Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK3] Programowanie, aktywowanie, kodowanie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=67595)

moon 01-03-17 00:36

Wtyczki na moduł jeszcze nie szukałem ale na radar jest. Czekam na kostki do zamontowania radaru bo nic nie mogłem dopasować. Do tematu wrócę w ten lub następny weekend.

creasy 03-03-17 19:29

Czy da się włączyć obsługę sterowania klimatyzacją za pośrednictwem sync 3? Ew. kto może na Śląsku to ogarnąć? przy okazji pogadać co jeszcze można usprawnić :)

leszcz33 05-03-17 00:05

Cytat:

Napisał creasy (Post 1162440)
Czy da się włączyć obsługę sterowania klimatyzacją za pośrednictwem sync 3? Ew. kto może na Śląsku to ogarnąć? przy okazji pogadać co jeszcze można usprawnić :)

pisz do kolegi @a4tech

hasos 05-03-17 16:17

Jak to jest z nawigacją w mk3? Mam wersję z dużym ekranem, ale nie mam nawigacji. Czy ona jest zablokowana softowo czy też brak jest w aucie jakiegoś "mechanicznego" modułu? Jeśli to pierwsza opcja, to czy do jej aktywacji wystarczy sd z mapami i odblokowanie samej opcji? Jaki jest koszt i gdzie to można zrobić we Wrocławiu :)

elucidate 05-03-17 16:29

Jeśli masz sync2 i tylko kompas to jest możliwość uruchomienia nawigacji. Koledzy wygrywają ci odpowiednią licencje i gotowe. Musisz mieć także kartę z mapami F5 - koszt 200-300zl bodajże. Uruchomienie nawigacji to różnie każdy ma własną cenę.

hasos 06-03-17 14:14

Dzięki za info. Ale muszę czekać do końca gwarancji?

kirhoff 06-03-17 14:26

Cytat:

Napisał hasos (Post 1162847)
Dzięki za info. Ale muszę czekać do końca gwarancji?

Nie musisz chyba ,że chcesz :)

pjetrucha 06-03-17 15:15

Jeśli boisz się tego, że to zostanie wykryte przez ASO, to nie masz czego :) chyba że planujesz reklamować działanie synca na gwarancji, ale myślę, że nawet w takim przypadku praca ASO ograniczyłaby się do wygrania aktualizacji softu...

hasos 06-03-17 16:18

A to pomyślę :) Polecacie jakiegoś fachowca z Wrocławia lub okolic?

hasos 07-03-17 17:40

Może być też Ślůnsk :)

elucidate 07-03-17 17:47

Katowice napewno tedi_k a Kraków to a4tech.

hasos 07-03-17 18:10

Dzięki

Filon69 08-03-17 23:03

Cytat:

Napisał moon (Post 1161882)
Wtyczki na moduł jeszcze nie szukałem ale na radar jest. Czekam na kostki do zamontowania radaru bo nic nie mogłem dopasować. Do tematu wrócę w ten lub następny weekend.

Gdzie można znaleźć tą wtyczkę od radaru? Chciałem sprawdzić czy mam może ją u siebie. Też myślę o dołożeniu radaru.
Mam informację, że w mk3 FL nie występuje moduł ACC (od tempomatu aktywnego). Więc wystarczy Radar jak masz zwykły tempomat. Nic więcej nie trzeba zmieniać / dokładać...

Wysłano z Tapatalka

Janisek 09-03-17 07:33

no "chyba na pewno" guziki jeszcze, chyba, że się mylę.

a4tech 09-03-17 07:38

Cytat:

Napisał Filon69 (Post 1163270)
Gdzie można znaleźć tą wtyczkę od radaru? Chciałem sprawdzić czy mam może ją u siebie. Też myślę o dołożeniu radaru.
Mam informację, że w mk3 FL nie występuje moduł ACC (od tempomatu aktywnego). Więc wystarczy Radar jak masz zwykły tempomat. Nic więcej nie trzeba zmieniać / dokładać...

Wysłano z Tapatalka

W Liftach jest na środku pasa przedniego.

Radar ACC od FL ma 'zintegorowany' moduł w sobie.

Guziki kierownicy do wymiany. Zobacz u mnie bo dokładałem wersję FL.

Filon69 09-03-17 19:15

Cytat:

Napisał a4tech (Post 1163288)
W Liftach jest na środku pasa przedniego.

Radar ACC od FL ma 'zintegorowany' moduł w sobie.

Guziki kierownicy do wymiany. Zobacz u mnie bo dokładałem wersję FL.

Dzięki za info, a ta wtyczka jest jakoś "ukryta" jak nie mam radaru? Bo najpierw chciałem sprawdzić czy mam instalacje - da się to sprawdzić bez zdejmowania zderzaka?

Czyli z tym modułem ACC się potwierdziło...

Odnośnie przycisków kierownicy, to z instrukcji obsługi wynika, że dla tempomatu zwykłego i aktywnego zestaw i ilość przycisków jest taka sama, tylko symbole są inne... Ale nie sprawdzałem na schematch (bo nie znalazłem takich) czy są to fizycznie te same przyciski...

Wysłano z Tapatalka

a4tech 10-03-17 21:34

Niestety w polifcie nie sprawdzisz.

Bezpieczniki F44 i F28(obok akumlatora) zapewne posiadasz jeżeli masz Start-Stop.

Filon69 10-03-17 22:03

Cytat:

Napisał a4tech (Post 1163564)
Niestety w polifcie nie sprawdzisz.

Bezpieczniki F44 i F28(obok akumlatora) zapewne posiadasz jeżeli masz Start-Stop.

Tak, mam Start-Stop... Czyli, aby sprawdzić czy jest wtyczka, muszę zderzak zdemontować? Chyba, że jakoś ręką wymacam wtyczkę z kanału, po zdjęciu osłony silnika?

a4tech 10-03-17 22:43

Cytat:

Napisał Filon69 (Post 1163568)
Tak, mam Start-Stop... Czyli, aby sprawdzić czy jest wtyczka, muszę zderzak zdemontować? Chyba, że jakoś ręką wymacam wtyczkę z kanału, po zdjęciu osłony silnika?

Możliwe, nie montowałem ACC w Polifcie jeszcze. Nie wiem gdzie wtyczka dokładnie jest, lecz na pasie przednim są 3 dziurki na radar więc wtcyzka też tam musi być.

W przedlifcie jest obok wtyczki Map Sensora na IC.

NeroN 21-03-17 15:26

Żeby dołożyć LaneAssist trzeba wymienić tę krótką wiązkę na ACC ?
Nie całą przez pół auta ? :)

kamera BM5T-19H406
Wiązka BV6T-F221095-AAC
Zwijak pod kierownicę
Manetki z Lane Assist
Kierownica z wibracją

?

krystianen 21-03-17 23:41

Cytat:

Napisał NeroN (Post 1165033)
Żeby dołożyć LaneAssist trzeba wymienić tę krótką wiązkę na ACC ?
Nie całą przez pół auta ? :)

kamera BM5T-19H406
Wiązka BV6T-F221095-AAC
Zwijak pod kierownicę
Manetki z Lane Assist
Kierownica z wibracją

?

Kolega Line Assist jest na szybie i instalacje jest niezalezna od acc

NeroN 22-03-17 11:43

Wiem ze jest niezależna i że jest na szybie i wiem co to ACC.

Wiązka ma końcówkę AAC (pomyliłem się wpisując ACC).

https://thumb.ibb.co/f5OQka/IMG_0358.jpg https://thumb.ibb.co/dmjnyv/IMG_0359.jpg

krystianen 22-03-17 12:57

Sprawdz w wiazce dachowej czy masz piny? Ja nie miałem jak dokładałem ASS. Wygodniej dla mnie było dolożyć piny i 4 kable i zejsc nimi do c23.

rybov 22-03-17 15:28

Mam pytanie.

Chciałbym zamontować Aktywny tempomat w Polifcie. Ktoś w ogóle kojarzy jaki numer części ma radar?

Z tego co widzę nikt jeszcze w polifcie nie sprawdzał czy jest wtyczka? @Filon69 Tobie udało coś się ustalić?

NeroN 22-03-17 15:31

Cytat:

Napisał rybov (Post 1165150)
Mam pytanie.

Chciałbym zamontować Aktywny tempomat w Polifcie. Ktoś w ogóle kojarzy jaki numer części ma radar?

http://allegro.pl/ford-focus-iii-mk3...6.html#thumb/1

rybov 23-03-17 09:36

Rozumiem, że nie ważne jaki mam silnik bo radar to po prostu radar. Czy z innych aut są kompatybilne?

moon 23-03-17 11:13

Nie ma znaczenia jaki silnik. Może w innych samochodach radar jest taki sam ale mocowanie inne. W fordzie mocowanie jest pod jednym numerem części z samym radarem - nie kupisz mocowania osobno.

krystianen 27-03-17 21:24

Cytat:

Napisał moon (Post 1165265)
Nie ma znaczenia jaki silnik. Może w innych samochodach radar jest taki sam ale mocowanie inne. W fordzie mocowanie jest pod jednym numerem części z samym radarem - nie kupisz mocowania osobno.

w polifice jest radar i uchwyt to 2 rózne cześci, w przedlitach tak jak u @Moon u nas jako jeden element

moon 06-04-17 12:05

Cytat:

Napisał BrudnyHenryk (Post 1158638)
Zegary z kugi2 działają plug & Play w Focusie MK3. Oczywiście trzeba ustawić przebieg i czasami powłączać bajery i wodotryski.
Mam takie u siebie

Liczniki muszą być od kugi czy mk3 fl też będą ok?

mayak 06-04-17 13:11

jak się założy poliftowe to coś nie działa ... nie pamiętam dokładnie, ale chyba parktronik nie pika
mam wątpliwości czy DDS będzie działał na poliftowych

wydaje mi się, że najlepszą opcją do przedlifa są zegary z dużym wyświetlaczem z Kugi2 z oznaczeniem zaczynającym się na D (z samego początku produkcji bywają zegary zaczynające się na C) - można w nich mieć cyfrową prędkość, podwójny trip i czarne tło, czyli w sumie tak jak w poliftowych :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi