Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażera. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=32385)

Kam1l 15-04-10 22:24

Ja mam tak samo. Zakleiłem podszybie i zobaczymy.
Czy zamiast tego filcu można dać takie coś: http://allegro.pl/item995406041_mata...luszajaca.html
?

Bzyczek 15-04-10 23:00

mi też się lało, a teraz się nie leje... zobaczymy jak będzie dalej :)

marbed 19-04-10 20:37

Cytat:

Napisał Damiano1412 (Post 436573)
Wode masz na pewno od klimatyzacji, było o tym na forum.

Czytałem trochę ale konkluzja była taka że trzeba wydać ok. 800 PLN :(
Może ktoś byłby uprzejmy podać link jak to można samemu stwierdzić czy to na 100% to?
Sprawdzałem, odpaliłem auto, włączyłem klimę i czekam czy coś się zacznie dziać - nic nie zaobserwowałem. Wsadzałem palce w szpary :oops: wszędzie sucho, nie wiem może trzeba dłużej czekać? Ale wcześniej tej wody było naprawdę dużo. Filc nadawał się tylko i wyłącznie na śmietnik.

fikus 28 19-04-10 21:50

Drodzy koledzy nieszczelne podszybie niema nic wspólnego z woda w środku!!!!!!!!!!!!!!!!!Spojrzcie na swoje Foki ze strony kierowcy krata ma otwory!wiec siłą rzeczy woda i tak sie tam dostaje ,wiec auto,,fabrycznie'' było by zalewane! po prawej str. dziur niema dlatego aby filtr i wentylator bezposrednio niezasysał lisci ,igieł drzrew,wody itp.Ponadtto podszybie prawej strony w dolnej czesci (nad filtrem,a pod szyba i blacha) ma taki tunel z dziurka ktory odprowadza wode wiec w normalnych warunkach niemozliwe jest przedostanie sie wody do wentylatora bo tylko tedy moze sie ona dostac do srodka, na nic klejenie szyby u ,,dolu''woda do góry nie pójdzie!(tez tak robili!) mozliwe jest ze macie zapchane odprowadzenia wody na podszybiu(widoczne po zdjeciu plastikow) sa w błotnikach(czesto liscie i błoto z piachem)woda na czas nie odchodzi i leci do srodka przez wentyl.(mozna to spr.lejcie na szybe wode i powinna momentalnie wylatywac dołem błotników (koło drzwi) innym miejscem przedostawania sie wody do foki sa:osłony przewodów w drzwiach,podwiniete uszczelki karoseri(buda-drzwi),luzny silnik wycieraczek,pierscienie kabli ktore ida pod maske! wiecej mozliwoci w foce niema! dlatego ze profile blach sa tak ukształtowane ze woda MA ODEJSC! Przerabiałem ten temat wielokrotnie u znajomych ,wyobrazcie sobie ze przy kapusniaczku było pełno wody w foce natomiast przy laniu hydrantem!!!! ani kropli?! i tu był problem-okazało sie ze to własnie podwinieta osłona kabli w drzwicach ,przy duzym cisnieniu woda była rozbryzgiwana i zlatywała ,przy delikatnym roszeniu-waliła do srodka -co dziwne kapała spod schowka na wycieraczkę:)-takie katy i nachylenia blach i deski!Pozdrawiam ,powodzenia z mokrym tematem:)

---------- Post dodany o 21:50 ---------- Poprzedni post był z 21:47 ----------

A jesli ktos ma dardzo duzo wody to w podłodze pod autem widac takie plastikowe zaslepki ,wystarczy je wyjac i cała woda z podłogi scieknie przez 1 noc !-gwarantuje.

marbed 20-04-10 14:00

Cytat:

Napisał fikus 28 (Post 438313)

[/COLOR]A jesli ktos ma dardzo duzo wody to w podłodze pod autem widac takie plastikowe zaslepki ,wystarczy je wyjac i cała woda z podłogi scieknie przez 1 noc !-gwarantuje.


A co to da jeśli filc jest nasiąknięty? Nic, i tak trzeba rozbebeszać auto i suszyć. Filc sam z siebie nie wyschnie.

marbed 24-04-10 10:18

Tak się zastanawiam czy jest możliwość samodzielnego usunięcia tego problemu. Przede wszystkim czym to moczenie się ;) jest spowodowane. Piszecie o jakiejś uszczelce i o tym, że w ASO cały kokpit rozbierają i jest to bardzo kosztowne.
Ale co to za uszczelka i gdzie ona jest? Domyślam się, że to będzie coś w uproszczeniu mówiąc jak w lodóce wężyk odprowadzający skroploną wodę na zewnątrz. Tu pewnie jest niedrożny, albo właśnie na uszczelnieniu gdzieś skruszały i woda zamiast na zewnątrz zostaje w środku.
Pytanie w którym miejscu jest odpływ i gdzie jest przyczyna problemu?

ksw2 25-04-10 21:04

witam
Ja miałem podobny problem - raz po deszczy miałem wodę po stronie pasażera i trochę mnie to przeraziło. Rozebrałem podszybie i sprawdziłem filtr kabinowy, wszystko było suche. Owszem ta słynna uszczelka była trochę wykruszona ale nigdzie nie było śladu wody a było to dwa dni po przecieku i wtedy nie było słonecznych dni. Od tego czasu upłyneło ok 2 miesięcy i w tym czasie było kilka obfitych deszczów i nic .... sucho. Jeździłem trochę z włączoną klimatyzacją żeby sprawdzić czy to może od klimy ale też nic. Środek już wysuszyłem wkładając gazety pod wykładzinę.
Czy ktoś wie czym był spowodowany ten przeciek ?

martino79 21-05-10 21:28

Ja właśnie to przerabiam, wilgoć po stronie pasażera pod nawiewem. Podszybie sprawdzone, filtr kabinowy był suchy, drożność kanałów pod nimi też ok. Wystarczyło włączyć klimę w bezdeszczowy dzień i się wyjaśniło, woda cieknie. Mechanik stwierdził, że nie ma co silikonem uszczelniać wyloty przy podłodze gdzie wycieka, tylko udrożnić odpływ od klimy, żeby przy większym skraplaniu woda miała szansę się wydostać z samochodu. Jutro jadę na udrażnianie odpływu z klimy i zobaczymy, czy to rozwiąże temat.

XymoX 22-05-10 09:35

Cytat:

Napisał martino79 (Post 449699)
Jutro jadę na udrażnianie odpływu z klimy i zobaczymy, czy to rozwiąże temat.

daj znać co i jak .......

dyster 22-05-10 11:32

Cytat:

Napisał model mt (Post 382051)
Uprzedzę pretęsje i odpowiem, czytałem wątki na temat podszybia i filtra kabinowego,wiem że muszę się tym zająć myślę że płytka na filtrze oraz dobry silikon na podszybie powinny załatwić sprawę.Ale chodzi o to że oprócz mokrej podłogi pod nogami pasażera (prawy przód)to także mam mokrą podłogę u pasażera z tyłu (prawy tył).Czy to możliwe żeby woda się przedostała także tam? Przecież pod fotelem pasażera jast poprzeczne przetłoczenie(próg) który powinien zatrzymać wodę,chyba że ma otwory na wylot.Jak myślicie skąd z tyłu woda?

Cóż,pasażer powinien częściej zmieniać pieluchy.Najlepiej zasugerować ,że u ciebie w aucie zawsze się zakłada świerzą przed jazdą.Musisz mieć zawsze paczkę ze sobą.Powinno pomóc.Ewentualnie obowiązkowe, komisyjne siusiu przed jazdą.Jeśli nie poskutkuje-pasażer jest złośliwy lub za coś się odgryza.

---------- Post dodany o 11:32 ---------- Poprzedni post był z 11:31 ----------

spoko,luz nie dziękuj-lubię pomagać ludziom.

XymoX 25-05-10 06:18

Cytat:

Napisał martino79 (Post 449699)
Jutro jadę na udrażnianie odpływu z klimy i zobaczymy, czy to rozwiąże temat.

no i jak tam w temacie ?

martino79 29-05-10 16:43

Ja już jestem po ;) Okazało się że coś było niespasowane w obudowie klimatyzacji przy odpływie (rurka która wychodzi na zewnątrz). Woda która ma prawo się skraplać i to w bardzo dużych ilościach szczególnie jak jest duża różnica temperatury, nie spływała do rurki odpływowej i dalej na zewnątrz auta (a w zasadzie pod auto) tylko sączyła się poza odpowiednim korytkiem i po plastikowej obudowie w dół i przez to połączenie z podłogą przez gąbczasto-gumową niby uszczelkę ładnie lała się do kabiny. Wcześniej ktoś pisał że tę uszczelkę trzeba zawalić w koło silikonem najlepiej szklarskim (zdjęcie z tego wątku http://www.focusklubpolska.pl/attach...9&d=1247213477). Mój mechanik był mocno zaskoczony, zresztą po jego słowach ja też. Woda dalej by się zbierała w obudowie lub sączyła pod matę i zacząłby się robić gnój. U mnie przeczyścili rurkę odpływową klimatyzacji, rozebrali i złożyli obudowę klimatyzacji i wszystko skręcili bez konieczności uszczelniania czegokolwiek. Od ponad tygodnia mam spokój, a pod autem faktycznie robi się czasami niezła kałuża. Dywanik i filc oczywiście trzeba było zdjąć i wysuszyć bo inaczej byłoby niezłe grzybobranie. Nie wiem jaka była u innych przyczyna wycieku w tym samym miejscu, ale u mnie to co opisałem pomogło. Teoria z wodą z podszybia u mnie została również obalona nawet gdy auto prawą częścią było wyżej - sprawdziliśmy doświadczalnie, natomiast jak włączyliśmy klimę przy otwartych drzwiach (powoduje większe skraplanie) to było widać jak się leje woda do środka. Polecam wszystkim taki test na początek, aby ustalić od razu czy to klima zalewa. Pozdrawiam

mark_TDDI 30-05-10 08:26

Więc potwierdza się jedno (to co napisałem około 2 lat temu i mało co za to mnie nie ukrzyżowano, przekonując do nieszczelnego podszybia) - podszybie często też, ale "zmaszczona" obudowa klimy przede wszystkim jest powodem wilgoci w jedynkach - dali engineer'y fordowe i valeo've d...y i tyle....kaszana. Oklejanie silikonem z zewnątrz to półśrodki... Wymontować, rozebrać, oczyścić, poprawnie złożyć (u mnie spece z ASO używali jakiegoś uszczelniacza) i spokój...Howhg!

XymoX 30-05-10 10:45

Cytat:

Napisał martino79 (Post 451789)
Okazało się że coś było niespasowane w obudowie klimatyzacji przy odpływie

ale niespasowane fabrycznie i dopiero teraz zaczęło lecieć ?

Ile trwało wyciągnięcie wymiennika i zmontowanie na gotowo ?

Ile cię skasowali ?

Czy widać było dokładnie gdzie WYCIEKA woda z wymiennika ?

martino79 01-06-10 00:36

Cytat:

Napisał XymoX (Post 451890)
ale niespasowane fabrycznie i dopiero teraz zaczęło lecieć ?

Jestem drugim właścicielem, auto kupiłem w grudniu i dopiero na wiosnę uruchomiłem klimatyzację, więc nie wiem czy klima fabrycznie złożona, czy coś przy niej nie było wcześniej robione. W każdym razie rozmontowanie, przeczyszczenie rurki odpływowej i złożenie bez konieczności dodatkowego uszczelniania póki co zdaje rezultat.


Cytat:

Napisał XymoX (Post 451890)
Ile trwało wyciągnięcie wymiennika i zmontowanie na gotowo ?

Jeśli dobrze pamiętam to coś koło półtorej godziny, ale w międzyczasie namierzaliśmy przeciek i nie wyciągali całego wymiennika, a jedynie zdjęli część dolnej obudowy plastikowej, poprawili jego usadowienie i złożyli.


Cytat:

Napisał XymoX (Post 451890)
Ile cię skasowali ?

To nie było rozliczenie cennikowe, więc nie mogę podać kwoty.


Cytat:

Napisał XymoX (Post 451890)
Czy widać było dokładnie gdzie WYCIEKA woda z wymiennika ?

Tak, ale nie określę dokładnie z którego elementu. Wg mechanika klima zachowywała się prawidłowo, tylko że woda nie spływała z korytka przez rurkę tylko sączyła się obok i to go zdziwiło. Jak napisałem już wyżej przeczyszczenie rurki i złożenie całości do kupy rozwiązało problem, przynajmniej u mnie.

niko123 15-08-10 17:06

Witam, od niedawna mam wodę pod nogami pasażera.

- podszybie podklejone ( sprawdziłem filtr suchy )
- woda nie lecie nawiewami tylko po wiązce kabli troszkę poniżej modułu Gem ( to ta wiązka co idą wszystkie kable z drzwi do auta ) od strony drzwi wszystkie posprawdzałem itp, chyba będzie jakaś nieszczelność połączeń blach bo wygląda na to że w środku woda leci na wiązkę kabli i po niej spływa do środa auta.

Ta wiązka jest w takiej metalowej wnęce za modułem i nie ma jak tam się dostać.

Jutro zrobię zdjęcia.


Zaznaczyłem mniej więcej gdzie wychodzi ta wiązka kabli co spływa po niej woda do auta.

http://img828.imageshack.us/img828/7184/73288657.jpg

Uploaded with ImageShack.us



PS.
Problem rozwiązany - była odklejona uszczelka od przedniej szyby i jakoś woda dostawała się pod nią i lało do środka - czarny silikon i po sprawie.

XymoX 16-08-10 22:16

Cytat:

Napisał niko123 (Post 475676)
Problem rozwiązany - była odklejona uszczelka od przedniej szyby i jakoś woda dostawała się pod nią i lało do środka - czarny silikon i po sprawie.

przednia szyba jest wklejana czyli o jakiej nieszczelności z winy uszczelki piszesz ? Ta gumowa "wykończeniówka" która jest na górze i po bokach szyby to tylko pasek ozdobny i nie jest jej rolą uszczelnianie szyby i karoserii. To tylko estetyka i aerodynamika

niko123 17-08-10 01:07

Cytat:

Napisał XymoX (Post 476056)
przednia szyba jest wklejana czyli o jakiej nieszczelności z winy uszczelki piszesz ? Ta gumowa "wykończeniówka" która jest na górze i po bokach szyby to tylko pasek ozdobny i nie jest jej rolą uszczelnianie szyby i karoserii. To tylko estetyka i aerodynamika

Dokładnie o tą uszczelkę chodzi - wynika z tego że muni być gdzieś nieszczelność między szybą a karoserią - może była kiedyś wymieniana i klej gdzieś nie złapał ?

Za nim do tego doszedłem to lałem szlałfem z 3 godzony wodę. :)
Na początek podszybie, nadkole itp - i ciągle było sucho na koniec po dachu lałem bo byłem bez radny i już byłem nastawiony na wizytę w ASO ale okazało się że po laniu po dachu woda się skraplała to tych kablach.

berkov 19-08-10 08:56

koledzy mam taki sam problem i czy moze podesłałby ktos fote w ktorym dokładnie miejscu to podkleic ? pozdrawiam

mamuti 19-08-10 09:15

Ja z problemem wody w filtrze i na podlodze pasażera poradziłem sobie lekko modyfikując rynienkę w podszybiu. Jak zdejmiesz podszybie, to będzie miał tam rynienkę, która ma odprowadzać wodę z szyby, co by na filtr nie spływała. Rynienka ma otwór odpływowy od strony środka auta - niestety patent na tyle skopany, że woda wypływając przez ten otwór nie skapuje od razu ale po wynience spływa do najniższego punktu i kap do filtra. Ja od spodu rynienki przy tym otworze wklełem kawałek gumy, która powoduje spływanie po niwj wody do komury silnika a nie do filtra. Od roku nic się nie dzieje (a ostatnio to popadało mocno)

dodatkowo możesz jeszcze taką przeróbkę zrobić:
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=29124

berkov 19-08-10 09:17

czyli zakleiłeś tylko otwór i od razu lepiej ?:)

mamuti 19-08-10 09:37

Nie zakleiłem otworu, tylko przykleiłem od spodu rynienki, obok otworu (od strony filtra kabinowego) kawałek gumy, która zatrzymuje wodę. Jak zakleisz otwór, to będzie Ci więcej wody lało się do środka.
U mnie na razie patent się sprawdził

berkov 19-08-10 09:54

przykleiłaś to tak żeby woda nie miała jak kapać do filtra, dobrze rozumiem ? dzięki za szybkie odpowiedzi :)

mamuti 19-08-10 10:29

ciężko to opisać bez zdjęcia. Po południu mogę zajrzeć pod maske i jak będzie widać to zrobie fotke i wrzuce. No a ogólnie chodzi o to, by zrobić jakąś zapore dla wody, która wypłynie tą dziurką i by nie spływała dalej po rynience tylko po napotkaniu przeszkody spłynęł do komory silnika.

bzyku137 13-11-10 12:53

Witam właśnie dzisiaj zobaczyłem wodę na gumowym dywaniku no i oczywiście dużo wody pod nim,po przeczytani wszystkich postów i wyciągnięciu filtra przeciw pyłkowego (był mokry)stwierdziłem że leci woda po nim doradżcie mi jak najlepiej uszczelnić to ustroństwo żeby było dobrze,dodam również że mam ułamany jeden zaczep od plastiku. Czy mam cały ten plastik pod podszybiem przekleić silikonem do szyby? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

kempus 13-11-10 15:09

Yyy, raczej nie bardzo, przydałoby się kupić nowe podszybie. I tu mam pytanie- jak to jest z tą uszczelką butylową, czy trzeba ją wymieniać wraz z wymianą podszybia?

Falcon 13-11-10 15:09

http://www.focusklubpolska.pl/showth...ight=podszybie

kapsel 12-01-12 06:36

Nie gniewajcie sie Koledzy,ale wkleje mój problem jeszcze tu: F.F. 1,8 BENZ. 2001r.,w aucie jest klimatyzacja manualna. Problem oto taki - ZALANY PRZÓD POD STOPAMI,POTEM PRZERWA JAKIEŚ 30 CM,I ZZALANY TYŁ - BARDZO MOKRO...Podjechałem do mechanika,ten na gorąco stwierdził NAGRZEWNICA,ale nie miał ochoty się za to brać. Pojechałem do drugiego,i mówie NAGRZEWNICA do roboty. Facet dzwoni po 4 godzinach,i mówi że NAGRZEWNICA jest sucha,podszybie też,oczywiscie rozebrał deske. No i pyta sie co robic - czy zrywamy wszystko?! i szukamy,czy...
No własnie Koledzy,co robić,co to może być. Facet czeka na rady ode mnie,a ja nie mam bladego pojęcia co mu powiedziec. Jeszcze 1,nie sprawdzałem czy jest płyn...nie uzywałem klimatyzacji. Do mechanika przejechałem dzis 2-3 km,i znow pokazało sie bajorko we wspomnianych 2 miejscach. Także woda nie lała mi sie np. z rynienek.
Co robić,co robić Koledzy

mjprzem 12-01-12 10:43

najwieksze prawdopodobienstwo ze to od przedniej szyby.

Poniewasz rozumiem ze wody jest duzo to mozliwe ze to bedzie od górnej strony uszczelki.

Tam w zimie moze gromadzic sie woda-zamarzac i rozsadzac uszczelke.

Proponuje sciagnac plastikowe listwy od slupkow przedniej szyby i lac wode na uszczelke od szyby szczegolnie w gornym narozu ;)

to jest taki newlargiczny punkt ze zawsze jak jest uszczelka nakladana to pracownik robi sobie w tym miejscu przerwe i jest wieksze prawdopodobienstwo ze jesli szyba jest oryginal to wlasnie tam bedzie problem ;)

gdyby to byla nagrzewnica to taki ubytek plyny dawno bys zauwazyl -to byl jakis glupi pomysl jesli plynu nie ubywa.

Acha..a jasne...pod nogami pasazera..to jeszce druga mozliwosc.

czy przypadkiem nie stawiasz samochodu prawym kolem na krawezniku jak deszcz pada?
to potrzeba sprawdzic rynienke odplywowa od filtra klimatyzacji bo standardowo jest odksztalcana przy wymianie filtra-jak ktos nie sciaga calego podszybia i wycieraczek tylko polowe. Takie rzeczy to nawet ASO paprało.

Po sciagnieciu oslony z pod nogi pasazera od wentylatora jest dziurka-jesli bedzie przeciek od tego to tam powinno kapac.

XymoX 12-01-12 11:20

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 661990)
Tam w zimie moze gromadzic sie woda-zamarzac i rozsadzac uszczelke.

przecież szyba jest wklejana a widoczna dookoła "uszczelka" jest tylko dla poprawienia estetyki. Ze źle wklejonymi szybami spotkałem się nie raz, ale z tym, że mróz ją "odsadził" to nigdy

A z tą dziurką w deklu wentylatora potwierdzam - jak jest przeciek z podszybia to tą dziurką wylatuje woda. U mnie czasami potrafi nią polecieć woda w lato jak chodzi klima a odpływ mam drożny :(


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi