Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [Ogólne] Parująca przednia szyba. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=12402)

kluszczonka 17-11-09 19:30

ale zapytalm tu i trudno, nikomu sie krzywda nie stala, postów na ten sam temat jest pare:P

darek34 21-11-09 16:26

Kolego wymień filtr przeciwpyłkowy i bedzie po kłopocie - koszt niewielki . Pozdrawiam.

mboro 21-11-09 16:47

A na poczekaniu można nasmarować szyby płynem do mycia naczyń (lub pastą do zębów - najlepiej dla dzieci - bez żadnych granulek czy płytek).

NIE ROZRABIAĆ WODĄ !!!

Smarujmy szyby (gąbką) - resztę przecieramy (usunięcie nadmiaru i smug) ręcznikiem papierowym i voila.

8-)

PS. Wymiana filtra p-pyłkowego to, mimo wszystko, najlepsze rozwiązanie.

Tamade 14-05-10 22:49

Podepnę się nie mam już siły dużo jeżdżę wymieniłem ostatnio filtr kabinowy nabiłem klimę odgrzybiłem a i tak jak stanę w korku to tak po kilku minutach mam mleczna szybę nie wiem co mam robić wody w aucie nie ma ani nie mam obiegu włączonego wewnętrznego jak się zatrzymam a silnik chodzi klima oczywiście tez to zaraz robi się mleko :( już nie wiem co mam z tym zrobić a co do wymiany filtra kabinowego nie jest to wcale skomplikowane trwa dosłownie 5 min i wcale nie trzeba odkręcał podszybia od kierowcy i wycieraczek wystarczy prawa strona BARDZO proszę niech mi ktoś podpowie co z tym parowanie możne coś nie wiem z klima jest nie tak osuszacz czy cóż nie wiem sprężarka wiatrak klimy może nie działa ??

cocolino 15-05-10 01:12

Cytat:

Napisał Tamade (Post 447681)
Podepnę się nie mam już siły dużo jeżdżę wymieniłem ostatnio filtr kabinowy nabiłem klimę odgrzybiłem a i tak jak stanę w korku to tak po kilku minutach mam mleczna szybę nie wiem co mam robić wody w aucie nie ma ani nie mam obiegu włączonego wewnętrznego jak się zatrzymam a silnik chodzi klima oczywiście tez to zaraz robi się mleko :( już nie wiem co mam z tym zrobić a co do wymiany filtra kabinowego nie jest to wcale skomplikowane trwa dosłownie 5 min i wcale nie trzeba odkręcał podszybia od kierowcy i wycieraczek wystarczy prawa strona BARDZO proszę niech mi ktoś podpowie co z tym parowanie możne coś nie wiem z klima jest nie tak osuszacz czy cóż nie wiem sprężarka wiatrak klimy może nie działa ??

To włącz. Powinno być lepiej. Ja jak włączam A/C to obieg wewnętrzny też zawsze włączam. Jak wyjeżdżam z myjni, gdzie też mam zaparowane szyby to nastawiam tylko nawiew na szybę (w FFI klima przy tym ustawieniu załącza się automatycznie), prędkość wiatraka 1 i po 3 min mam czysty obraz. Mogłeś też włożyć filtr do góry nogami chociaż to raczej wątpliwa sprawa, bo strzałki są raczej wyraźne. Przynajmniej na fabrycznym.

Tamade 15-05-10 08:15

nie no filtr na pewno dobrze włożyłem nie ma różnicy czy obieg jest zamknięty czy otwarty nie ma różnicy czy jest ustawiony nawiew na szybę czy na nogi i tak paruje po kilku minutach postoju :(

Kubuch 15-05-10 21:44

Podszybie po wymiane filtra szczelne?

Tamade 15-05-10 22:28

BA i to jak ale przed wymiana parowało tak samo już nie wiem co mam zrobić

Tamade 17-05-10 08:24

teraz jak jest taka pogoda to nie paruje wcale ?? wczoraj auto chodziło chyba z 10 min na parkingu podziemnym i nic nie parowało nie rozumie tego paruje tylko wtedy jak jest ciepło nie wiem już sam POMOCY :-P

ht11 17-05-10 13:49

Wymiana filtra kabinowego pomogła tej zimy wszystko mi w foce parowało przednia szyba do połowy zaparowana co strasznie utrudniało jazde. nie wspominając już o pozostałych para się tak skraplała że wszędzie mokro było masakra. Wymieniłem filterek i wszystko gra :D zero parowania nawet podczas obecnej pogody nic a nic nawet tylne szyby nie parują :) heh

Może masz jakąś wilgość najlepiej wrzuć chwilowo jakieś gazety stare pod wycieraczki może pomoże. Gazetki powinny wyciągnąć wilgoć częściowo. wysusz wyciekaczki może mokro

Tamade 17-05-10 14:05

:( no właśnie nie :( paruje tylko jak zatrzymam się autem z włączono klima po kilku minutach jest mleko jak ruszę odparowuje

XymoX 17-05-10 14:37

Cytat:

Napisał Tamade (Post 448300)
paruje tylko jak zatrzymam się autem z włączono klima po kilku minutach jest mleko jak ruszę odparowuje

z klimą nie mają prawa parować.
Słuchajcie - wygląda z waszych opisów tak jak by w momencie zatrzymania samochodu klima się wyłączała a po ruszeniu załączała stąd to parowanie. Sprawdźcie czy przy włączonej klimie na postoju pracuje wentylator chłodnicy.
Drugi myk to może być sprawa zasyfiałej chłodnicy klimatyzacji i w trakcie postoju jest mało wydajna - wentylator nie jest w stanie wymusić odpowiedniego przepływu powietrza przez chłodnicę i dopiero ruszenie samochodem powoduje poprawną pracę klimy i odparowanie szyb.

Tamade 17-05-10 18:31

jest to jakieś rozwiązanie tak myślałem właśnie ze chyba się wentylator klimy nie załącza ale tego nie wiem na 100% tylko czy rzeczywiście jeśli się nie włącza to taki objaw jest parująca szyba bo rzeczywiście podczas jazdy mam np mróz w aucie a jak się zatrzymam na 5 min to powietrze z klimy zaczyna być ciepłe

XymoX 17-05-10 21:53

Cytat:

Napisał Tamade (Post 448397)
jak się zatrzymam na 5 min to powietrze z klimy zaczyna być ciepłe

czyli zgadza się to z powyższym moim postem - podczs postoju mało wydajna klima - nie chodzi wentylator chłodnicy, zasyfiała chodnica klimy ..........

Tamade 17-05-10 23:35

tego nie wiem dowiem się jak przestanie padać czy chodzi wentylator a chłodnica klimy nie jest zasyfiona bo to widać od razu wiec przekonamy się ale najpierw musi przestać padać bo przy takiej pogodzie nic nie paruje a wiec może coś w tym jest teraz duża wilgoć wiec klima jest wydajniejsza na postoju w upalne dni może nie wyrabiać przez to ze wentylator nie chodzi....

XymoX 18-05-10 07:01

Cytat:

Napisał Tamade (Post 448494)
dowiem się jak przestanie padać czy chodzi wentylator

nie masz co czekać - wystarczy włączyć klimę i stanąć przed samochodem - słychać jak wentylator pracuje

Ukashq 18-06-12 20:08

Witam! Wiem, że odkopuje stary problem, ale u mnie on jest nadal aktualny i cały czas z nim walcze. Dzieje się tak: jak jadę jest ok, stoję w korku (nawiew na szyb, klima ON i 3 bieg) i nagle samochód lekko przygasa i zielono-biały osad na szybie i stęchliznę czuć. Podobnie w deszczowe dni, wystarczy, że gdzieś się zatrzymam i już szybki parują i nie pomaga nic... Filtr wyminionu 2k temu, klima odgrzybiona ozonowo. POMOCY!!!

XymoX 19-06-12 06:49

Cytat:

Napisał Ukashq (Post 737454)
wystarczy, że gdzieś się zatrzymam i już szybki parują

moim zdaniem to:

- zbyt mało czynnika w układzie i sprężarka wyłącza się na wolnych obrotach lub wytwarza zbyt małe ciśnienie

- zużyte sprzęgiełko sprężarki i na wolnych obrotach "nie trzyma" (mało prawdopodobne)

- zapaćkana chłodnica klimatyzacji i na postoju jest niewydolna mimo wentylatora

- sprawdź ładowanie na wolnych obrotach

innych pomysłów nie mam.

Gromhelkrim 19-06-12 19:07

.
 
Koledzy, z Waszych opisów wnioskuję że paruje wam przednia szyba ale... od zewnętrznej strony, nikt na to nie wpadł w tym wątku przez tyle lat?[panna]
Przynajmniej tak jest u mnie, przy włączonym A/C i nawiewie ustawionym tylko na szybę, podczas postoju na przedniej szybie z zewnątrz po krótkiej chwili skrapla się woda która z początku wygląda jak po prostu zaparowana od środka szyba. Nic z tym nie zrobicie, wystarczy użyć wycieraczek raz na jakiś czas jeśli dłużej stoimy w korku;) Jest to spowodowane tym że projektanci fokiego I spie**** nawet układ klimatyzacji, a konkretnie chodzi tutaj o zbyt niską temp. powietrza wydostającego się z parownika, w przypadku zupełnie szczelnego układu i odpowiedniej ilości czynnika chłodniczego bywa że jego temp. oscyluje koło 0°C lub niżej co z kolei ma niszczący wpływ na niektóre elementy uk. klimatyzacji, np. aluminiowe przewody, a przede wszystkim ich połączenia - chory fordowski system springlock.

Pozdrawiam

---------- Post dodany o 19:07 ---------- Poprzedni post był z 18:59 ----------

Ukashq - Kiedy u Ciebie czuć stęchliznę? zaraz po włączeniu czy wyłączeniu klimatyzacji? Jeśli po wyłączeniu to nie ma się czym przejmować, samochód ma już swoje lata więc to normalne. Nie pomoże tutaj odgrzybianie nawet przy zastosowaniu ozonu i ultradźwięków jednocześnie. Być może pomogłoby dopiero wygrzebanie spod deski parownika i jego mechaniczne oczyszczenie z nalotu który tam powstaje od lat. Ale żeby go wyciągnąć potrzeba dużo pracy i nie obejdzie się oczywiście bez spuszczenia czynnika.

kurczak80 19-06-12 19:39

Dołączę się do tematu u mnie miałem to samo zimą i na wiosnę filtr przeciwpyłkowy był wymieniany.
Wiecie co było powodem parowania?
W miejscu koła zapasowego miałem 2cm wody która odparowywała w aucie cały czas.
Gdzieś mi przeciekała woda do środka auta przez te kratki wentylacyjne w tylnych nadkolach. Sprawdź może też tam jest mokro.

misiom1 20-06-12 10:14

Z własnego doświadczenia wiem, że jest parę rzeczy które należy sprawdzić jeżeli parują szyby w aucie.

- Woda i wilgoć w samochodzie, w aucie musi być sucho !
- Brudne szyby, czasami zwykłe umycie szyb niweluje parowanie
- Stary filtr kabinowy
- Nieszczelne podszybie, w czasie deszczu woda zlatuje na filtr kabinowy i więcej już mówić nie trzeba

Co roku sprawdzam to wszystko przed zimą i szybki nie parują ;)

pers 20-06-12 10:17

pierwsze słyszę zeby szyby z zewnątrz parowały

zabol05 20-06-12 10:53

u mnie tak jest, szyba przednia czołowa paruje podczas upałów, nie powiem że jak poszaleje z kima to jest na prawdę zimno w środku , faktycznie Gromhelkrim ma rację temp jest za niska i dla tego mamy właśnie taki efekt ale wystarczy odpowiednio nie nastawiać klimy na max chłodzenie i jest ok

Ukashq 01-07-12 10:42

Cytat:

Napisał XymoX (Post 737624)
moim zdaniem to:

- zbyt mało czynnika w układzie i sprężarka wyłącza się na wolnych obrotach lub wytwarza zbyt małe ciśnienie

- zużyte sprzęgiełko sprężarki i na wolnych obrotach "nie trzyma" (mało prawdopodobne)

- zapaćkana chłodnica klimatyzacji i na postoju jest niewydolna mimo wentylatora

- sprawdź ładowanie na wolnych obrotach

innych pomysłów nie mam.

- Czynnik napelniony 2 tygodnie temu i stwierdzono, ze instalacja stosunkowo szczelna,

- do sprawdzenia...

- sprawdzalem - OK

I jeszcze do podszybie - sprawdze, ale wstepnie moge stwierdzic, ze ono nie jest zbyt szczelne...:-|

korek007 01-07-12 12:00

Cytat:

Napisał Ukashq (Post 742425)
.....I jeszcze do podszybie - sprawdze, ale wstepnie moge stwierdzic, ze ono nie jest zbyt szczelne...:-|

Nie jest prawdą, że podszybie musi szczelnie przylegać do szyby. Ważniejsze jest poprawne umiejscowienie tej rynienki pod podszybiem, a przede wszystkim stan uszczelki obudowy filtra kabinowego. U mnie podszybie wyraźnie odstaje od szyby, a nigdy nie miałem problemów z wodą przedostającą się do wewnątrz, nawet podczas największej ulewy. Co do parowania przedniej szyby - owszem gdy jest wilgotne powietrze i pada deszcz, szyba szybko zaparowuje, poczynając od dołu. Jednak włączenie klimy z nawiewem na szybę szybko przynosi efekt.
Pozdrawiam.

Ukashq 06-07-12 18:15

Hej dzięki za wszystkie posty! zauważyłem teraz przy bardzo dużej eksploatacji klimy następujące zjawisko (prawdopodobnie przyczynę problemu) - przy włączonej klime czuje uderzenia fal ciepła i zimna - klima chłodzi po czym na chwilę przerywa i czuję uderenia ciepła (i wilgoci), gdy nawiew jest na szybe to wtedy zielony osad i po chwili znowu chłodzi. Na zewnątrz słyszę "cyknięcie" (przełączenie obiegu??). Nie mam pojęcia już co to może byc :(

coomac 06-07-12 18:38

Cytat:

Napisał Ukashq (Post 737454)
Filtr wyminionu 2k temu, klima odgrzybiona ozonowo.

Moim zdaniem masz mocno zasyfione dukty od nawiewów. Ten zielonkawy osad jest zastanawiający. Ozonowanie to raczej kosmetyka w tym przypadku. Piankę w kanały nawiewów bądź wogóle jakieś konkretne czyszczenie bym zastosował

korek007 06-07-12 20:40

Cytat:

Napisał Ukashq (Post 744569)
.... Na zewnątrz słyszę "cyknięcie"...(

To jest jedno "cyknięcie" czy powtarzajace się "cykania"? Takie cyknięcie słychać w momencie włączenia sprężarki klimy.

Ukashq 08-07-12 22:10

Cytat:

Napisał korek007 (Post 744608)
To jest jedno "cyknięcie" czy powtarzajace się "cykania"? Takie cyknięcie słychać w momencie włączenia sprężarki klimy.

Powtarzające się cyknięcia. i przy cyknieciu (nie każdym) pojawia się mgła na szybie :sad:

misiom1 09-07-12 09:04

Może padać sprzęgło od klimy, miałem to 2 lata temu, klima raz działała raz nie okazało się że sprzęgło padło


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi