Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Focus RS Mk2- Przewodnik Kupującego (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=73596)

KrisSz 02-04-15 12:39

Mnie po naciskach powiedzili że ok 500 PLN ????! to już lepiej ściągać spoza albo lepiej zalać seryjną poduszkę klejem poliuretanowym do szyb.

Nr części to CM5Z-6068A lub CM58-6P082-BA stosowana w st po 2013 albo w focusie eletrycznym

Atlis 02-04-15 12:42

500zł? Buehehehehehe

KrisSz 02-04-15 13:55

Dokładnie : Buehehehehehe - za 200 pln pod drzwi z ebaya jak nie będę chciał rzeźbić i mieć seryjną część ....albo tuba kleju za 30 pln

fredi1989 05-04-15 12:02

super opis !!!!
Przydał by sie jeszcze temat zakup kontrolowany ford RS bo coraz więcej właścicieli st chce zmienić na właśnie RSa

KrisSz 05-04-15 12:16

Jeżeli ktoś oglądał już jakiś egzemplarzniech wrzuci info z opisem vinem etc.

vtec 05-04-15 16:02

Cytat:

Napisał fredi1989 (Post 1054618)
super opis !!!!
Przydał by sie jeszcze temat zakup kontrolowany ford RS bo coraz więcej właścicieli st chce zmienić na właśnie RSa

Obserwując oferty za ostatnie pół roku, na 15 szt. moze ze 3 nowe ;)

ankel 16-04-15 10:21

chciałbym sie odnieść do kwestii katalizatora...

od jakiegos czasu slysze dziwny dzwiek w przedziale 2,5-4krpm... takie jakby kastaniety...

check engine sie nie swieci, swiecil sie jakis miesiac temu ale mialem wtedy tez usterke wiazki czujnika abs (problem z wyswietlaniem przebiegu) i aso wgralo nowe oprogramowanie zegarow, bledy pokasowalo i poki co check nie wrocil...

pytanie brzmi czy grzechotanie w pierwszym poscie odnosnie kata to wlasnie przy dawaniu gazu, czy ogolnie cos grzechotac powinno w tlumiku? wiem, że w ASO ogólnie mają kłopoty z diagnozowaniem RS'a, a juz na takie subtelnosci jak inny wygar przy otwartej przepustnicy to w ogole nie maja recepty. zatem usterke musze wstepnie ustalic sam... (jak gasl przebieg i wywalalo esp i abs kontrolki, to chcieli zegary wymieniac... skonczylo sie na wiazce abs)

druga kwestia, to mam wrazenie, ze na duzych nierownosciach wydech obija sie o bude... wymienilem mocowania na powerflex i niby jest lepiej ale nie do konca... to mozliwe, ze przez mocowanie skrzyni tak wali? czy ten typ tak ma miec?

KrisSz 16-04-15 12:55

Jak wkład katalizatora się pokruszył ale nie całkiem na drobne to może grzechotać w tym miejscu co jest. Jedyna metoda to zdjąć kata i sprawdzić czy pokruszony czy nie (efekty w zależności od stadium na fotkach w pierwszym posćie tego wątku).

Mocowanie skrzyni jest bardzo miękkie i tłumik wali o budę, spada z lewego tylnego wieszaka etc. (przy "dawaniu w palnik" i nie trzeba wcale auta katować - parę redukcji startów i już lata). Możesz wymienić na:
- coś aftermarketowego (np mocowanie vibratechnik, elevate, hardrace),
- kupić samą wkładk poliuretanową wkładaną w standardowe mocowanie powerflexa,
- zalać ori mocowanie klejem do szyb (czyli poliuretanem o twardości 50-70 sh)
- oddać do zrobienia/regeneracji poduszkę np do strongflexa/poliuretanów olkusz - zakłądu regenrującego w okolicy
- kupić oryginalną poduszkę do focusa ST 2013/14 / Focusa electric o numerku CM5Z-6068A / CM58-6P082-BA (pasuje plug and play) i jest ona sztywniejsza

designer 16-07-15 23:49

To jeszcze napiszcie gdzie w w-wie serwisować Rs-a jakby co tfu tfu :smt017

KrisSz 17-07-15 09:54

Przeglądy robiłem w aso z własnymi materiałami. Mody robiłem u Adama Tomaszka (kiedyś 4turbo w Mysiadle). Teraz Adam otworzył nowy serwis na Płowieckiej 76 (kiedyś był tam Nissan) i tam jeżdżę. Pytanie czy chcesz modzić czy po prostu coś naprawić. RS w 90% to jednak zwykły ford. Wuj Zbychu albo inna firma obcykana w fordach też pewno da radę.

designer 17-07-15 13:00

Cytat:

Napisał KrisSz (Post 1077224)
Przeglądy robiłem w aso z własnymi materiałami. Mody robiłem u Adama Tomaszka (kiedyś 4turbo w Mysiadle). Teraz Adam otworzył nowy serwis na Płowieckiej 76 (kiedyś był tam Nissan) i tam jeżdżę. Pytanie czy chcesz modzić czy po prostu coś naprawić. RS w 90% to jednak zwykły ford. Wuj Zbychu albo inna firma obcykana w fordach też pewno da radę.

Soft już mam z Race Rentu, poza tym seria. Olej i filtry to mi zmienią tu na Zaciszu, ale zastanawiam się czy np. z rozrządem sobie poradzą? Coś skomplikowanego?

KrisSz 25-07-15 18:47

To dla tych co zrobili sobie "składane lusterka z pilota" przez przeprogramowanie modułów drzwiowych UCS-em i chcieliby sobie przypomnieć jak to ustrojstwo się włącza / wyłącza.
W autach z seryjnymi / nieprzeprogramowanymi sterownikami oczywiście to nie działa.

1. Otwieramy auto z pilota, wsiadamy i upewniamy się że szyby były zamknięte jak otwieraliśmy auto

2.NIE wciskając sprzęgła przyciskamy przycisk START (czyli włączamy zaplon bez uruchamiania slinika)

3. Sprawdzamy czy przełącznik wyboru które lusterko regulujemy elektrycznie jest w środkowym ustawieniu i otwieramy obydwa okna jednocześnie

4. Teraz przyciskmy i trzymamy jedną ze strzałek regulacji położenia lusterka w lewo jeżeli chcemy wyłaczyć funkcję składania lusterek lub w prawo jeżeli właczyć

5. Trzymając cały czas przycisk z pkt 4 zamykamy okna i po ich zamknięciu puszczamy przycisk ze strzałką. Przyciskamy znowy START (wyłączamy zapłon)

6. Siedząc w aucie zamykamy je przez dwukrotne przyciśnięcie przycisku na pilocie

7. Po chwili (5-10s) otwieramy z pilota auto.

Wysiadamy, zamykamy auto ipatrzymy czy lusterla się składają / lub nie. Jak ne działa wracamy do pkt 1

DejaVu 25-07-15 22:44

Krzysiu standardowo porządny opis

KrisSz 26-07-15 11:04

Nie wiem tylko kiedy użyć taśmy klejącej do ustawienia kusterka ;-)

DejaVu 26-07-15 11:33

to jest taka chwila że będziesz wiedział.:smt056

Doctor 04-09-15 16:16

Bardzo fajny przewodnik :) Może się okazać mi przydatny, ponieważ myślę o kupnie RS'a.

Brakuje trochę informacji o miejscach, gdzie warto zabrać auto na przedzakupowe oględziny. W Warszawie 4Motors może? Czy lepiej jakieś ASO?

KrisSz 04-09-15 18:48

Bo to się zmienia. Auto jak każdy focus - przynajmniej w sensie sprawdzania - to co specyficzne i na co warto zwrócić uwagę starałem sie opisać. Co do Aso - oni raczej nie wzmą odpowiedzialności za nic bo po pierwsze nie chcą, a po drugie mogą nie potrafić stwierdzić co się z autem działo. Chyba że mamy tam znajomego i/lub wiemy że jest tam łebski mechanik. Już bardziej liczyłbym na jakiś zaprzyjaźniony zakład np Zbychu, Dobra, 4motors, promotor, etc. Najlepiej ktoś kto tego auta nie utrzymywał. Poza tym jeżeli auto miało jakieś przygody typu stłuczka to jak jest naprawione zgodnie ze sztuką to imho jest ok. Niestety część sprzedających przemilcza takie przygody a część kupujących niepotrzebnie wpada w panikę lub paranoję. Życzę powodzenia w poszukiwaniach. Steveno chyba chciał sprzedać swojego.

Doctor 04-09-15 19:41

Dzięki za info, z tego co widzę będzie go chciał sprzedać dopiero w połowie 2016 r. Trochę późno dla mnie. W okolicach warszawy jest jedno ogłoszenie krajowego, zrobię niedługo temat może ktoś zna auto lub coś ciekawego zauważy.

Zbychu tzn http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=15466 ? :) Dzięki za namiar.
A Dobra?

KrisSz 05-09-15 01:05

Ja nie mam tu doświadczenia z Dobrą....to się nie wypowiem

Doctor 05-09-15 12:39

Chodziło mi raczej o to, co to za Dobra, bo pierwsze słyszę. http://centrum-dobra.com.pl/ ? :)

KrisSz 05-09-15 12:47

Tak to oni. Sorry za skrót myślowy.

vtec 06-09-15 09:21

Cytat:

Napisał Doctor (Post 1084975)
Chodziło mi raczej o to, co to za Dobra, bo pierwsze słyszę. http://centrum-dobra.com.pl/ ? :)

Ja tam serwisowalem ST, aktualnie RS. Wielu użytkowników ST/RS z forum serwisuje,,sprawdza, diagnozuje. Bez zastrzeżeń.

designer 24-11-15 10:23

Panowie mam problem. Dzis podczas spokojnej jazdy w korku usłyszałem dziwny dźwięk, jakby świst i zobaczyłem ze przestał mi działać wskaźnik temp oleju, a ciśnienie oleju praktycznie cały czas 5bar ( silnik dawno rozgrzany). Dwa pytania:

Czy to rzeczywiście tylko czujnik i jak go zlokalizować/sprawdzić?
Czy jazda kiedy ciśnienie oleju cały czas ma wg wskaźnika 5barow jest bezpieczna? Czy to tylko komp oszukuje widząc ze olej jest zimy (mimo ze nie jest) podaje wyższe ciśnienie?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

KrisSz 24-11-15 10:57

Z dużym prawdopodobieństwem MAP sensor (to ten w ICKU). Jak zapalasz auto z zimnego to ma cykl nagrzewania/ssania (tj chodzi jak traktor przez 30 sekund, obrty 1500 i spadają) ?

Silnik chodzi normalnie ?
Jakieś błędy pokazuje, kontrolka silnika się pali ?
Jakie masz long term fuel trims, dolot szczelny ? boost normalny ? Turbo nie przeładowuje ?
Używsz jakiegoś*filtra z olejkiem który mógł zapaćkać czujnik MAP ?

Robiłeś reset ustawień ? (tj wyjmujemy bezpiecznik nr 26 tz KAM fuse na 30 minut i potem zapalamy auto do drugiego włączenia wiatraka - ok 20 minut żeby pochodził na luzie). Tylko to zresetuje parę informacji (LTFT) na bazie ktorych można dojść co się stało.

designer 24-11-15 12:19

No właśnie wszystko działa jak poprzednio, odpala normalnie, kontrolki silnika brak.

Co do turbo to boje sie pałować żeby czegoś bardziej nie uszkodzić, dlatego pytałem czy moge normalnie jeździć...?

KrisSz 24-11-15 13:26

Dopóki nie sprawdzisz co się dzieje nikt na to putanie Ci nie odpowie. Tzn ja bym nie pałował.

Nie odpowiedziałeś na pytania z postu powyżej więc ciężko wróżkować. Jeżeli nie masz to kup sobie interfejs elm na kablu lub wifi, forscan na pc lub komórkę i bez kosmicznych kosztów będziesz w stanie sam odczytać błedy. Jak nie masz wejdź w tryb serwisowy zegarów i odczytasz kody bodajże 4 ostatnich błędów dtc. Wujek google pomoże Ci znaleść na yt jak to zrobić.

vtec 24-11-15 21:17

albo podjedz do serwisu, będzie prościej w tym przypadku ...

designer 25-11-15 13:59

Cytat:

Napisał vtec (Post 1097938)
albo podjedz do serwisu, będzie prościej w tym przypadku ...

Właśnie chyba tak zrobię, jutro wstępnie odczytam błędy i zobaczymy.

Na Dobrej mi to ogarną jakby co?

vtec 25-11-15 18:00

pewnie że tak. w zakresie odczytu, ale co dalej ... kto wie

designer 01-12-15 14:11

Sprawca zamieszania

http://motorsportoils.pl/fotki/IMG_0911.JPG

Po nr części figuruje jako boost pressure sensor, więc wygląda na to że istnieje...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi