Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] Pytanie o przepustnice do 2.0 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44582)

Pramus 10-11-10 12:00

Tak, najwyrazniej tak. W pierwszej kolejnosci wykorzystalismy u mnie blache aluminiowa, ale niestety okazala sie po 1. za gietka, i po 2. za cienka. Wzielismy grubszy kawalek blachy (pierwszej z brzegu, nawet nie wiem jakiej :) ) i uszczelnilismy silikonem, i wszystko gra, dostroilismy obroty i jest fajnie :) troche glosniej w aucie, a dodatkowo pedal gazu chodzi twardziej i w swojej naturalnej pozycji jest teraz wyzej niz przed wymiana- kwestia przyzwyczajenia, ale mysle ze tak bedzie lepiej bo jednak wczesniej byl za luzny.
W takim razie...
DUZY UKLON I PODZIEKOWANIA DLA KOLEGI Przemek Deja ZA CZYTELNE OGARNIECIE TEMATU :)

PAWELwrx 14-11-10 21:23

Jak się orjętuję mody z większą przepustnicą były robione w fokach gdzie zamiast przepływomierza są dwie lambdy. W focusach sprzed liftu zamiast drugiej lambdy jest przepływka i zastanawia mnie czy w tej sytuacji również występuje problem z ubogą mieszanką?

drake 15-11-10 07:27

Yyy...

może wyjdę na głupka, ale istnienie drugiej sondy lambda i przepływki nie ma za dużo wspólnego. Druga Lambda porównuje zawartość związków w spalinach w porównaniu do pierwszej i określa sprawność katalizatora - tylko i wyłącznie.

Komputer gazowy nie bierze danych z przepływomierza, a z czujnika podciśnienia absolutnego, w tym wypadku też nie powinno być problemów.

MisiekT 15-11-10 07:46

przymierzacie sie do tej przepustnicy dluzej niz trwa sama robota, bez sensu - bedzie zle to zalozycie serie z powrotem i tyle

drake 15-11-10 09:19

Zdecydowanie popieram kolegę, to nie tuning w turbo, tylko zwykła przepustnica.

krisslodz 15-06-11 21:56

witam, czy istnieje jakaś adaptacja przepustnicy?? Po wyczyszczeniu przepustnicy i silnika krokowego nadal falują mi obroty i na LPG jak i PB

mjq 28-08-11 09:27

AR3S pisze, że przy montażu można wykorzystać uszczelkę przepustnicy od Forda Pumy 1,7. Czy jak będę miał tą uszczelkę to będzie potrzebna jeszcze jakaś rzeźba? Czy może ktoś podać numer części?

lewy89 04-02-12 15:00

jak ze spalaniem? zwiększyło się?

thomas77 12-02-12 12:13

A jaki jest koszt skompletowania wszystkich części potrzebnych do zamiany przepustnicy z 1,6 na 2,0 ?tzn ile was to kosztowało ?

RETROPER 19-02-12 10:36

Cytat:

Napisał lewy89 (Post 672773)
jak ze spalaniem? zwiększyło się?

Mnie tez to ciekawi

thomas77 28-03-12 18:00

Cytat:

Napisał RETROPER (Post 680436)
Mnie tez to ciekawi

i jak odpowie ktoś na nasze pytanko ;) ???

K@mix 28-03-12 23:23

Spalanie praktycznie się nie zmienia ... Tylko jak się więcej depcze to wtedy spalanie wzrasta.

Jerry 29-03-12 01:31

Cytat:

Napisał thomas77 (Post 676870)
A jaki jest koszt skompletowania wszystkich części potrzebnych do zamiany przepustnicy z 1,6 na 2,0 ?tzn ile was to kosztowało ?

Koszt przepustnicy 1.8 lub 2.0 - ja dałem 5 dyszek + blacha aluminiowa/miedziana + podkładka - max 40zł

DejaVu 29-03-12 06:54

to zależy za ile kupicie przepustnicę?

marko_wrx 29-03-12 21:59

Głównym kosztem jest zakup przepustnicy, idzie już wyrwać jakąś za 50zł z przesyłką, warto zwrócić uwagę na to czy w środku jest czysta (moja stara od 1.6 była tak zasyfiona że motylek w środku już ciężko chodził). Zrobiłem coś takiego (z jednej strony otwory dostosowane pod większą przepustnice, z drugiej dopasowane do seryjnego kolektora):

http://img268.imageshack.us/img268/3471/beztytuudhh.jpg

Koszty jak na korzyści wynikające z modyfikacji są znikome;)

Ziele1985 21-04-12 19:37

Chciałbym oto w tym wątku złożyć oficjalne podziękowania dla kolegi Przemka vel. DejaVu w przełożeniu przepustnicy :)

Na uwagę zasługuję profesjonalizm przerobienia kolektora pod nową przepustnicę.

Poniżej zdjęcia aby każdy mógł zobaczyć jak to ma wyglądać :)

Zaraz po obrobieniu

http://img819.imageshack.us/img819/3165/img196i.jpg

Finalny efekt. Przestrzeń dookoła wypełniona "szpachlą do kamienia". Wyszlifowane kostką z papierem ściernym co dało płaską powierzchnię. Porównując ze zdjęciami Przemka, zrobił dokładniej niż u siebie ;)

http://img560.imageshack.us/img560/748/img199j.jpg


Dodam jeszcze że wystarczyła jedna podkładka z blachy mosiężnej ale dokładnie wyrównana.
Przyklejona ona została na poxipol do kolektora. (wpierw dociśniecie potem usunięcie nacieków)

Guma od filtra weszła na przepustnicę bez pomocy opalarki (wystarczył Purr z balsamem).

Przed pracą wygodniej jest wyjąć akumulator razem z koszem.
Zrobi to także reset kompa który będzie mógł się nauczyć nowej przepustnicy (można to zauważyć podczas pierwszego uruchomienia gdzie obroty nagle wchodzą na 2,5k aby po chwili zacząć opadać)

Podsumowanie:
- pedał gazu chodzi troszkę inaczej (jakby delikatnie ciężej) ale to pewnie różnica w sprężynach na przepustnicach i do przyzwyczajenia po tygodniu
- spalanie w trasie zmniejszyło się wg. kompa o 0.6l (przy V=140kmh 7.2l/h)
- dużo mocy, lepsze zbieranie się od 2k. RPM że aż chce się jechać :)
- licząc na oko na trzecim biegu od 60km/h do 100km/h szybciej o ok. 3s
- jadąc na 5-tym biegu trzymając obroty na 2k spalanie wg. kompa 4.8-5 l

Polecam każdemu kto ma 1.6 bo efekty wyczuwalne a można to zrobić tanim kosztem :)

Pozostaje sprawdzić na hamowni

Jeszcze raz dziękuje Ci Przemku za kawał dobrej roboty. Ja i foka jesteśmy teraz szczęśliwi :)

fabio210 25-04-12 13:07

Koledzy, reasumując, w co muszę się zaopatrzyc, aby zrobic ową przeróbkę.
Chodzi mi o swap przepustnicy na 2.0, dolot całościowy simota (identyczne jak deJavu i ares) oraz rozpórka na przednie kielichy.

Przepustnice już nabyłem, rozpórkę szukam, ale bez sukcesów, wszystkie proste,
nie dostosowane do focusów.

Pytanie, co muszę nabyc, i gdzie mogę nabyc potrzebne graty do przeróbki??
Proszę o szybką odpowiedz.

Jerry 26-04-12 11:24

Mam pytanie odnośnie samej przepustnicy. Czy to prawda, że jak się ją wyczyści wodą to można ją rozregulować. Czy blokada przepustu powietrza musi być szczelna, czy powinna mieć na 2-3 mm luzu? Noszę się z zamiarem montażu rzeźbiarstwa już od roku, ale nigdy nie mam dość czasu aby unieruchomić auto na przynajmniej dobę.

Miksu 30-04-12 17:32

Nie zalega nikomu wzorzec do uszczelki od kolektora (ten już poprawiony z mniejszym progiem między przepustnicą i kolektorem) albo sama uszczelka? Obecnie auto ciągle jest potrzebne, a tak to z wzorca zrobiłbym uszczelkę metalową i z preszpanu i za jednym zamachem wszystko zamontował, żeby dwa razy nie rozbierać foki.

rafalesku 03-05-12 08:27

Koledzy, do jakiego przebiegu polecacie zmianę przepustnicy?
Mam już nalatane 214tyś km i nie chciałbym żeby po zmianie okazało się, że to za dużo i będą kłopoty.

Poza tym o jaką szpachlę do kamienia chodzi?

Cytat:
Napisał Ziele1985 Zobacz post
"Przestrzeń dookoła wypełniona "szpachlą do kamienia"."

pawelt89 28-06-12 07:10

A ja mam pytanie czy od Ford Focus 170 ST 2.0 tez bedzie pasowala?

Wujek Stefan 09-07-12 23:17

Cytat:

Napisał marko_wrx (Post 701577)
Głównym kosztem jest zakup przepustnicy, idzie już wyrwać jakąś za 50zł z przesyłką, warto zwrócić uwagę na to czy w środku jest czysta (moja stara od 1.6 była tak zasyfiona że motylek w środku już ciężko chodził). Za "gume" (nie pamiętam już fachowej nazwy) z której wyciąłem uszczelke zapłaciłem 3zł, za blache aluminiową z której zrobiłem przejściówke 10zł, aż tyle ze względu na grubość gdyż z arkusza grubości 5 mm zrobiłem coś takiego (z jdnej strony otwory dostosowane pod większą przepustnice, z drugiej dopasowane do seryjnego kolektora):

http://img268.imageshack.us/img268/3471/beztytuudhh.jpg

Także koszty znikome jak na korzyści wynikające z modyfikacji;)

Skorzystałem z patentu Marka już ponad rok temu. Zajedwabista sprawa, muszę przyznać. Wszystko pasuje jak oryginał i mod wychodzi jak najbardziej na plus :D Może zamówię jeszcze jeden reduktor dla rodziców nawet :D Tylko razem z Markiem, bo sam rury na przepust nie naciągnę :p

Radek_16V 13-07-12 21:26

Panowie, a czujnik położenia może zostać z 1,6 czy ma być z 2,0?

marfm76 15-07-12 16:14

Cytat:

Napisał Radek_16V (Post 746976)
Panowie, a czujnik położenia może zostać z 1,6 czy ma być z 2,0?

Dołączam się do pytania kolegi -czy czujnik położenia przepustnicy jest uniwersalny czy też przy 1,6 jest inny niż przy 2,0??

Jeszcze jedno pytanie do kolegi marko_wrx -czy zajmujesz się jeszcze produkcją i sprzedażą TAKICH przejściówek??

marko_wrx 15-07-12 22:24

Cytat:

Napisał marfm76 (Post 747418)
Dołączam się do pytania kolegi -czy czujnik położenia przepustnicy jest uniwersalny czy też przy 1,6 jest inny niż przy 2,0??

Jeszcze jedno pytanie do kolegi marko_wrx -czy zajmujesz się jeszcze produkcją i sprzedażą TAKICH przejściówek??

Czujniki są takie same więc można kupić większą przepustnice a czujnik przełożyć z przepustnicy 1.6.

Tak, zrobie jeszcze jedną partie, ale nie szybciej jak za dobry tydzień gdyż narazie mam inną robote. Więc jeśli ktoś jest zainterewsowany można sie zgłosić.

wierha 23-07-12 17:13

przy okazji wymiany filtra powietrza chcę też zdemontować przepustnice i ją dobrze wyczyścić, czy będzie potrzebna wymiana uszczelki przy przepustnicy? (jeśli jest tam oryginalnie )( silnik 1.6)

mar-pow 23-07-12 20:35

Cytat:

Napisał wierha (Post 750439)
przy okazji wymiany filtra powietrza chcę też zdemontować przepustnice i ją dobrze wyczyścić, czy będzie potrzebna wymiana uszczelki przy przepustnicy? (jeśli jest tam oryginalnie )( silnik 1.6)

Jak wyczyścisz przepustnicę i się okaże że będzie miała szczeliny to bądź gotowy na wydatek.Także nie polecam tego zabiegu...

marko_wrx 24-07-12 23:38

Jeśli przepustnica będzie zasyfiona to warto przeczyścić, można to przecież zrobić umiejętnie i z głową;) Do czysczenia przepustnic są ponoć jakieś specjalne środki, gdzieś słyszałem że nie jest zalecane czyszczenie benzyną estrakcyjną gdyż przepustnica od środka pokryta jest jakimś środkiem żeby właśnie syfy sie nie osadzały. Uszczelke z powodzeniem możesz wykorzystać ponownie.

szymi 09-08-12 21:27

polecam wymianę, tylko mam jeden problem. trzyma obroty powyżej 1 tys i po chwili dopiero spadają, macie jakieś porady?

czarny-daffy 09-08-12 21:42

Cytat:

Napisał mar-pow (Post 750516)
Jak wyczyścisz przepustnicę i się okaże że będzie miała szczeliny to bądź gotowy na wydatek.Także nie polecam tego zabiegu...

E tam, krokowiec wszystko wyrówna, ważne żeby nie było szpar na łączeniu kolektor-przepustnica. Ja u siebie mam prześwity na motylku a mimo to trzyma równo 800rpm. Nie trafisz przepustnicy idealnej i każda będzie miała prześwity po czyszczeniu:smt023

Pzdr


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi