnętrza LED-"skarpetki" (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42504)

qrczakos 22-08-10 09:22

ahhh chyba że w lusterkach.. bo ja miałem na myśli pod drzwiami..

siwy05 22-08-10 12:28

z tymi lusterkami to kumpel robił coś takiego w a4, jak w środę przyjedzie to cyknę fotki jak to wygląda, w skrócie to zmontowane są 3 diody 10mm w dole obudowy lusterka, trochę wystają, ale to kwestia odrobiny silikonu i można je wpasować, żeby nie były widoczne, choć w zasadzie mało kto je zauważa dopóki nie zaczną świecić

noosferatou 23-08-10 20:32

tak a propos błyszczenia pod remizą to tez sie zbierałem od chyba roku do tego podswietlenia "skarpetek" i wczoraj zrobilem - zielone :P a wyszło to tak:
http://img90.imageshack.us/i/p1080409.jpg/
http://img163.imageshack.us/i/p1080404.jpg/

DejaVu 23-08-10 20:44

kolega sobie zrobil na niebiesko, do tego chromowane dywaniki w formie blachy ryflowanej jak w traktorach zebt byl poblask oraz ledy byly zamontowane w nawiewach i pod klamkami-rowniez niebieskie.
do dzis brakuje mi słów by wyrazic moje zdanie ;)

BlueMan 23-08-10 20:58

Ja mam tak ale na niebiesko. Dawno temu to podłaczałem. Najpierw miałem podłaczone do świateł, że jak włacze postojówki albo drogowe to sie ledy w środku aktywowały a oprócz tego osobny wyłacznik jakby mnie oslepialy podacz podróży. Potem podłaczyłem do zapalniczki ale musze pamietać o tym żeby nie zapomniec wyłaczyć przy wysiadaniu z auta. A teraz mysle jakby to podłaczyć tak, zeby swieciło podczas otworzenia samochodu z pilota, przejchanie sie i dopiero gdy zamkne auto z pilota odetnie zasilanie podświetlenia i zgaśnie podczas mojej nieobecności w aucie.

Czy ma już ktoś takiego albo czy wie ktos jakby to tak podłączyć?

noosferatou 23-08-10 21:08

bez perwersji nie bede wkladal chromowanych dywanikow ani ledów w każdy możliwy otwór. ;)
BlueMan: jeśli dobrze rozumiem Twoje zamiary to chcesz zeby sie swiecilo jak otworzysz drzwi, chwile po ich zamknieciu (tyle ile pali sie lampka w podsufitce) a po wyjsciu i zamknieciu samochodu zeby od razu gasło tak? to zrob tak jak ja wepnij sie w styki lampki, ja wyjalem zarówke wcisnalem kable pomiedzy dwie polowki tych blaszek trzymajacych zarowke z jednej i z drugiej strony pozniej skrecilem ze soba przewod i zalutowalem. moj opis jest troche pogmatwany ale w rzeczywistosci to banał (5min roboty).

DejaVu 23-08-10 21:08

ja podłączyłem do górnej lampki i działa równocześnie z nią. po uruchomieniu silnika powoli wygasają.

damianTDCI 23-08-10 21:16

Dokładnie w kabinie to 5 min roboty, gorzej juz jest przy robieniu oświetlenia w bagażniku w wersji HB, bo nie ma żarówki rurkowej tylko żaróweczka taka jak przy postojówkach, więc się będzie trzeba w kable wpinać.

noosferatou 23-08-10 21:22

niestety jak robilem u siebie podswietlenie bagażnika to musiałem wyciąć to gniazdko na żarówke a kabelki ktore prowadzilem do drugiego modułu schowalem w belce do której jest przymocowany ten bolec od zamka ;)

damianTDCI 23-08-10 21:27

ale to można takąkostke kupić co się wpina w kable, często takie właśnie są dodawane do 3 światła stop-u.

BlueMan 23-08-10 21:32

Cytat:

Napisał noosferatou (Post 477724)
BlueMan: jeśli dobrze rozumiem Twoje zamiary to chcesz zeby sie swiecilo jak otworzysz drzwi, chwile po ich zamknieciu (tyle ile pali sie lampka w podsufitce) a po wyjsciu i zamknieciu samochodu zeby od razu gasło tak? to zrob tak jak ja wepnij sie w styki lampki, ja wyjalem zarówke wcisnalem kable pomiedzy dwie polowki tych blaszek trzymajacych zarowke z jednej i z drugiej strony pozniej skrecilem ze soba przewod i zalutowalem. moj opis jest troche pogmatwany ale w rzeczywistosci to banał (5min roboty).

nie do końca o to mi właśnie chodzi, bo jeśli zapalisz silnik- lampka gaśnie, a jeśli załaczysz na stale lampke to nawet jak zamkniesz auto, zablokujesz drzwi z kluczyka i pójdziesz do domu to lampka dalej bedzie świecić.
To nie bedzie chyba takie proste do zrobienia

noosferatou 23-08-10 22:19

hmmm musialbys sie wpiac w dwa obwody lampki (masz dwa styki ujemne, jeden dziala w momencie kiedy drzwi sa otwarte drugi cały czas) i musialbys dac przekaznik czy cos takiego (elektrykiem nie jestem:P) który w momencie odpalenia silnika przełączałby zasilanie na to ciągłe a w momencie gdy alternator przestanie pracowac i spadnie napiecie w instalacji zeby przelaczal na obwód sterowany otwarciem drzwi.

moons 23-08-10 22:49

Cytat:

Napisał BlueMan (Post 477732)
nie do końca o to mi właśnie chodzi, bo jeśli zapalisz silnik- lampka gaśnie, a jeśli załaczysz na stale lampke to nawet jak zamkniesz auto, zablokujesz drzwi z kluczyka i pójdziesz do domu to lampka dalej bedzie świecić.
To nie bedzie chyba takie proste do zrobienia

Kurka, kombinujecie jak koń pod górę. Kto zostawia lampkę włączoną w aucie, zamyka je i idzie do domu?? Jeśli już tak koniecznie chcesz to nie wpinaj się w lampkę tylko w przewody idące do niej. I będziesz miał tak że jak otworzysz z pilota zapali się podświetlenie, otworzysz drzwi zapali się podświetlenie, zamkniesz drzwi za chwilę zgaśnie podświetlenie, zamkniesz z pilota czy z kluczyka podświetlenie wygaśnie, będzie działać dokładnie tak jak lampka tyle że lampka ma jeszcze po drodze wyłącznik którym można wyłączyć jej całkowite działanie.
Pozdrawiam

BlueMan 23-08-10 23:02

ale wtedy zapale silnik i podswietlenie podlogi mi zgasnie i nie bedzie swieciło podaczas jazdy

moons 23-08-10 23:05

O gustach się nie dyskutuje do tego wychodzę założenia że każdy robi co chce, ale tego za bardzo pojąc nie mogę po co to ma się palić podczas jazdy?
Pozdrawiam

noosferatou 23-08-10 23:13

dla czystej satysfakcji i lansu pod remiza:P

Kam1l 23-08-10 23:32

Wepnij się w przerywacz w drzwiach. Przy zamkniętych drzwiach przerywa obwód. (nie wiem jak to wygląda w praktyce bo mam podpięte bezpośrednio pod lampke. Także to tylko teoria że zadziała).

BlueMan 23-08-10 23:42

Cytat:

Napisał noosferatou (Post 477767)
dla czystej satysfakcji i lansu pod remiza:P

dokładnie. Np. wczoraj stałem w kilkugodzinnym korku wracając z weekendu i sobie urządziłem impreze w foce YouTube- niebieskie podświetlenie led focus

MATRIX60MW 24-08-10 18:40

Cytat:

Napisał przemekdeja (Post 477195)
Chodzi mi po głowie jeszcze wmontowanie jakis hermetycznych diodek byle mocnych w zewnetrzne lusterka tak aby nie wdeptywac zimowymi wieczorami w jakies kałuże jak wysiadam z auta.

pod lusterkami to może nie bo powierzchnia drzwi i tak będzie zasłaniała ci światło ale może lepiej pomyśl o zamontowaniu oświetlenia pod kieszonką drzwiową.Wtedy będzie świeciła w miejsce tuż pod drzwiami i przy otwieraniu będzie widać czy jest jakieś błoto ,kałuża.

Super pomysł z tym podświetleniem wewnątrz i już planuje montaż takiego czegoś tylko zastanawiam się czy nie będzie to brać zbyt dużo prądu w przypadku gdy ktoś ma lampkę podsufitową ale z wersji GHIA w której są 3 żarówki z czego jedna jest rurkowa a dwie chyba cokołowe?

Greg 24-08-10 18:44

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 477937)
nie będzie to brać zbyt dużo prądu w przypadku gdy ktoś ma lampkę podsufitową ale z wersji GHIA w której są 3 żarówki

Co to ma do rzeczy, nonstop na lampce przecież nie jezdzisz
a pobór takich diód jest mały.

Pzdr.

DejaVu 24-08-10 20:00

ja też mam lampke z ghia. zawsze możesz żarówki wymienic na ledowe.

michmarmik 24-08-10 20:01

Cytat:

Napisał BlueMan (Post 477102)
zawsze można RGB. Wtedy będzie na każdą okazję :)

+białe i regulator i ściemniacz. :)
by był multikolor :)

BlueMan 24-08-10 21:08

A kto wie jak sie nazywają takie światła/ekrany i gdzie to można kupić? 4:05-minuta filmu YouTube- Targi ślubne spodek 2010

michmarmik 24-08-10 22:53

te okrągłe? ekran w technologi led pewnie.

BlueMan 24-08-10 23:33

Cytat:

Napisał michmarmik (Post 477989)
te okrągłe? ekran w technologi led pewnie.

no te okrągłe. Ale jak sie to profesjonalnie nazywa zeby to można było w sieci znaleźć. To jest chyba jakiś diodowy equalizer, czy coś

mooleda 26-08-10 11:50

A ja owinąłem kabelki wokół tych blaszek w lampce i niestety lampka i diody działają tylko wtedy kiedy włączę lampkę na stałe świecenie, nie działa nic kiedy jest w pozycji "świeć przy otwartych drzwiach" :D Co się mogło stać ? ;/ wcześniej miałem podłączone do kabli przed lampką i działało wtedy kiedy się otworzyło drzwi i gaslo po zamknięciu.... Teraz nie dosc ze nic nie swieci to jeszcze z prawego przedniego glosnika slychac trzaski ;/ o co kaman ?

---------- Post dodany o 11:50 ---------- Poprzedni post był z 11:29 ----------

dobra, zwarcie miałem, juz naprawione :D

damianTDCI 26-08-10 11:51

Tak jest jak za szybko się robi :p

Greg 26-08-10 12:06

Cytat:

Napisał mooleda (Post 478308)
A ja owinąłem kabelki wokół tych blaszek w lampce

Jak nie macie lutownicy to kupcie szybkozłączki,
kto tak elektryke robi w samochodzie [panna]

Pzdr.

mooleda 26-08-10 12:23

najpierw owinalem zeby sprawdzic czy dziala all :P dziala wiec zalutowalem :)

noosferatou 26-08-10 15:48

taki lekki offtop zrobie, jakich lutownic używacie? ja na razie korzystam ze zwyklej za 6zł :P ale niestety juz umiera i bede musial ja wymienic


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi