Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning Optyczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Zegary fabryczne po małej modyfikacji (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44231)

gRuHa 21-10-10 00:45

znaczy nie, super fluxy są mniej wiecej 1x1cm

Maciej 23-10-10 18:25

Hej dzis rozebrałem troszke licznik i chciałem podmienic zarówki (te w5w) niedość ze mordęge miałem z odkreceniem oprawki z zarowką to po zmianie samej zarówki na taką zakończyło sie powrotem do standardowych :P powiem ze pupe widać przez te zarówki no moze fakt ze były niebieskie ;) ale cotam w przyszłym tyg. zamówie z alledrogo takie żarówk i zobacze jak to zatrybi razem ze zdjęciem tej zielonej folii :)

MisiekT 23-10-10 19:38

Cytat:

Napisał Maciej (Post 497381)
razem ze zdjęciem tej zielonej folii

tylko pamietaj ze po starciu filtra nie ma odwrotu do serii

Jerry 27-10-10 23:31

jest! Zakup nowych-używanych zegarów z alledrogo za jakieś 100zł :)

lcddisplay 15-11-10 12:06

A czym podświetlona jest konsola środkowa (nawiewy, klima itp), żarówkami czy diodami?

MisiekT 15-11-10 13:28

przed liftem na 100% zarowki

lcddisplay 16-11-10 12:14

Może być, ale przyciski ledami jak nic. Jutro to rozpierniczę i zobaczę.

MisiekT 16-11-10 12:36

przyciski diodami, zgadza sie

Yosephtbg 16-11-10 14:15

A ma ktoś pomysł co zrobić z zegarami w st170?? Oryginalnie są podświetlane w technologii indiglo a mi ten kolor baaaardzo nie pasuje, o ile reszte wnętrza przerobić nie będzie dla mnie problemem to nie mam pomysłu co do tarcz, chciałbym żeby świeciła sama podziałka na biało. Inne zegary chyba odpadają, przecież są inaczej wyskalowane, a pozatym chciałbym zostawić sobie białe tarcze tak jak teraz są kiedy nie są podświetlone, albo jest jasno, i nie widać podświetlenia. No i co z dodatkowymi dwoma tarczami od cisnienia i temp. oleju?

gRuHa 19-11-10 16:00

tak ale folia indiglo w ST świeci na biało, a za kolor odpowiada zielony filtr w samych tarczach [bigok]

Yosephtbg 21-11-10 23:07

żartujesz!!!! jak tak to jutro się zabieram za to :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

przespałem się z problemem bo śpiący byłem, i uświadomiłem sobie że nie o to mi chodzi :p chodzi mi o samą podziałkę świecącą na biało, a reszta żeby była czarna

czarny-daffy 12-12-10 21:44

Apropos zegarow, to ja mam takie, komp zostal fabryczny reszta juz nie[zlosnik] ocencie sami.

http://img87.imageshack.us/img87/3576/img051ir.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us
http://img812.imageshack.us/img812/544/img052b.th.jpg

gRuHa 12-12-10 22:00

widzę, że clocksy z Cougara, sam je przerabiałeś do Foki?

czarny-daffy 12-12-10 22:08

Tak, jak sie mialo smykalke do sklejania kartonowych modeli w mlodosci to jest to bulka z maslem.

Budziki od Cougar'a maja dodatkowo kompa, taki sam jak ten w wersjach 2.0 i GHIA jak u mnie. same tarcze pasuja P&P, trzeba zrobic otworek kasowania licznika km. Odkrecamy 3 torxy i wyciagamy caly facial - tarcza ze wskazowkami i silniczkami i przekladamy do do naszego licznika z kompem aby zachowac przebieg i kontrolki. Zostaje kalibracja RPM i predkosci, ale tu pomaga nam tryb servisowy licznika bo mozna obrty i predkosc ustawic bardzo precyzyjnie. Efekt jest niesamowity i bardzo ozywia wnetrze.

moons 12-12-10 22:20

A czy kompa uruchomiłeś?
Pozdrawiam

sputnik 12-12-10 22:20

Czy to znaczy, ze jak przerobie w taki sposob zegary od cugara i zamonutje w foce 1,8 w wersji Trend i podlacze reszte gratow od kompa, to bedzie dzialac??
Zegary fajne, tylko szkoda, ze mile maja wiekszy napis :(

czarny-daffy 12-12-10 22:33

Plyta glowna od Cougar'a ma dwie kostki, biala i czarna i teraz uwaga :) Biala fabrycznie jest podpieta do licznika w Focusach natomiast czarna jest podpieta do kompa (opcja). Podpiac mozna wszytko fajnie - pytanie czym bedziecie sterowac kompa? W Cougarze jest osobny bajer z przyciskami do sterowania kompem jak w Focusach S i R. Jeszcze jest jedna rzecz ktorej niejstem pewien na 100% czy szyna w Fcusie jest tak samo kompatybilna jak ta od Cougar'a jesli tak to mozna miec kompa w liczniku jak nie to pozostaje ten obok licznika (fabryczny w opcji). Mysle ze trzeba po schematach pogrzebac i cos da sie zrobic, ja mam kompa fabrycznie wiec zostalem przy wersji STOCKowej

gRuHa 12-12-10 23:00

Cytat:

Napisał czarny-daffy (Post 516878)
Odkrecamy 3 torxy i wyciagamy caly facial - tarcza ze wskazowkami i silniczkami i przekladamy do do naszego licznika z kompem aby zachowac przebieg i kontrolki.

czyli dupa nie przerobiłeś, bo przy 7tys. RPM masz 8 na zegarach, a przy 220km/h na zegarze jest 240 :roll:

chyba, że działa tak jak powinno po samej przekładce [chytry]

radekbox 12-12-10 23:01

not so fast :p
nic nie bedzie dzialalo plug&play, bo wtyczka czarna w kocie nie odpowiada tylko za kompa, ale np. za obrotek, poduchy, kierunek lewy ...... oraz podaje dalsze sygnaly na kontrolki znajdujace sie przy lusterku wew.
licznik w kocie nie jest sterowany za pomoca przycisku w liczniku, tylko ma odseparowane przyciski.
tak mam to u siebie (nie w foce):
http://www.polskajazda.pl/Samochody/...a/35550,795051
a tak caly licznik:
http://www.polskajazda.pl/Samochody/...a/35550,813861

jest, jak widac wszystko do ogarniecia, ale trzeba w foce poprzekladac piny i pociagac pare sygnalow, zeby moc wykorzystac pelne mozliwosci licznika z cougara

a co do wskazan w milach, to mozna kupic wersje europejska :)

czarny-daffy 12-12-10 23:05

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 516923)
czyli dupa nie przerobiłeś, bo przy 7tys. RPM masz 8 na zegarach, a przy 220km/h na zegarze jest 240 :roll:

chyba, że działa tak jak powinno po samej przekładce [chytry]

Po samej przekladce nie dziala jak powinno (roznice w skalowaniu) i musialem obroty i predkosciomierz dostroic samemu. Po dostrojeniu jest lodzio miodzio. Trzeba sciagac wkazowki i ustawic: rpm na 900 - jalowy (bo bylo 1100). Predkosciomierz to juz 3 metody, GPS, jazda za kims z umuwiona predkoscia albo tryb servisowy licznika. Ja mam mile bo u mnie znaki drogowe sa w milach :-P

moons 12-12-10 23:06

Sterowanie to żaden problem, gorzej z wepchnięciem tych przycisków do Focusa bo zdaje się cztery przyciski są wielkości pięści i trudno było by je gdzieś sensownie umieścić. No i jeszcze panelik z kontrolkami na podsufitkę dla pełnego przeszczepu i maximum informacji :) Myślę że spokojnie można uruchomić tego kompa skoro widziałem działający w Escorcie to dlaczego w Focusie nie dało by rady? Komp w Cougarze jest trochę bogatszy niż w Foce także można byłoby się skusić, gdyby kuguary były na ropę sam bym chyba pomyślał o takim przeszczepie. A tak skala od obrotka nie będzie wykorzystywana nawet w połowie :)
Pozdrawiam

gRuHa 12-12-10 23:16

Cytat:

Napisał czarny-daffy (Post 516931)
Trzeba sciagac wkazowki i ustawic: rpm na 900 - jalowy (bo bylo 1100).

no dobra to teraz zakręć do 3tys. RPM i sprawdź w trybie serwisowym czy się nadal zgrywa - dam sobie rękę uciąć, że nie, a jeśli nie to mod jest tyle warto co wydrukowanie tarcz na drukarce i przyklejenie ich na ori tarcze...

w Escorcie widzę, że kolega ogarnął temat tak jak trzeba i to jest przeróbka [bigok]

radekbox 12-12-10 23:34

a gdzie tam piesci, nie chce mi sie isc do garazu i mierzyc, ale mysle ze 3, 3,5cm to max.
w foce tez bedzie dzialac, bo wszystkie sygnaly sa.

co do samej przerobki czarny-daffi -ego, bardzo mocno watpie, aby to chodzilo dobrze na tych tarczach, dlaczego?
tak, jak zuwazyl wczesniej gRuHa, przelozyl tarcze z silniczkami, a tarcze sa inaczej wyskalowane. Wszystkim steruje elektronika, ktora nie zostala przelozona, wiec przeklamania beda.

czarny-daffy 13-12-10 00:17

Niemoge sie nie zgodzic z ta teoria - bo macie racje, tak wlasnie zrobilem, poszlem poniekad na latwizne. W kazdym razie po recznej kalibracji wskazowek predkosc w trybie servisowym licznika zgadza mi sie ze wskazaniami na skali od Cougrara i GPSem wiec mi to wystarcza. Poniewaz mam fabrycznie kompa to zalezalo mi jedynie na tarczach i wskazowkach:-P Ogarniecie plyty glownej od Couguar'a plus nowe wiazki i sygnaly to rzezba raczej na wiosne/lato nie na zime.

MisiekT 13-12-10 00:29

a obroty sie zgadzaja?

czarny-daffy 13-12-10 00:43

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 516980)
a obroty sie zgadzaja?

Zobacz jak to wyglada u mnie.

http://sendfile.pl/35381/MOV033.rar
http://sendfile.pl/35382/MOV032.rar

MisiekT 13-12-10 00:47

no widze, przy 3tys widac juz kupe a wyzej bedzie tym gorzej... ze dol jest ok to bylo do przewidzenia... zreszta podobnie powinno byc z predkoscia

czarny-daffy 13-12-10 00:58

Trzeba temat dopracowac innej opcji nie ma.

Z plyta glowna od Cougar'a przeszczepimy jego przebieg, pozatym zestaw i uklad kontrolek jest troche inny niz w Focusie.

MisiekT 13-12-10 01:00

luz, ja tylko zapytam laicko - po co zmieniales te zegary? kompa i tak nie podlaczasz, a zegary wcale ladniejsze nie sa...

czarny-daffy 13-12-10 01:08

Bylem w sobote na szrocie po kilka ''gwiazdkowych'' suweniorow i zobaczylem Cougar'a - pomyslalem czemu nie swapowac tarcz i wskazowek? Licznik dostalem gratis! Myslalem wczesniej nad innymi opcjami: od ST170 licznik odpada tak samo kontrolki oleju w miejscu kompa bo nie da rady go podlaczyc do zwyklych Zetec'ow SE niestety tak pisza madre fora angielskie. A tak ozywilo sie troche na kokpicie. Ostatnia opcja to szare tarcze od Focusa plus te zajebiaszcze wskazwki od Cougar'a.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi