Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Focus mk1 2.0 zetec - prośba o info ... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42985)

keicam 07-09-10 11:16

[rotfl]
Cytat:

Napisał Radek89 (Post 481602)
i grzeczniej troszkę bym prosił tjuningowcu z 1.4

:smt005

langolier 07-09-10 11:25

Cytat:

Napisał Radek89 (Post 481602)
A chyba nie kazdy chętnie zgodzi się na to , żeby przy oględzinach auta odkręcać tylne nadkola ... zresztą mnie samemu się średnio chce robić to przy kazdym oglądanym modelu ...

To potem nie narzekaj, że rdza coś tam je pod spodem.
Jakaś Rada Focus Forum ma Ci zagwarantować, że pokazany przez Ciebie na foto egzemplarz nie ma rdzy i wziąć za to odpowiedzialność finansową ? Czy jak to sobie wyobrażasz ?

Radek89 07-09-10 11:37

W sumie otrzymałem wyczerpujące info na temat , czego i gdzie szukać ... Jedno jest pewne ... najpierw oglądam forda według standardowego schematu ... jeśli wszystko mi w nim pasuje i egzemplarz wygląda na zadbany , wtedy wydaje jakieś 150 zł i jadę z właścicielem na jakiś ASO-wski kanał , i wejdę sobie pod auto ... Najważniejsza jest podłoga i elementy nośne ...

Jak wszystko będzie względnie ok , jedynie rudy na drzwiach u dołu, i nalot na niektórych zgrzewach i blaszkach w stanie który pozwala jeszcze na zastosowanie brunoxa , lub czegoś w tym stylu , to przynajmniej będzie powód do bicia się o cenę końcową ...

Mam nadzieje , że słynne już prowadzenie się tego auta i to że jest ładne , wynagrodzi mi zapewne kilka godzin spędzonych z brunoxem , bitexem i piwem ... bo znając zycie zaraz po zakupie tak zabejcuje foczkę , że to będzie U-focus :D:D

Liczę tylko , że kupie auto ze zdrowym silnikiem , który będzie go sprawnie odpychał i palił w tych granicach o których czytam ... czyli przy emeryt-stajl dało rade objechać na 9.0 :)

Wtedy myślę , że będzie ok ;) Rdzy boje się dlatego , że w obecnej maździe mam z tyłu purchle na nadkolach i nie wygląda to estetycznie ;/;/

Rasta 07-09-10 11:53

Cytat:

Napisał Radek89 (Post 481602)
i grzeczniej troszkę bym prosił tjuningowcu z 1.4

Za młodyś tu stażem aby o to prosić, lepiej się sluchaj i jak na prawdę chcesz kupić Focusa to zajmij się oglądaniem live knkretnych egzemplarzy.

Ps. Nie jeden już się na tym 1.4 przejechał :D

---------- Post dodany o 11:53 ---------- Poprzedni post był z 11:37 ----------

Cytat:

Napisał Radek89 (Post 481613)
czyli przy emeryt-stajl dało rade objechać na 9.0

2.0 nie kupuje sie do emeryt-stajla...

Radek89 07-09-10 11:59

To prawda , ale przychodzi taki okres pod koniec miesiąca , że trzeba troszkę ,,poemertystajlować" :) Pozatym przy np. dojazdach do szkoły codziennie , jeźdże w miarę spokojnie i w miarę przepisowo , a na weekendy to wiadomo ... i wtedy właśnie potrzeba tego 2.0 :D A spalanie wtedy już mnie mniej obchodzi ... ;] Dlatego nie pytam o to ile auto pali przy butowaniu , bo to już zależy tylko od mojego buta :D:D W sumie moje obecne 1.6 w cyklu mieszanym itak spalić musi te 8 litrów a przy butowaniu pod 11 , także myślę , że troszkę większe spalanie przy silniku 2.0 jest jak najbardziej do zaakceptowania ...

PIT_er 07-09-10 14:42

Ja się tak tylko wtrącę - nie wiem jak się komuś udaje zejść do tych 9,0l :P. Albo ja za młody jestem i mi emeryt stajl nie wychodzi albo foka ma parcie na pb.

Jakbym nie jeździł, jak szybko biegów nie przekładał to i tak te 10l chlapnąć musi. Muszę zrobić foce test na samej trasie ile wtedy wychleje.
Swoją drogą silnik 2.0 (jak na razie) mogę polecić (puk puk w niemalowane)...ten prestiż :D.

Rasta 07-09-10 15:00

Jednostka nie do zdarcia, a i potencjał w sobie ma.
Spokojnie możnazejść poniżej 9 l i wcale nie trzeba blokować przy tym prawego pasa - wszystko zleży od stylu jazdy .

Trojan 07-09-10 15:27

Cytat:

Napisał Radek89 (Post 481602)
tjuningowcu z 1.4

:lol::smt044:smt082 cholera, usmarkałem monitor

drake 07-09-10 18:32

U mnie rok 2002, podwozie jest o dziwo czyste, aż się zdziwiłem, ze nie ma tam oznak rdzy... natomiast to co ruda bierze, a czego dziś po 2godzinnej walce się pozbyłem:
- klapa bagażnika, przy zgrzewie praktycznie 1/2 miała ślady rdzy, wyrwałem dziadostwo, osmarowałem jakimś tam gówienkiem które polecali, a które kupiłem na allegro. Efekt jest taki że powłoka zrobiła się czarna. Do tego leciutkie ogniska na prawym progu na dole, przednie i tylne nadkole po prawej stronie również brało na krawędziach. Rudej trochę było, ale już się zmyła. Teraz tylko kupię zaprawkę srebrną i to pomaluje.
Dobrze kolega powiedział wyżej - elementy wymienne tutaj rdzewieją, same nośne naprawdę są nietknięte, co dziś również zauważyłem, a co bardzo mnie ucieszyło.
A problemy z foczami... hmmm, trudno by powiedzieć, zależy od egzemplarza. Ja np. mam irytujący problem dziwnie chodzącej wskazówki prędkościomierza. Tzn. im jest cholerka wilgotniej to momentami chodzi takimi skokami, nie ogarniam, o co jej biega, ale to pewnie pojedyńczy przypadek bo nie mogłem się doczytać nigdzie.

O wytrzymałości silnika niestety się nie wypowiem bo moją foczke dorwałem z przebiegiem 49 tysięcy mil, póki co chodzi bez problemów. Tylko z rana, jak zimno, to jednak trochę drajgota sobie głośniej ten silnik. I to dość głośniej, niż we wcześniejszym mondeo. :P

Spalanko na trasie jadąc na benzynie (specjalnie tanknąłem full, ujechał stówkęem i tanknąłem) wyniosło w granicach 9,8 litra - jechałem bardzo spokojnie. Miasto nie sprawdzałem, bo mam zgazowaną, w mieście gazu zjada 13, a wcale jej nie żałuje. : )

PIT_er 08-09-10 12:27

Cytat:

Napisał Rasta (Post 481698)
Jednostka nie do zdarcia, a i potencjał w sobie ma..

Wiesz może jakie przebiegi ludzie robią na tym silniku ? Sprawdzałem na autocentrum.pl, ale tam ciężko znaleźć wpis kogoś kto ma więcej niż 180k nalatane.

Kubuch 08-09-10 12:39

Sprawdź na mobile.de albo innych zagranicznych serwisach aukcyjnych ;)

Rasta 08-09-10 19:17

Motor nie do zajechania :D Pewnie 5 bańki nie zrobi na nim wrażenia, pod warunkiem że go nie zagazujesz, wymieniasz olej na czas i nie pałujesz na zimnym. W dodatku na rynku wtórnym sam silnik jest tańszy od 1.6 bo jest mniejszy popyt spowodowany tym, że się nie psuje. A z "awarii" jakie mogą się przytrafić to padnięty termostat, zacięty silniczek krokowy oraz sparciała rurka od odpowietrzenia skrzyni korbowej.

|W dodatku na rynku UK oraz USA jest zylion części tuningowy do tego silnika, a i moce >300 kuca i ostre pałowanie nie robią na nim wrażenia :D

pum 08-09-10 19:19

ale co ty Rasta możesz wiedzieć ze swoim 1.4 :P

Rasta 08-09-10 19:20

No tak, ale przeczytałem na Internecie, że tak jest :D

PIT_er 09-09-10 10:42

Cytat:

Napisał Rasta (Post 482037)
Motor nie do zajechania :D Pewnie 5 bańki nie zrobi na nim wrażenia, pod warunkiem że go nie zagazujesz

A jak się zagazuje to nagle z 5 baniek zrobią się 2 ? Myślę, że przy doglądaniu silnika, dobrej instalacji, wymiana wszystkiego na czas, spadek żywotności silnika nie powinien przekroczyć 20% ? Chyba,że masz inne wiadomości?


Cytat:

Napisał Rasta (Post 482037)
W dodatku na rynku wtórnym sam silnik jest tańszy od 1.6 bo jest mniejszy popyt spowodowany tym, że się nie psuje.

Skoro się nie psuje to nie powinien być droższy? Przeciętny zjadacz chleba chyba kieruje się właśnie bezawaryjnością?[/QUOTE]

Cytat:

Napisał Rasta (Post 482037)
A z "awarii" jakie mogą się przytrafić to padnięty termostat, zacięty silniczek krokowy oraz sparciała rurka od odpowietrzenia skrzyni korbowej.

Czy te usterki mają wpływ na same osiągi auta ? Mam tutaj na myśli elastyczność ? Ew.czy są jakieś inne typowe problemy, które wpływ mieć mogą? Wuj zbych wspominał mi o odmie i problemami z nią w 2.0(wtf??), jednak już nie dopytywałem czy to coś ma znaczenie dla osiągów.

Cytat:

Napisał Rasta (Post 482037)
|W dodatku na rynku UK oraz USA jest zylion części tuningowy do tego silnika, a i moce >300 kuca i ostre pałowanie nie robią na nim wrażenia :D

Takie zabawy mnie nie interesują ;).

MisiekT 09-09-10 10:50

Cytat:

Napisał PIT_er (Post 482187)
Skoro się nie psuje to nie powinien być droższy?

nie

keicam 09-09-10 11:18

Cytat:

Napisał PIT_er (Post 482187)
Skoro się nie psuje to nie powinien być droższy?

Focusów 1.6 jest więcej na rynku niż 2.0 to raz.
Dwa- czasem aby sprzedać trzeba obniżyć cenę.

PIT_er 09-09-10 12:04

Cytat:

Napisał keicam (Post 482214)
Focusów 1.6 jest więcej na rynku niż 2.0 to raz.
Dwa- czasem aby sprzedać trzeba obniżyć cenę.

Trochę ekonomii w życiu łyknąłem, ale jest to dla mnie niezrozumiałe :|.
Jeżeli czegoś na rynku jest mniej, a jest to lepsze od tego czego jest więcej, a popyt jest taki sam to naturalnie 2.0 powinien być bardziej atrakcyjnym zakupem.
Chyba, że popyt nie jest równy ? Ja szukając focusa myślałem o dieslu, ale wystarczyła mi jazda 2.0 żeby kupić właśnie model z tym motorem :).

MisiekT 09-09-10 12:12

widac ze jednak malo tej ekonomii lyknales :) foki 1.6 i foki 2.0 nie sa dobrami zamiennymi

pum 09-09-10 12:17

prosta sprawa - silnik 2.0 mało się psuje więc mało kto go wymienia czyli mało kto go kupuje czyli ciężko go sprzedać czyli cena idzie w dół... swap 1.6->2.0 to grubsza sprawa i raczej dla pasjonatów. ot i cała tajemnica

Radek89 09-09-10 15:25

Proste i logiczne ... ludzie wkręcają sobie , że 1.6 spala połowę z tego co 2.0 , poza tym sporo osób nie ma pełnych zniżek na OC i to też robi sporą różnicę ... Zauważ że małe pojemności na giełdach idą jak bułeczki , a sprzedaj sobie jakieś 2.0 , lub 2,5 bez LPG ... już nie tak prosto ...

A patrząc z mojej perspektywy , koszt tankowania 2.0 miesięcznie będzie tą stówkę większy bo raz że te 2.0 są dość oszczędne z tego co widzę , a dwa ,że nie robię kolosalnych przelotów , a po drugie różnica w oc między 1.6 a 2.0 na rok to dla mnie jakieś 150 zł ...

wybór pada więc na 2.0 ... myślę , że nawet 1.8 często więcej by spaliło , niż to 2.0 przy umiejętnym użytkowaniu , a w razie W jest zawsze troszkę mocy , na wyprzedzania itp. :)

Widzę po YT , że te 2.0 to też nie jakieś rakiety , ale też widzę , że ładnie i równo przyspieszają , i myślę że sporo zejdą z katalogowych 9.2 do setki ...

Może ktoś potwierdzi ??

P.S
jaką charakterystykę ma ten silnik ?? Przyjemnie się jeździ od dołu , czy typowe DOHC ( słaby dół , mocna góra ) ??? Nigdzie nie mogę znaleźć świstków z hamowni seryjnych w miarę modeli ...

MisiekT 09-09-10 15:30

Cytat:

Napisał Radek89 (Post 482295)
myślę że sporo zejdą z katalogowych 9.2 do setki

nie zejda, LOL

charakterystyka - mocny dol i srodek, slaba gora (sensownie kreci tylko do okolic 5500, dalej wiecej halasu niz przyspieszania)

Radek89 09-09-10 15:54

Wg prowizorycznego liczenia z YT , to spokojnie się ludzie wyrabiają w 8,5 ;] Ale to będzie trzeba sprawdzić ... ważne że w miarę to idzie już po przekroczeniu tych 100 km/h ...

Zresztą , nawet te 9.0 to chyba efekt tego że pod koniec trzeba wbić 3 ... w sumie krótka skrzynia to lepsze przyspieszenie , ale myślę , że gdyby była dwója do równych 100 to czasy były by lepsze ... Tak czy siak dobrze , że mocny dół bo o wiele przyjemniej się jeździ takim autem na co dzień ...

drake 09-09-10 21:03

Seryjny 2.0 nie zejdzie Ci do takiego czasu... ponadto nie ma co się bić o sekundy, zależy od sztuki i od tego, jaki dostałeś gift z fabryki.
Znane są foczki w dieslu które dostają darmowe nawet kilkanaście nm, nie wiem jak to się ma z benzyną, ale zejście do 8.5s dałoby Ci wynik już bliski fabrycznemu ST170 ( mi udało się zamknąć w 8,04 z pasażerką ważącą 47 kg : P).
Trzeba przyznać, że za taką cene dobre auto ze świetnymi właściwościami trakcyjnymi i setką w 9 sekund to świetna, świetna oferta. :)

PS. Radek, gwoli ścisłości... to 1.4 prezentuje się tak: 305 km, 357 Nm. Tjuningowiec z 1.4. :lol:

Pramus 10-09-10 12:16

Cytat:

Napisał Radek89 (Post 481602)
i grzeczniej troszkę bym prosił tjuningowcu z 1.4

Co ty, gazet nie czytasz, telewizji nie ogladasz? :)

Radek89 14-09-10 19:41

A słuchajcie , mam okazję na fajne 1.8 ... Tylko , że no właśnie ...

Jak jest z osiągami 1.8 ? Czy bardzo odstaje on elastycznością od 2.0 ?? A może jest sporo słabszy ale za to dużo mniej pali ?? Czy warto go brać pod uwagę w ogóle jako alternatywa 2.0 ??

Rasta 14-09-10 20:13

1.8 to pomyłka, spalanie ja w 2.0, a jednak mocy mniej i dużo słabsza skrzynia biegów. No i zero gratów jest do tego jeśli myślimy o dłubaniu bo wszystko jest do 2.0.

Radek89 14-09-10 20:57

ok ... zauważyłem , że ma skrzynię dłuższą ... w sumie gratów nie planuje , oprócz dolotu z CAI i może 4-2-1 z odgraconym wydechem ... no ale to się zobaczy ... , bo sam wiem , że jak się che przyrost mocy to najtaniej zmienić auto :D Jednak dźwięk stożka ... hmm , nawet pomijając moc , warto dla niego samego ... :)

Czyli nie radzicie 1.8 bo nie spala wiele mniej niż 2.0 a śmiga gorzej tak ... ? Ktoś jeszcze mi to potwierdzi ? :)


Pozdro

MisiekT 14-09-10 21:11

jak dupowoz moze byc, ale rozsadny wybor to nie jest - duzo slabsza skrzynia, slabsze polosie, mniejsza dostepnosc gratow
ale jezeli Ci odpowiada to dlaczego nie, w koncu najwazniejsze ze nie pordzewialy :)

Radek89 14-09-10 21:48

po prostu mocno doinwestowany i za rozsądną kasę ...

Ale skoro tak to nie chcę ... poczekam na jakieś zadbane 2.0 ....

Myślałem , że jako atut będzie np. 1,5 litra mniejsze spalanie , ale skoro nie , to nie ma co kombinować i szukać dwójeczki ...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi