Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   1.6 125KM czy EcoBoost? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=48231)

siwy05 24-03-11 12:12

Cytat:

Napisał Komor (Post 552812)
Coś w tym jest ...
Ale nie którzy chcą mieć nowe i nie uznają półśrodków.

---------- Post dodany o 11:26 ---------- Poprzedni post był z 11:25 ----------



Chcąc korzystać z tych osiągów spali o wiele więcej, no nie ma opcji ;)
Ale jeżeli dziadek mode on to można spalać całkiem akceptowalne ilości paliwa.

Dziadek mode nie potrzebuje w takim razie 150KM ;) wszystko rozbija się o styl jazdy kierownika, jak lubi deptać to i ecoboost będzie ciut za słaby, jak ma jeździć do sklepu po bułki to 1,6 będzie za dużo.

Cytat:

Mysle ze w trasie elastycznosc 1.6T moze uratowac zycie np.podczas wyprzedzania kolumny TIR-ow. Czym jest wieksze zuzycie paliwa w tej sytuacji?
Niby tak, ale czy masz 125KM czy 150KM to i tak zawsze znajdzie się sytuacja podbramkowa, różnica będzie tylko taka, że przy tym pierwszym sytuacja ta nastąpi po wyprzedzeniu 2 zestawów, a przy drugim po wyprzedzeniu 4... Owszem zapas kucy jest jak najbardziej wskazany, pod warunkiem, że jednak się będzie je wykorzystywało, a nie jeździło jak piz... bo auto spali litr czy dwa więcej. Ja osobiście napewno bym wybrał opcje ecoboost, rezygnując z podgrzewanych foteli czy innej pierdoły, ale ja lubie jak pedał ląduje w podłodze, a samochód nie osiąga 50km/h po minucie jak większość kierowców w naszym kraju.

Lukaszko 24-03-11 12:24

Słuchajcie, tak podniecacie się różnicą elastyczności a zapominacie o jednym. Silnikiem z turbiną i bez trzeba jeździć inaczej.
Jak chcesz przyspieszyć silnikiem bez turbo musisz go trochę pokręcić. A na 4 przy 50 on będzie miał poniżej 2tyś obrotów. Te porównanie jest chore. Jak zredukujesz do trójki zrobi to dużo szybciej i nie będzie tak dużej różnicy w porównaniu do ecoboosta.

Osobiście uważam że do miasta wystarczy 1.6 125km, a na trasę znając jego możliwości(ograniczenia) i specyfikę silnika też się nada. Na trójce można wyprzedzać bardzo sprawnie jak trzeba.

Jasne jak bym miał kasę to bym brał turbo ale mając wybór golas z turbo i wypasiony bez turbo, biorę tego drugiego.

SIMPSON 24-03-11 13:18

To wyobraz sobie jak pojdzie ecobost jak zredukujesz do 3ki??I wtedy porownaj ze 125km:smt023

MisiekT 24-03-11 13:40

Cytat:

Napisał Lukaszko (Post 552829)
Na trójce można wyprzedzać bardzo sprawnie jak trzeba

kwestia definicji sprawnosci - jak ktos jezdzil 1.0 to pewnie mozna...

SIMPSON 24-03-11 13:58

Cytat:

Napisał Lukaszko (Post 552829)
mając wybór golas z turbo i wypasiony bez turbo, biorę tego drugiego.

Chciałem delikatnie zauwazyc ze NIE MA GOLASOW kupujac NOWE auto segmentu Ford Focus [hammer]

Lukaszko 24-03-11 14:08

Cytat:

Napisał SIMPSON (Post 552839)
To wyobraz sobie jak pojdzie ecobost jak zredukujesz do 3ki??I wtedy porownaj ze 125km:smt023

Ale nie aż taka jak na 4.
Różnica momentu jest wtedy znacznie niższa.

Cytat:

Chciałem delikatnie zauwazyc ze NIE MA GOLASOW kupujac NOWE auto segmentu Ford Focus
Jak to nie? ambiente to praktycznie całkowity golas(poza poduchami i esp) a trend też nie rozpieszcza. Dopiero doposażając w dwa trzy pakiety jakoś to wygląda.

Pastoo 24-03-11 14:10

Simpson, jeśli chcesz porównać przyspieszenia po redukcji, to porównuj silniki o podobnej mocy. Tak więc 1.6T porównaj z 2.0, a nie 150 koni ze 125 :)
Na pewno 1.6T bez redukcji przyspieszy o lata świetlne szybciej niż 2.0 bez redukcji, ale po zbiciu na 3. bieg różnica będzie mała na korzyść 1.6T. Z wolnossącym 1.6 nie ma nawet co porównywać.
Wracam do 1.6 T vs. zwykły 1.6
Jeśli kogoś martwi brak mocy, to koniecznie powinien się przejechać autami z obydwoma motorami. Np. mojemu ojcu przy zakupie Mondeo jazda próbna była obojętna, miał lepiej zbierać się przy wyprzedzaniu od Focusa i przyjął to za pewnik, ostatecznie "przycisnąłem" go, żeby pojeździł 2.0 TDCi. W przypadku jakiejkolwiek niepewności mały test drive :) to jednak mus.
Robiw, tak patrzę, jesteś z Warszawy (chyba). Naprawdę nie ma w salonach nowych Focusów/C-Maxów do jazd próbnych albo nie umieją załatwić jakiegoś na jeden przejazd?

gRuHa 24-03-11 14:17

Cytat:

Napisał Lukaszko (Post 552829)
Słuchajcie, tak podniecacie się różnicą elastyczności a zapominacie o jednym. Silnikiem z turbiną i bez trzeba jeździć inaczej.
Jak chcesz przyspieszyć silnikiem bez turbo musisz go trochę pokręcić. A na 4 przy 50 on będzie miał poniżej 2tyś obrotów. Te porównanie jest chore. Jak zredukujesz do trójki zrobi to dużo szybciej i nie będzie tak dużej różnicy w porównaniu do ecoboosta.

powiem tak - nigdy nie jeździłeś czymś co jest naprawdę przyjemnie elastyczne i nie wiesz NIC o sprawnym wyprzedzaniu! mój wujaszek ma Saaba 9-5 2,3T 260kucy, jak na V biegu wyprzedzałem kilka autek, lekko go liznąłem po gazie, wyprzedziłem, zjeżdżam na prawy patrze na szafe a tam już 180! i naprawdę nie dałem autu pokazać na co go stać :)

ile musiałbyś rżnąć to 125KM żeby tak SPRAWNIE wyprzedzać? [chytry]

Cytat:

Napisał Lukaszko (Post 552829)
Jasne jak bym miał kasę to bym brał turbo ale mając wybór golas z turbo i wypasiony bez turbo, biorę tego drugiego.

mój ojciec też miał takie podejście - miał wybór służbówki - wypasiona Meganka vs. podstawowo wyposażony Focus i Golf, oczywiście wybrał Megankę, bo skóra w środku etc... Jak zbladł na kilku winklach w górach to wiedział, że popełnił duży błąd! Od tej pory nie patrzy na wyposażenie :)

Cytat:

Napisał Lukaszko (Post 552829)
Jasne jak bym miał kasę to bym brał turbo ale mając wybór golas z turbo i wypasiony bez turbo, biorę tego drugiego.

do golasa bez turbo można wrzucić w czasie eksploatacji KAŻDE wyposażenie (+ jakieś 50KM)! do wypasa bez turbo nie dorzucisz turbiny [bigok]

---------- Post dodany o 14:17 ---------- Poprzedni post był z 14:16 ----------

Cytat:

Napisał Lukaszko (Post 552852)
Różnica momentu jest wtedy znacznie niższa.

to ile on ma dołądowania 0,1bara?? [rotfl] porównywałeś wartości? bo wydaje mi się, że nie wiesz co mówisz!

bkapust 24-03-11 14:18

Cytat:

Napisał SIMPSON (Post 552848)
Chciałem delikatnie zauwazyc ze NIE MA GOLASOW kupujac NOWE auto segmentu Ford Focus [hammer]

Hmm zalezy. Przynajmniej teoretycznie Focus MKIII podstawowy za 60k to golas jak na dzisiejsze czasy. A za manualna klime chca dodatkowe 4500.

skylla1 24-03-11 14:24

Cytat:

Napisał SIMPSON (Post 552817)
Mysle ze w trasie elastycznosc 1.6T moze uratowac zycie np.podczas wyprzedzania kolumny TIR-ow. Czym jest wieksze zuzycie paliwa w tej sytuacji?

Albo nadal będzie sekunda za mało i zycia nie uratuje. Więc może 911 kupić? :-)
rezygnacja z wyprzedzani na siłę, bez pewności że moana, życie za to uratuje na pewno.

SIMPSON 24-03-11 14:32

Tylko ze NIE oferuja ecoboosta w wersji AMBIENT!!! Zczyna sie od wersji TREND gdzie w standardzie jest :klima ,skora na kierownicy +to co w AMBIENT (elektryka szyb,lusterek itd)

Lukaszko 24-03-11 14:35

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 552857)
powiem tak - nigdy nie jeździłeś czymś co jest naprawdę przyjemnie elastyczne i nie wiesz NIC o sprawnym wyprzedzaniu! mój wujaszek ma Saaba 9-5 2,3T 260kucy, jak na V biegu wyprzedzałem kilka autek, lekko go liznąłem po gazie, wyprzedziłem, zjeżdżam na prawy patrze na szafe a tam już 180! i naprawdę nie dałem autu pokazać na co go stać :)

ile musiałbyś rżnąć to 125KM żeby tak SPRAWNIE wyprzedzać? [chytry]


mój ojciec też miał takie podejście - miał wybór służbówki - wypasiona Meganka vs. podstawowo wyposażony Focus i Golf, oczywiście wybrał Megankę, bo skóra w środku etc... Jak zbladł na kilku winklach w górach to wiedział, że popełnił duży błąd! Od tej pory nie patrzy na wyposażenie :)


do golasa bez turbo można wrzucić w czasie eksploatacji KAŻDE wyposażenie (+ jakieś 50KM)! do wypasa bez turbo nie dorzucisz turbiny [bigok]

---------- Post dodany o 14:17 ---------- Poprzedni post był z 14:16 ----------


to ile on ma dołądowania 0,1bara?? [rotfl] porównywałeś wartości? bo wydaje mi się, że nie wiesz co mówisz!

Fakt nie jeździłem autem co ma ponad 200km ale takim co ma ponad 170km.
I wiem co to jest elastyczność i jak się wyprzedza tym.
A co do wyprzedzania to kto ci każe wyprzedzać tak żeby blednąć ze strachu, znasz auto i jak wiesz że nie dasz rady to nie wyprzedzasz.
Ja akurat nie oczekuję że będę najszybszy na trasie każdego będę wyprzedzać za wszelką cenę.
Wyposażenie dołożysz później? Tzn będzie się opłacało klimatronik np założyć? Ale jakim kosztem i jak to będzie działać?
Co do różnicy w momencie to jest to dokładnie 81Nm. A przy 2tyś jest to pewnie z dwa razy większa różnica.

Pozatym w tym temacie nie chodzi o to który jest lepszy, bo wiadomo że lepszy jest ecoboost. Tylko o to czy warto dopłacać i czy da się jeździć 1.6 125km. Moim zdaniem da się jeździć i jeśli kogoś nie stać to nie ma sensu się wyprówać i dopłacać.

SIMPSON 24-03-11 14:35

Cytat:

Napisał skylla1 (Post 552864)
Albo nadal będzie sekunda za mało i zycia nie uratuje. Więc może 911 kupić? :-)

Ty chyba jestes milosnikiem wyprzedzania albo samobojca, bo ja nie!A jak juz to robie to chce zeby trwalo to jak NAJKROCEJ!A jakbym mial kase to chetnie bym 911 kupił:smt023

Pastoo 24-03-11 15:28

SIMPSON, ale to Ty cały czas ciągniesz argument z wyprzedzaniem :D Ludzie jeżdżą całymi rodzinami Focusami 100,115 konnymi i żyją, a nawet są w stanie sprawnie się przemieszczać.
@ gRuHa - jeśli Ford oparł instalację w Focusie III na CANie, tak jak w Mondeo IV, to po wyjściu auta z fabryki nie dołożysz już prawie nic. Halogeny, może tempomat, inne lampki we wnętrzu, inne radio + BT i Voice Control. To już nie czasy poprzednich Fordów, że z Ambiente mogłeś zrobić Titanium, Ghia i nie wiadomo co jeszcze.

SIMPSON 24-03-11 15:48

Chce powiedziec ze wole zrezygnowac z dodatkowych gadzetow i wziasc auto z mocniejszym silnikiem a jezeli chodzi o wyprzedzanie to robie to z jak juz MUSZĘ i wtedy nie ukrywam przydaloby sie wiecej Nm:smt023

MisiekT 24-03-11 15:52

nie ma o przesadzac i kupowac rakiete do wozenia tylka, ale powinno sie jezdzic czyms co nawet z wlaczona klima i po zaladowaniu rodzina i bagazami jest nadal w stanie bezpiecznie wyprzedzac - zwykle 1.6 ma z tym spory problem

gRuHa 24-03-11 17:23

Cytat:

Napisał Lukaszko (Post 552874)
Co do różnicy w momencie to jest to dokładnie 81Nm

czyli 50% więcej niż w 1,6 Ti-VCT! to taka mała różnica? to nie jest ciężarówka gdzie 80Nm w tą czy w tamtą nie gra większej roli!

Cytat:

Napisał Lukaszko (Post 552874)
A co do wyprzedzania to kto ci każe wyprzedzać tak żeby blednąć ze strachu, znasz auto i jak wiesz że nie dasz rady to nie wyprzedzasz.

i jedziesz następne 20km godzinę za traktorem, bo nie jesteś w stanie go wyprzedzić [bigok]

skylla1 24-03-11 18:35

Po tych ostatnich opiniach to się naprawdę dziwię, jak ja w ogóle cokolwiek wyprzedzam :-). Chłopak chce auto 99% do miasta, dawno już podjął decyzję, a wy mu uparcie radzicie, że tych 4km bez turbo 150KM nie ma szans bezpiecznie przejechać.

Pramus 24-03-11 18:44

No ja tez sie dziwie, 100KM bez turbo, a kola sie kreca, malo tego- pare razy bylem nim nawet poza miastem :)
Drodzy koledzy, sa rozne potrzeby i dlatego sa tez rozne silniki. 150KM pare lat temu bylo szczytem marzen, teraz stanowi u wiekszosci dolna granice. Nie kazdy potrzebuje zjadacza asfaltu (tak wiem ze 150KM nie zjada asfaltu :) )

pum 24-03-11 18:54

to po co się pyta co wybrać... dla mnie jest krótka piłka - jak masz możliwość kupna czegoś mocniejszego to bierz mocniejszy. w szczególności sytuacji gdy ten mocniejszy więcej nie spali.

SIMPSON 24-03-11 19:12

Cytat:

Napisał pum (Post 552972)
to po co się pyta co wybrać... dla mnie jest krótka piłka - jak masz możliwość kupna czegoś mocniejszego to bierz mocniejszy. w szczególności sytuacji gdy ten mocniejszy więcej nie spali.

Tez tak uwazam![piwo]

GreguS 27-03-11 18:58

Witam. Obecnie mam FFII 1.6 Ti-VCT i bardzo zaluje, ze nie dolozylem kiku tysi do 2.0. Jesli chodzi o FFIII to jezdzilem 1.6 125KM i 1.6 Ecoboost 150KM i roznica jest ogromna. 125 konny silnik jest cichszy i pracuje rowniej niz FFII ale musi radzic sobie z wieksza masa i odczuwalnie ma mniejsze przyspieszenia niz FFII Ti-VCT. 150 konna jednostka napedowa jest duuzo cichsza i bardziej komfortowa od 125KM, pali wg. komputera pokladowego o 0.5l/100km (na tej samej trasie, przy tej samej temperaturze i kierowcy ;) ) wiecej niz 125KM, ale przyspieszenia sa swietne, na poziomie diesla. Ponadto masz 6 biegow w ecoboost to naprawde duza roznica. Ponadto bardziej basowe brzmienie. Dla mnie wybor jest oczywisty. Na luty 2012 zamawiam ecoboosta 182 konnego.

Pozdro,
GreguS

robiw 27-03-11 19:12

Wszyscy zachwalacie tak Ecoboosta zupełnie nie mając pojęcia o jego awaryjności/kosztach eksploatacji itp. itd. bo to jednostka NOWA oraz nie biorąc pod uwagę, iż dużo moich "tras" to miejskie odcinki 2-5 km a roczny przebieg to 17tys. km. Zdaję sobie sprawę, że lepiej mieć 150KM ale tym sposobem to można dokładać, dokładać, dokładać...itd... nie myśląc o tym czy to naprawdę mi potrzebne...robiw

bkapust 28-03-11 08:01

Cytat:

Napisał GreguS (Post 553791)
Witam. Obecnie mam FFII 1.6 Ti-VCT i bardzo zaluje, ze nie dolozylem kiku tysi do 2.0. Jesli chodzi o FFIII to jezdzilem 1.6 125KM i 1.6 Ecoboost 150KM i roznica jest ogromna. 125 konny silnik jest cichszy i pracuje rowniej niz FFII ale musi radzic sobie z wieksza masa i odczuwalnie ma mniejsze przyspieszenia niz FFII Ti-VCT. 150 konna jednostka napedowa jest duuzo cichsza i bardziej komfortowa od 125KM, pali wg. komputera pokladowego o 0.5l/100km (na tej samej trasie, przy tej samej temperaturze i kierowcy ;) ) wiecej niz 125KM, ale przyspieszenia sa swietne, na poziomie diesla. Ponadto masz 6 biegow w ecoboost to naprawde duza roznica. Ponadto bardziej basowe brzmienie. Dla mnie wybor jest oczywisty. Na luty 2012 zamawiam ecoboosta 182 konnego.

Pozdro,
GreguS

A Twoim zdaniem oplaca sie ten 182KM?

Mialem chwilowy dylemat brac 150KM czy 182KM - ale te silniki az tak sie nie roznia (moment obrotowy katalogowo jest ten sam), a kase mozna wydac na cos innego.

Przydaloby sie jakies poronanie 150 vs. 182 - ale poki co literatura w temacie jest dosc uboga.

Jak by ktos w Warszawie nabyl 182 to chetnie wymienie doswiadczenia. Ja jutro powinienem odebrac juz swoje 150KM i biore urlop - jade w Polske na testy ;)

Rasta 28-03-11 08:19

Cytat:

Napisał bkapust (Post 553946)
ale te silniki az tak sie nie roznia

Na 100% to to samo tylko inna mapa.

Komor 28-03-11 08:29

Wiec za chiny nie opłaca się dopłacać tylko jechać na vira i zrobić większy moment i zapewne więcej niż 182 KM, o ile fabryka trzyma w ogóle ;)

bkapust 28-03-11 08:57

Cytat:

Napisał Komor (Post 553955)
Wiec za chiny nie opłaca się dopłacać tylko jechać na vira i zrobić większy moment i zapewne więcej niż 182 KM, o ile fabryka trzyma w ogóle ;)

Faktycznie pozostaje czekac na oferte tunerow ;)

Komor 28-03-11 09:04

Tu i tam ... ten silnik zrobią Ci za ciut ponad 1000 zł pewnie ;) ale duża szansa że będziesz królikiem doświadczalnym [zlosnik]

robiw 28-03-11 09:05

Gdzieś na tym forum widziałem wpisy, że 105M i 125KM to pewnie też to samo tylko jak im wychodzi lepszy to sprzedają za więcej. Panowie bez przesady... i za to od Niemców życzą sobie 2500 euro więcej a od Austriaków 3500 euro, tak? robiw

Rasta 28-03-11 09:12

Cytat:

Napisał robiw (Post 553964)
Gdzieś na tym forum widziałem wpisy, że 105M i 125KM to pewnie też to samo tylko jak im wychodzi lepszy to sprzedają za więcej.

Kompletna bzdura lepiej nie powielaj jakich wypocin.

A my tu mówimy o silniku turbo, i tu przyrost mocy jest dziecinnie prosty. Przyrost samym remapem w Turbo Benzynie rzędu 50 koni to standard. Choćby Focus RS MK1 po remapie na bluefinie ma 260 koni z 215 i mógł bym tak długo wymieniać. Zawsze sprężarka ma duży zapas tak samo wtryski. Wystarczy podnieść doładowanie i podlać więcej waszki tam gdzie trzeba, żadna filozofia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi