Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Kupno samochodu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=55736)

yarosyaros 12-03-12 11:52

Cytat:

Napisał Falcon (Post 692077)
Nie każda morda pasuje do Forda. :-)

Co nie zmienia faktu że TDCI to jedna wielka kupa w wykonaniu forda.

§Pablo 12-03-12 12:00

Cytat:

Napisał XymoX (Post 692056)
a chyba przyznasz, że 1.8 tdci w MKI to bubel

Ten sam rocznik ten sam silnik. przebieg 210 000 i jeździ. Niestety trzeba kupić pewniaka. Mi sprzedał znajomy. Pracował w firmie i to było jego auto służbowe. Nie dbał o niego. Żebym mógł sprawdzić kolor to przetarł szmatą kawałek błotnika ;) Ale jak coś się działo to mechanik, naprawa i dalej do przodu, a nie złota rączka podwiąże drucikiem i będzie śmigało. Ja złego słowa na TDCI nie powiem ....narazie :P

PS. Gdyby Fordy TDCI były rzeczywiście takimi niewypałami to nie latałyby we flotach bo by się to nikomu nie opłaciło.

MisiekT 12-03-12 12:02

Cytat:

Napisał §Pablo (Post 692095)
Gdyby Fordy TDCI były rzeczywiście takimi niewypałami to nie latałyby we flotach bo by się to nikomu nie opłaciło

dokladnie - a firmy ktore wtopily na MK1 tdci nie kupilyby MK2 1.8tdci [rotfl]

yarosyaros 12-03-12 12:07

We flotach latają nowe samochody potem 3 lata i wypad z nimi, kupują je głownie dlatego że są tanie. trzymają je przez czas gwarancji, gwarancja się kończy i autka są sprzedawane.

---------- Post dodany o 12:07 ---------- Poprzedni post był z 12:05 ----------

Cytat:

Napisał §Pablo (Post 692095)
Ten sam rocznik ten sam silnik. przebieg 210 000 i jeździ. Niestety trzeba kupić pewniaka. Mi sprzedał znajomy. Pracował w firmie i to było jego auto służbowe. Nie dbał o niego. Żebym mógł sprawdzić kolor to przetarł szmatą kawałek błotnika ;) Ale jak coś się działo to mechanik, naprawa i dalej do przodu, a nie złota rączka podwiąże drucikiem i będzie śmigało. Ja złego słowa na TDCI nie powiem ....narazie :P

PS. Gdyby Fordy TDCI były rzeczywiście takimi niewypałami to nie latałyby we flotach bo by się to nikomu nie opłaciło.

Dobrze że dodałeś na razie ;)

Falcon 12-03-12 12:29

Cytat:

Napisał yarosyaros (Post 692087)
Co nie zmienia faktu że TDCI to jedna wielka kupa w wykonaniu forda.

Oj już nie przesadzaj, trafiłes na egzemplarz, o który ktos wcześniej nie dbał i później masz takie skutki, nie możesz wrzucać wszystkich do jednego wora. Miałeś pecha po prostu.

MisiekT 12-03-12 12:30

Cytat:

Napisał yarosyaros (Post 692102)
We flotach latają nowe samochody potem 3 lata i wypad z nimi

i co z tego, ze nowe? boli Cie ze 8 czy 10-letnia foka sie psuje?

yarosyaros 12-03-12 12:47

Mam 18 letniego Seata i nawet 20% tego co zainwestowałem w foke z 01r. nie wydałem na Seata. Więc coś jest na rzeczy.

XymoX 12-03-12 12:52

Koledzy przestańcie być piane bo nie zdziwię się jak założyciel tematu już dawno przestał się nim interesować :)

Falcon 12-03-12 13:26

Cytat:

Napisał yarosyaros (Post 692127)
Mam 18 letniego Seata i nawet 20% tego co zainwestowałem w foke z 01r. nie wydałem na Seata. Więc coś jest na rzeczy.

No jest - kiedys robili porządne samochody. :-)
Poza tym Seata nie masz w common railu pewnie, co?[chytry]

yarosyaros 12-03-12 13:58

Jasne że nie i dzięki temu nie mam problemów, ford i delphi dali ciała z CR i tu nie ma co ukrywać.

MisiekT 12-03-12 14:16

podsumowujac - jezeli komus zalezy tylko i wylacznie na bezawaryjnosci to powinien kupowac stare seaty albo Astry G... a najlepiej jak najstarsza Astre G :D

XymoX 12-03-12 14:21

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 692199)
podsumowujac - jezeli komus zalezy tylko i wylacznie na bezawaryjnosci to powinien kupowac stare seaty albo Astry G... a najlepiej jak najstarsza Astre G :D

...a jeśli na szarpaniu nerwów i przeciągu w kieszeni to Focusa :D

yarosyaros 12-03-12 14:28

[dance]

Nestor 12-03-12 14:31

Widzę że temat zszedł mocno na OFF TOPIC :)

P.S kiedyś miałem Audi i też mogę powiedzieć że to gówniany samochód ale wiem że to nie prawda, mój egzemplarz trafił się gówniany i felerny. Widocznie nikt o niego wcześniej nie dbał i ja być może się mniej znałem zatem dałem się naciągnąć na zakup tego "szrota" Więc nie ma co mówić że ford jest fatalny i dużo gorszy od starej astry czy seata bo to niesamowita głupota.

maciobyk 12-03-12 14:36

Cytat:

Napisał Nestor (Post 692212)
Widzę że temat zszedł mocno na OFF TOPIC :)

P.S kiedyś miałem Audi i też mogę powiedzieć że to gówniany samochód ale wiem że to nie prawda, mój egzemplarz trafił się gówniany i felerny. Widocznie nikt o niego wcześniej nie dbał i ja być może się mniej znałem zatem dałem się naciągnąć na zakup tego "szrota" Więc nie ma co mówić że ford jest fatalny i dużo gorszy od starej astry czy seata bo to niesamowita głupota.

I kradną Audi :-P

XymoX 12-03-12 14:41

Cytat:

Napisał Nestor (Post 692212)
nie ma co mówić że ford jest fatalny i dużo gorszy od starej astry

hymmmm... blachowo też jest lepszy ? Widzę swojego asterixa dzień w dzień - rocznik '99 i są jedynie na tylnych rantach delikatne, ale to bardzo delikatne ogniska korozji wynikające bardziej z obicia kamieniami niż jakiegoś feleru. Focus zaczyna gnić już na gwarancji... Pomijam sztuki powypadkowe. Poza tym poczytaj jakie ludzie mają problemy potwierdzające, że to bubel - podszybie, przeciekająca klima, padajace centralne, w co drugiej sztuce basen pod dywanikami - to świadczy o chałturze i o tym, że Ford nie wyciąga wniosków i nie są to grzechy wieku młodzieńczego. Ford wie a mimo to ciągnie takie niedoróbki całymi modelami i rocznikami

---------- Post dodany o 14:41 ---------- Poprzedni post był z 14:40 ----------

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 692216)
I kradną Audi

moje jakoś nie odjechało a model B3 w tamtych latach był bardzo chodliwy :D

yarosyaros 12-03-12 14:51

Cytat:

Napisał XymoX (Post 692218)
hymmmm... blachowo też jest lepszy ? Widzę swojego asterixa dzień w dzień - rocznik '99 i są jedynie na tylnych rantach delikatne, ale to bardzo delikatne ogniska korozji wynikające bardziej z obicia kamieniami niż jakiegoś feleru. Focus zaczyna gnić już na gwarancji... Pomijam sztuki powypadkowe. Poza tym poczytaj jakie ludzie mają problemy potwierdzające, że to bubel - podszybie, przeciekająca klima, padajace centralne, w co drugiej sztuce basen pod dywanikami - to świadczy o chałturze i o tym, że Ford nie wyciąga wniosków i nie są to grzechy wieku młodzieńczego. Ford wie a mimo to ciągnie takie niedoróbki całymi modelami i rocznikami

---------- Post dodany o 14:41 ---------- Poprzedni post był z 14:40 ----------



moje jakoś nie odjechało a model B3 w tamtych latach był bardzo chodliwy :D

Święte słowa [notworthy]

Falcon 12-03-12 15:09

Cytat:

Napisał XymoX (Post 692218)
hymmmm... blachowo też jest lepszy ? Widzę swojego asterixa dzień w dzień - rocznik '99 i są jedynie na tylnych rantach delikatne, ale to bardzo delikatne ogniska korozji wynikające bardziej z obicia kamieniami niż jakiegoś feleru. Focus zaczyna gnić już na gwarancji... Pomijam sztuki powypadkowe. Poza tym poczytaj jakie ludzie mają problemy potwierdzające, że to bubel - podszybie, przeciekająca klima, padajace centralne, w co drugiej sztuce basen pod dywanikami - to świadczy o chałturze i o tym, że Ford nie wyciąga wniosków i nie są to grzechy wieku młodzieńczego. Ford wie a mimo to ciągnie takie niedoróbki całymi modelami i rocznikami

Znowu wrzucacie wszystkich (o przepraszam, co drugiego) do jednego wora. To że wam sie je...e Focus, nie znaczy ze wszystkim, mój sie nie psuje. Podszybie nie przecieka, nie mam basenu, centalny działa. A czy mój gnił na gwarancji to ci nie powiem bo nie wiem. ;-)

yarosyaros 12-03-12 15:35

Jeśli Focus jest takim dobrym autem to skąd tyle w takim razie postów na forum, mam problem z tym z tamtym, zgasł mi i nie odpala, szarpie, faluje, chodzi jak traktor, "mam już dość tego szrota" i wiele wiele innych, bądźmy obiektywni Ford jest jaki jest, ale są mocniejsze i lepsze konstrukcje i do tego prostsze i tańsze w naprawach. Głównie chodzi tu o motory TDCI, które nie z naszej winy są niedopracowane i wadliwe tylko z winy producenta. Co do benzyny ja się nie wypowiem bo nie wiem.

MisiekT 12-03-12 15:41

Cytat:

Napisał yarosyaros (Post 692257)
skąd tyle w takim razie postów na forum, mam problem z tym z tamtym, zgasł mi i nie odpala, szarpie, faluje, chodzi jak traktor, "mam już dość tego szrota" i wiele wiele innych

na forum seata jest tyle samo - ciezko zeby ludzie pisali na forum tematy w stylu "dzisiaj minal 128 tydzien bez awarii" albo "wlasnie strzelilem kolejne 200tys. i nadal smiga)

dobre 80% wchodzi na forum tylko i wylacznie dlatego, ze cos im sie popsulo - widzisz skad takie a nie inne wrazenie?

Cytat:

Napisał yarosyaros (Post 692257)
konstrukcje i do tego prostsze i tańsze w naprawach

taaa - rzuc przykladami? praktycznie kazda nowsza i lepsza konstrukcja cechuje sie mniejsza wytrzymaloscia... a jak juz wspominamy Astre G i jej bezawaryjnosc - jak cos jest rownie skomplikowane technicznie co najprostszy szpadel, to faktycznie nie ma sie co psuc

yarosyaros 12-03-12 15:46

Ja mówię o samochodach porównywalnych wiekiem i mniej awaryjne konstrukcje to TDI 90km, 110 km( nawet pompo wtryski będą trwalsze od CR), D4D

MisiekT 12-03-12 15:52

czyli porownujesz belke skretna do wielowahaczowego zawiasu? CR do pompowtryskow? wiadomo ze im prostsze tym wytrzymalsze - ale to wlasnie rzeczy jak zawias czy kultura pracy silnika daja kierowcy satysfakcje w jazdy - a dla niektorych to jest wazniejsze niz 3zl mniej za 100km [rotfl]

PS. seicento 0.9 w gazie tez fajne auto :)

XymoX 12-03-12 15:58

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 692260)
jak juz wspominamy Astre G i jej bezawaryjnosc - jak cos jest rownie skomplikowane technicznie co najprostszy szpadel, to faktycznie nie ma sie co psuc

wiesz - bez urazy, ale na własnej skórze przekonałem się, że lepiej mieć technicznie i konstrukcyjnie najprostszego szpadla, który zawiezie mnie z punktu A do punktu B i będzie czynił radość z jazdy i bezawaryjności niż pomykać wyrobem tak kosmicznie zaawansowanym technologicznie jak jest Focus MKI, wyglądać na niego przez okno, przeklinać dzień w którym się go kupiło i składać ręce do Boga aby jutro nie było -20 bo ujadę tylko za róg ....
Staram się nie wrzucać wszystkich Focusów do jednego wora i nie opluwać marki na zasadzie, żeznajomy znajomego albo stryjeczny wój szwagra mojego drugiego męża .... Jednak piszę to co mi życie z Focusem przyniosło i jeśli kiedyś ktoś mi powie, że chce kupić Focusa MKI to się w głowę popukam.

Wspomniałeś coś o nowych konstrukcjach - tu zgoda 100%, nowe samochody to zaawansowane zabawki przewidziane na kilka lat eksploatacji i na kosmicznie drogi serwis

---------- Post dodany o 15:58 ---------- Poprzedni post był z 15:54 ----------

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 692268)
dla niektorych to jest wazniejsze niz 3zl mniej za 100km

mylisz cały czas dwa pojęcia - posiadanie samochodu marki w miarę bezawaryjnej a kupno czegokolwiek za grosz aby taniej. Za Focusa dałem 32 tysiaki i w tej cenie mogłem mieć samochody, którymi bym jeździł a nie stresował się nimi. Niestety oparłem się na opiniach takich jakie piszesz Ty. Stać mnie na to aby teraz wyjąć 50tys i kupić kolejną fure jednak ciężko mi przeboleć wyrzucone w błoto, ciężko zarobione złocisze, które poszły na tego szrota

MisiekT 12-03-12 16:10

Cytat:

Napisał XymoX (Post 692272)
Za Focusa dałem 32 tysiaki i w tej cenie mogłem mieć samochody, którymi bym jeździł a nie stresował się nimi

no, tak ze 4 seicento w gazie :D

XymoX - jeszcze raz - kupiles szrota albo Cie ponaciagali gdzie popadnie... TDCi jest oczywiscie awaryjne, ale nie jakos specjalnie bardziej niz inne auta z tamtych lat o podobnym zaawansowaniu

janekfocus 12-03-12 16:15

Piszesz szrota ;)
Widzisz taki egzemplarz kupiłeś :p

yarosyaros 12-03-12 16:23

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 692268)
czyli porownujesz belke skretna do wielowahaczowego zawiasu? CR do pompowtryskow? wiadomo ze im prostsze tym wytrzymalsze - ale to wlasnie rzeczy jak zawias czy kultura pracy silnika daja kierowcy satysfakcje w jazdy - a dla niektorych to jest wazniejsze niz 3zl mniej za 100km [rotfl]

PS. seicento 0.9 w gazie tez fajne auto :)

Dla mnie satysfakcja z jazdy jest wtedy gdy się jedzie klekotem TDI przy -20 a nie odpala i gaśnie i odpala i gaśnie jak w TDCI ;) I mam gdzieś tłumaczenia typu że TDCI jest ekologiczny, czy że jest w innej technologii. Powiem że kultura pracy nie różni się aż tak znacząco na korzyść TDCI żeby je tak Kochać. Dla mnie TDI będzie zawsze lepsze od MKI TDCI bo o takim tu rozmawiam i żadna kosmiczna technologia Forda z Delphi gdzie się zacierają pompy CR tego nie zmieni. PS. porównuje tylko i wyłącznie silnik a nie zawieszenie i układ kierowniczy.

---------- Post dodany o 16:23 ---------- Poprzedni post był z 16:20 ----------

Panowie odpowiedzcie mi na pytanie czemu nie jeździcie TDCI jeśli to jest taka dobra konstrukcja?? tylko TDDI i Benzynką.

XymoX 12-03-12 16:27

Cytat:

Napisał janekfocus (Post 692296)
Piszesz szrota ;)
Widzisz taki egzemplarz kupiłeś :p

hymmm...autko krajowe, do 220kkm serwisowane, wszystkie kwity i faktury, wyglądające jak nówka i co z tego jak to szajs jest

---------- Post dodany o 16:27 ---------- Poprzedni post był z 16:27 ----------

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 692291)
no, tak ze 4 seicento w gazie

jakieś kłopoty z dzieciństwa i urazy Ci zostały :D ?

Dobra Koledzy - napisałem co myślę założycielowi tematu i wypisuję się z niego bo teraz to już tylko bicie piany. Człek jest szczęśliwy jak kupuje samochód a jeszcze szczęśliwszy jak je sprzedaje - przy sprzedaży Focusa szczęście bezcenne.

Amen

Adam Getka 12-03-12 16:31

TDCI jak każda nowoczesna konstrukcja jest kierowana dla klienta kupującego nowy samochód. To samo dotyczy wszystkich nowych klekotów, bezpośredniowtryskowych benzyn. Producenci mają w dupie klienta z kilkuletnim wozem. Największy jest problem z mechanikami co ogarniają takie konstrukcje. Kumpel miał problemy z TDCI, człowiek co się na tym zna jest 30 km od Wawy i się czeka minimum 2~3 tygodnie na eksertyzę w kolejce...

Kupując takie samochody należy być świadomym ryzyka, a niż później biadolić...
Coraz mniej się opłaca ściągać bite samochody, lepiej kupić takiego z niesprawym układem wtryskowym z UE. Handlarze to już wyczaili...

janekfocus 12-03-12 16:32

A to że serwisowane nie znaczy dobrze zrobione [bigok]

MisiekT 12-03-12 16:42

Cytat:

Napisał XymoX (Post 692305)
jakieś kłopoty z dzieciństwa i urazy Ci zostały

nie, bardzo sobie chwalilem seicento - chociaz bez lpg :D

Cytat:

Napisał XymoX (Post 692305)
autko krajowe, do 220kkm serwisowane, wszystkie kwity i faktury, wyglądające jak nówka

no coz, skoro po 220k wygladalo jak nowka to juz powinno u kazdego normalnego czlowieka zapalic WIELKI wykrzyknik...
druga sprawa to zaplacic 32tys za tak wyeksploatowane auto to naprawde trzeba byc naiwniakiem, wiec obstawiam ze przynajmniej polowa Twoich problemow to bylo partactwo albo naciaganie mechanikow - ale do tego sie widze nie przyznasz


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi